Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Moduri De Joc Si Echipament De Incepator

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Moduri De Joc Si Echipament De Incepator

    Salut tuturor , sunt nou pe forum si incepator la tenisul de masa si vreau sa am un parcurs in tenis cat mai bun asa ca am doua intrebari .
    1. Care este cel mai eficient,mai bun si mai folosit mod de joc in tenisul de masa , jocul Ofensiv cu topspinuri , joc dur si rapid sau jocul Defensiv cu retragerea spinurilor si apararea acestora , am mai inteles ca la jocul Defensiv ar fii recomandat daca joci cu un jucator ofensiv sa tzii mingea pe masa cat mai mult pana face adversarul o greseala , vreau niste recomandari Ofensiv sau Defensiv ?
    2. Paleta de incepator - Prima mea paleta a fost una chinezeasca cu 12 lei de la un magazin apoi un coleg de la liceu mi-a oferit o paleta tot preasamblata , o paleta Boli Prince , deocamdata am doar aceasta paleta , am inteles ca paletele preasamblate in fabrici nu sunt bune fiindca calitatea fețelor se strica foarte repede , iar acum pe 22 Iunie in orasul meu este un concurs , eu am mai fost la concursuri de tenis de masă si nu imi sunt straine , la un concurs din luna anterioara , luna Mai am luat locul 4 la seniori castigand 4 din 6 meciuri cu paleta chinezeasca de 12 lei - oricum sa trecem la subiect as vrea sa-mi recomandatzi niste piese pentru o paleta de incepator pentru jocul ofensiv si defensiv , pentru amandoua , Ex: Defensiv: Lemn,Fh,Bh ; Ofensiv: Lemn,Fh,Bh , iar pretzul acestora sa se incadreze intre 100 si 200 de lei sa nu treaca de 200 de lei . Multumesc Anticipat !
    Blade : DEF Butterfly Power Defence
    FH : Nittaku - Hurricane
    BH : Giant Dragon - Giant Long

  • #2
    Bine ai venit si ma bucur din suflet ca ti-ai facut timp si ai citit un pic prin posturile vechi si abia apoi ai postat ce nedumeriri mai ai-Bravo!
    Cel mai eficient joc este acela cu care castigi,stilul cu care joci lejer si iti face placere,nu trebuie sa iti spuna nimeni ce stil e mai bun,tu trebuie sa simti asta!
    In bugetul pe care l-ai alocat vei gasi o paleta bunicica la ttmall.ro (Vlad-Rblade pe forum)un om serios,care iti va recomanda o paleta care sigur iti va placea,apeleaza cu incredere la el.
    Poti spune si de unde esti,poate vei gasi acolo persoane sa te ia sub umbrela lor si sa te indrume in aceasta minunata lume a tenisului de masa.
    Succes!
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Sunt din Romania,Maramureș,Sighetu Marmatiei fac antrenamente la Clubul Copiilor cu Domnul Profesor Tintas Adrian , Multumesc , bafta si tie !!!
      Blade : DEF Butterfly Power Defence
      FH : Nittaku - Hurricane
      BH : Giant Dragon - Giant Long

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de zHa0 Vezi post
        Sunt din Romania,Maramureș,Sighetu Marmatiei fac antrenamente la Clubul Copiilor cu Domnul Profesor Tintas Adrian , Multumesc , bafta si tie !!!
        Este instructor de tenis de masă?Daca faci antrenamente se intelege ca ti-a format domnul antrenor un stil si ti-a recomandat o paleta profi,deoarece cu una de 10-20 ron nu ai cum sa progresezi.
        Lemn:Butterfly Liu Shiwen
        FH: Tenergy 05
        BH: Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Da,este instructor de tenis de masă si nu,nu mi-a recomandat o paleta pt. stilul meu de joc , dar luni am antrenamentele si il voi ruga sa ma evalueze pt. o paleta cat mai buna pt. mine .
          Blade : DEF Butterfly Power Defence
          FH : Nittaku - Hurricane
          BH : Giant Dragon - Giant Long

          Comentariu


          • #6
            e complicat tare cu stilurile...nici un jucator nu joaca la fel ca altul...ca sa nu mai spun ca nici un meci nu seamana cu altul...eu is jucator defensiv dar in multe meciuri cu ofensivi iau initiativa si atac fiindca asa impune jocul...ai 2 variante clare...ori inveti loviturile corect cu multa rabdare si progresezi greu ( te dai tu dupa paleta )...ori intri in jungla si iti formezi un stil propriu ( se da paleta dupa tine )...
            tibhar def plus jumulita
            gambler reflectoid 1,0
            dawei 388 D-1 ox

            Comentariu


            • #7
              Am Inteles , Multumesc !
              Blade : DEF Butterfly Power Defence
              FH : Nittaku - Hurricane
              BH : Giant Dragon - Giant Long

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X