Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

bh cam mult

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • bh cam mult

    Am o intrebare.nu cred ca am postat unde trebuie dar aici mi sa parut cel mai ok loc...

    Am o problema cu Bh.dau aproape orice minge cu el.de pe stanga ,mijloc ,dreapta ,de la 3 m de masa ,de langa fileu,ma apar,trag ,imi dau si mana peste cap uneori ca sa scot cv de pe dreapta peste cap(sunt stangaci)...cu fh tai unele mingi si trag in stil"ciobanesc"daca e pe masa... adio...speram sa ma sfatuiti ce fel de partener de joc sa mi caut.ofensiv, defensiv,de "tacaneala" ,de efect?ma chinui de ceva timp sa dau cu el....in ultimul timp am tot dat dar cred ca as invata mai usor daca mi s ar da un sfat de genul.mentionez ca pe fh am rakza 7 soft.la cam cate grade trebuie sa tin paleta s.a.md.sau sa pun o iarba pe fh si sa invat sa dau cu ea?
    Daca nu gasesc o rezolvare cred ca o sa scot o fata si o sa joc doar cu bh))
    multumesc

  • #2
    Nu e nevoie de o asa masura drastica.
    Multi jucatori au siguranta mai mare pe Bh,deoarece mingea vine din fata si e mai usor de returnat,siguranta loviturii e ceva mai mare,dar nu poti lovi exclusiv cu reverul,pentru ca vei consuma de 2 ori mai multa energie intr-un meci,si chiar si asa nu vei ajunge sa te pozitionezi bine la fiecare lovitura.
    Singura solutie pe care o vad in cazul tau este sa gasesti un partener rabdator,sa cumparati 20-30 mingi si sa faceti aceasta tema:
    Doar rabdare multa sa aveti,chiar daca la inceput va fi foarte grea obisnuinta.Fata Rakza soft este foarte buna pentru a invata lovitura corect,dar trebuie sa ai antebratul relaxat,sa nu strangi prea tare manerul paletei.
    Succes si multa rabdare!
    Ultima editare de george25; 09.iun.2013, 09:18.
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Hmm.asta ar trebui incercata cred...si de antebrat relaxat zici ah?)eu cand trag cu fh zici ca impusc pe cineva.tot ce am tras cu rakza nu mi a scos decat un prieten 2 mingi.si dupa ce dau raman blocat pt ca ma duc cu tot corpul si imi trebuie macar 2 secunde sa mi revin mana ajungandu mi aproape la spate in dreapta)deci raman asa.ce nu inteleg la rakza este daca dau putin dau in fileu.daca dau tare se duce peste.e foarte ciudata fata de resutl fetelor pe care le am si totusi mi se pare cea mai buna.chiar si de cat 64 sau 05fx...ai vreo idee ce gresesc cand dau?sau cum ar trebui sa fie lovitura corecta?in caz ca ai jucat cu ea pe un lemn cu carbon

      Si in legatura cu tutoralul.pot sa il fac.adica ce face antrenorl respectiv.ma refer in joc ca mi da bh.bh.bh.fh.bh....si nu mi iese miscarea mainii.sau daca da efect sau taie cu lovitura aia sunt mort...
      Ultima editare de Catalin Paduret; 09.iun.2013, 10:35.

      Comentariu


      • #4
        Gaseste-ti un partener c-un Bh bun , daca este dreptaci , dispus sa va antrenati cel putin o ora (diagonale) dupa care in timpul meciurilor ce-ti vine pe stanga loveste cu Fh chiar si daca la inceput vei gresi INSISTA numai asa vei progresa (si eu sunt stangaci si la fel am avut probleme cu Fh mai ales la mingi taiate) Conteza si lemnul cu care joci , sa nu fie prea rapid .
        Blade : OSP Virtuoso AC (Rst)
        Fh : Xiom Omega VII Pro (2,0 mm) black
        Bh : Andro Rasanter R 42 (2,0 mm) green

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Catalin Paduret Vezi post
          Hmm.asta ar trebui incercata cred...si de antebrat relaxat zici ah?)eu cand trag cu fh zici ca impusc pe cineva.tot ce am tras cu rakza nu mi a scos decat un prieten 2 mingi.si dupa ce dau raman blocat pt ca ma duc cu tot corpul si imi trebuie macar 2 secunde sa mi revin mana ajungandu mi aproape la spate in dreapta)deci raman asa.ce nu inteleg la rakza este daca dau putin dau in fileu.daca dau tare se duce peste.e foarte ciudata fata de resutl fetelor pe care le am si totusi mi se pare cea mai buna.chiar si de cat 64 sau 05fx...ai vreo idee ce gresesc cand dau?sau cum ar trebui sa fie lovitura corecta?in caz ca ai jucat cu ea pe un lemn cu carbon
          Clar,antebratul trebuie sa fie relaxat,doar in momentul contactului cu mingea accelerezi lovitura.
          Toate loviturile trebuie sa fie naturale,nu fortate,nu trebuie sa dai sa spargi mingea,important este sa pui pe masa cat mai multe,iar jocul iti va capata consistenta
          Uite si un alt filmulet,lovitura de topspin:

          Aici se prezinta topspinul,cand mingea vine taiata:lasi antebratul jos,si lovesti mingea pe verticala:

          Si in legatura cu tutoralul.pot sa il fac.adica ce face antrenorl respectiv.ma refer in joc ca mi da bh.bh.bh.fh.bh....si nu mi iese miscarea mainii.sau daca da efect sau taie cu lovitura aia sunt mort...
          Tu pentru inceput trebuie sa iti fixezi lovitura de Fh,pe care nu o ai deloc.
          Ti-as sugera sa joci mai putine meciuri si sa faci mai mult antrenament.
          1 ora jumatate de antrenament in care sa faci 90% Fh,dar fara sa iti dea mingea alternativ Fh-Bh,doar contre si cum arata in filmulet.
          Lemnele cu carbon sunt greu de stapanit,ti-ar fi trebuit un lemn total din lemn,ca Silverline all wood,sau Stiga Allround,Yasaka 3d,sau yasaka offensive 40.
          Legat de cealalta problema,rakza 7 are burete elastic,arunca destul de sus,tu trebuie atunci cand lovesti de langa masa,sa duci putin antebratul in spate si sa termini miscarea la cap.
          Cu cat te departezi mai mult de masa,cu atat trebuie sa duci antebratul mai in spate
          Sunt foarte multe de discutat,dar cred ca de real folos ti-ar fi daca ai filma un meci de al tau si l-ai posta aici-vei primi foarte multe sfaturi care cu siguranta or sa iti foloseasca
          Succes!
          Ultima editare de george25; 09.iun.2013, 11:18.
          Lemn:Butterfly Liu Shiwen
          FH: Tenergy 05
          BH: Dignics 05

          Comentariu


          • #6
            Multumesc.azi muncesc dar maine imi iau laptopul la tenis)

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de george25 Vezi post
              Tu pentru inceput trebuie sa iti fixezi lovitura de Fh,pe care nu o ai deloc.
              Ti-as sugera sa joci mai putine meciuri si sa faci mai mult antrenament.
              1 ora jumatate de antrenament in care sa faci 90% Fh,dar fara sa iti dea mingea alternativ Fh-Bh,doar contre si cum arata in filmulet.
              Lemnele cu carbon sunt greu de stapanit,ti-ar fi trebuit un lemn total din lemn,ca Silverline all wood,sau Stiga Allround,Yasaka 3d,sau yasaka offensive 40.
              Legat de cealalta problema,rakza 7 are burete elastic,arunca destul de sus,tu trebuie atunci cand lovesti de langa masa,sa duci putin antebratul in spate si sa termini miscarea la cap.
              Cu cat te departezi mai mult de masa,cu atat trebuie sa duci antebratul mai in spate
              Sunt foarte multe de discutat,dar cred ca de real folos ti-ar fi daca ai filma un meci de al tau si l-ai posta aici-vei primi foarte multe sfaturi care cu siguranta or sa iti foloseasca
              Succes!
              Felicitari la faza cu filmatul Sigur ca avea o groaza de pareri pro si contra
              Blade : Butterfly Timo Boll W7
              FH: Cornileau Target GT
              BH:
              Cornileau Target GT
              Tel : 0752 155 898



              Comentariu


              • #8
                Am incercat video urile....in meci nu ies.decat daca joc cu paleta cealalta.lemn all + dan universal si tenergy 05/64...dar nu pot sa tai calumea

                Comentariu


                • #9
                  Pai nu mai taia. Si imi e greu sa cred ca cu T05/T64 nu poti taia... inseamna ca tehnica e deficitara. Cu un lemn All+ si cu fetele alea, nici nu ai voie sa tai, la cei 20 de ani ai tai. Topspin, topspin, topspin...

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X