Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pareri privind lemnul Yasaka Sweden Classic si fete Bluefire

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pareri privind lemnul Yasaka Sweden Classic si fete Bluefire

    Niste pareri privind lemnul si fetele:
    Lemn: Yasaka Sweden Classic
    Fh: Donic Bluefire M2
    Bh: Donic Bluefire M3
    Stil de joc: ofensiv (70% ofensiv, 30% defensiv)
    Prefer Smash-urile si Topspin-urile si le consider punctul meu forte in atac.
    Joc din apropierea mesei si la semi-distanta cand atac.
    Daca ar trebui schimbat ceva in functie de stilul de joc...Multumesc anticipat!

  • #2
    E o combinatie foarte buna pt. un joc ofensiv in care predomina lovitura de topspin. Se potrivesc f bine fetele cu lemnul. Totusi, eu as juca cu M2 pe ambele parti, mai ales daca vrei sa joci ofensiv si cu reverul. Daca preferi un joc mai controlat pe partea de rever ramai la M3.
    www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
    http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de RBlade Vezi post
      E o combinatie foarte buna pt. un joc ofensiv in care predomina lovitura de topspin. Se potrivesc f bine fetele cu lemnul. Totusi, eu as juca cu M2 pe ambele parti, mai ales daca vrei sa joci ofensiv si cu reverul. Daca preferi un joc mai controlat pe partea de rever ramai la M3.
      Pentru un joc ofensiv atat cu Fh cat si cu Bh nu ar merge mai bine M1 pe Fh si M2 pe Bh? Sau sa pun pe ambele M2?

      Comentariu


      • #4
        Cred ca M1 ar fi un pic prea tare pt. Sweden Classic. M2 merge mai bine cu lemnul. Poti pune de 2.0 pe rever pt. mai mult control pe acea parte.
        www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
        http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de RBlade Vezi post
          Cred ca M1 ar fi un pic prea tare pt. Sweden Classic. M2 merge mai bine cu lemnul. Poti pune de 2.0 pe rever pt. mai mult control pe acea parte.
          Si pe Fh 2.2?

          Comentariu


          • #6
            Eu as merge pe 2.0 si pe FH.Cu 2.2 castigi la topspin dar pierzi la smash.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de adi84_g Vezi post
              Eu as merge pe 2.0 si pe FH.Cu 2.2 castigi la topspin dar pierzi la smash.
              Multumesc de explicatie...Voi merge pe 2.0 pe ambele si voi folosi M2 atat pe Fh cat si pe Bh.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Paul0304 Vezi post
                Multumesc de explicatie...Voi merge pe 2.0 pe ambele si voi folosi M2 atat pe Fh cat si pe Bh.
                Fete de 2.2 sunt foarte mult pentru inceput-Fata este mai grea, mai rapida, trebuie sa bagi mingea mult in burete lovind puternic pentru a-l activa.
                Cu fete de 2.0 te ajuta si lemnul mai mult, Sweden fiind un lemn excelent.
                Parerea mea e ca ar trebui sa cumperi un M2 si un M3 ambele de 2.0.
                Astfel, vei vedea la ce stadiu de joc esti, si daca vrei mai mult control pe Fh, doar intorci paleta.
                M3 este o fata rapida, arunca sus, nu iti face griji ca nu vei putea ataca cu ea, dimpotriva-Eu o folosesc pe Fh pe un Silverline all wood si am capatat mult mai multa incredere in lovituri, oferindu-mi o siguranta mai mare-cu viteza si spin mai mult decat suficiente pentru mine
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  Dar ti-ar placea sa joci cu M3-ul pe rever? Pana la urma, controlul e relativ. Burete moale nu inseamna control mai mult pt. orice lovitura.
                  Poate merge mai bine M2 pe Silverline. Eu am dat chiar cu combinatia M2 + M3 pe Sweden si mi-a placut mult mai mult M2-ul pe rever. Pe fh as fi putut sa joc si cu M3-ul, dar imi placea mai mult M2-ul.
                  www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                  http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X