ttmall.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 2
Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate 31 la 45 din 61

Subiect: Abuzuri in acordarea "like-don't like" si "reputatie" - postati aici

webmaster
    Data înscrierii
    24.07.2008
    Locație
    Bistrita
    Postări
    1.049
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    79 z 20 h 30 m
    Timp online pe zi
    52 m
    Reputație
    882
    grasomega, am corectat linkul, vezi detalii aici

2. Îmi place grasomega le-a plăcut acest mesaj
    senior Avatarul lui jhon
    Data înscrierii
    09.04.2009
    Locație
    Piatra-Neamt
    Vârstă
    41
    Postări
    801
    Timp total online
    13 z 21 h 58 m
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    60
    Tibi68, Cule,tokosp,GeluBv...
    Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
    "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

4. Nu-mi place Tibi68, Kralizec, Mihai Vranceanu, Zosim1, cule, Antal Denes nu le-a plăcut mesajul
    organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    42
    Postări
    2.404
    Timp total online
    75 z 11 h 4 m
    Timp online pe zi
    1 h 1 m
    Reputație
    6671
    Citat Postat în original de jhon Vezi post
    Tibi68, Cule,tokosp,GeluBv...
    Despre religie si Ardeal...
    18:00 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de GeluBv
    De fapt traducerea este...
    17:59 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de Zosim1
    1.Am spus clar: fetele...
    17:59 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de Zosim1
    1.Am intrebat daca POT...
    17:58 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de Zosim1
    Regulile sunt niste...
    17:58 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de danmihai
    si cred ca cel mai bine...
    17:56 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de Tibi68
    TIBI cand vor veni...
    17:56 - jhon accesat Îmi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de cezar
    TIBI cand vor veni...
    17:56 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: MUTAT FIGHT CLUB - vand/schimb lemne:OSP VIRTUOSO+ ,KAZAK, DR Neubauer firewall plus. de Tibi68
    ms am fost aici de...
    17:53 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de cule
    Ba locul meu e chiar...
    17:53 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de cule
    Stiu ca "cersitul" e...
    17:52 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de adimucu
    Nu uitati ca totul a...
    17:52 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de zoltikaa
    "...Pentru ca aceasta...
    17:52 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de laky
    De fapt traducerea este...
    17:52 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de laky
    我明白了! Adica „I...
    17:51 - jhon accesat Nu-mi place pentru acest post: Controverse jhon de tokosp
    ? Ce inseamna asta? !...

6. Mulțumiri Tibi68, cule au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place tokosp, Kralizec, tavy le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    01.11.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Postări
    2.609
    Timp total online
    85 z 9 h 8 m
    Timp online pe zi
    55 m
    Reputație
    2264
    Deci, pana la urma, jhon a fost banat pentru abuz de Nu-mi place?
    Nu e cam drastica decizia?
    Daca sunt alte motive, sunt curios care sunt acestea. Jhon era membru al forumului din 2009 - mi se pare ca a fost exclus cam usor din comunitate. Am vazut ca avea ceva dispute cu cativa useri pe marginea unui post d ela vanzare-cumparare, dar nu cred ca acestea sunt motive suficiente.
    De asemenea, daca este vorba de controversa cu numele jucatoarei respective, din nou mi se pare prea putin. Cred ca un avertisment cu suspendarea temporara a contului (sau alte metode) ar fi fost suficiente.
    Inainte, cand era banat un user, motivele acestei decizii erau publicate de Clau intr-un topic dedicat. M-am uitat acolo si nu am vazut nimic legat de acest caz.

8. Mulțumiri C O S T I au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Claudiu84, tmroradea, Rosetionut, adishorul, jhon le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    03.02.2010
    Locație
    Calarasi
    Vârstă
    32
    Postări
    1.602
    Timp total online
    66 z 15 h 9 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    825
    Sunt de acord cu tine in totalitate... Daca omul nu a pus foto, nu cumpăra nimeni nici un produs si/sau adminul ii închide postul (asa mi se pare firesc si un pic logic), iar in legătura cu controversatul subiect, are si dansul dreptate in felul lui. Poate a fost un pic mai înfocat/nationalist, dar, sa nu uitam, acesta este un forum in limba romana, toată lumea ar trebui sa vorbească romanește, daca nu poate/nu stie, ar trebui sa folosească Google Translate, asa cum s-a sugerat de către unii useri. Daca nu, poate ar trebui sa deschidem un topic pentru cei ce vorbesc alta limba (la un moment dat era un topic pentru limba engleza), si toată lumea va posta acolo unde se simte mai bine, avand ocazia sa vorbească limba pe care o doresc, cu cine vor ei! Revenind, cred ca denumirea de Troll era suficienta. Si încă ceva... De ce mai exista butonul "nu imi place", daca nu ai voie sa il apeși de cate ori nu iti place un post, mai ales ca userul respectiv era direct implicat in "fightul" respectiv? Extrapolând, de ce nu exista nici un user banat pentru apasarea excesiva a butonului "imi place"?

LE: Sau poate pentru sectiunea Fight, si doar pentru aceasta, ar trebui dezactivate butoanele respective...
    Ultima modificare făcută de Claudiu84; 26.02.2016 la 12:06.

10. Îmi place Ben, gicu_licu, adishorul, jhon le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    08.03.2011
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Postări
    2.040
    Timp total online
    83 z 6 h 53 m
    Timp online pe zi
    55 m
    Reputație
    4613
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post291417

daca mai adaugati si asta la tot ce ati spus mai sus, tot mai credeti ca nu e justificata banarea?

12. Îmi place cule le-a plăcut acest mesaj
    1,77245385
    Data înscrierii
    27.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    1.680
    Timp total online
    224 z 12 h 19 m
    Timp online pe zi
    2 h 26 m
    Reputație
    2608
    faceti un referendum printre etnicii dv si solicitati o sectiune in limba maghiara.
    O zi buna tuturor ROMANILOR! Si o zi MIZERABILA tuturor care se simt altfel in ROMANIA!
    Alte motive...

14. Mulțumiri cule au mulțumit pentru mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    03.02.2010
    Locație
    Calarasi
    Vârstă
    32
    Postări
    1.602
    Timp total online
    66 z 15 h 9 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    825
    Deci a fost banat pentru xenofobie...

înțelept
    Data înscrierii
    01.11.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Postări
    2.609
    Timp total online
    85 z 9 h 8 m
    Timp online pe zi
    55 m
    Reputație
    2264
    Citat Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post291417

daca mai adaugati si asta la tot ce ati spus mai sus, tot mai credeti ca nu e justificata banarea?
    @Mihai Vranceanu: Uite ce zice omul: http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post291421

Citat Postat în original de Kralizec Vezi post
    Alte motive...
    Inteleg banarea pentru motivele aratate. Recunosc ca nu citesc chiar toate postarile tuturor.

Totusi, raman la parerea ca masura este exagerata si ca putina diplomatie ar fi putut sa pastreze in comunitate un om care era aici din 2009.
    Xenofobia nu este buna (ca orice forma de discriminare, de altfel), insa discutiile respective s-ar fi putut evita, sunt sigur de asta.

In fine, indiferent de deznodamant, cred ca bunul obicei de a specifica motivele unei banari intr-un topic dedicat nu ar trebui lasat sa moara.

17. Îmi place gicu_licu, Claudiu84, tmroradea le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    01.11.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Postări
    2.609
    Timp total online
    85 z 9 h 8 m
    Timp online pe zi
    55 m
    Reputație
    2264
    M-am mai gandit putin si cred ca doresc sa fac urmatoarea cerere:

Va rog sa reconsiderati decizia de banare a userului jhon, intrucat motivele aratate mi se par insuficiente pentru a o justifica.
    Tin sa reamintesc faptul ca useri ca Dinicescu sau Motoroi au fost mult mai ofensivi, dar li s-au acordat avertismente si apoi li s-a banat contul, dupa multiple reveniri (in cazul Dinicescu). Poate ca titlul de Troll sau suspendarea temporara a contului ar fi fost mai potrivite pentru inceput.

P.S. Nu pot sa spun ca sunt prieten cu jhon, dar banarea sa mi se pare nejustificata.

19. Îmi place dennis, gicu_licu, Claudiu84, dado_daniel, adishorul, jhon, tmroradea le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    28.07.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Postări
    951
    Timp total online
    65 z 9 h 25 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    2147
    Eu nu am interpretat ca ar avea o aversiune fata de persoane de alta nationalitate ci doar ca a transat (exagerat) un anumit punct de vedere legat de patriotism. Sustin parerea lui Cristi si a lui Claudiu, de i se oferi lui Jhon ocazia sa "indrepte lucrurile". Fiecare om merita o a doua sansa, chiar daca pe prima nu a meritat-o. Sa-i oferim o speranta si poate ne cladeste un univers. Ar fi un bun medicament.
    Pestele care lupta impotriva curentului…moare electrocutat.

21. Îmi place grasomega, gicu_licu, jhon, tmroradea le-a plăcut acest mesaj
    1,77245385
    Data înscrierii
    27.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    1.680
    Timp total online
    224 z 12 h 19 m
    Timp online pe zi
    2 h 26 m
    Reputație
    2608
    Nu eu l-am banat (nu am acest drept) dar va enumar mai jos regulile si regulamente incalcate:

Citat Postat în original de clau Vezi post
    Regulament pentru postarea unui Anunț de Vânzare-Cumpărare
    ...
    2. Conținutul topicului va conține OBLIGATORIU o descriere a produsului, dacă sunt defecte vizibile, dacă este funcțional, etc. Este OBLIGATORIE atașarea de poze REALE la produs astfel se mărește șansa ca acel produs să fie mai ușor vandabil!
    ...
    Abaterea de la aceste reguli duce la ștergerea anunțului și avertizarea celui în cauză.
    Pentru abateri repetate se poate lăsa și cu ban, chiar și pe o perioada nedeterminată!
    Citat Postat în original de clau Vezi post
    Reguli generale de funcționare:
    - Rasismul, antisemitismul și atacul la persoană sunt interzise. Vă rugăm să fiți civilizați.
    - Sunt interzise conturile multiple. Descoperirea de către moderatori sau administratori a acestor conturi va duce la suspendarea definitivă a conturilor clonă precum și suspendarea pe o perioada nedeterminată a contului principal.
    ...
    Orice încălcare a prezentului Regulament permite moderatorilor sau administratorilor să dea avertismente și/sau să restricționeze accesul membrilor în cauză.

23. Îmi place grasomega, NoRo, dennis, cule, GeluBv, Tibi68 le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    03.02.2010
    Locație
    Calarasi
    Vârstă
    32
    Postări
    1.602
    Timp total online
    66 z 15 h 9 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    825
    Acum... de cate ori am văzut clone pe forum, sau fotografii neclare, care sunt egale cu 0.... sau anunțuri care sunt făcute in asa fel încât baga in ceata posibilii cumpărători... si nu s-au luat nici un fel de masuri.... pot da exemple nenumărate, insa nu e treaba mea, fiecare cumpăra de unde vrea... dar acum sa il bannezi ca nu a pus foto....e prea de tot. Cred ca chestia asta cu atașatul fotografiilor poate fi trecuta cu vederea (nu este singurul care a refuzat, insa este singurul care a fost banat si din cauza asta).

In legătura cu punctul 2, au fost cazuri (vezi Dinicescu, Dan Petrov), cu atacuri la persoana, jigniri etc mult mai "grave"... pentru care s-au acordat bannuri, s-au luat, s-au dat iar... insa mi se pare o masura prea drastica pentru o persoana care a avut curajul sa-si exprime opinia si mai mult decât atat, sa o si sustina, fara a lua poziția ghiocelului atunci când ... restul e cancan...

25. Îmi place gicu_licu, dennis, jhon le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    07.03.2013
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    48
    Postări
    246
    Timp total online
    57 z 15 h 9 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    291
    "Claudiu84"ținând cont ca mai citat am să încerc să sintetizez oarecum această controversă a ta .......daca la mine " restul e cancan " la tine.... "încă nu este destul cancan"și
    ai mai vrea sa se scrie vreo două pagini de scandal și nu cred că e cazul !!!

Pe Norocel îl înțeleg pentru că el e un suflet mare și oferă oricui o a doua șansă....sau poate ca sa greșit cu banarea lui Ionut și în cazul acesta eu sunt primul care cere relogarea lui pe forum DAR cu o condiție , cei care sunt vinovați de această nedreptate să primească un avertisment ..primul sint eu

Dar oricât mi-as pune mintea la contribuție nu pot să înțeleg CEREREA lui"grasomega" (un om impecabil în tot cea ce scrie pe forum) de a se reconsidera decizia de banare a lui Ionut ...dar.noi care ne-am simțit jigniți de tot cea ce a scris Ionut ce ar trebui sa facem ???...dupa tot ce sa discutat aici pe această temă tu vi să spui că vrei cu totul altceva ???...fa o cerere și pentru noi așa ca sa fi impartial

27. Mulțumiri NoRo au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place cule le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    01.11.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Postări
    2.609
    Timp total online
    85 z 9 h 8 m
    Timp online pe zi
    55 m
    Reputație
    2264
    Eu mi-am expus parerea: banarea lui Jhon a fost insuficient justificata. De fapt, nu a fost justificata deloc. Clau obisnuia sa scrie un mesaj prin care arata clar motivele pentru care a fost luata decizia. De aceasta data, nimic. Vi se pare normal?
    Am spus acest lucru cuiva in privat azi si voi spune si aici: unde este linia de demarcatie si cine o traseaza? Daca exista un Regulament, acesta trebuie sa specifice drepturi si obligatii de ambele parti.

Cred ca e o problema generala in Romania escaladarea raspunsului la o provocare: eu te calc pe bombeu, tu ma injuri, eu iti dau o palma, tu-mi dai un pumn, eu scot un cutit si tu ma impusti, ca sa incheiem rapid. Nu mai exista nicio cale de mijloc?

Fac, deci, urmatoarea cerere:

Sa fie scrisa o regula in Regulamentul de Utilizare a forumului prin care oricarui user care incalca celelalte reguli sa i se dea intai avertisment public, apoi sa i se retraga diferite drepturi, apoi sa fie banat, daca nu se obtine nimic de la el in niciun mod, iar admin-ul care da avertismentele sa le argumenteze cu citate si/sau link-uri si sa faca publice motivele de fiecare data, fara exceptie.

Userii au mereu la indemana raportarea posturilor, dar nu am vazut nicaieri ca un user vechi de 7 ani sa fie banat dupa 10 replici si 10 Nu-mi place. Luati-i dreptul de a acorda Imi place/Nu-mi place, dati-i calificativul de Troll, explicati-i in privat (cu frumosul) ca ceea ce scrie ii va atrage sanctiuni, dar nu-i puneti pumnul in gura de la prima abatere sau chiar si de la a doua.

Nu-mi place ca trebuie sa fiu avocatul lui, dar, nu stiu daca realizati, in discutie este un principiu, nu doar contul lui Jhon.
    Nu a contat vechimea omului in comunitate, nu a contat ca a contribuit intr-un fel sau altul. A suparat pe unul sau doi sau douazeci si doi si atunci l-am exclus. Solutia de a-i inchide cuiva gura este usoara: inchiderea contului. Altii au primit nenumarate avertismente inainte de asta.

Sper sa intelegeti ce scriu aici si sa nu o luati vreunul in nume personal, pentru ca nu este. Discutiile despre religie, politica, etnie etc. ating puncte sensibile, dar, in concluzie, ca am lungit-o suficient: un abuz nu spala alt abuz. Trebuie cautata alta cale.

P.S. @Tibi68: poate va suna cam avocatesc limbajul meu si poate nu sunt un tip asa de popular ca Norocel ( noro), dar, in principiu, am aceeasi idee: sa i se acorde oricui a doua sansa.
    P.S.2 Chestiunea cu clona este destul de neverosimila: cine-si face un cont in 2007, apoi unul in 2009, pe care sa-l foloseasca pana in 2016, cand il foloseste pe cel vechi ca pe clona? E aiurea. Eu cred ca Jhon spune adevarul, si oamenii stau in acelasi birou si au acelasi IP.

29. Mulțumiri gicu_licu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place dennis, Bogdan V, ticu sorin, victor.arad, adishorul, cucurucu le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. Răspunsuri: 55
    Ultimul post: 04.01.2013, 22:50
  2. Răspunsuri: 74
    Ultimul post: 30.12.2012, 20:20
  3. Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 04.01.2012, 10:56
  4. Răspunsuri: 43
    Ultimul post: 26.11.2011, 00:40
  5. Răspunsuri: 37
    Ultimul post: 24.08.2011, 00:12

Permisiuni postare