Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Revenire in Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Bravo Rares ,dar m-ai ai de trecut un obstacol ,dezlegarea de la Skt

    Comentariu


    • #27
      Ma bucur sincer! Va astept (pe Alex si pe tine) in randul amaturistilor, in general, iar la Targoviște, in special.

      Comentariu


      • #28
        Te salut Rares si astept cu placere sa revii printre noi.Respect.

        Comentariu


        • #29
          ma bucur sa aud de asa o revenire!era pacat sa te chinui prin alte locuri unde nu-ti gasesti "locul".

          Comentariu


          • #30
            BRAVO RARES !
            aici iti este locul,
            chiar printre conducatorii AmaTur-ului
            SUCCES!
            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
            FH: Tenergy 05 FX
            BH: Tenergy 05 FX

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de GeluBv Vezi post
              Poate am onoarea sa te vad la Brașov pe 17 august,...vorba lui Florin, o veste buna, ...sa se incinga Amatur-ul, sa avem mai mult spectacol. Felicitari pentru decizia luata!
              Dupa cum te-am vazut la Stutgart ,daca esti hotarit sa vii pe 17 la turneu la Brașov iti recomand un pic de pregatire la Tabara de la Brașov vreo 2-3 zile.Te astept cu drag sa ne revedem.EMI

              Comentariu


              • #32
                Bine ai revenit, Rares ! Astept sa revad un prieten pe care nu l-am vazut de mult timp.

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de leordarares Vezi post
                  Va salut,

                  Aventura mea in cadrul clubului Sport Kombat si implicit in divizia A s-a incheiat.
                  A fost o perioada frumoasa,amintiri placute,si satisfactii pe masura.Am reusit impreuna cativa colegi amatur-isti ca in 2 ani de zile consecutiv sa promovam pana in divizia A.
                  Am hotarat sa mergem mai departe si sa continuam aceasta aventura,desi asta a insemnat renuntarea la Amatur.Ne-am supus regulamentului, cu toate ca cel putin pentru mine,ca si organizator (ocazional) ,si spectator la unele turnee,a fost destul de dificil sa stau deoparte.

                  Despre cariera de “jucator profesionist” in cadrul diviziei A,foarte multe nu sunt de spus.Am intalnit multi jucatori valorosi (pe vreo 2-3 ,i-am mai si batut ) ,insa calendarul competional este in continuare foarte sarac (2 turnee pe an,si 2-3 meciuri fara miza in play off).

                  Imi doresc sa revin in circuitul Amatur! De aici am plecat,aici imi e locul,si aici am multi prieteni pe care astept sa-i revad cu placere.
                  Am deschis acest topic ,pentru a cere permisiunea conducerii Amatur, cat si celorlalti colegi de a “ma reprimi “ in randurile lor.

                  Ps.Ultimul meci oficial disputat a fost pe 8 februarie.

                  Sa ne vedem cu bine,

                  Rares
                  Regulamentul Amatur 2013
                  ..Paragraful 2.1.2.3
                  "Exceptie: Jucatorii legitimati (L si M) care au avut activitate in Amatur (anterior legitimarii sau calificarii) pot reveni la statutul anterior la cerere in primele 6 luni de la prima participare in divizie (daca anunta renuntarea la participarea in div B sau A) sau la 6 luni+ incheierea anului."
                  Inteleg deci ca Rares ar avea drept de joc incepand cu luna august.Mult succes,Rares!
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de csabazedler Vezi post
                    Regulamentul Amatur 2013
                    ..Paragraful 2.1.2.3
                    "Exceptie: Jucatorii legitimati (L si M) care au avut activitate in Amatur (anterior legitimarii sau calificarii) pot reveni la statutul anterior la cerere in primele 6 luni de la prima participare in divizie (daca anunta renuntarea la participarea in div B sau A) sau la 6 luni+ incheierea anului."
                    Inteleg deci ca Rares ar avea drept de joc incepand cu luna august.Mult succes,Rares!
                    Cel mai corect d-le (at)csabazedler...a-ti pus regulamentul in "fata"...care trebuie respectat de catre oricine...bravo ! Inseamna ca d-l Rares are drept de joc din luna august conform regulamentului...desii nu-l cunosc pe dansul, doar din filmulete de pe youtube, as dorii sa joc si eu cu el...sper ca se v-a realiza vreodata...asa ca bun "revenit" in circuit si bafta , începând înca de la primul turneu...Toata Stima !
                    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4 Beta
                    BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                    "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de drukeru Vezi post
                      Cel mai corect d-le (at)csabazedler...a-ti pus regulamentul in "fata"...care trebuie respectat de catre oricine...bravo ! Inseamna ca d-l Rares are drept de joc din luna august conform regulamentului...
                      da, cu conditia ca anul sa se termine in luna august ...
                      Butterfly Michael Maze Arylate
                      BH Tibhar Speedy Soft / FH Joola Maxxx

                      Comentariu


                      • #36
                        domnilor, ca un necunoscator ce sunt în ale tenisului de masa, ma ghidez doar dupa ce vad scris în aceste postari și trag 2 concluzii:
                        1.Domnul Rareș Leorda, daca a mai fost înainte în Amatur, a facut impresie foarte buna
                        2.Domnul Rareș Leorda este foarte legat de acest circuit și vrea sa se ?ntoarca, deși a fost între timp în alt circuit mai „valoros”.
                        Pai atunci eu îmi permit o „aroganța”, cu speranța sa nu deranjez prea mult. Asta e special pentru Rareș Leorda.
                        Domnule Rareș Leorda, daca doriți sa va ?ntoarceți în Amatur (și vad ca nu exista absolut nici un impediment în sensul asta), va rog sa citiți mai jos ce va așteapta -doar nu credeați ca veniți din circuitul „profesionist” și ajungeți direct la lapte și miere...
                        NIMIC NU CONTEAZ?
                        Ai fost numai pe drumuri vreo trei zile, o noapte-ntreag-ai aranjat la mese,
                        Iar dimineața, chiar de la intrare, câțiva nemulțumiți mai comenteaza.
                        ?ți faci de lucru cu vreo cinci tabele, sa uiți de toate și sa nu-ți mai pese.
                        Nu-i loc destul pentru vreo doua grupe...? ...E sâmbata și chiar nu mai conteaza.
                        E setul cinci și mingea decisiva...Servești abil și totul merge bine,
                        Aștepți flexat pe ambele picioare, returul ?nsa-n tușa deviaza...!
                        Și-ți ,,sufla” meciu-n ultima secunda...Aaaahh! Azi a fost mai ,,ager” decât tine...!
                        Dar mai e timp, mai vin și alte meciuri... E sâmbata și nici nu mai conteaza.
                        Ai energie cât o legiune-gladiator cu gesturi de felina.
                        I-ai biruit pe toți pâna la urma...te strâng în brațe și te gratuleaza!
                        Se-aduna-n jurul tau sa-ți faca poze, de diplome și cupe masa-i plina.
                        Vreo doi strâmba din nas, c-ai avut ,,iarba“...da-i sâmbata, iar asta nu conteaza.
                        Un geam ce nu se mai închide bine și-o nevralgie ce se agraveaza,
                        Un adversar ce-ntr-una-ți r?de-n fața și c-un salbatic ,,cho!” te agaseaza...
                        Lumina care vine dintr-o parte și sandviciul cam rece și sleit,
                        Ierbarul ce te scoate din sarite cu jocu-i monoton și chinuit...
                        O plasa care nu mai sta întinsa și-o minge care sare...cum vrea ea,
                        Te-au scos din minți, dar le vei duce dorul în orice sâmbata din viața ta...!
                        ?n ziua asta chiar nu mai conteaza daca nu-s toate fara de cusur...
                        Asta-i o zi când totul e posibil și-i spunem simplu ,,sâmbata din AMATUR”

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de cucurucu Vezi post
                          da, cu conditia ca anul sa se termine in luna august ...
                          cam , da...m-a pus dracu' sa-mi invat catelul sa posteze pe forum in locul meu...
                          BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                          "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                          Comentariu


                          • #38
                            Inapoi in Amatur...inapoi la SB ???
                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                            Comentariu


                            • #39
                              Daca tot incurajam revenirea lui Rares inainte de termen eu spun ca in aceeasi situatie se afla si fostii lui colegi de echipa. Daca si acestia vor sa revina in circuit, merita acelasi tratament din partea noastra.
                              Blade : Butterfly Timo Boll W7
                              FH: Cornileau Target GT
                              BH:
                              Cornileau Target GT
                              Tel : 0752 155 898



                              Comentariu


                              • #40
                                Va multumesc tuturor pentru primirea calduroasa!Abia astept sa ma revad cu toti!

                                Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                Wow, cea mai buna veste pe ziua de azi, am si gasit ultimul clasament in care ai aparut: 10.01.2012 - loc 12, 268p - doar ca acum vei fi cam pe locul 20 cu punctele astea, ca lumea a mai progresat de cand ai plecat
                                Locul 20 e prea bun pentru forma in care sunt acum Ne vedem maine Florine!
                                Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                Eu zic sa inceapa de la amatori... O sa treaca ceva timp pana isi intra in mana dupa aventura prin divizia A.
                                Multumesc pentru incurajari Costine . Categoria Amatori a crescut enorm in ultimii 2 ani de zile,sunt convins ca as avea viata grea si acolo.
                                Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                Plus ca-i si mai obositor in Amatur ... dar noi o sa-l intelegem si o sa dam mai moale la inceput
                                Postat în original de cata_60 Vezi post
                                Ai pierdut deja juma de an,tre sa bagi mare ca sa l recuperezi la turneele care,slava domnului,s-au inmultit considerabil
                                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                Dupa cum te-am vazut la Stutgart ,daca esti hotarit sa vii pe 17 la turneu la Brașov iti recomand un pic de pregatire la Tabara de la Brașov vreo 2-3 zile.Te astept cu drag sa ne revedem.EMI
                                In ultimile 2 luni am jucat intr-un singur weekend,la Stuttgart.In prima seara am zis pas dupa primele 3 meciuri,iar a doua zi dupa 6 meciuri eram lesinat.Cu siguranta am nevoie de ceva pregatire pentru a rezista unui turneu maraton.Sper insa ca lipsa de antrenament sa compenseze cu pofta de joc.
                                Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                Rares, nu pot sa spun decat bine ai revenit! Si ca sa ai si un mic avantaj iti dau o luna, poate doua, sa te incalzesti prin Amatur, dupa care sper sa pot sa revin si eu la masa de joc, sa-ti cosesc iarba, ca mare nevoie avem de fan!
                                Sa ne vedem cu bine!
                                Insanatosire grabnica Sorine,ne vedem cu siguranta in octombrie la Topoloveni!
                                Postat în original de tokosp Vezi post
                                Postat în original de Dan2 Vezi post
                                Draga Rares, primele turnee sunt la Oradeaa si la București. Nu cred ca poti participa la ambele, dar macar unul dintre ele nu trebuie sa-ti scape! oRadea este la doua-trei ore de Viena, iar Otopeni tot la doua ore (plus altele doua de la Otopeni la Piata Sudului ! )
                                Postat în original de GeluBv Vezi post
                                Poate am onoarea sa te vad la Brașov pe 17 august,...vorba lui Florin, o veste buna, ...sa se incinga Amatur-ul, sa avem mai mult spectacol. Felicitari pentru decizia luata!
                                Va multumesc pentru invitatii,mai sunt inca plecat din tara pana la sfarsitul lunii august.Daca tot am fost reprimit cu atat caldura inapoi in circuit,am sa "dau o fuga" in weekend pana la Oradea
                                Postat în original de toth laszlo Vezi post
                                . AM O REVANSA DE LUAT (concursul de la Galați ) unde mi-ai batut. .
                                La Galați in 2008 a fost prima si ultima victorie Shunyi.De atunci ti-ai mai luat vreo 5 revanse..toate in 3 seturi
                                Postat în original de dantim Vezi post
                                Bravo Rares ,dar m-ai ai de trecut un obstacol ,dezlegarea de la Skt
                                E semnata ,stampilata Dane.Am ramas in relatii bune.
                                Postat în original de laky Vezi post
                                Inapoi in Amatur...inapoi la SB ???
                                Superblock in niciun caz.Trebuie sa caut diseara in geanta sa vad ce fete si lemne mai am.Prin primavara ,cand am jucat ultima oara,am folosit un sandvich pe rever.Ar fi si asta o varianta.
                                Postat în original de wischegg Vezi post
                                Daca tot incurajam revenirea lui Rares inainte de termen eu spun ca in aceeasi situatie se afla si fostii lui colegi de echipa. Daca si acestia vor sa revina in circuit, merita acelasi tratament din partea noastra.
                                Daca voi participa sambata la Oradea,va fi o revenire cu 6 zile inainte de termen.Restul fostilor mei colegi fara drept de joc (Alex si Cristi ) nu stiu exact ce planuri au,dar mi-as dori sa poata reveni si ei in circuit

                                Comentariu


                                • #41
                                  Regulamentul este facut de noi si tot noi il putem schimba. Eu zic, ca ar fi colegial si prieteneste ca, orice jucator promovat din Amatur, sa poata reveni oricind, la dorinta lui.
                                  Ne vedem la Oradea, Rares .

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Ar fi culmea sa fie cineva impotriva revenirii lui Rares in Amatur. In afara faptului ca el e unul din pionerii acestei miscari punand umarul la evolutia acestui circuit, e si un om extraordinar , am avut ocazia sa-l cunosc prin 2007 atat pe el cat si pe tatal lui Dumnezeu sa-l odihneasca.
                                    In alta ordine de idei , sustin ca dupa experienta acumulata in ultimii ani cred ca toti am avea cate ceva de invatat de la el. Amaturul are nevoie de jucatori cat mai valorosi, doar asa putem progresa si noi , impreuna cu ei.

                                    Te asteptam la masa Rares!!!!
                                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                    BH : Tenergy 05Fx
                                    FH : Tenergy 05Fx

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Daca mai ajungi pe acasa (la Reghin) te asteptam si la un tenis asa de revenire.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Numai de bine! RE: Hai ai nostrii!!!
                                        Dan Chirap
                                        www.sportdakiro.com
                                        email: contact@sportdakiro.com

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Salut Rares ! Te așteptam cu drag , ți-am simțit lipsa atât la masa de joc cât si in salile de concurs... Prima data cand am intrat in circuit am fost încântat de stilul tau , gîndește-te cati s-au facut ierbari datorita tie si jocului tau , așa ca foarte mulți v-om fi bucurosi sa te vedem iar in circuit ..

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            HEI......prietenii la nevoie se cunosc....noi te-am simtit alaturi chiar daca nu jucai , asa ca unii dintre noi avem nevoie de un om ca tine mai mult decat te-ai gandit deci HAI LA JOC !!! (chiar daca tu la open si noi cei multi la amatori...multi da buni , ma refer la prietenie bineinteles ) paaaaaaa

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Bine ai revenit printre noi , Rares.
                                              blade: Zhang Jike Super ZLC
                                              fh: Butterfly Tenergy 05
                                              bh: Dr. Neubauer Killer

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Te asteptam cu drag,cat mai repede !

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Bine ai revenit,te astept pe la Suceava!

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Rares ,tine cont ,daca revii ,si ne-o dorim ,vei fi ciuca batailor!!Vezi ca circuitul este mult mai performant ,eu zic sa te retragi in gloria precedenta ,altfel aura ta va avea de suferit!Dar ,luptator cum te stim ,poate vei citi clasamentul de la coada ...Bre ,da-te-n topspinul nostru....Noi ,iesenii ,te asteptam la IASI TROPHY ,MEMORIALUL CORNEL MACOVEI!Antreneaza-te ,ca tot ,ca si altii,veti avea coada-ntre picioare...Una peste alta ,asteptam sa ne revedem!!!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X