Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vreau pareri despre aceasta combinatie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vreau pareri despre aceasta combinatie

    Ce parere aveti despre aceasta combinatie !?
    ------------------------------------------------
    Lemn Galaxy N9
    FH: Yasaka Mark V
    BH: Iarba Dr. Neubauer Monster
    ------------------------------------------------
    La ce stil de joc e buna Off sau Def !?
    Blade : DEF Butterfly Power Defence
    FH : Nittaku - Hurricane
    BH : Giant Dragon - Giant Long

  • #2
    Ai 14 ani(daca este corect ce ai scris la varsta). Nu inteleg, de aceea nu te judec. Dar raspunde-mi te rog: de ce vrei tu sa joci cu iarba? Ti-a recomandat cineva, sau crezi tu ca asta ti se potriveste? Si spune te rog cum ti-ai format acea parere? Nu uita, nu te judec, doar intreb. Suntem aici sa te ajutam. Multumesc!
    Fh: Yasaka Rakza 9 off+
    Bh: Yasaka Rakza 9 off+
    Bl: Lkt Instinct + off-

    Comentariu


    • #3
      In principiu, folosirea unui "material", si aici ma refer la fete "iarba" si "anti", dar si a softurilor de aparare ce au buretele subtire (< 1.5 mm), este caracteristica unui joc defensiv...deci iarba ta Monster se preteaza unui joc defensiv.
      ...dar jocul de aparare modern nu implica doar lovituri defensive...
      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

      Comentariu


      • #4
        Dan Manciu , nu am jucaat niciodata cu iarba si nici nu cunosc tehnica de joc , am vazut combinatia asta la un utilizator de pe forum si ma intrebam la ce e buna paleta si feztele , Off sau Def !? . Crezi ca daca am 14 ani nu stiu nimic despre Tenisul de masa si echipamentele necesare !? Vroiam doar sa vad la ce e buna paleta fiindca am auzit multi jucatori vorbind despre iarba si nu stiam ce e ! Multumesc oricum , si tzie gabikr .
        Blade : DEF Butterfly Power Defence
        FH : Nittaku - Hurricane
        BH : Giant Dragon - Giant Long

        Comentariu


        • #5
          La varsta ta ar fi bine sa schimbi iarba cu un Sriver Fx pe rever si vei face o figuratie buna!! In rest combinatia este f.buna!!!
          Blade - Timo Boll ZLF - OFF
          FH - Xiom Sigma II Pro
          BH- Xiom Sigma II Pro

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de zHa0 Vezi post
            Dan Manciu , nu am jucaat niciodata cu iarba si nici nu cunosc tehnica de joc , am vazut combinatia asta la un utilizator de pe forum si ma intrebam la ce e buna paleta si feztele , Off sau Def !? . Crezi ca daca am 14 ani nu stiu nimic despre Tenisul de masa si echipamentele necesare !?raspunsVroiam doar sa vad la ce e buna paleta fiindca am auzit multi jucatori vorbind despre iarba si nu stiam ce e ! Multumesc oricum , si tzie gabikr .

            Comentariu


            • #7
              Multumesc Claudiu Manoiu , problema e ca nu e urgenta sa schimb paleta si toate cele , eu joc ofensiv , dar voi incerca sa joc si cu iarba sa vad cum e , am inteles ca iarba intoarce orice tip de servicii si le intoarce inapoi chiar cu mult spin si efect , nu stiu daca e corect ce-am spus dar iti Multumesc Oricum !
              Blade : DEF Butterfly Power Defence
              FH : Nittaku - Hurricane
              BH : Giant Dragon - Giant Long

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de gabikr Vezi post
                deci iarba ta Monster se preteaza unui joc defensiv.
                ...dar jocul de aparare modern nu implica doar lovituri defensive...
                Depinde de buretele folosit. Dr. Neubauer are unii foarte rapizi la ierburi. Eu nu pot tine mingea pe masa la cat de tare sare din cel de 1.8 mm. Cat despre atac, daca ai mana buna merge fara probleme cu un astfel de burete.
                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                Comentariu


                • #9
                  ClaudiuManoiu, ai dreptate. Dar uite, zHao, ca sa te lamuresti cum e cu iarba, am sa te ajut daca vei dori. Te costa 4 lei! Atat costa transportul pentru ca fata mea iarba Palio, fara burete, sa ajunga la tine. Si vom face in felul urmator: o folosesti o luna, doua, iar daca tie iti place, imi trimiti banii pentru ea 15 lei. Ori prin banca(iti dau codul IBAN, tu doar mergi la banca si fac angajatii de acolo restul) ori prin Posta. Daca nu iti place, te costa 4 lei sa mi-o trimiti inapoi. Pentru mine nu e mare pierderea, daca imi tragi tzeapa. Pentru tine, tu stii daca merita! Eu, in ce ma priveste, am avut aceleasi intrebari, sau framantari, nedumeriri ca tine. Si m-am convins! Nu-mi place! Ei, poate tie iti va placea. Daca vrei sa testezi, pentru mine este o placere faptul ca te pot ajuta sa te lamuresti. Asta daca ai deja lemnul si cealalta fata. Daca nu, gasesti la colegi, tot felul de fete la preturi mai mult decat grozave. Si sunt sigur ca oricare te-ar ajuta si cu cate un sfat. Daca te hotarasti sa cumperi ceva pentru un incepator, poate sunt putin subiectiv, dar uita-te aici http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-10-lei-in-sus si poate te hotarasti pentru paleta gata asamblata cu fete Joola 4u pe ea. Sau, mai sunt fetele Joola Smart de pe ttsport.ro care sunt bune ori alte site-uri. Nu ne-ai spus cu ce joci acum. Aa, da! Raspunsul tau mi s-a parut putin rautacios, nu te-am subestimat, daca asta te linisteste. Ma bucura faptul ca iti place tenisul de masa, este un lucru bun, probabil ca alti colegi de varsta ta prefera sa se joace pe calculator in timp ce tu joci tenis. Ai, din start o bulinutza rosie. Tine-o tot asa!
                  Fh: Yasaka Rakza 9 off+
                  Bh: Yasaka Rakza 9 off+
                  Bl: Lkt Instinct + off-

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Dan Manciu Vezi post
                    ClaudiuManoiu, ai dreptate. Dar uite, zHao, ca sa te lamuresti cum e cu iarba, am sa te ajut daca vei dori. Te costa 4 lei! Atat costa transportul pentru ca fata mea iarba Palio, fara burete, sa ajunga la tine. Si vom face in felul urmator: o folosesti o luna, doua, iar daca tie iti place, imi trimiti banii pentru ea 15 lei.
                    La cat de ieftina si nepotrivita pentru mana mea e, eu i-o dau gratis, numai sa ma scap de ea Nu-l sfatuiesc sa-ncerce iarba fara burete daca vrea sa si atace. Palio CK mi s-a parut a doua cea mai proasta din tot ce-am probat, dupa XiYing, care-i de-a dreptul catastrofala. E greu de controlat si de ierbari experimentati, daramite de cineva care n-a mai folosit acest tip de fata. Trecerea se poate face usor cu ceva gen Dr. Neubauer Monster sau Galaxy Neptune, care sunt iertatoare.
                    In OX fata asta e doar 3.9 USD noua: http://ttnpp.com/shop/palio-ck531a-l...-0x-p-245.html
                    Cu burete de 0.8 sau 1 mm costa 5 USD: http://ttnpp.com/shop/palio-ck531a-l...ple-p-205.html
                    Recomand sa fie macar de 1 mm.
                    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                    Comentariu


                    • #11
                      Tudor poti sa mi o dai mie.iti platesc eu transportul.chiar as vrea sa incerc o iarba)imi dai pm daca ai vb pe bune

                      Comentariu


                      • #12
                        Dan Maciu , terog frumos sa-mi accepti scuzele si daca te-am suparat cu ceva sa stii ca a fost doar sa-ti arat ca , chiar daca am 14 ani stiu aproape orice din tenisul de masa , dar oricum multumesc pt. oferta cu iarba dar sa stii ca nu am nevoie deocamdata incerc sa performez in jocul meu Ofensiv , Respectele Mele !
                        Blade : DEF Butterfly Power Defence
                        FH : Nittaku - Hurricane
                        BH : Giant Dragon - Giant Long

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de zHa0 Vezi post
                          chiar daca am 14 ani stiu aproape orice din tenisul de masa
                          Si iata unde se ascundea noul Boll.... ) bravo tinere...

                          Comentariu


                          • #14
                            Multumesc Claudiu84 !
                            Blade : DEF Butterfly Power Defence
                            FH : Nittaku - Hurricane
                            BH : Giant Dragon - Giant Long

                            Comentariu


                            • #15
                              tot nu ne'ai spus cu ce te joci acum :d daca esti de pe langa ploiesti te astept la sala si iti dau sa incerci diferite lemne/fete si iti mai spun si eu ce mai stiu despre tt
                              blade: xiom strato
                              fh: omega IV asia
                              bh: vega asia

                              Comentariu


                              • #16
                                Neacsu Bogdan , deocamdata joc cu o paleta Boli Prince preasamblata , dar mi-am comandat o paleta pe piese - Lemn: Galaxy N-9 , Fetze: Galaxy Mercury II (Amandoua si pe FH si pe BH ) , Si pe marginea paletei o banda de protectie Yasaka , As dori pareri despre combinatie ! Paleta trebuie sa soseasca Vinerea aceasta .
                                Blade : DEF Butterfly Power Defence
                                FH : Nittaku - Hurricane
                                BH : Giant Dragon - Giant Long

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Catalin Paduret Vezi post
                                  Tudor poti sa mi o dai mie.iti platesc eu transportul.chiar as vrea sa incerc o iarba)imi dai pm daca ai vb pe bune
                                  Am vorbit pe bune, dar i-am promis-o deja unui prieten care vrea s-o testeze. Te anunt daca n-o pastreaza. Expediere fac numai prin curierat, intrucat la noi sunt cozi infernale la posta romana si nu-mi permit sa pierd 40 de minute.
                                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Asta insemnand ca m ar ajunge mai mult decat noua)dai pm oriicum

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      pentru zHao tinere toata stima eu sunt un jucator def am jucat pe lemn andro fibercomp def si cu palio ck ox dar cel mai bine se potriveste pe acest lemn tibhar gras d tecs ox si hexer hd.sa stii ca merge foarte bine sa ataci pe bh cu gras d tecx ox,dar si cu hexer hd pe fh e beton.succes.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Multumesc Serban Tulcea , bafta si tzie in continuare !
                                        Blade : DEF Butterfly Power Defence
                                        FH : Nittaku - Hurricane
                                        BH : Giant Dragon - Giant Long

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X