Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vand paleta profesionala lemn Photino light cu Tenergy 80 si 05, luate de trei zile

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS Vand paleta profesionala lemn Photino light cu Tenergy 80 si 05, luate de trei zile

    VANDUT!
    Actualizat!
    Reduc la 900 pretul paletei.
    Daca nu sunt solicitari pana maine pe la seara, atunci o voi desface si voi reveni cu anunt pentru vanzarea pe bucati a fetelor (Tenergy 05 si Tenergy 80). Imi pare rau de paleta in sine dar asta e.
    P.S. Adevarul e ca T80 este ceva de vis. Am dat paleta vreo doua seturi unui pusti de la un club, am vazut cum ataca serva pendullum...ceva de vis!!!

    Vand paleta profesionala
    formata din lemn Butterfly Photino Light off+ si fete Tenergy 80, rosu 1,9 mm si Tenergy 05 1,9mm.
    Fetele au fost cumparate de la Butterfly Romania acum trei zile.
    Lemnul, nou-nout, in cutie, a fost trimis la dl. Rasvan Crisan la Bistrița iar paleta a fost asamblata de domnia sa, in data de 26 iunie (acum 4 zile) si ajunsa la mine pe 27 iunie.
    Am jucat cu ea in doua randuri, cate o ora.
    De ce o vand?
    Am crezut, multi ani, ca eu dau bine dar lemnul/fetele sunt slabe. Prin urmare, mi-am permis sa cumpar paleta aceasta. Apoi, mi-am dat seama ca nu fetele/lemnul sunt de vina, ci eu nu stiu sa joc.
    Asadar, pe mine nu ma mai intereseaza acest sport, nu vreau sa mai aud de el si nici nu ma dezic de ce am hotarat. Prefer sa continui cu tenisul de camp, care imi da mai multe satisfactii.
    Lemnul, nou, Photino light este 735 lei, iar fetele, noi, sunt 522 lei, total 1257 lei.
    Atasez factura de la Bistrița si alte poze.
    Pretul cerut de mine pe paleta este paleta - 1070 lei, foarte usor negociabil, cu mentiunea ca o vand asamblata si nu separat!
    La banii acestia ofer cadou o rola banda cant (1m/12 mm, care se regaseste pe factura) si o husa de paleta (Butterfly pro single case).
    Pun doar cinci poze, atat permite aplicatia, restul (am destule) pe yahoo mess sau sugerati alta varianta (arhiva poate).
    http://tt-shop.ro/870-butterfly-photino-light.htmlhttp://tt-shop.ro/12-tenergy-05.html
    Telefon 0748.518.313.
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	A.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	88,1 KB 
ID:	778122Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	D.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,2 KB 
ID:	778118Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	C.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,1 KB 
ID:	778119Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	E.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	84,5 KB 
ID:	778120Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	B.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	85,0 KB 
ID:	778121
    Ok, vad ca nu este nimeni interesat la pretul de mai sus, reduc la 990 lei!
    940!!!
    Problema nu e pentru mine, eu acum, ce sa zic, paleta (chiar si dezasamblata, desi mi-ar parea rau) tot o dau, am dat anunturi si pe alte locatii, unele specializate din Germania.
    Ce pot sa spun este, pentru cumparatori, ca nu stiu daca mai gasiti asemenea componente, certificate (!!!), la pretul acesta.
    Practic, cumparati o fața gratis si mai ramane si loc de alte cele.
    E loc de dialog, zic si va rog sa ma contactati telefonic, indiferent de rezultat.
    Cu multa stima,
    Ultima editare de aaa; 13.iul.2013, 19:37.

  • #2
    domnule..."aaa" Dar aveti un pic rabdare ,trebuie sa jucati cu ea cel putin 2-3 luni,si dupa aia sa va pronuntati,nu renuntati asa usor,daca tot ati dat atatia bani pe ea!...din pacate pretul cerut de dmv.nu o sal primiti,dar eu zic sa va razganditi! Stima.

    Comentariu


    • #3
      Multumesc de raspuns mimusrem.
      Cred ca am fost clar, NU MA MAI INTERESEAZA ACEST SPORT!
      Prefer sa continui cu ce joc de o viata, tenisul de camp, sa merg la bazin, bicicleta. Oricum nu am timp de toate.
      Nu banii dati de mine sunt o problema, o pot oricand dona sau cumpara alta.
      Am cumparat, ca sa verific aptitudinile mele, ce e mai scump.
      M-am convins ca nu pot performa/avansa si ...gata.
      In tenis, de masa, de camp, e ca in afaceri trebui sa stii ce sa investesti si cand sa te opresti si, mai ales, sa recuperezi cat mai mult din investitia facuta.
      Cu mult respect,

      Comentariu


      • #4
        va inteleg,si eu sunt om de afaceri ,doar comert!...dar dupa mine nu trebuia,sa luati o paleta asa rapida,paleta asta este pt tineri ....nu ca noi!? deci la varsta a "doua"...eu zic sa incercati ceva ...Neubauer sau Hallmark,daca vreti sa aveti reusite in destul de scurt timp.( desi ,,si mie nu-mi plac gresurile sau OX -urile,dar asta e....)

        Comentariu


        • #5
          Si alte poze
          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SDC14404.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	97,7 KB 
ID:	767814Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SDC14398.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	99,1 KB 
ID:	767813Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SDC14415.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,4 KB 
ID:	767812Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	4.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,2 KB 
ID:	767811

          Comentariu


          • #6
            Nu fiti asa de categoric in decizii. Incercati sa depasiti momentul delicat si sa analizati la rece situatia. In primul rand tenisul de masa ar putea fi in viitor o alternativa convenabila pentru d-voastra. Nu solicita asa de mult cum o face tenisul de camp( miscare, greutate paleta, forta lovitura etc). Pentru cineva ca d-voastra care cred ca face sport de mult timp e foarte indicat sa aveti si un plan B pregatit pentru momentul in care tenisul de camp nu va mai fi in primul plan. Pana atunci puteti sa incepeti incetisor sa cresteti in paralel in tenisul de masa. Daca aveti posibilitati financiare un antrenor cu TACT va poate dezvalui o data pe saptamana placerile tenisului de masa. Amintiti-va cum ati inceput sa invatati tenisul de camp si atunci probabil veti fi mai ingaduitor cu d-voastra. In alta ordine de idei trebuie sa recunoastem ca timpul e marea problema a celor care au adunat ceva ani(vezi si cazul meu). Nu mai avem rabdarea sa batem pasul pe loc prea mult timp insa nu avem ce face. Daca nu acceptam acest lucru acum , mai tarziu vom fi fortati sa o facem si conjunctura nu va fi mai buna ca acum. Problema mare la decizia d-voastra este faptul ca nu ati pregatit suficient momentul unei astfel de schimbari. Ati comandat o paleta cu care joaca campionii si in concluzie ati asteptat sa fiti ca ei data fiind experienta din tenisul de camp. Trebuie sa reformulati, sa vindeti acea paleta si sa comandati una mult mai modesta asa cum ii sta bine unui incepator(daca nu gresesc aici!). Atunci veti cere mai putin de la TDM si probabil veti reusi sa incepeti sa il studiati. Departe de mine dorinta de a va determina sa renuntati la decizia luata , insa un gand sincer transmis cuiva poate sa dea roade bune in viitor de ambele parti. Cine stie daca peste ani nu vom juca o partida impreuna! Mult succes! Radu
            YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

            Comentariu


            • #7
              Cred ca m-ati inteles gresit dle. Tradu.
              Eu nu am zis ca nu am experienta, joc de vreo 40 de ani.
              In tot acest timp am dat cu zeci de fete si cu tot atatea lemne.
              Problema e ca tot timpul am crezut ca eu dau bine, dar aveam impresia ca fata/lemnul sau combinatia in ansamblu fata-lemn nu ma ajuta.
              De asta am cumparat ce e mai scump, adica Photino light si T05/80, de mai sus, in ideea de a ma convinge de ce si cat stiu, precum si ca nu va mai fi nicio problema la joc.
              Ei uite ca problemele au ramas, EU NU STIU TENIS si asta e.
              Repet, nu ma dezic NU MA MAI INTERESESEAZA tenisul de masa. PUNCT.
              Cu mult respect.
              - - - Actualizat - - -
              Am primit mai multe intrebari, de genul "care este ultimul pret".
              Cu mult respect, atrag atentia potentialilor cumparatori ca NU SUNT DISPERAT sa o vand, cu mult sub pretul platit DE MINE.
              Retineti, mi-am permis, sa o cumpar, imi pot permite oricand sa cumpar si alte combinatii, numai ca M-AM LASAT DE TENIS DE MASA si nu accept variante derizorii de genul "atat am".
              Cred ca am fost clar in anunt ("usoara negociere") iar ideea "cat mai lasi?" mi se pare...nefireasca, ca sa nu zic altfel.
              Prin urmare, ca sa fiu concis, coroborand preturile si decizia mea, nu pot scadea mai mult de 15-20% dintr-un ansamblu de joc ce a fost folosit 2 ore!
              Multi user-i mi-au recomandat, cu prietenie, sa ma razgandesc. Cine stie, sper sa nu incolteasca germenele iar!
              Cu respect pentru toata lumea!
              - - - Actualizat - - -
              Am primit mai multe intrebari, de genul "care este ultimul pret".
              Cu mult respect, atrag atentia potentialilor cumparatori ca NU SUNT DISPERAT sa o vand, cu mult sub pretul platit DE MINE.
              Retineti, mi-am permis, sa o cumpar, imi pot permite oricand sa cumpar si alte combinatii, numai ca M-AM LASAT DE TENIS DE MASA si nu accept variante derizorii de genul "atat am".
              Cred ca am fost clar in anunt ("usoara negociere") iar ideea "cat mai lasi?" mi se pare...nefireasca, ca sa nu zic altfel.
              Prin urmare, ca sa fiu concis, coroborand preturile si decizia mea, nu pot scadea mai mult de 15-20% dintr-un ansamblu de joc ce a fost folosit 2 ore!
              Multi user-i mi-au recomandat, cu prietenie, sa ma razgandesc. Cine stie, sper sa nu incolteasca germenele iar!
              Cu respect pentru toata lumea!
              - - - Actualizat - - -
              Ok, vad ca nu este nimeni interesat la pretul,, reduc la 990 lei.

              Comentariu


              • #8
                dl. husa de paleta se vinde si separat...?

                Comentariu


                • #9
                  Nu, domnule Leo, oricum multumesc de intrebare.
                  940 lei ultimul pret.!!!

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de aaa Vezi post
                    Vand paleta profesionala
                    formata din lemn Butterfly Photino Light off+ si fete Tenergy 80, rosu 1,9 mm si Tenergy 05 1,9mm.
                    Fetele au fost cumparate de la Butterfly Romania acum trei zile.
                    Lemnul, nou-nout, in cutie, a fost trimis la dl. Rasvan Crisan la Bistrița iar paleta a fost asamblata de domnia sa, in data de 26 iunie (acum 4 zile) si ajunsa la mine pe 27 iunie.
                    Am jucat cu ea in doua randuri, cate o ora.
                    De ce o vand?
                    Am crezut, multi ani, ca eu dau bine dar lemnul/fetele sunt slabe. Prin urmare, mi-am permis sa cumpar paleta aceasta. Apoi, mi-am dat seama ca nu fetele/lemnul sunt de vina, ci eu nu stiu sa joc.
                    Asadar, pe mine nu ma mai intereseaza acest sport, nu vreau sa mai aud de el si nici nu ma dezic de ce am hotarat. Prefer sa continui cu tenisul de camp, care imi da mai multe satisfactii.
                    Lemnul, nou, Photino light este 735 lei, iar fetele, noi, sunt 522 lei, total 1257 lei.
                    Atasez factura de la Bistrița si alte poze.
                    Pretul cerut de mine pe paleta este paleta - 1070 lei, foarte usor negociabil, cu mentiunea ca o vand asamblata si nu separat!
                    La banii acestia ofer cadou o rola banda cant (1m/12 mm, care se regaseste pe factura) si o husa de paleta (Butterfly pro single case).
                    Pun doar cinci poze, atat permite aplicatia, restul (am destule) pe yahoo mess sau sugerati alta varianta (arhiva poate).
                    http://tt-shop.ro/870-butterfly-photino-light.htmlhttp://tt-shop.ro/12-tenergy-05.html
                    Telefon 0748.518.313.
                    [ATTACH=CONFIG]4690[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]4686[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]4687[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]4688[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]4689[/ATTACH]
                    Ok, vad ca nu este nimeni interesat la pretul de mai sus, reduc la 940 lei!
                    - - - Actualizat - - -
                    Actualizat!
                    Reduc la 900 pretul paletei.
                    Daca nu sunt solicitari pana maine pe la seara, atunci o voi desface si voi reveni cu anunt pentru vanzarea pe bucati a fetelor (Tenergy 05 si Tenergy 80). Imi pare rau de paleta in sine dar asta e.
                    P.S. Adevarul e ca T80 este ceva de vis. Am dat paleta vreo doua seturi unui pusti de la un club, am vazut cum ataca serva pendullum...ceva de vis!!!

                    Comentariu


                    • #11
                      Valabil.
                      900 pretul paletei.

                      Comentariu


                      • #12
                        Maine se pune la pune la posta paleta (Photino light si fete T80 si T05) jucata 3 ore!
                        Daca mai liciteaza cineva, astept mp.

                        Comentariu


                        • #13
                          Pai am vrea sa licitam dar asta doar asa din spirit de fronda avand in vedere ca licitatia e nu e scopul acestui forum Su nici nu e agreata prin regulament insa nu am inteles cate ore e jucata paleta ca apar si 2 si 3 ore
                          Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                          Comentariu


                          • #14
                            Da, asa e, mai precis am mai jucat aseara, de fapt s-a jucat o ora si jumate, deci total 3,5 ore, pentru rigoare. De ce ma intrebati?
                            Vreti sa o cumparati sau doar asa...?

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X