Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A - IASI TROPHY - MEMORIALUL CORNEL MACOVEI - 31 aug-01 sep -- fara CLS

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de tavy Vezi post
    Imi pare rau ca Acatrinei Daniel cu MP 21,7 a fost lasat sa joace la amatori............
    Poate nu face clasamentul pt ca da cu virgula. Ciudat! Reguli diferite fata de cele din AmaTur.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #77
      [QUOTE=csabazedler;176637]...iar cea mai simpla metoda de evaluare a turneelor o reprezinta...neparticiparea in viitor la aceste turnee!

      Comentariu


      • #78
        La Iași posibil sa apara un memorial Amatur... in memoria amaturistilor ce-au participat candva si in frumosul dumnealor oras !
        Fac pariu pe-o sticla de whisky Chivas regal de 18 ani ca d-nul Gigi a citit demult ce-i pe-aici dar... si care-i problema !? ...merge traficul pe subiect... o chestie si asta.
        Ultima editare de sorin_client; 11.sep.2013, 22:37.
        Blade: lemn off...ce lemn !
        Bh: cu tepi
        Fh: fara tepi

        Comentariu


        • #79
          pariu c?stigat, data aproximativa a citirii fiind 9 septembrie
          Postat în original de sorin_client Vezi post
          Fac pariu pe-o sticla de whisky Chivas regal de 18 ani ca d-nul Gigi a citit demult ce-i pe-aici dar... si care-i problema !? ...merge traficul pe subiect... o chestie si asta.
          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
          Tel : 0742 257 995

          Comentariu


          • #80
            http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ight=iasi+2009

            Comentariu


            • #81
              Foarte tare! Desi nea Gigi se face ca ploua, se pare ca se ingusteaza traseul. Domnul Bodeanu este obligat sa se tina de cuv?nt, a trecut si data de 13, si.... ignor. Nu exista motive indiferent ce spune, pt ca a intrat pe forum, dar nu vrea si gata. Eu nici daca as fi in trecere nu as participa la un turneu organizat de dom'Gigi.
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • #82
                Postat în original de GeluBv Vezi post
                Foarte tare! Desi nea Gigi se face ca ploua, se pare ca se ingusteaza traseul. Domnul Bodeanu este obligat sa se tina de cuv?nt, a trecut si data de 13, si.... ignor. Nu exista motive indiferent ce spune, pt ca a intrat pe forum, dar nu vrea si gata. Eu nici daca as fi in trecere nu as participa la un turneu organizat de dom'Gigi.
                Acest Gigi vad ca se face ca ploua de cativa ani. Vad ca a mai organizat turnee in aceasi maniera. Eu ma intreb de ce s a permis organizarea unui nou turneu de catre o o persoana care a dat dovada de incompetenta si apoi nici nu a mai bagat pe nimeni in seama.

                Comentariu


                • #83
                  Cainii latra, ursul trece.
                  Gigi cu Ciolan petrece.
                  Scuze pentru dezacord ! Dar nu-mi iesea rima.

                  Comentariu


                  • #84
                    simplu:
                    sa se stie al "cui e cainele ":
                    imi place sau nu pe acest link !
                    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post171630
                    Ultima editare de Vali Suta; 14.sep.2013, 23:39.

                    Comentariu


                    • #85
                      SE POATE FACE CLASAMENTUL SI FARA EL ,toti cei care au fost la concurs ,macar primii opt, sa se anunte pe forum.EU AM FOST PE LOCUL 5 OPEN.
                      La copii clasele I-IV
                      Fete locul I -BUTNARU MADALINA ,
                      LOCUL II- HINCEANU MARIA,
                      LOCUL III-DONISA COSMINA,
                      LOCUL IV-DRANCA ANA MARIA ,
                      LOCUL V -BOICU ANDA
                      La baieti cl.I-IV
                      LOCUL III -RACOLTA NICOLAE ,
                      LOCUL IV COCINSCHI EMANUEL
                      TOTI DIN VATRA DORNEI
                      Ultima editare de marcu vasile; 18.sep.2013, 17:58.
                      Blade . PHOTINO
                      Fh. Tibhar ev. Mx-p
                      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                      Comentariu


                      • #86
                        Postat în original de marcu vasile Vezi post
                        SE POATE FACE CLASAMENTUL SI FARA EL ,toti cei care au fost la concurs ,macar primii opt, sa se anunte pe forum.EU AM FOST PE LOCUL 5 OPEN.
                        O idee buna din punctul meu de vedere. Cei care doresc sa li se ia in considerare acest concurs pot posta numele si locul obtinut pana la data... dupa care d-nul Dan sau Apian va putea adauga in clasamentul general si ceea ce a mai ramas din concursul de la Iași.
                        Locul I - Acatrinei Daniel - Iași
                        Locul II - Corneanu Sorin - Botoșani
                        Locul III - Duceac Catalin - Botoșani
                        Locul IV - Munteanu Octavian - Tecuci
                        Daca nu gresesc in V-VIII Moraru Eugen si Ciubotaru Leo (pentru aceste 2 pozitii nu am siguranta informatiei).
                        Respect.
                        Blade: lemn off...ce lemn !
                        Bh: cu tepi
                        Fh: fara tepi

                        Comentariu


                        • #87

                          Chiar nu mai poate sa se scuze ca a fost la vreo inmormantare. Pomana-i pomana, aici este rea credinta. Asteptam concluziile celor ce conduc AmaTur-ul.
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • #88
                            Postat în original de marcu vasile Vezi post
                            La baieti cl.I-IV LOCUL III -RACOLTA NICOLAE ,LOCUL IV COCINSCHI EMANUEL
                            TOTI DIN VATRA DORNEI
                            - - - Actualizat - - -
                            1.FOCA CIPRIAN - RADAUTI
                            2.MAJERU ADRIAN - RADAUTI
                            3.RACOLTA NICOLAE - V. DORNEI
                            4.COCINSCHI EMANUEL - V.DORNEI

                            Comentariu


                            • #89
                              19-oct Iași Cupa "Serbarile Iasului" A Gigi Ciobotaru Confirmat
                              Dragi Tovarasi, stati pe acasa, pregatiti-va pt MARELE TURNEU,... Nea Gigi se intoarce !!!
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de GeluBv Vezi post
                                19-oct Iași Cupa "Serbarile Iasului" A Gigi Ciobotaru Confirmat
                                Dragi Tovarasi, stati pe acasa, pregatiti-va pt MARELE TURNEU,... Nea Gigi se intoarce !!!
                                ...asta ar fi "sezonul 3" ca la primul am asteptat saptamani bune pentru rezultate iar la asta ce-a fost probabil ca inca se lucreaza...
                                Daca ultimul concurs a fost desfasurat pe 2 zile poate ca acum ne va chema pentru o saptamana ! Cine stie !
                                Nea Gigi se intoarce dar, sa vedem daca o mai avea la cine sa se mai intoarca...
                                Dar cine stie ce minune se mai poate intampla, voodoo ceva..., si sa ne vezi umpland sala ! (glumeam, bineinteles ).
                                Blade: lemn off...ce lemn !
                                Bh: cu tepi
                                Fh: fara tepi

                                Comentariu


                                • #91
                                  pt. nepasarea, nestiinta, neglijenta sau ce o mai fi fost, ca nu stim exact, ale unui singur om, nu privati zeci de jucatori de viitorul turneu amatur in iasi, ca si asa sunt putine. noi care participam si vrem sa participam ce vina avem? sunt sigur ca se pot innoda legaturile intre circuitul amatur si iasi! pentru carcotasii ce nu au calcat inca prin iasi pot spune ca au fost si multe aspecte pozitive la acest turneu pe care sincer sa fiu, umbland prin tara, nu le-am vazut chiar peste tot ( de ex.lipsa condensului, lumina buna, spatiu arhisuficient, turnee de copii )!
                                  xiom magellan
                                  tibhar vari spin
                                  palio ck

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de cucubrazil Vezi post
                                    ...pentru carcotasii ce nu au calcat inca prin iasi pot spune ca au fost si multe aspecte pozitive la acest turneu pe care sincer sa fiu, umbland prin tara, nu le-am vazut chiar peste tot ( de ex.lipsa condensului, lumina buna, spatiu arhisuficient, turnee de copii )!
                                    Daca esti mai atent, nimeni nu are nimic impotriva iasului, ba din contra, "carcotasii" vor ca turneele de la Iași sa se "inoade" cu AmaTur-ul, adica sa aibe un clasamant, sa joace la amatori cei cu media pana la 19, (sa se respecte regulamentul), etc. Daca te complaci, adica iti plac turneele de genul asta vorbeste cu dl Gigi sa face-ti mai multe,...atât ca nu se pot suda de AmaTur, ci au loc aici undeva la Competitii Nationale.
                                    Chiar imi pare rau pt ieseni (jucatori de calitate), ..... parerea mea este ca dl Gigi nu-i respecta.
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Postat în original de cucubrazil Vezi post
                                      pt. nepasarea, nestiinta, neglijenta sau ce o mai fi fost, ca nu stim exact, ale unui singur om, nu privati zeci de jucatori de viitorul turneu amatur in iasi, ca si asa sunt putine. noi care participam si vrem sa participam ce vina avem?
                                      Iasul are un nr mare de jucatori de t.d.m si un campionat propriu de echipe puternic,structurat pe 4 divizii(campionat care a atras de-a lungul ultimilor ani cei mai buni jucatori de tenis din toata Moldova).Asta este probabil si motivul pentru care interesul jucatorilor de aici de a participa la turnee Amatur desfasurate in afara Iasului este cvasi-inexistent,din pacate.Aici s-au organizat turnee Amatur in 2007,2008(doua)si 2009,dar neregulile aparute la cel din august 2008(aceeasi situatie ca si acum,nu s-a publicat clasamentul integral) si 2009 (cand nu s-a respectat nici un criteriu la alcatuirea gr inf) au facut ca turneele sa fie sistate pentru doi ani.
                                      Ele au fost reluate in 2012,cel care urma sa se ocupe de organizare fiind Adi Valcu.Din cauza unor probleme personale serioase aparute pe parcurs acesta s-a implicat mai putin iar Gigi a comis-o iarasi.Eu nu mai particip la turneele de aici deoarece la cel din iarna lui 2012,ultimul la are am participat,nu mi-a placut modul de organizare(gr inferioare au inceput la 10.00 si s-au terminat dupa ora 17.00).
                                      Daca tineti mortis sa faceti turnee Amatur la Iași,gasiti un organizator inimos si credibil care sa o faca.Sali sunt,jucatori sunt,dar atat timp cat organizatorii sunt neseriosi turneele nu se vor mai desfasura sub egida Amatur
                                      of all the things i lost i miss my mind the most

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Sunt iesean , sunt nascut acolo , am invatat sa joc tenis acolo , ar trebui sa tin , indiferent de situatie, cu cei de la IASI,dar situatia de fata este prea ne la locul ei ca sa ma alatur pentru organizarea in aceleasi conditii a unui concurs amatur cu acelas organizator.Repet imi pare rau.Sunt deacord cu nea COZMA ,trebuiesc luate unele masuri ca asemenea incidente sa nu se mai intample.CU STIMA
                                        Blade . PHOTINO
                                        Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Postat în original de cucubrazil Vezi post
                                          ... pentru carcotasii ce nu au calcat inca prin iasi pot spune ca au fost si multe aspecte pozitive la acest turneu pe care sincer sa fiu, umbland prin tara, nu le-am vazut chiar peste tot ( de ex.lipsa condensului, lumina buna, spatiu arhisuficient, turnee de copii )!
                                          Sincer sa fiu... umbland si eu destul de multisor prin tara, putini ieseni am vazut pe la competitii ! Putini sau deloc.
                                          Si da, in Iași am cunoscut persoane dornice de a face miscare si iubitoare de ping pong, oameni de bine care indirect sunt afectati.

                                          Vis-a-vis de conditii, daaa, la Iași sunt conditii foarte bune ! Si la ce ajuta ?... ( a se reciti ultimul post al lui Cata_60... ). Iasul are potential, poate tine cel putin 4-5 concursuri pe an doar ca trebuie sa-si gaseasca 2-3 oameni care sa se ocupe serios de acest lucru.

                                          Cred ca singurul care mai poate garanta desfasurarea in bune conditii a unei competitii la Iași (daca va mai fi vreuna in curand sub egida Amatur) este d-nul Valcu. In rest...
                                          Blade: lemn off...ce lemn !
                                          Bh: cu tepi
                                          Fh: fara tepi

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X