Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Review fete Victas V>01 și V>01 Limber

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de grasomega Vezi post
    N-am apucat sa le cantaresc fara adeziv pe ele.
    Pe aia mai grea ai boostuit-o de mai multe ori

    Comentariu


    • #27
      Am cantarit eu fata neagra victas limber max taiata dimensiunea standard 150X157 are 43 grame.
      Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de adishorul Vezi post
        Am cantarit eu fata neagra victas limber max taiata dimensiunea standard 150X157 are 43 grame.
        Aha. Pai cea de 2.0 e si mai usoara. Or fi diferente intre cele doua fete Tenergy ale mele, dar Limber de 2.0 e chiar usoara.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #29
          Nu exista decat o singura solutie pentru a descoperii misterul ,jos cu ele de pe lemne urcate pe cantar bucatica cu bucatica si vedem rezultatul !
          T05-ALC-T05
          Adrian Gorum

          Comentariu


          • #30
            Daca facem un calcul dupa pentru cele doua variante ale dl.cristi si cu greutatea fetei victas limber max comunicata de user-ul "adishorul" rezulta urmatoarele:
            Varianta 2 :
            - greutate lemn ........95,5 g
            - fata Victas limber.....43 g (consideram grosimea fetei max aproxim egala cu cea de 2,0)
            - fata Tenergy 05 max ..... 188 - 95,5 - 43 rezulta 49,5 g (fiecare fata cu lipiciul pe ea).
            Varianta 1
            - greutate lemn...............88 g
            - fata Tenergy 05 max. ....49,5 g
            CAzul I
            Daca folosim aceeasi greutate a fetei Tenergy 05 de la varianta 2:
            - fata Tenergy 05FX max.....190 - 88 - 49,5 rezulta 52,5g
            Cazul II
            - fata Tenergy 05FX max aceeasi greutate cu cea Tenergy 05 max
            190 - 88 egal 102 g deci fiecare fata Tenergy 05 are 51 g - cu adezivul pe ele.
            Cazul III
            -fata Tenergy 05 max este mai grea decat Tenergy 05 FX max.
            190 - 88 egal 102 g. Fata Tenergy 05 max are 52 g iar Tenergy 05 FX max are 50 g
            Concluzie: fetele Tenergy 05 si 05 FX max au o greutate cuprinsa intre 49,5 g si 52,5 g cu adezivul pe ele
            Fetele Tenergy 05 max si 05 FX max fata de fetele Victas Limber grosime max au o greutate mai mare cuprinsa intre 6,5 si 9,5 g(fetele cu adeziv pe ele).
            Ultima editare de dennis; 14.ian.2014, 11:51.

            Comentariu


            • #31
              Am cantarit eu aseara, din intamplare, un 05 negru de 2.1, taiat la 154/151, fara lipici pe ea. 49g.

              Comentariu


              • #32
                Deci, se verifica ceea ce am calculat in postul nr.30
                Spun asta deoarece dimensiunile fetei Tenergy 05 cantarite de user-ul "CLaudiu84" sunt mai mici decat dimensiunea TBS-ului. Rezulta ca greutatea unei fete Tenergy 05 max la dimensiunea TBS-ului este undeva la 51- 52 g

                Comentariu


                • #33
                  Sincer, cred ca Limber de 2.0 e la fel sau mai usoara ca Limber max, insa cele doua Tenergy 05 sunt diferite ca greutate - difera cantitatea de booster
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #34
                    Buna seara,deci daca ar fi dupa voi,ce ar trebui cumparat de la Victas pentru forhand si rever.
                    Care credeti ca ar fi ceea mai buna combinatie.

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de giulesti202 Vezi post
                      Buna seara,deci daca ar fi dupa voi,ce ar trebui cumparat de la Victas pentru forhand si rever.
                      Care credeti ca ar fi ceea mai buna combinatie.
                      Depinde pe ce lemn. Pe unul rigid, Limber. Pe unul mai moale - V01. N-am probat Stiff, dar ar trebui sa fie buna la FH pe un lemn tare si buna la BH pe unul moale, pentru jucatorii care vor o fata mai moale in BH decat la FH. Chestia e ca se pot face si alte combinatii foarte bune, in functie si de nivelul de joc.
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #36
                        Lemnul cu care joc,acum este un Cresail si are pe el 2 fete Tenergy 64,dar ca si o paralela,inainte de asta jucam cu un ZLF Off si aveam pe el Tenergy 05 si 05Fx si am schimbat aiurea ,citind ici colo cu Stiga Boost TC si TP si am ramas uimit,parca nu mai era paleta mea,de unde inainte era f rigida si sarea din ea f tare,acum parca este un cutit de precizie.
                        La sfatul unor prieteni si multumita unei sanse deosebite am ajuns la Cresail si imi place f tare pentru precizia loviturilor,controlul deosebit,dar as vrea totusi sa incerc si aceste fete si de aia intreb de ele,daca tot le iau,macar sa nu ma trezesc,uite mai aia ar fi trebuit sa incerc,nu asta(desi sigur,functie de joc sau parerile de pe forum,etc,tot timpul o sa ai ceva pe care ai dori sa il inbunatatesti).
                        Nivelul de joc,este unul mediu,pentru un amator,joc zilnic,ma antrenez destul de mult cu antrenor,dar nu excelez si nici nu intentonez sa fac sportul asta la olimpiada sa zicem,pur si simplu incerc sa ard ceva kg prin miscare si sa obtin placera ca macar nu am pierdut timpul degeaba(asa alergam singur prin Herastrau sa zicem).
                        Multumesc ,de raspuns oricum si scuze,daca ceva poate nu a fost explicit.

                        Comentariu


                        • #37
                          Pentru Cresail luati Limber de 2.0. Vor avea destula viteza si control foarte bun.
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • #38
                            Cristi, dar ce ma sfatuiesti sa pun pe un Victas Koji M DEFENSIV (Nu modelul cu maner maro modelul nou care ar fi mai de aparare ) un limber de 1.8 de ex. sau un victas 401 ? Din ce am vazut la descrierea pentru limber ar merge bine pe un lemn off. Crezi ca pe un def. nu s-ar preta bine ? As vrea limber si pentru posibilitatea de topspin si capace foarte precise.
                            Eu sincer vroiam T05 FX dar dupa cate am vazut la descrierea pentru limber m-am hotarat sa-l incerc.
                            Merci.
                            Alex Grigore.

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de allexut Vezi post
                              Cristi, dar ce ma sfatuiesti sa pun pe un Victas Koji M DEFENSIV (Nu modelul cu maner maro modelul nou care ar fi mai de aparare ) un limber de 1.8 de ex. sau un victas 401 ? Din ce am vazut la descrierea pentru limber ar merge bine pe un lemn off. Crezi ca pe un def. nu s-ar preta bine ? As vrea limber si pentru posibilitatea de topspin si capace foarte precise.
                              Eu sincer vroiam T05 FX dar dupa cate am vazut la descrierea pentru limber m-am hotarat sa-l incerc.
                              Merci.
                              Alex Grigore.
                              Salut!
                              Nu stiu despre Victas 401 nimic., and dar Limber este un foarte bun inlocuitor pentru T05FX. Este putin mai rapida decat T05FX la capace, dar are control foarte bun.
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • #40
                                Intradevar limberul seamana binisor cu t05 fx la comportamentul dinamic insa ca simt cred totusi ca e mai moale cu tot ce decurge din asta...
                                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                Comentariu


                                • #41
                                  Eu am avut cele 3 victas-uri ,limber, stiff, v>01 si cred ca stiff se apropie cel mai mult de t05 fx
                                  T05-ALC-T05
                                  Adrian Gorum

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Astazi mi-am lipit noul Victas Limber rosu max. pe FH. Impreuna cu cel de pe BH, care este grosime 2.0, cantaresc fix 90 g. Fiecare fata are cate doua straturi de lipici Revolution 3.
                                    Blade: Mizutani ZLC
                                    FH Nittaku Fastarc G1
                                    BH Xiom Sigma II Euro

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Pentru cine mai intereseaza greutatea fetelor Victas. Fata patrata rosie Victas Stiff 2.0=68 g. Fata patrata neagra Victas Limber 2.0=62 g.
                                      Blade: Mizutani ZLC
                                      FH Nittaku Fastarc G1
                                      BH Xiom Sigma II Euro

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X