Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Review fete Victas V>01 și V>01 Limber

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Review fete Victas V>01 și V>01 Limber

    Aici.
    Blog de tenis de masă

  • #2
    Un review excelent dupa cum ne-ai obisnuit; pe mine aproape ca m-ai sucit de la T05FX (intentionam sa le achizitionez) asa ca daca stii cine le comercializeaza ...
    Merci mult.
    Lemn:Xiom Zeta
    Fete:MX-P

    Comentariu


    • #3
      Fetele Victas pot fi luate de la dl. Levi sau de la www.ttsport.ro
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        Vine un nou lot luna acesta , incerc sa fac o promotie pentru ele , sa vedem ce putem face legat de pretul de vinzare .
        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
        Fete de palete tenis de masa
        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

        Comentariu


        • #5
          Mie unul imi place mai mult Limber decat 05 FX
          Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
          FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
          BH: Tibhar Quantum X Pro Max

          Comentariu


          • #6
            Tin sa subliniez cele scrise de Cristi Cionoiu, caci clasarea pe un nesperat loc 7 la Constanța il datorez ...Victasului Limber!!! Are un control si un spin nemaiintalnit, combinat cu un efect de catapult extraordinar iar la capace e de o precizie incantatoare! Punct ochit... punct lovit
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #7
              Am lemn Nittaku Septear si joc acum cu fete boost tc 2mm. Am control extraordinar dar viteza destul de mica si nu reusesc sa pun in dificultate celalat jucator. Imi place sa am un joc combinativ sa atac dar sa si fac aprarare . Ce combintaie imi recomanzi? Ma refer la fetele noi aparute! Multumesc!

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de petcu liviu Vezi post
                Am lemn Nittaku Septear si joc acum cu fete boost tc 2mm. Am control extraordinar dar viteza destul de mica si nu reusesc sa pun in dificultate celalat jucator. Imi place sa am un joc combinativ sa atac dar sa si fac aprarare . Ce combintaie imi recomanzi? Ma refer la fetele noi aparute! Multumesc!
                Folosesti mai mult topspin sau lovituri drepte?
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  Cristi, de stiff nu ne zici vreo doua vorbe?!
                  Merci.
                  Lemn:Xiom Zeta
                  Fete:MX-P

                  Comentariu


                  • #10
                    Scuze, Cristi! -nu stiu cum am reusit sa dau un NO LIKE (vroiam sa dau im palce post) acum observ si nu stiu cum sa corectez... multumesc pt. intelegere, sper ca nu e nici o suparare.
                    Stima, Levi!
                    lemn:HML -carbon, hinoki
                    fetze; Victas V>01 Limber
                    si echipament Xiom

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de gelcu Vezi post
                      Cristi, de stiff nu ne zici vreo doua vorbe?!
                      Merci.
                      Sper sa am ocazia sa probez varianta Stiff. Deocamdata stau cam prost cu timpul...
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de levi Vezi post
                        Scuze, Cristi! -nu stiu cum am reusit sa dau un NO LIKE (vroiam sa dau im palce post) acum observ si nu stiu cum sa corectez... multumesc pt. intelegere, sper ca nu e nici o suparare.
                        Stima, Levi!
                        D-le Levi, nu-i nici o problema.
                        P.S. Nu se poate corecta.
                        Blog de tenis de masă

                        Comentariu


                        • #13
                          Vreun review de Victas Stiff? Nu a probat nimeni pana acum? Am pe BH Victas Limber si-mi place foarte mult. Pe FH imi place si Rhyzm 425 dar sunt curios de Stiff.
                          Blade: Mizutani ZLC
                          FH Nittaku Fastarc G1
                          BH Xiom Sigma II Euro

                          Comentariu


                          • #14
                            Joc de aproximativ o luna si jumatate cu stiff max pe BH , fata are burete mediu, de aproximativ 45 grade ,are un simt foarte placut acompaniat de un sunet pronuntat ,viteza suficient de mare ,nu este grea.
                            Am jucat si cu Liber de 2,0 la rever dar nu mi-a placut ,fiind prea moale mingea ajunge la lemn si o ia razna. Oricum are viteza mica pt. ce vreau eu
                            T05-ALC-T05
                            Adrian Gorum

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de kdt123 Vezi post
                              Joc de aproximativ o luna si jumatate cu stiff max pe BH , fata are burete mediu, de aproximativ 45 grade ,are un simt foarte placut acompaniat de un sunet pronuntat ,viteza suficient de mare ,nu este grea.
                              Am jucat si cu Liber de 2,0 la rever dar nu mi-a placut ,fiind prea moale mingea ajunge la lemn si o ia razna. Oricum are viteza mica pt. ce vreau eu
                              Multumesc. Ce imi place cel mai mult la Limber pe BH este ca nu-i atat de sensibila la spinul care vine de la adversar si produce un spin destul de mare cu un control pe masura. Tot asa este si Stiff?
                              Blade: Mizutani ZLC
                              FH Nittaku Fastarc G1
                              BH Xiom Sigma II Euro

                              Comentariu


                              • #16
                                Eu am juct si am incercat abele fete Limber si stiff,,, pot sa spun ca limber sunt foarte rapide nu stiu cum poate acel om sa spuna ca sunt incete... pt. mine chiar mai rapide decat stiff, adica limber sunt mai elastice si sar mai tare... EU ACUM LE AM LA VANZARE ... SPER SA-MI IAU DE 1.8 ... FETELE SUNT BESTIALE ,,, DEPINDE SI DE LEMNUL FOLOSIT,,,
                                Ultima editare de leo33; 02.dec.2013, 23:00.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de leo33 Vezi post
                                  Eu am juct si am incercat abele fete Limber si stiff,,, pot sa spun ca limber sunt foarte rapide nu stiu cum poate acel om sa spuna ca sunt incete... pt. mine chiar mai rapide decat stiff, adica limber sunt mai elastice si sar mai tare... EU ACUM LE AM LA VANZARE ... SPER SA-MI IAU DE 1.8 ... FETELE SUNT BESTIALE ,,, DEPINDE SI DE LEMNUL FOLOSIT,,,
                                  Limber este mai rapida decat Stiff? Pai Limber este la 40 grade si are buretele soft iar Stiff la 45 grade si are duritatea buretelui medie. Nu ma intelege gresit dar esti sigur de ce ai spus? Eu folosesc Limber pe TBS si as vrea sa inlocuiesc pe FH Rhyzm 425, 2.0 cu Stiff 2.0.
                                  Blade: Mizutani ZLC
                                  FH Nittaku Fastarc G1
                                  BH Xiom Sigma II Euro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de grasomega Vezi post
                                    Sper sa am ocazia sa probez varianta Stiff. Deocamdata stau cam prost cu timpul...
                                    Nu ati mai reusit sa probati Victas Stiff? Astept de mult timp un review asa cum numai dvs puteti face.
                                    Blade: Mizutani ZLC
                                    FH Nittaku Fastarc G1
                                    BH Xiom Sigma II Euro

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Am probat ieri un Victas Limber negru de 1.8 mm pe lemn Levi Cloth Sintec All+. E ceva de vis!!! O recomand atat allrouderilor cat si celor ce joaca un tip de aparare moderna, caci este cea mai buna si precisa fata pentru toate categoriile de lovituri uzitate in aceste stiluri de joc.
                                      Topspinul are o traiectorie mediu inalta, si datorita vitezei ceva mai mici decat la varianta de 2 mm, cu aceeasi miscare energica a mainii ,mingea capata un spin extraordinar. Dupa contactul cu masa mingea brusc ia o traiectorie joasa, mai greu de blocat sau de returnat prin retopspin.
                                      Atacul drept este foarte precis si eficient, putand fi usor directionat. In jocul de la distanta e minunat, se pot returna usor si foarte eficient topspinurile, producand mult backspin .
                                      Dar cea ce intradevar este cu totul deosebit, si acesta a fost motivul pentru care am remarcat-o, este marea usurinta de a bloca topspinul prin capace foarte precise! Mingea blocata, datorita buretelui foaret repulsiv, chiar la aceasta grosime, pleaca ca din pusca, avand o traiectorie foarte joasa, si ce e demn de remarcat, greu de ridicat printr-un nou topspin! Fiind o fata foarte liniara, recomand aceasta pentru FH, fata mai ales jucatorilor ce practica un joc bazat pe control si folosesc in timpul jocului atat procedee de atac cat si de aparare. In combinatie cu o iarba foarte deranjanta, precum Tibhar Grass Dtecs OX sau Nitataku Screw one OX, pe un lemn adecvat, se obtine un set up ideal pentru acest stil de joc.
                                      Pe alta parte, datorita caracteristicilor enumerate mai sus, pentru un softist allround sau chiar adept al unui stil agresiv, reprezinta o alegere ideala pentru un BH perfect!
                                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        O precizare despre greutate: am doua palete cu TBS:
                                        1. T05 max cu TBS ST de 88g si T05Fx max
                                        2. T05 max cu TBS FL de 95.5g si Victas Limber de 2.0 (taiata cu 1mm mai mare ca lemnul)
                                        Si acum, surpriza: paleta 1 are 190g, iar paleta 2 are 188g. Tare, nu?
                                        Blog de tenis de masă

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Nu cumva cele doua T05 difera ,am citit parca pe undeva ca cele produse mai de curand sunt mai usoare!
                                          T05-ALC-T05
                                          Adrian Gorum

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Se poate, dar sunt noi ambele (nu mai vechi de doua luni). Si simtul este asemanator.
                                            Blog de tenis de masă

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              N-am apucat sa le cantaresc fara adeziv pe ele.
                                              Blog de tenis de masă

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Pana la urma care fete sunt mai bune,Victas limber sau Victas Stiff,am cumparat azi un Cresail si Alex Ciobanu,ma inebuneste ca sunt cele mai bestiale fete(ar trebui sa primeasca procent,de la cei care le vand ca le face o reclama de ma dor urechile).
                                                Am pe Cresail doua Tenergy 64 dar tare as incerca ceva mai usor,ce parere aveti?

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de giulesti202 Vezi post
                                                  Pana la urma care fete sunt mai bune,Victas limber sau Victas Stiff,am cumparat azi un Cresail si Alex Ciobanu,ma inebuneste ca sunt cele mai bestiale fete(ar trebui sa primeasca procent,de la cei care le vand ca le face o reclama de ma dor urechile).
                                                  Am pe Cresail doua Tenergy 64 dar tare as incerca ceva mai usor,ce parere aveti?
                                                  Mergeti pe mana lui Alex

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X