pingpongshop.ro 468x60ttmall.ro 468x60tenismasa.ro 468x60
Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 61

Subiect: Abuzuri in acordarea "like-don't like" si "reputatie" - postati aici

webmaster
    Data înscrierii
    24.07.2008
    Locație
    Bistrita
    Postări
    1.060
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    83 z 14 h 39 m
    Timp online pe zi
    51 m
    Reputație
    907

Abuzuri in acordarea "like-don't like" si "reputatie" - postati aici

Multi useri mi s-au plans - unii pe buna dreptate iar altii fara nici o baza reala - despre primirea unor calificative "don't like" aiurea, de exemplu am vazut "nu-mi place" la un mesaj in care se actualiza / scadea pretul unui lemn.
    Oameni buni... va rog putina verticalitate. Aratati ca aveti o coloana vertebrala.
    Despre ce e vorba: cei care fac parte din categoria "boboci" nu pot acorda "imi place/nu-mi place" si nici "reputatie". Am pretentia ca cei care nu mai sunt chiar boboci (incepatori) pe acest forum sa se comporte ca atare.
    MASURI:
    Abuzul scaderii rangului celorlalti se va lasa cu sanctiuni. Mai exact un "nu-mi place" gratuit duce la un -1 sau -2 pentru cel care l-a oferit.
    Va rog sa postati mai jos abuzurile pe care le observati.
    Tot ce s-a dat pe "bune" nu se va sterge (oricum stergerea se face foarte greoi, direct din baza de date deoarece nu avem versiunea full a aplicatiei) asa ca nu va obositi sa contestati lucruri evidente care vor duce la scaderea in continuare a reputatiei.

organizator turnee
    Data înscrierii
    06.03.2012
    Locație
    Resita
    Vârstă
    44
    Postări
    824
    Timp total online
    56 z 16 h 6 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    486
    Buna. Vreau sa anunt si eu un abuz al user-ului adriannn care mi-a acordat "don't like" in topic-ul http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aku-Septear-FL. Pe el nu l-a interesat produsul dar a facut remarci gratuite la adresa mea. Plus ca lui i s-au retras calificativele negative iar la mine a ramas cel negativ fiind astfel retrogradat si la "cadet". As dori sa stiu ce vina am daca vand un produs cu acelasi pret la care l-am achizitionat dupa ce am facut aceasta tranzactie in mod transparent? De cand se fac discriminari pe acest site? Multumesc.
    Ultima modificare făcută de Johnny Erasure; 10.06.2013 la 22:16.
    Blade: ZJK SZLC, Viscaria Old Tag
    Rubbers: FH Tenergy 05
    BH Tenergy 05

webmaster
    Data înscrierii
    24.07.2008
    Locație
    Bistrita
    Postări
    1.060
    Timp total online
    83 z 14 h 39 m
    Timp online pe zi
    51 m
    Reputație
    907
    Citat Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
    Buna. Vreau sa anunt si eu un abuz al user-ului adriannn care mi-a acordat "don't like" in topic-ul http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aku-Septear-FL. Pe el nu l-a interesat produsul dar a facut remarci gratuite la adresa mea. Plus ca lui i s-au retras calificativele negative iar la mine a ramas cel negativ fiind astfel retrogradat si la "cadet". As dori sa stiu ce vina am daca vand un produs cu acelasi pret la care l-am achizitionat dupa ce am facut aceasta tranzactie in mod transparent? De cand se fac discriminari pe acest site? Multumesc.
    Plangerea d-vostra pare neintemeiata. Omului nu i-a placut ca dupa ce v-ati laudat cu pretul de 180 lei cu care ati achizitionat un lemn (privand pe alt posibil cumparator de acea sansa) il revindeti mai scump dupa cateva zile, la 190 de lei, cand deja lemnul nu mai era nou. Eu personal consider ca nu era cazul sa profitati fie si de 10 lei sau de un transport gratis.
    Adrian are tot dreptul sa aiba o opinie, in schimb clickul d-voastra "nu-mi place" a fost o razbunare clara.
    Ce ati citit mai sus e doar parerea mea personala, pana la urma e vorba de un singur "nu-mi place" , care chiar nu e nici un abuz.
    Va rog pe viitor nu ma faceti judecator al unor probleme de acest gen.
    Aici astept sa se posteze abuzuri clare, ceva de genul 5-10 clickuri "nu-mi place" date intr-o perioada scurta de un rauvoitor.

4. Îmi place adriannn, Ben le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    06.03.2012
    Locație
    Resita
    Vârstă
    44
    Postări
    824
    Timp total online
    56 z 16 h 6 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    486
    Imi pare rau dar nu m-am laudat ci pur si simblu m-am simtit dator moral d-l Gelu pentru oferta facuta. Vad ca pe acest site "pentru unii muma pentru altii ...". In nici un caz nu vreau sa fiti judecator ci doar impartial. Chiar m-am simtit nedreptatit pentru ca nu sunt tratat cu aceeasi "oca". Corect ar fi fost, poate nu am dreptate dar asa vad eu lucrurile, sa se aplice aceeasi regula la amandoi, adica sa nu se scada la nici un user din reputatie. Cu stima si sincer regret ca s-a ajuns aici.
    Blade: ZJK SZLC, Viscaria Old Tag
    Rubbers: FH Tenergy 05
    BH Tenergy 05

senior
    Data înscrierii
    27.02.2013
    Locație
    drobeta-turnu-severin
    Vârstă
    62
    Postări
    287
    Timp total online
    40 z 9 h 35 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    902
    Bun gasit,
    Dupa postarea, ieri 13 iunie(!), a unui mesaj in cadrul sectiunii Muzica-Amatur( pag. 63, #935 ) am sesizat ca bara, ce contine posibilitatile de apreciere a mesajului meu, a disparut. Nu m-am impacientat considerand ca a fost, poate, o eroare de soft. Dupa mesajul de astazi( #938 ) insa, constatand ca, de fapt, la toate mesajele mele, incepand cu pagina46( #677 ) si pana la ultima( pagina) situatia este aceeasi, mi-am dat seama ca aceasta este o actiune concertata, premeditata impotriva postarilor mele, actiune prin care mi se anuleaza posibilitatea ca, prin eventuala primire de calificative favorabile(" multumesc" sau " imi place"), sa mi se adauge reputatie!
    Solicit respectuos, pe aceasta cale, conducatorilor forumului sa-si motiveze actiunea( in cazul in care a fost una premeditata) sau, daca a fost o eroare IT, sa o inlature.
    Multumesc.
    Cu stima,
    PS. Observ ca, inclusiv in aceasta sectiune a forumului, bara de calificative, atasata postului meu este... inexistenta!
    Ultima modificare făcută de gicu_licu; 14.06.2013 la 16:58.
    Lemne: Xiom Zetro Quad, Butterfly Petr Korbel
    FH : Joola Maxxx 400/Tibhar evolution el-p/Butterfly Tenergy 05 FX
    BH : Stiga Boost TS/Tibhar evolution el-p/Butterfly Feint Long II

7. Îmi place Mihai Vranceanu le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    21.05.2007
    Locație
    Curtea de Arges
    Vârstă
    44
    Postări
    1.779
    Timp total online
    44 z 20 h 1 m
    Timp online pe zi
    27 m
    Reputație
    1579
    nu este inexistenta,insa este normal ca pentru cel care posteaza sa nu-si poata da singur calificativ !
    acea bara,este vizibila si poate fi accesata pentru cei care citesc,nu pentru cei care posteaza !

9. Mulțumesc clau, gicu_licu au mulțumit pentru mesaj
    senior

Data înscrierii
    01.05.2011
    Locație
    Sibiu, Romania, Romania
    Vârstă
    25
    Postări
    530
    Timp total online
    57 z 4 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    278
    Propun sa fie contorizate in reputatia Utilizatorului doar postarile din sectiunile care au legatura cu tenisul de masa: "echipament" , "antrenamente", "amatur", s.a. . Se acorda foarte multe calificative pe postarile din sectiunea General. Cresc multe reputatii pe alte criterii decat Tdm. Nu este un site de bancuri
    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
    Aristotle

Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

11. Îmi place Emil Tudor, laky, Mihai Vranceanu, macocco, NoRo, Zosim1, Cryss, Ben le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    21.05.2007
    Locație
    Curtea de Arges
    Vârstă
    44
    Postări
    1.779
    Timp total online
    44 z 20 h 1 m
    Timp online pe zi
    27 m
    Reputație
    1579
    Citat Postat în original de Cosnic Vezi post
    Propun sa fie contorizate in reputatia Utilizatorului doar postarile din sectiunile care au legatura cu tenisul de masa: "echipament" , "antrenamente", "amatur", s.a. . Se acorda foarte multe calificative pe postarile din sectiunea General. Cresc multe reputatii pe alte criterii decat Tdm. Nu este un site de bancuri
    te oftici ?
    toate au legatura cu persoana care posteaza,cumva ai spune cultura,insa Cosmine,de ce nu initiezi un post unde sa reusesti sa strangi calificative cat China ? (cat China la tenis de masa )
    acum suntem amatori,acum suntem muzicanti,profesionisti in a da sfaturi,acum suntem critici,acum moare vecinul si repede sa-i luati capra !
    hai,hai
    sa mutam sectiunea general pe un alt site,nu ?

13. Îmi place MariusBH le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    01.05.2011
    Locație
    Sibiu, Romania, Romania
    Vârstă
    25
    Postări
    530
    Timp total online
    57 z 4 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    278
    Citat Postat în original de Vali 100% Vezi post
    te oftici ?
    toate au legatura cu persoana care posteaza,cumva ai spune cultura,insa Cosmine,de ce nu initiezi un post unde sa reusesti sa strangi calificative cat China ? (cat China la tenis de masa )
    acum suntem amatori,acum suntem muzicanti,profesionisti in a da sfaturi,acum suntem critici,acum moare vecinul si repede sa-i luati capra !
    hai,hai
    sa mutam sectiunea general pe un alt site,nu ?
    Nici vorba ca ma oftic. Insa avem un Administrator preocupat si interesat de imbunatatiri. Sectiunea "General" e normal sa ramana cum e, dar calificativele sa fie pe post de "LIKE". Aprecierile pentru melodii si bancuri sunt importante pe bancuri.ro sau youtube. Nu zic ca ceea ce ati facut dumneavoastra in "muzica amatur" nu este un lucru apreciabil. Respect asta si va doresc sa continuati cu aceeasi pasiune!!!
    Totusi este un site de tenis de masa, comentarile "on topic" ar trebui sa fie reprezentative.
    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
    Aristotle

Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

15. Îmi place Zosim1 le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    21.05.2007
    Locație
    Curtea de Arges
    Vârstă
    44
    Postări
    1.779
    Timp total online
    44 z 20 h 1 m
    Timp online pe zi
    27 m
    Reputație
    1579
    Nici vorba ca ma oftic. Insa avem un Administrator preocupat si interesat de imbunatatiri. Sectiunea "General" e normal sa ramana cum e, dar calificativele sa fie pe post de "LIKE". Aprecierile pentru melodii si bancuri sunt importante pe bancuri.ro sau youtube. Nu zic ca ceea ce ati facut dumneavoastra in "muzica amatur" nu este un lucru apreciabil. Respect asta si va doresc sa continuati cu aceeasi pasiune!!!
    Totusi este un site de tenis de masa, comentarile "on topic" ar trebui sa fie reprezentative.
    Cosmin,
    ai dreptate in felul tau,dar vreau sa-ti spun ca aceasta muzica cumulata cu bancurile,mi-au dat un tonus bun sa te inving la Medias..la ce ?,nu la muzica,nu la bancuri,ci la tenis de masa asa ca,are oarece legatura !

17. Îmi place MariusBH le-a plăcut acest mesaj
    webmaster
    Data înscrierii
    24.07.2008
    Locație
    Bistrita
    Postări
    1.060
    Timp total online
    83 z 14 h 39 m
    Timp online pe zi
    51 m
    Reputație
    907
    Citat Postat în original de gicu_licu Vezi post
    Bun gasit,
    Dupa postarea, ieri 13 iunie(!), a unui mesaj in cadrul sectiunii Muzica-Amatur( pag. 63, #935 ) am sesizat ca bara, ce contine posibilitatile de apreciere a mesajului meu, a disparut. Nu m-am impacientat considerand ca a fost, poate, o eroare de soft. Dupa mesajul de astazi( #938 ) insa, constatand ca, de fapt, la toate mesajele mele, incepand cu pagina46( #677 ) si pana la ultima( pagina) situatia este aceeasi, mi-am dat seama ca aceasta este o actiune concertata, premeditata impotriva postarilor mele, actiune prin care mi se anuleaza posibilitatea ca, prin eventuala primire de calificative favorabile(" multumesc" sau " imi place"), sa mi se adauge reputatie!
    Solicit respectuos, pe aceasta cale, conducatorilor forumului sa-si motiveze actiunea( in cazul in care a fost una premeditata) sau, daca a fost o eroare IT, sa o inlature.
    Multumesc.
    Cu stima,
    PS. Observ ca, inclusiv in aceasta sectiune a forumului, bara de calificative, atasata postului meu este... inexistenta!
    Asa cum bine v-a raspuns Vali, nu e nici o eroare de soft, nimeni nu are nimic cu d-voastra, doar ca nu e normal sa ne putem acorda singuri "like"-uri. Nu o sa va acord un like pentru postul anterior, dat fiind tonul putin acuzator... nu o sa va dau nici "don't like".
    Aveti exact aceleasi drepturi ca si ceilalti utilizatori.

19. Mulțumesc gicu_licu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place catalin mazy le-a plăcut acest mesaj
    webmaster
    Data înscrierii
    24.07.2008
    Locație
    Bistrita
    Postări
    1.060
    Timp total online
    83 z 14 h 39 m
    Timp online pe zi
    51 m
    Reputație
    907
    Aveti dreptate intr-un fel, din pacate versiunea actuala nu permite dezactivarea like-urilor pe sectiuni. Probabil la upgrade-ul la vBulletin 5 vom achizitiona versiunea full de "like/don't like"

21. Îmi place Zosim1, GeluBv le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    27.02.2013
    Locație
    drobeta-turnu-severin
    Vârstă
    62
    Postări
    287
    Timp total online
    40 z 9 h 35 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    902
    Citat Postat în original de Vali 100% Vezi post
    nu este inexistenta,insa este normal ca pentru cel care posteaza sa nu-si poata da singur calificativ !
    acea bara,este vizibila si poate fi accesata pentru cei care citesc,nu pentru cei care posteaza !
    Da! Merit cat mai multe fete zambitoare( unele care chiar sa-mi arate limba), pentru "fractura" de logica!
    Sorry!
    Lemne: Xiom Zetro Quad, Butterfly Petr Korbel
    FH : Joola Maxxx 400/Tibhar evolution el-p/Butterfly Tenergy 05 FX
    BH : Stiga Boost TS/Tibhar evolution el-p/Butterfly Feint Long II

organizator turnee
    Data înscrierii
    16.11.2012
    Locație
    oradea
    Vârstă
    46
    Postări
    1.796
    Timp total online
    40 z 11 h 6 m
    Timp online pe zi
    34 m
    Reputație
    2836
    O Opinie si atat....
    Consider ca actualul sistem de acordare a reputatiei este cel mai corect...argumente:
    1.Sectiunea general este sarea si piperul acestui site.In aceasta sectiune toti membrii sunt egali indiferent de rang,etc..adica singurul lucru care i se cere unui membru pt a fi 'punctat'este acela de a fi creativ,sa aiba ceva cultura si sa aiba dorinta de a le alunga stresul celor care citesc...si nu este putin lucru..
    - - - Actualizat - - -
    2.Daca sistemul va fi schimbat se vor crea situatii discriminatoare...si anume:Organizatorii de turnee vor fi clar avantajati in sectiunea Amatur unde nu vor avea nicio concurenta din partea celorlalti membrii.(acest lucru este cunoscut).In acest moment orice membru care vrea sa se distreze si sa distreze pe alti membrii,poate sa intre in sectiunea general fara nicio problema.Mi se pare fara logica sa se dea reputatie pt fiecare sectiune in parte.Acest site este un tot unitar...sau doar pare...
    - - - Actualizat - - -
    P.S Asteptam cat mai multi colegi de forum in -sectiunea general-sa uite de stresul cotidian si de framantarile(pamantesti de altfel)cotidiene...

24. Îmi place gicu_licu, zalter le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    08.03.2011
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    35
    Postări
    2.294
    Timp total online