Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa mondiala 2013 (fem. 21-23 sept / masc. 25-27 oct.)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa mondiala 2013 (fem. 21-23 sept / masc. 25-27 oct.)

    Feminin (21-23 septembrie 2013 -Kobe,Japonia)
    http://www.ittf.com/World_Events/201...TIONS_LIST.pdf
    Masculin (25-27 octombrie 2013 - Verviers,Belgia)
    http://www.liebherrworldcup2013.com/en/players

  • #2
    Cupa mondiala 2013 (fem. 21-23 sept / masc. 25-27 oct.)

    Incepe azi Cupa mondiala feminine de la Kobe, Japonia.
    Iata Lista participantelor (20):
    http://www.ittf.com/ittf_tournaments...2253&Singles=1
    si programul meciurilor:
    http://www.ittf.com/World_Events/201...dule_final.pdfhttp://www.ittf.com/competitions/tes...tition_ID=2253
    - - - Actualizat - - -
    Rectificare, Cupa Mondiala a inceput ieri.
    Iata aici si primele rezultate inregistrate: http://www.ittf.com/competitions/tes...tition_ID=2253http://www.ittf.com/competitions/tes...tition_ID=2253
    - - - Actualizat - - -
    Ca fapt divers, inedit: la competitie participa si o jucatoare din Congo Brazzaville - HAN Xing, dar si o jucatoare cu nume amuzant (pentru noi) MIAO Miao AUS.
    - - - Actualizat - - -
    Liu Shiwen este castigatoarea Cupei Mondiale feminine de la Kobe, Japonia, invingand-o in finala cu 4-0 pe compatrioata sa WU Yang (3, 7, 7, 2).
    Locul 3 a fost ocupat de FENG Tianwei SIN care a intrecut cu acelasi scor pe JIANG Huajun HKG (6, 11, 10, 2).
    De remarcat ca Liu Shiwen a pierdut doar un set in aceasta competitie.
    Castigatoarea a primit un cec de 45.000 usd, locul 2 -25.000 si locul 3- 15.000 usd.

    Comentariu


    • #3
      ceva meciuri in direct la masculin vedem si noi ????????
      Butterfly Viscaria fl
      Butterfly tenergy05

      Comentariu


      • #4
        LIEBHERR 2013 Men?s World Cup,25 Oct 2013 - 27 Oct 2013, Verviers, BEL

        LIEBHERR 2013 Men?s World Cup,25 Oct 2013 - 27 Oct 2013, Verviers, BEL
        itTV tace, deocamdata.
        Transmite alta televiziune cumva ?
        Fratello, ceva vesti ? Poate ne ti la current.
        Nu cred ca un eveniment de asemenea anvergura sa nu fie televizat. Deci...

        Comentariu


        • #5
          Rabdare,rabdare,cititi cu atentie ,suntem inca in luna septembrie ,nu ati pierdut nimic

          Comentariu


          • #6
            Mersi fain. Ai dreptate, este in oct. Uffff! M-am grabit eu, antrenat de postul anterior. Eram in graba mare cand am intrat pe postul respectiv, asa se explica.Se intampla.
            M-am linistit.
            O zi buna tuturor!

            Comentariu


            • #7
              Nu-i nimic

              Comentariu


              • #8
                O zi buna!

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                  Mersi fain. Ai dreptate, este in oct. Uffff! M-am grabit eu, antrenat de postul anterior. Eram in graba mare cand am intrat pe postul respectiv, asa se explica.Se intampla.
                  M-am linistit.
                  O zi buna tuturor!
                  Fratello!Si eu am luat "teapa" cu data,uitand ca suntem in septambrie numai.Eram pe punctul de a-mi rezerva pachetul de oferte pe doua zile la Verviers(sambata dupa masa si dumineca la finale cu 75 Eur).....cand mi-am dat seama ca la acea data sunt deja acasa,din pacate !Am pierdut ocazia vietii,sa dau mana cu "number one" din tenisul de masa !!!!
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • #10
                    Ce criterii <perfecte>de participare
                    Lipsesc 2/3 din monstrii tt, iar citiva <jokeri> sunt prezenti
                    Adevarul este ca in usa(nu USA) tt este la el acasa(aproape 5 spectatori la toate competitiile )
                    TIBHAR MX-P/home made off+/TIBHAR EL-P

                    Comentariu


                    • #11
                      Zhang Jike nu mai participa din cauza unei accidentari la umar si va fi inlocuit de Yan An
                      TIMO BOLL ALC
                      tenergy 05

                      Comentariu


                      • #12
                        Lista participantilor: http://www.ittf.com/World_Events/201...list_final.pdf

                        Comentariu


                        • #13
                          http://www.ittf.com/World_Events/201...list_final.pdfhttp://www.ittf.com/World_Events/201...le_MWC2013.pdf
                          lista finala si program tv

                          Comentariu


                          • #14
                            Mult a fost putin a mai ramas,incep marile confruntari in care armata chinei n-are rival.
                            Va fi o finala chineza ?

                            Comentariu


                            • #15
                              La cat incep meciurile?

                              Comentariu


                              • #16
                                La 11.00 ar trebui sa inceapa,se va juca pe doua mese in paralel doua grupe,daca am inteles bine.
                                - - - Actualizat - - -
                                Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                                La cat incep meciurile?
                                A INCEPUT ;
                                Sharath Kamal vs Henzeel W
                                Noshad AL vs Andre

                                Comentariu


                                • #17
                                  joaca Saive la prima masa...si face spectocol
                                  ce minge la scor 5-9
                                  Ultima editare de viorel.andrei; 25.oct.2013, 10:59.
                                  "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                  Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                  BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Si pierde cu 4-0.... pacat, a jucat f bine...

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Saive J-M [BEL] vs Zi Yang [SGP] 0-4 DE VAZUT PUCTUL 26 din setul4
                                      Se joaca Monteiro [PRT] vs Lashin [EGY] 4 - 2
                                      - - - Actualizat - - -
                                      Xin XU se impune cu 4-1
                                      Ultima editare de Antal Denes; 25.oct.2013, 11:53.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Cupa mondiala 2013 (fem. 21-23 sept / masc. 25-27 oct.)

                                        Ca o curiozitate, am vazut deja in dupamasa asta 3 meciuri disputate numai intre jucatori stangaci: FREITAS Marcos (POR) vs YANG Zi (SIN); CHEN Chien-An (TPE) vs ALAMIYAN Noshad (IRI); BOLL Timo (GER0 vs JIANG Tianyi (HKG0.
                                        Cati mai sunt de toti, stangaci, la aceasta competitie de Cupa mondiala, in afara de Xu Xin si cei 6 amintiti mai inainte ?
                                        Concluzia ?
                                        - - - Actualizat - - -
                                        Rezultatele de azi la aflati aici:
                                        http://www.ittf.com/competitions/tes...tition_ID=2261
                                        - - - Actualizat - - -
                                        In seara aceasta, de la 21:15, inca 2 meciuri interesante, ultimele: FREITAS Marcos POR - SAIVE Jean-Michel BEL si OVTCHAROV Dimitrij GER - YAN An CHN

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          baum...

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            numai el ?

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Tocmai s-a terminat meciul OVTCHAROV Dimitrij GER - YAN An CHN 4-2. Buna treaba pentru Europa
                                              Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de adishorul Vezi post
                                                Tocmai s-a terminat meciul OVTCHAROV Dimitrij GER - YAN An CHN 4-2. Buna treaba pentru Europa
                                                nu este CALIT pt competitii chinezul!altfel ar fi aratat situatia cu zike!oricum Dima e in forma!
                                                tb alc t05/t05 fx

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Problema este, fratilor, ca Yan An nu stie germana ... si franceza (nu prea este obisnuit cu Europa). Glumesc, bine-nteles. Dima a fost f.motivat, dar Yan nu a aratat tot. Revedeti seturile 4 si 5 si o sa intelegeti. Si nu uitati un lucru. Viitorul campion mondial, peste vreo 3-4ani (pana se maturizeaza) se va numi ... Yan An. Pariu ?
                                                  Intr-un alt meci, JM Saive era sa produca surpriza. Dupa ce a fost condus cu 2-0 revine si face 3-2 dar pierde, obosit, cu 4-3, la mai tanarul FREITAS Marcos POR, in ovatiile si incurajarile spectatorilor. Unde a-ti mai vazut asa ceva ?
                                                  Azi la 12:00 incep meciurile din turul 2, superioare, intre cei ramasi in competitie. Iata meciurile de azi:
                                                  http://www.ittf.com/competitions/tes...tition_ID=2261
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  Boll si Xu castiga, primul cu 4-0, al doilea cu 4-3, mai greu decat arata scorurile. Xu era chiar s-o "comita",TANG Peng HKG conducea cu 3-1, dar Xu Xin se mobilizeaza si castiga, desi in setul final era condus. Asta diferentiaza, la acest nivel, jucatorii. Oricum, ca si constatare, Tang este un jucator f.bun, iar Freitas este intr-o evidenta ascensiune.
                                                  Concluzie: meciuri f.frumoase, pline de tensiune si dramatism.
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  OVTCHAROV Dimitrij GER - CHEN Chien-An TPE = 4-0 (11-6, 11-8, 11-4, 11-9). Qvo erat (est) demonstrandum !
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  CHUANG Chih-Yuan TPE - JUNG Youngsik KOR = 4-3 (8-11, 11-6, 11-6, 9-11, 11-7, 9-11, 11-4)
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  Au ramas in competitive si se vor confrunta azi, sambata,
                                                  de la 20:30 XU Xin CHN - YAN An CHN
                                                  21:15 TANG Peng HKG - OVTCHAROV Dimitrij GER
                                                  22:00 CHUANG Chih-Yuan TPE - SAMSONOV Vladimir BLR
                                                  22:45 FREITAS Marcos POR - BOLL Timo GER

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X