Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Transport din Romania in SUA si invers

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Transport din Romania in SUA si invers

    Buna. Care ati trimis colete mici, pana la 1KG, din Romania in SUA cu ce ati trimis si cat v-a costat? In cat timp a ajuns coletul la destinatie? Ati trimis cu avionul sau cu vaporul? Dar din SUA in Romania?

  • #2
    Din Romania in Sua cu Posta Romana , o sa coste in functie de ce trimiti , (eu am pus niste ceaiuri si inca ceva si am platit 80 ron ) , in schimb din Sua in Romania cel mai ieftin e cu vaporul , dar pachetul iti ajunge intr-o luna sau poate o luna jumatate.
    Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
    http://www.tenismasa.ro/

    Comentariu


    • #3
      cu DHL ajunge repede(max.48 ore),insa te rupe la bani(eu am trimis in Belgia un plic cu acte si mi-au luat 500 ron)..

      Comentariu


      • #4
        costurile depind de greutate sau volumul coletului, se ia in calcul care este mai mare...
        valoarea marfii din colet este mare?
        in RO se plateste vama la marfa cu valoarea mai mare de 10$. se poate trimite marfa cu valoarea mai mica de 10 $?
        Cu DHL timp de tranzit 3 zile lucratoare, Fedex aprox 5-6 zile, UPS 4-5 zile (tip de livrare express).
        Mai sunt si alte variante de transport aerian dar cu timp mai mare(aprox 2 saptamani) de livrare dar cost mai mic.

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X