Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cum folosesc functia search?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cum folosesc functia search?

    Am "dat" cu Search (variantele 2.0 si MAX ) si n-am gasit nimic, am cautat "manual cu mana" un topic potrivit, dar si asa mi-a dat cu virgula, asa ca postez aici pentru a nu mai deschide topic nou. Daca intr-adevar exista, va rog sa ma scuzati si sa mutati postarea unde trebuie.
    Am sesizat o chestie in neregula si am vrut sa folosesc functia "Report" pentru a o semnala moderatorilor/adminilor, asa cum se specifica in Regulament (ciudat este ca se specifica in "Regulamentul pentru postarea unui Anunt de Vanzare-Cumparare", nu in "Reguli generale de functionare a forumului"):
    8. Folositi functia RAPORTEAZ? POST pentru a sublinia o încalcare a acestor reguli sau a regulamentului general de ordine interioara!
    Problema este ca m-am holbat in zadar dupa butonul "Report" si iarasi imi da cu virgula (o fi din cauza ca-i vineri si-s obosit ). Pe urma m-am gandit ca nu exista optiunea pentru "boboceii" ca mine, ceea ce iarasi mi se pare ciudat, deoarece poate unii dintre noi au si alte experiente pe forumuri si pot ajuta, intr-un fel sau altul, la imbunatatirea functionarii acestei comunitati.
    Nu ar fi normal sa existe acel buton pentru toate categoriile de useri?

  • #2
    Am sa va raspund punctual:
    1. Nu va opreste nimeni sa deschideti un topic nou si sa semnalati probleme. Asa ca am mutat mesajul aici.
    2. Funtia search functioneaza fara probleme, cuvintele cautate de d-voastra nu apar nicaieri in combinatia respectiva. Eu am cautat acelasi lucru si am gasit chiar postul d-voastra, deci indexarea e buna
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...Variantele+2.0
    3. Intr-adevar se pare ca nu exista optiunea "report" pentru boboci. Voi studia problema, multumesc de sesizare.
    4. Cred ca va da cu virgula de la prea multa ironie gratuita. Cereti ajutor si vi se va da, de catre mine sau utilizatori mai vechi.
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Si eu va voi raspunde tot punctual:

      1.
      Reguli generale de functionare a forumului

      - înainte de a crea un topic nou asigurati-va ca subiectul nu a mai fost discutat (folositi cu incredere functia search), ca topicul are un titlu cât mai sugestiv si ca este postat în sectiunea corespunzatoare.
      Ma opreste regulamentul forumului de a deschide un topic nou inainte de a folosi functia SEARCH. Pana la creearea acestui topic rezultatele au fost nule, de accea am tinut sa precizez ca nu am gasit topic asemanator (a se vedea print screen). In plus, pe toate forumurile ce folosesc vBulletin, indiferent de versiune, se recomanda a nu se deschide topicuri inutile deoarece la un moment dat este posibil sa "cada" baza de date.



      2. In nici un caz n-am criticat functia SEARCH. Dimpotriva, am folosit-o de multe ori pe acest forum si am constatat ca-si face treaba bine, rezultatele fiind mai mult decat satisfacatoare in 99% din cazuri. Faptul ca un search folosind cuvantul cheie "report" a generat cateva rezultate neconcludente este irelevant.

      3. Cu placere.

      4. Nici un moment nu m-am gandit ca postarea mea va fi interpretata ca si ironie; s-a vrut doar o exprimare mai vesela a unei probleme minore. Atat, fara alte conotatii sau interpretari. Oricum, postul in sine reprezinta un fel de "cer ajutor", dar, daca la aceasta cerere se raspunde prin rastalmacirea cuvintelor, pe viitor ma voi lipsi sa intreb ceva.

      Comentariu


      • #4
        Auleo, alt' deștept "supermegaextraorgolios" pe forum ...
        Viscaria
        Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

        Comentariu


        • #5
          Domnule (at)Flam, fara suparare, aveti si argumente in sprijinul afirmatiei dvs.?

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de bobovis Vezi post
            Domnule (at)Flam, fara suparare, aveti si argumente in sprijinul afirmatiei dvs.?
            Aveti m.p.!
            Viscaria
            Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X