Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Bundesliga 2013/2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de bbogdanmircea Vezi post
    Da din pacate Werder a pierdut pe mana lui Adrian Crisan si a lui Cioti.
    Cioti a avut meciul in mana la 2-1 si a pierdut, iar Crisan nu inteleg cum a pierdut cu Baum care mi s-a parut foarte slab.
    Baum este component al lotului echipei Germaniei,mai are si el zile proaste.
    Ultima editare de Zosim1; 01.dec.2013, 23:47.

    Comentariu


    • #27
      Nu mi s-a parut in zi proasta.E greu cu Baum si nici Adi nu a jucat rau,a fost f aproape.Pacat

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de Teodorus Vezi post
        Nu mi s-a parut in zi proasta.E greu cu Baum si nici Adi nu a jucat rau,a fost f aproape.Pacat
        Acum arata mai bine mesajul de sus?

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de Zosim1 Vezi post
          Acum arata mai bine mesajul de sus?
          ?

          Comentariu


          • #30
            Frumoasa lupta oricum. Data viitoare poate ....
            Blade : Stiga Allround wood NCT
            FH : Tenergy 05
            BH : Tenergy 05fx

            Comentariu


            • #31
              Astazi de la ora 16:00 LIVE:
              http://tv.ttbl.de/

              Comentariu


              • #32
                Acum live Adi Crisan vs Bastian Steger http://tv.ttbl.de/live-1-fc-saarbrue...-werder-bremen
                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                Comentariu


                • #33
                  Un mesaj de la domnul Andras Fejer-Konnert:
                  Duminica avem primul meci din returul campionatului german contra echipei din TTF Liebherr Ochsenhausen e.V. unde joaca si fostul campion olympic Ryu Seung Min.Din pacate jucatorul nostru japonez o sa lipseasca ,asa ca eu trebuie,sa joc in locul lui.Pentru echipa noastra este nasol ,fiinca cu el aveam sansa ,sa cistigam dar asa o sa fie foarte greu pentru noi.Totusi ma bucur,ca iarasi pot sa joc in campionatul cel mai tare din lume .Pentru mine este ca un vis!! Meciul puteti ,sa urmariti Live duminica la ora 16 pe linkul urmator:
                  http://tv.ttbl.de/live-ttc-hagen-vs-...r-ochsenhausen.
                  Live: TTC Hagen vs. TTF LIEBHERR Ochsenhausen
                  tv.ttbl.de
                  Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	1237859_10200978747525659_196225663_n.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	55,9 KB 
ID:	769580Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	2013-12-22-hagen-ochsenh-v_620x350.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	69,2 KB 
ID:	769581

                  Comentariu


                  • #34
                    Bine ai revenit pe forum (at)kralizec!
                    Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
                    BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                    "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                    Comentariu


                    • #35
                      Bine ai revenit Kralizec
                      Trimis de pe al meu GT-I9100G folosind Tapatalk

                      Comentariu


                      • #36
                        Andras Fejer-Konnert:
                        Ieri dupa o lupta mare am reusit,sa invingem echipa TTF Liebherr Ochsenhausen e.V. care au fost vicecampioni germaniei anul trecut.Este o surprisa mare,fiindca jucatorul nostru Maharu Yoshimura n-a jucat asa,ca eu a trebuit sa joc.Nu din causa mea am cistigat!! Am cistigat,ffindca Jonathan Groth si Ionescu Ovidiu-george au cistigat contra campionul Englez Liam Pitchford si Jonathan l-a batut si pe campionul olympic Ryu Sung Min.Puteam,sa cistigam si 3-1 fiindca Ovidiu Jonescu a condus deja cu 2-1 contra lui
                        Ryu Seung Min si a avut mare sansa sa cistiga meciul.Acesta a fost un cadou de craciun pentru echipa mea ,sint foarte mindru de ei!! La sfirsitul saptaminei jucam in finala cupei germane in Stutgart Porsche arena.Meciul nostru contra Grenzau puteti,sa urmariti pe urmatorul link
                        http://tv.ttbl.de/ttc-vs-pokal-viert...u-rhoensprudel
                        Doresc tuturor un Craciun fericit!!!!
                        http://tv.ttbl.de/vs-hagen-ochsenhausen-ionescu-ryuhttp://tv.ttbl.de/vs-hagen-ochsenhausen-groth-pitchfordhttp://tv.ttbl.de/vs-hagen-ochsenhau...-konnert-gauzyhttp://tv.ttbl.de/vs-hagen-ochsenhau...escu-pitchfordhttp://tv.ttbl.de/vs-hagen-ochsenhausen-groth-ryu

                        Comentariu


                        • #37
                          Cupa:

                          28.12.2013 - ora 15:30

                          http://tv.ttbl.de/ttc-vs-pokal-viert...u-rhoensprudel

                          http://tv.ttbl.de/vs-pokal-viertelfi...ia-muehlhausen

                          29.12.2013 - ora 14:00

                          http://tv.ttbl.de/sieger-spiel-pokal...le-live-1-vs-3

                          http://tv.ttbl.de/sieger-spiel-pokal...-4-finale-live

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de Kralizec Vezi post
                            Andras Fejer-Konnert:
                            Ieri dupa o lupta mare am reusit,sa invingem echipa TTF Liebherr Ochsenhausen e.V. care au fost vicecampioni germaniei anul trecut.Este o surprisa mare,fiindca jucatorul nostru Maharu Yoshimura n-a jucat asa,ca eu a trebuit sa joc.Nu din causa mea am cistigat!! Am cistigat,ffindca Jonathan Groth si Ionescu Ovidiu-george au cistigat contra campionul Englez Liam Pitchford si Jonathan l-a batut si pe campionul olympic Ryu Sung Min.Puteam,sa cistigam si 3-1 fiindca Ovidiu Jonescu a condus deja cu 2-1 contra lui
                            Ryu Seung Min si a avut mare sansa sa cistiga meciul.Acesta a fost un cadou de craciun pentru echipa mea ,sint foarte mindru de ei!! La sfirsitul saptaminei jucam in finala cupei germane in Stutgart Porsche arena.Meciul nostru contra Grenzau puteti,sa urmariti pe urmatorul link
                            http://tv.ttbl.de/ttc-vs-pokal-viert...u-rhoensprudel
                            Doresc tuturor un Craciun fericit!!!!
                            Chiar e o echipa frumoasa cea a lui TTC Hagen, cu un buget nu prea mare au "incropit" o echipa extrem de tanara, au cea mai mica medie de varsta din 1.Bundesliga. Yoshimura e extrem de talentat, a inceput sezonul cat se poate de bine, cu victorie in fata Stachkov, Baum si Achanta, ca apoi sa isi scada rau nivelul, din pacate... Presupun ca e inca foarte tanar si nu poate sa reziste psihic in meciuri importante. In rest, ca si Ovidiu Ionescu, conduce 2-1 sau 2-0 si apoi pierde surprinzator cu 3-2. Ovidiu si-a ridicat considerabil nivelul, l-am vazut live si la Union Velbert si la TTC Hagen. In 2.Bundesliga juca cu Dodean pe pozitiile 1 si 2, chiar au tras echipa dupa ei si au iesit campioni in Bundesliga Nord. Fara el retrogradeaza acum Velbert in Regionalliga ... La Hagen in 1.Bundesliga a inceput slab, dar a jucat foarte multe meciuri de pe pozitia2 si trebuia sa joace mereu cu cel mai bun din echipa adversa. Infrangeri cu Chuang Chih Yuan, Wang Xi, Baum, Steger nu cred ca sunt un capat de lume . Apoi, de prin octombrie a inceput sa joace tot mai sigur pe el si a strans intre timp 4 victorii, ceea ce e chiar bine pentru primul sezon in Bundesliga. Imi pare rau ca nu a putut sa inchida meciul din tur cu Baum dupa 2-1 la seturi si acum cu Ryu Seung Min, la acelasi scor.
                            Sper ca TTC Hagen sa mai stranga macar 2 victorii cu M?hlhausen si cu Pl?derhausen in retur, pentru a ramane inca un an in Bundesliga!

                            Comentariu


                            • #39
                              Teo multumim mult pentru oportunitatile cu care ne instintezi si avem posibilitatea de a urmari aceste spectacole de T.M.
                              La multi ani !

                              Comentariu


                              • #40
                                A inceput TTC Hagen-Grenzau

                                Comentariu


                                • #41
                                  A inceput transmisia in direct a meciului dintre TTC Hagen vs. TTC Zugbr?cke Grenzau
                                  Yoshimura - A.Gacina : 1-3 (11-8, 8-11, 7-11, 7-11) Deci TT Hagen - TTC Grenzau : 0 - 2
                                  Groth - Yoshida : 0 - 3
                                  Ionescu - Jancarik : 0-1
                                  si Frickenhausen vs. Ochsenhausen
                                  Koki Niwa - S. Gauzy : 3 - 0 (12-10, 11-8, 11- Deci Frickenhausen - Ochsenhausen : 1-2
                                  Wang - Ryu : 0 -3
                                  Mengel - L. Pitghford : 0 - 3
                                  Ultima editare de dennis; 28.dec.2013, 16:42.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    intra la masa Ionescu vs Jankcarik
                                    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Ionescu - Jancarik : 1-3 ( 5-11, 7-11, 11-9, 5-11) Deci intalnirea dintre Hagen - Grenzau : 0 -3
                                      In meciul dintre Frickenhausen vs. Ochsenhausen
                                      Koki Niwa - Ryu Seung : 3 - 1 si scorul dintre echipe devine 2 - 2
                                      Incepe meciul 5 dintre Wang - Gauzy care va decide echipa castigatoare.
                                      Wang - Gauzy : 2-3
                                      Intalnirea dintre Frickenhausen vs. Ochsenhausen: 2-3
                                      Ultima editare de dennis; 28.dec.2013, 17:54.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Ryu-Niwa
                                        http://tv.ttbl.de/vs-pokal-viertelfi...ia-muehlhausen

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Bate Koki Niwa pe banda rulanta in sezonul asta, si in campionat si in cupa (Bilant 18-0 parca in total). Acum a declarat ca si-ar dori sa castige impotriva lui Boll in finala cupei (ca sa aiba lista de 'victime' completa pe 2013). Ce nu a calculat japonezul e ca ai sai colegi de echipa nu prea au de gand sa castige vreun meci astazi, joaca unul mai slab ca altul si Wang Yang si Mengel, care mai e si campionul en titre al Germaniei . Poate acum la 1-1 sa se fi trezit Wang Yang putin, in primul meci nu prea i-a mers jocul

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Incepe meciul dintre Borussia D?sseldorf : SV Post M?hlhausen
                                            Primul meci ... P. Baum - Vozicky : 3-0
                                            Meciul a doilea... Timo Boll - M. Burgis:3-0
                                            Meciul a treilea... Achanta - Bardon:
                                            - - - Actualizat - - -
                                            Achanta - Bardon: 3-0
                                            rezultat final : Borussia D?sseldorf : SV Post M?hlhausen:3-0
                                            - - - Actualizat - - -
                                            Este inceput si meciul dintre TTC Rh?nSprudel Fulda-Maberzell vs. TTC Schwalbe Bergneustadt
                                            In acest moment scorul este : 1-1
                                            In meciul III Dyjas - Filus:0-3
                                            - - - Actualizat - - -
                                            Meciul IV ... Kojic - Wang Xi:0-3
                                            Scor final TTC Rh?nSprudel Fulda-Maberzell vs. TTC Schwalbe Bergneustadt: 1-3
                                            - - - Actualizat - - -
                                            Echipele calificate in semifinale :
                                            1. TTC Zugbr?cke Grenzau
                                            2. Ochsenhausen
                                            3. Borussia D?sseldorf
                                            4.TTC Schwalbe Bergneustadt

                                            - - - Actualizat - - -
                                            Maine de la ora 14.00 incep semifinalele:
                                            TTC Zugbr?cke Grenzau - Borussia D?sseldorf
                                            Ochsenhausen - TTC Schwalbe Bergneustadt
                                            - - - Actualizat - - -
                                            A inceput meciul dintre TTC Zugbr?cke Grenzau - Borussia D?sseldorf
                                            scorul este 0-1
                                            Jocul II Baum -Gacina : (10-12,
                                            - - - Actualizat - - -
                                            Jocul II P.Baum - A.Gacina : 0-3 (10-12, 9-11, 8-11)

                                            deci TTC Zugbr?cke Grenzau - Borussia D?sseldorf: 1-1
                                            - - - Actualizat - - -
                                            Jocul III Achanta - Jancarik: 3-0 (11-4, 11-6, 11-7)
                                            deci Borussia D?sseldorf - TTC Zugbr?cke Grenzau: 2-1
                                            Ultima editare de dennis; 28.dec.2013, 19:16.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Lupta mare pentru finala.
                                              Urmeaza meciurile decisive!

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Tocmai incepe un meci care sigur va fi strasnic disputat Timo Boll - Andrei Gacina !
                                                http://tv.ttbl.de/sieger-spiel-pokal...le-live-1-vs-3
                                                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Boll revine de la 3-7 si castiga 11-9 primul set
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  Pichord -Wang 2-1 si doreste sa-si repuna echipa in lupta

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Jocul IV Timo Boll - Andrej Gacina : 3-0 ( 11-9, 11-9, 11-4)
                                                    deci scorul devine Borussia D?sseldorf - TTC Zugbr?cke Grenzau: 3-1
                                                    Astfel Borussia D?sseldorf este prima finalista.
                                                    In meciul
                                                    TTC Schwalbe Bergneustadt - Ochsenhausen: 2-0
                                                    In jocul III Wang Xi - Liam Pitchford : 3-2 si a doua finalista este
                                                    TTC Schwalbe Bergneustadt care castiga meciul din semifinala cu 3-0
                                                    Ultima editare de dennis; 29.dec.2013, 16:03.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X