Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa mondiala 2013 (fem. 21-23 sept / masc. 25-27 oct.)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Finala a fost frumoasa dar s-a vazut ca Xu Xin a fost tot timpul mult mai rapid in reactii si executii.

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de csabazedler Vezi post
      Loc 3-4:Ovtcharov-Boll=4-1(3,-8,8,5,6),si se pare ca "era" lui Timo Boll a luat sfarsit!
      loc 1-2:Xu Xin-Samsonov=4-1(6,-12,8,9,7)...sau tineretea si talentul a invins experienta!
      Lasind speculatiile la o parte,dupa fizionomia lui Boll se vede ca era distrus fizic(o fii fost prietena in calduri),dar dupa spusele celor de acolo starea lui simbata si duminica a fost vizibil catastrofala ,aceasta stare regasindu-se si in cele 2 meciuri.Acest schimb intre generati se face mai greu ,nu cu o victorie zdrobitoare si atit.

      Comentariu


      • #53
        E insurat saracu
        Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
        TIMO BOLL ALC
        tenergy 05

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de Teodorus
          Ovtcharov joaca cu T05 )
          Ovtcharov joaca cu bluefire din ce scrie pe wiki...o fi lemnunl care ii da atata forta...

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de Teodorus
            E marketing.Joaca cu Tenergy.Aveam si o poza pe undeva.Si el si Baum joaca cu Tenergy
            Cu ce joaca cu ce nu joaca are mai putina importanta.T-ai suit intr-un Renault Clio,de strada si unul de raliu,eu da,asa ii si cu fetele.Un Renault Clio de strada costa 15000 euro si unul de raliu vreo200-300 de mii .Capisi.Fetele sunt special pentru fiecare jucator produse si nu au nici o legatura cu cele de serie.Discutie incheiata pe aceasta tema.

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de Teodorus
              Am spus doar ca joaca cu Tenergy,nu am specificat daca sunt facute special pt. el,daca sunt tunate de fabrica,daca le cantareste,daca baga booster,daca etc. etc.Era doar o observatie ca foloseste Tenergy 05,el fiind de fapt sponsorizat de Donic.Cunosc destui jucatori pro care joaca cu fete obisnuite pe care le aleg mai cu grija,le cantaresc etc, si exista jucatori mai pretentiosi care au o anumita duritate pentru burete ,burete de la o fata si cauciuc de la alta,etc nu vreau sa intru in detalii.Insa nu pot sa nu remarc "tonul" agresiv pe care il adoptati in discutie.
              Aveti o atitudine aroganta ,lucru care nu imi place,nu ne cunoastem,asa ca ... daca se poate mai mult respect.Expresiile gen "Capisi" si "discutie incheiata" va rog sa le pastrati pentru raliu sau cand sunteti la volan in Clio.O seara placuta!
              Atitudinea aroganta pe care ai remarcat-o,era pusa de mine in prim plan ca sa acopar inocenta ta de a crede ca la o Cupa mondiala cum a fost un jucator sponsorizat de o marca joaca vizibil cu o alta.Postarile pe forum sunt in general ca sa le citeasca marea masa si chiar daca este un raspuns de cele mai multe ori nu exista referire directa la predecesorul mesajului.Imi pare nespus de rau ca ai luat raspunsul meu ca o replica agresiva,intentia era alta, in directia (comica -rautacioasa).Imi cer scuze desi nu cred ca este cazul pentru ca era ori cum o discutie neofensiva si neagresiva.Sorry pentru ofensa.Emi

              Comentariu


              • #57
                asteaptam mai mult de la dima!a jucat bn dar i-a lipsit sansa!oricum felicitari invingatorilor si invinsilor!
                tb alc t05/t05 fx

                Comentariu


                • #58
                  Mie cel mai mult si mai mult si mai mult mi-a placut comentatorul.Criza se resimte si la Eurosport,au mai concediat din reporteri si cei ramasi au trebuit vrand nevrand sa devina polivalenti.Asta probabil era titular la windsurfing,acu a trebuit sa preia si transmisiile de t.d.m,squash,curling,berbunca si polo calare.Saracu era ingrozit cand citindu-si notitele trebuia sa navigheze prin multitudinea de Ma,Xu,Wang,Zhang,Chen.Probabil de aia nu mai stia care-i backhandul si forehandul.
                  Ii duc dorul berbecului alalt,autorul faimoase sintagme"tehnica de filigran",folosita cand unul dadea mingea in banda fileului iar aceasta se prelingea usurel in terenul advers.
                  Cat despre meciul in sine a avut o evolutie si un deznodamant previzibile daca tinem cont ca Samsonov,in cazul in care ar fi fost membru unei etnii conlocuitoare respectabile(de larga raspandire internationala) i-ar fi putut fi tata lui Xu
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de cata_60 Vezi post
                    Mie cel mai mult si mai mult si mai mult mi-a placut comentatorul.Criza se resimte si la Eurosport,au mai concediat din reporteri si cei ramasi au trebuit vrand nevrand sa devina polivalenti.Asta probabil era titular la windsurfing,acu a trebuit sa preia si transmisiile de t.d.m,squash,curling,berbunca si polo calare.Saracu era ingrozit cand citindu-si notitele trebuia sa navigheze prin multitudinea de Ma,Xu,Wang,Zhang,Chen.Probabil de aia nu mai stia care-i backhandul si forehandul.
                    Ii duc dorul berbecului alalt,autorul faimoase sintagme"tehnica de filigran",folosita cand unul dadea mingea in banda fileului iar aceasta se prelingea usurel in terenul advers.
                    Cat despre meciul in sine a avut o evolutie si un deznodamant previzibile daca tinem cont ca Samsonov,in cazul in care ar fi fost membru unei etnii conlocuitoare respectabile(de larga raspandire internationala) i-ar fi putut fi tata lui Xu
                    Mai este acel comentator simpatic dar la tvr1 cu "tehnica lui de filigran"

                    Comentariu


                    • #60
                      O competitie interesanta, in care am vazut un Timo Boll blazat (sau obosit, dar sigur neinspirat -se poate intampla oricui), care in ultima zi "reuseste" sa piarda, dupa 6 ani, un meci cu Samsonov (si el mirat de "performanta") si altul cu mai tanarul coleg Ovtcharov (in mare verva, cu un moral excelent si niste servicii fantastice, devastatoare, desi arhicunoscute).
                      Un turneu in care Xu Xin s-a cam plictisit, dupa scoaterea tanarului Yan An, poate cel mai tare adversar in acest turneu, dar si acesta cu trac si "respect" in meciul direct (ii lipseste inca moralul si experienta necesare unui mare campion), in finala Samsonov reusind, norocos, sa-i ia un set la 12, dupa care a fost pus la respect.
                      Concluzii ?
                      -Confirmarea valorii lui Xu Xin, nu degeaba 2WR, si a scolii de tt chineze, dar si diferenta fata de celelalte "scoli" de tt.
                      -Reconfirmarea valorii si talentului lui Vladimir Samsonov, cel mai titrat junior din istoria de pana acum (Berny suflandu-i in ceafa).
                      -Ascensiunea lui Dima Ovtcharov, principalul contracandidat european al asiaticilor in ultimul timp.
                      -Stima si respectul de care se bucura, inca, veteranul JM Saive, un exemplu demn de urmat.
                      Am mai fi, dar ma opresc aici, lasand,poate, si pe altii sa continue.
                      Urmatoarea competitie ?

                      Comentariu


                      • #61
                        Premile destul de slabute vis a vis de alte sporturi ;
                        Loc I - 45000 DOLARI
                        LocII - 25000 DOLARI
                        Loc III-15000 DOLARI
                        Loc IV -5000 DOLARI

                        Comentariu


                        • #62
                          polish open 6-10
                          german open 13-17
                          russian open 20-24

                          toate in noiembrie..

                          Comentatorul este de ceva vreme in domeniul asta ; a comentat qatar open in 2011 ,printre primele comentarii internationale ale lui ,din cate stiu eu; in rest,in bundesliga comenteaza mai des; mi se pare ca face parte din cei mai buni 2 comentatori,impreuna cu comentatorul cu accent englezesc si cu voce de fumator,nu cel cu "waw ,you beauty ,what a shot",cel fara termeni tehnici ;de fapt cei 2 pe care ii laud eu sunt singurii care folosesc termenii potriviti din domeniu.. mai incurca neamtu numele ,dar stie ce vorbeste ; singura lui greseala din ultima zi mi s-a parut cand a spus ca samsonov nu a pierdut niciodata impotriva lui boll intr-o cupa mondiala,asta intamplandu-se de fapt anul trecut..

                          Interesanta si statistica potrivit careia samsonov a castigat toate finalele la care a participat in cupe mondiale ,cea de ieri fiind prima pierduta de el...In rest,scorul nu arata emotiile pe care le-a avut xu xin in finala,dar merita victoria,chiar daca nu a fost in forma in care a fost samsonov ..

                          Comentariu


                          • #63
                            eu ma refeream la reluarea de duminica cu comentariu romanesc .rofl
                            of all the things i lost i miss my mind the most

                            Comentariu


                            • #64
                              Pot sa spun ca Ovtcharov a fost in mare forma si numai o lipsa de concentrare a dus la pierderea semifinalei cu Xu Xin. A condus 3-2 si a fost foarte aproape de o mare victorie. Se vede un progres evident.
                              Boll inca se resimte dupa accidentarea de la Europene sau duminica s-a intamplat ceva cu el. Sambata cu Freitas a facut un meci mult mai bun. Freitas e un jucator foarte bun, ca de altfel si un iranian (imi scapa numele) care a surprins pe toata lumea cu un rever excelent.
                              Xu Xin este departe de Ma Long si Wang Hao ca psihic. Are perioade in care se pierde in joc, daca adversarului ii merge jocul.
                              Cel mai mare dezgust a fost insa optiunea organizatorilor pentru tragere la sorti a sferturilor de finala, ducand la confruntari aberante: Xu Xin (1) cu Yan An (5) si Samsonov - Chuan C. Yuan dupa ce jucasera impreuna si in grupele de calificare. Algoritmul prost a fost dus si mai departe in semifinale, jucand Xu Xin (1) cu Ovtcharov (3) si Boll (2) cu Samsonov (6 - Samsonov a preluat statutul de favorit 4 prin victoria la Chuan C. Yuan). Semifinala Ovtcharov - Xu Xin a fost adevarata finala!
                              www.clubarena08.ro

                              Comentariu


                              • #65
                                " Semifinala Ovtcharov - Xu Xin a fost adevarata finala! "
                                Sunt de aceeasi parere.
                                Iranianul, pe care l-am remarcat si la alte turnee GAC Tour, de vreun an de zile, se numeste Noshrad Alamian, un jucator robust cu un joc de rever f.bun, din "plesneala", cu care si-a surprins multi adversari.
                                Si eu am ramas surprins de schema de joc a turneului, incurcata. La fete a fost mai usor.
                                Mi s-a parut mie sau turneul nu a avut stralucirea la care ne asteptam? A fost totusi Cupa mondiala (alte reguli) si nu CM.

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                  ....
                                  Mi s-a parut mie sau turneul nu a avut stralucirea la care ne asteptam? A fost totusi Cupa mondiala (alte reguli) si nu CM.
                                  Absenta lui Jike si slaba prestatie a lui Boll si-au pus amprenta asupra calitatii meciurilor. O finala Jike - Xu Xin ar fi dat mai multa culoare, daca ar fi lasati sa joace si nu s-ar respecta ordinele de echipa.
                                  www.clubarena08.ro

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                    Nea Deny,mai bine zis Donic cistiga lejer in fata lui Butterfly.Se pare ca era Tenergy 05 a trecut.Mai multe ma rezerv sa zic.Cu drag Emi
                                    Dupa cat s-a vazut si Tibbhar a fost peste Butterfly TO5 ,Emi !
                                    Cu stima Deni.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                      Dupa cat s-a vazut si Tibbhar a fost peste Butterfly TO5 ,Emi !
                                      Cu stima Deni.
                                      Se pare ca Xu Xin la fel ca mai toti chinezii are tenergy pe rever... dar cine poate sa spuna sigur...
                                      Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Si eu sunt de parere ca Dima l-a avut in mana pe Xu Xin dar la 3-2 i-a fost frica sa castige... Xu Xin nu este de calibrul lui Jike sau Ma Long...daca nu ma insel a mai avut probleme si in trecut cu jucatorii europeni mai slab cotati...daca Ovtcharov o tine tot asa are sanse sa ii ia locul lui Boll ca o replica eficienta data chinezilor...tehnica lui de fh si jocul sau de picioare s-au imbunatatit notabil.
                                        Blade: Viscaria, FL
                                        fh: T05, 2,1 mm, black
                                        bh: T05, 2,1 mm, red

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          http://www.youtube.com/watch?v=zExU3...CmcGvFPiZWLsU7

                                          Comentariu


                                          • #71

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X