Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Respectarea regulament in vigoare 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Respectarea regulament in vigoare 2013

    Rog sa se respecte regulamentul existent in legatura turneelor si km sau distanta intre cele 2 turnee. La Cluj sint foarte afectat ca conducerea nu respecta regulamentul si nu sint de acord cu turneu din 5 octombrie dintre Cluj Napoca si orasul Bacău este de 306-350 km. Domnul Bodeanu rog sa luati masuri fiindca turneu de la Cluj a fost anuntat la sedinta din 2012 de la Brașov.

  • #2
    Ai dreptate Shuni, dar de ce asa tarziu faci acest anunt? Nu stiu de cand este Bacău in calendar, dar imi inchipui cat de greu va fi de rezolvat aceasta problema.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #3
      Ambele turnee au fost introduse in calendar inca de la primul post (5 ianuarie), fiecare oras avand motive sa ceara aceasta data, Clujul avand traditia, iar Bacăul primind sprijin din partea autoritatilor locale de ziua orasului, asa ca am preferat suprapunerea,
      Intr-adevar sunt 351 km, dar ambele orase au potential de acoperire a numarului de participanti, ca dovada, turneul de la Cluj este deja supraaglomerat, nefiind afectat de cel de la Bacău.
      Amandoua turneele sunt inscrise in calendar si nu pot anula vreunul dintre ele, dar daca Shunii consdera ca turneul de la Cluj are de suferit din cauza suprapunerii accept consecintele.

      Comentariu


      • #4
        Cred ca aceasta limitare a turneelor trebuie sa fie revizuita. Personal cred ca intre doua turnee A distanta trebuie redusa la 200 km( nu 400) si intre turneu A si B la 100. Cu aceasta limitare de 400 km echipele din Ardeal riscam sa nu mai putem face nici un Turneu A. Ex: Tg-Mureș- București. Tg-Mureș- Arad, Tg-Mureș- Iași, etc.... Acest sir poate continua. De ex. nu s-a dat voie sa se faca turneu A la Corund pentru 8 km ( Distanta Corund-Brăila fiind de 392 km) Dupa mine Amaturul ar trebui sa fie mai permisiv pentru ca este loc sub Soare. Personal consider ca Turneul de la Bacău nu afecteaza deloc concursul de la Cluj( chiar daca " nu se respecta regulamentul") si acest turneu trebuie sa fie tinut. In iulie in aceeasi zi au fost 3 turnee A( Gura Humorului, Deda, București ) si peste tot au fost minim 100 de jucatori!!! Pe cale de consecinta rog organizatorii sa fie mai permisivi in acest sens si pentru anul 2014 sa se revizuiasca acest articol care limiteaza turneele. AMATURUL TREBUIE SA SE DEZVOLTE NU SA FIE LIMITAT!!! Multumesc!!!

        Comentariu


        • #5
          Cred ca dl. Kantor are dreptate si ar fi bine sa ne gandim ca in decembrie sa adoptam aceasta modificare sau una similara (de ex 250km?) pt turneele de categoria A. Sa nu uitam ca acest regulament a fost adoptat cand erau sub 1500 de jucatori activi in AMATUR, acum vad ca numarul depaseste 2500 si deci si potentialii concurenti ar fi mai multi pt fiecare turneu. Este drept, trebuie sa avem destul discernamant, astfel incat sa nu fie 10 turnee AMATUR simultan si fiecare din primii 10 din clasament sa castige cate unul
          Pe de alta parte, chiar nu cred ca acest turneu de la Bacău (primul pe care incearca sa-l organizeze si, sper, nu ultimul) pericliteaza inscrierile de la Cluj, atat numeric, cat si valoric. Daca ma uit cine vine la Cluj, incepe sa-mi para chiar rau ca nu pot sa vin la Congresul de ortopedie de acolo (2-4 oct) caz in care ma strecuram si eu pe lista lor Din pacate, mai trebuie sa ramana si cineva sa faca de garda la spital in zilele alea si s-a nimerit sa fiu si eu Totusi, cum cred ca voi fi de garda pe 2, 4 si 6 oct, chiar ma gandesc serios ca pe 5 oct sa ma urc in masina cu cativa disperati si sa ma reped pana la Bacău, ceea ce, din pacate, la Cluj chiar imi este imposibil...
          Alte pareri? Timp de a discuta asta este destul, totul este sa gasim cea mai buna varianta.
          Iulian Toma

          Comentariu


          • #6
            Pot sa spun ca sunt deacord cu, si impartasesc toate cele 5 postari deoarece fiecare are dreptate in felul ei,dar aici nu vreau sa intru in detali,ci vreau sa subliniez ca unde exista COMUNICARE,DIPLOMATIE si INTELEGERE exista si PROGRES si DEZVOLTARE (toata lumea are numai de cistigat).Intr-un post pe care l-am citit nu demult D-ul Bodeanu preciza ca AMATUR suntem noi toti iubitori acestui sport si ca REGULAMENTUL este conceput sa ne ajute si sa ne ghideze la o mai buna desfasurare a turneelor nu sa neimpiedice si sa ne ingradeasca ,de aceea rog toate persoanele implicate in aceasta miscare sa ajute la gasirea unei solutii optime si sa fie de bun augur pentru totii.Numai asa vom da inainte,viata are deja multi dusmani,bucuria are nevoie de PRIETENI.Al vostru EMI

            Comentariu


            • #7
              Ma bucur ca s-a ajuns la aceasta concluzie .E bine de stiut pentru toata lumea CARE FAC PARTE DIN MAREA FAMILIE AMATUR.Progresul si mersul lucrurilor inspre f.bine se fac numai impreuna.
              Blade . PHOTINO
              Fh. Tibhar ev. Mx-p
              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

              Comentariu


              • #8
                Nu stiu Shuni cit de "foarte afectat" esti, La amatori e "bataie pe locuri" cu 2 saptamini inainte de turneu. La OPEN e intradevar o "lipsa" de concurenti, dar m-am uitat pe lista de anul trecut si constat ca doar 9 persoane participante la OPEN anul trecut, au domiciliul mai aproape de Bacău decit de Cluj si nu s-au inscris inca la turneul nostru. Sint din Brașov (Roman Iulian), Pitești, Baicoi, Iași, Suceava. Nu ii regasesc insa inscrisi nici la turneul de la Bacău. Un singur amator, Nemanciuc Mihai din Suceava s-a retras acum. Pe de alta parte, "afectiunea" ar trebui sa o simti de la cei care s-au inscris deja sau care s-au interesat de acest turneu. Uita-te la statisticile de pina acum. Afisari Bacău 515, Raspunsuri Bacău 15 !!!! Afisari Cluj 6.334 !!!!, raspunsuri 160 !!!!
                Nu-ti fa probleme mai multe decit trebuie. O sa vina si ceilalti OPENISTI.

                Comentariu


                • #9
                  dupa toate cele spuse consider ca distanta de 200- 250 km este destul pt a se putea tine 2 concursuri A in aceasi data .si sa fim corecti acest lucru adica concurenta va ridica calitatea servicilor oferite de organizatori daca vor dorii sa aiba concurenti vor face tot ce se poate pt a aduna cat mai multi concurenti !! oferind cat mai multe si mai bune servicii organizatorice pt ca sa aiba x sau y cei mai multi concurenti ! consider oarecum o dictatura sa opresti pe cineva sa faca un concurs de tip a doar pt ca distanta este cu 8-10 km mai mica a unei locatii fata de cea- de a doua !!
                  SUNT CONVINS CA DACA VOR FI 2 CONCURSURI DE TIP B LA 60 -80 KM DISTANTA DINTRE LOCATII JUCATORII VOR PREFERA SA FACA UN DRUM MAI LUNG DACA ORGANIZATORUL LE VA PUNE LA DISPOZITIE CUPE PT 1-4 DIPLOME PT 1-8 O APA O CAFEA SAU O MASA FARA CA TAXA SA FIE RIDICATA DECAT CU ACORDUL PARTICIPANTILOR ATUNCI CEL CARE OFERA MAI PUTIN VA AVEA DE PIERDUT !!
                  Ultima editare de Dan Universal; 19.sep.2013, 19:28.
                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                  Comentariu


                  • #10
                    Respectarea regulament in vigoare 2013

                    SUNT CONVINS CA DACA VOR FI 2 CONCURSURI DE TIP B LA 60 -80 KM DISTANTA DINTRE LOCATII JUCATORII VOR PREFERA SA FACA UN DRUM MAI LUNG DACA ORGANIZATORUL LE VA PUNE LA DISPOZITIE CUPE PT 1-4 DIPLOME PT 1-8 O APA O CAFEA SAU O MASA FARA CA TAXA SA FIE RIDICATA DECAT CU ACORDUL PARTICIPANTILOR ATUNCI CEL CARE OFERA MAI PUTIN VA AVEA DE PIERDUT !!
                    Ca organizator nu cred ca aceste lucruri sunt cele de care trebuie sa le punem pe locul 1,adica cine da mai multe cupe si diplome,apa,cafea din belsug va avea si participanti,asta ar insemna ca ne-am transforma in politicieni din ziua de azi si inainte de alegeri dam tone de ulei si zahar sa fim alesi,atunci toata daruinta si eforturile depuse de fondatori Amatur de a cree,dezvolta si a mentine aceasta minunata miscare s-ar duce ,,Pe Apa Sambetei,,.Eu cred ca la un turneu cu cel putin 100 de participanti concentrarea organizatorului pe cei 3-4 preminati sa aiba si o cup mare si o diploma frumoasa si si un premiu este o gresala fatala (4 la suta din participanti multumiti).Pachetul organizatoric trebuie sa multumeasca in proportie de 80-90 % de participanti si atunci vei avea succes si in continuare.Dar vad ca o mare parte din organizatori din dorinta de a atrage citi mai multi participanti cad in aceasta directie ,si atunci apar astfel de probleme.Ramin la propunerea mea de comunicare intre organizatori,si nu de stabilirea unor granite si dovedirea unor orgoli.Numarul participantiilor este in crestere doar atita timp cind conditiile ce li se ofera ii multumeste,dar cind apar cazuri (de ce sa nu vorbim deschis)ca la Iași,atunci apar si reprosuri de genu ,,atita timp cit nu se respecta regulamentul 2013 pe tara asa nici la Cluj nu vom respecta regulamentul ,, care nu fac altceva decit sa ne scada noua organizatorilor cota in fata participantilor.
                    Ultima editare de Zosim1; 19.sep.2013, 20:39.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Zosim1 Vezi post
                      .Intr-un post pe care l-am citit nu demult D-ul Bodeanu preciza ca AMATUR suntem noi toti iubitori acestui sport si ca REGULAMENTUL este conceput sa ne ajute si sa ne ghideze la o mai buna desfasurare a turneelor nu sa ne impiedice si sa ne ingradeasca ,de aceea rog toate persoanele implicate in aceasta miscare sa ajute la gasirea unei solutii optime
                      Multumesc, Emi , ai redat exact esenta mesajului, multumesc celor care au inteles ca numai respectarea regulilor permite existenta Amaturului.
                      Asigurarea unei distante minime intre turnee este importanta, deoarece sunt turnee puternice, care isi atrag singure participantii si sunt turnee mai firave, care au nevoie de protectie pentru a avea o sansa de succes. Limita de 400, sau 300 sau 200, e necesara , dar la fel de necesara este increderea in arbitrul care ia decizii atunci cand considera necesar, pentru ca circuitul sa functioneze cat mai bine. Data de disputare a celor doua turnee nu a fost stabilita pe parcurs, ci iinca din proiectul de calendar, pe 5 ianuarie si am tinut cont de potentialul celor doua orase de a atrage foarte multi participanti.In acest caz, nemultumirea legata de nerespectarea distantei a fost doar un pretext pentru ca organizatorul sa incalce regulamentul.
                      Faptul ca unii participanti au opinii diferite si exprimari diverse este de inteles si de fiecare data atunci cand a fost posibil am incercat sa pastrez un echilibru intre ceea ce se doreste si ceea ce se poate.
                      Din pacate, mesajul explicit de nerespectare a regulamentului venit din partea unuia dintre organizatorii principali ai Amatur, participant la intalnirea de la Brașov din decembrie este inacceptabil. Si, pentru ca nu vreau nici sa girez si nici sa mai exclud vreun turneu din Amatur care nu respecta propriile reguli, am anuntat Comitetul Director ca prefer sa renunt la activitatea de coordonator al circuitului. Am convingerea ca o alta persoana ar putea primi increderea participantilor si poate aduce idei noi pentru ca aceasta minunata comunitate sa aiba turneele pe care le merita.

                      Comentariu


                      • #12
                        Nu cred ca in astfel de cazuri decizile luate in pripa ajuta pe cine-va !
                        Flexibilitatea si armonia intre organizatori,conducerea AmaTuR si participanti ar trebui sa fie liantul principal !
                        Cu stima si respect pentru toti care pun umarul pentru aceasta miscare.
                        Sa ne revedem sanatosi si cu multa placere.

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Dan2 Vezi post
                          Multumesc, Emi , ai redat exact esenta mesajului, multumesc celor care au inteles ca numai respectarea regulilor permite existenta Amaturului.
                          Asigurarea unei distante minime intre turnee este importanta, deoarece sunt turnee puternice, care isi atrag singure participantii si sunt turnee mai firave, care au nevoie de protectie pentru a avea o sansa de succes. Limita de 400, sau 300 sau 200, e necesara , dar la fel de necesara este increderea in arbitrul care ia decizii atunci cand considera necesar, pentru ca circuitul sa functioneze cat mai bine. Data de disputare a celor doua turnee nu a fost stabilita pe parcurs, ci iinca din proiectul de calendar, pe 5 ianuarie si am tinut cont de potentialul celor doua orase de a atrage foarte multi participanti.In acest caz, nemultumirea legata de nerespectarea distantei a fost doar un pretext pentru ca organizatorul sa incalce regulamentul.
                          Faptul ca unii participanti au opinii diferite si exprimari diverse este de inteles si de fiecare data atunci cand a fost posibil am incercat sa pastrez un echilibru intre ceea ce se doreste si ceea ce se poate.
                          Din pacate, mesajul explicit de nerespectare a regulamentului venit din partea unuia dintre organizatorii principali ai Amatur, participant la intalnirea de la Brașov din decembrie este inacceptabil. Si, pentru ca nu vreau nici sa girez si nici sa mai exclud vreun turneu din Amatur care nu respecta propriile reguli, am anuntat Comitetul Director ca prefer sa renunt la activitatea de coordonator al circuitului. Am convingerea ca o alta persoana ar putea primi increderea participantilor si poate aduce idei noi pentru ca aceasta minunata comunitate sa aiba turneele pe care le merita.
                          Domnule Bodeanu va inteleg pe deplin. Probabil ca ati si obosit de la atatea situatii de genul acesteia aparuta acum la Cluj. Eu v as ruga sa dati inca odata dovada de rabdare si de diplomatia caracteristica si sa nu faceti nici acum pasul asta si sa nu renuntati. Macar nu acum, mai faceti un efort si stati macar pana in decembrie, pana la urmatoare sedinta. Personal consider ca o astfel de hotarare( girarea sau excluderea unui turneu care nu respecta regulile) nu trebuie luata de catre coordonatorul circuitului, ci de catre Comitetul Director. Inca odata va rog, stiu si stiti ca aveti o gramada de contestatari, dar la fel de bine stiu si stiti ca aveti mult mai multi sustinatori.

                          Comentariu


                          • #14
                            Exact ce spuneam, mare pacat,...probabil ca de acum se respecta regulamentul, binenteles cu ajutorul lui Shuni, pentru care ?i "multumim". Sper ca va avea si o rezolvare pt AmaTur, o propunere de candidatura, poate chiar isi depune candidatura.
                            Apropo, as vrea sa stiu care este "prejudiciul" tau ?huni vis-a-vis de turneul din Bacău? Vad ca ai o lista de asteptare, ce faci cu ea, trimiti concurentii la Bacău.
                            Ti-ai pus intrebarea , de ce nu s-a suparat bacaul pe tine (pentru ca sunt numai 350 km)?
                            Si sa-ti mai spun ceva. Daca eram inscris la Cluj si citeam mesajul tau (ca ti se rupe si ca faci ce vrei...si ca bagi legitimati peste amatori samd) eram primul care ma retrageam. Nu este instigare, asa gandesc. Iti permiti c-am multe, si uite unde s-a ajuns.
                            REZOLVA PROBLEMA!
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de toth laszlo Vezi post
                              .....sint foarte afectat ca conducerea nu respecta regulamentul .....
                              Poate-ti trece!
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • #16
                                Stimate Sunyi! Textul pe care l-ai pus in topicul concursului si in care afirmi ca nu vrei sa respecti regulamentul nu face cinste regretatului Paneth Farkas!!!!Acel OM pentru care se organizeaza turneul de la Cluj era renumit pentru calmul lui, chibzuinta sa. Memoria lui NU TREBUIE sa fie mar al discordiei. Acei oameni care se implica la Bacău merita toata lauda si stima, ei acuma au ocazia sa organizeze acest turneu si trebuie sa ii intelegem. Practic nu putem lua bucuria sutelor de persoane din tara care vor sa joace tenis de masă la Bacău!!!! Te rog din suflet sa dai dovada de maturitate, seriozitate si sa ai o atitudine de care Paneth Farkas sa fie mandru acolo sus in ceruri. !!!! Multumesc si sa ne intalnim sanatosi!!! Pentru Bacăuani un sincer Felicitari!!!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Ieri cind scriam aceste rinduri "de aceea rog toate persoanele implicate in aceasta miscare sa ajute la gasirea unei solutii optime si sa fie de bun augur pentru totii" ma gindeam sincer (in urma mai multor analize pe diverse posturi facute in ultimele zile,unde am petrecut mai multe ore),cum este oare posibil la un volum asa de mare de probleme (sa le numim mici nereguli sau mari,sau multe in necunostiinta de cauza) care apar inevitabil la acest tumult de turnee din ultimul timp, sa observ ca doar citiva forumisti intervin mai mult sau mai putin efectiv( si aici pot numi citiva Tokosp,Gelubv,cosnic.dantim si inca vreo 2-3 si atit) ,si din rindul Coordonadorilor foarte putin.Pentru mine era o intrebare continua oare cit mai rezista acesti oamenii,Dan Bodeanu,Florin Apian,Sorin Botirca la un asa stres.? Dragi Amatori oare credeti ca este normal sa intindem nervi acestor OAMENI la maxim cu tot felul de orgoli,sau sa incercam sa comunicam mai mult si sa gasim noi solutii amiabile? Oare asa trebuie sa multumim fondatorilor si sufletul acestei miscari ,sau s-ai respectam,sau dupa cum observ mai intii ii bagam in mormint si apoi le facem Memoriale si ne batem cu pumnul in piept? Oare asa vreti s-ai doboriti si pe Apian si Botirca cu o lipsa neimaginabila de respect?

                                  Sa stiti de la mine ca aceasta miscare minunata va putea continua numai si numai cu voluntari si au nevoie sa le fie macar respectata onoarea si energia care si-o pun in buna functionare Amaturului.

                                  Din cele observate consider ca o mare parte din vina acestor solicitari asupra lui Dan o au si Coordonatori zonali care eu unul personal nu ii am simtit foarte activi,de aceea cred ca la nivelul actual este nevoie de o divizare mai elaborata.Central ,regional,si judetean cu responsabilitati bine definite.

                                  Actiunile mele de sprijinire si implicare cred ca isi vor reduce din intensitate daca raspunsul vostru al amaturistilor ramine la fel de imperceptabil ca si pina acum.Parerea voastra conteaz,suntem cu toti peste 3000 si cind este sa luam niste decizi ramin doar o duzina.Fac apel la toti amaturisti sa isi exprime parere asupra viitorului Amatur,il chemam pe DAN inapoi si-il respectam asa cum merita sau continuam pina ne destramam.Al vostru EMI

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Dragi colegi, am stabilit la Brașov, in decembrie, ca atunci cand unii dintre coordonatori si organizatori au probleme, cu totii sa le intindem o mana de ajutor. Colegul Toth Laszlo se da "lovit" ca conducerea amatur nu-l sprijina. Am sa-l sprijin eu, nu ca si coordonator al amaturului, ci ca simplu participant. Si intreb: Credeti ca turneul de la Cluj merita sa aiba mai mult de 100 de participanti? Am fost la ultimele doua editii a memorialului si de fiecare data am plecat cu sentimentul ca a fost cel mai prost organizat turneu la care am participat (aceeasi parere au avut-o si alti concurenti cu care am discutat). Am reprosat acest aspect personal lui Mihai cat si lui Shuni (nu pe forum sa fac valuri) si le-am recomandat, daca mi se permite, sa revizuiasca organizarea turneelor. Dupa cate am scris, as dori ca dupa turneele din Bacău si Cluj, cineva sa imi reproseze faptul ca eu m-am inselat si ca la Cluj se urmareste atragerea cat mai multor competitori si nu profitul.
                                    Rugaminte catre coordonatorii Amatur: Daca ne vom intalni in decembrie inaintea turneului campionilor sa reluam discutia cu mai multa responsabilitate despre atributiile tuturor (organizatori, participanti, sponsori s.a).
                                    P.S.: orice s-ar intampla ramaneti valori certe!

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de Adrian Lazaroiu Vezi post
                                      Dragi colegi, am stabilit la Brașov, in decembrie, ca atunci cand unii dintre coordonatori si organizatori au probleme, cu totii sa le intindem o mana de ajutor. Colegul Toth Laszlo se da "lovit" ca conducerea amatur nu-l sprijina. Am sa-l sprijin eu, nu ca si coordonator al amaturului, ci ca simplu participant. Si intreb: Credeti ca turneul de la Cluj merita sa aiba mai mult de 100 de participanti? Am fost la ultimele doua editii a memorialului si de fiecare data am plecat cu sentimentul ca a fost cel mai prost organizat turneu la care am participat (aceeasi parere au avut-o si alti concurenti cu care am discutat). Am reprosat acest aspect personal lui Mihai cat si lui Shuni (nu pe forum sa fac valuri) si le-am recomandat, daca mi se permite, sa revizuiasca organizarea turneelor. Dupa cate am scris, as dori ca dupa turneele din Bacău si Cluj, cineva sa imi reproseze faptul ca eu m-am inselat si ca la Cluj se urmareste atragerea cat mai multor competitori si nu profitul.
                                      Rugaminte catre coordonatorii Amatur: Daca ne vom intalni in decembrie inaintea turneului campionilor sa reluam discutia cu mai multa responsabilitate despre atributiile tuturor (organizatori, participanti, sponsori s.a).
                                      P.S.: orice s-ar intampla ramaneti valori certe!
                                      Big like
                                      Fix aceleasi ganduri le am avut si eu cand am citit tot ce a avut de spus organizatorul de la Cluj. Ma gandeam cum se face ca tocmai un organizator cu atatea probleme in organizarea concursurilor are o atitudine atat de vehementa si de drastica. Multumesc domnule Lazaroiu ptr acest post.
                                      Si da am participat anul trecut la Cluj si da am nimerit pe o masa plina de soare fara spatiu de joc cu oameni plimbanduse la un metru de masa in continu, da am vazut mesele care la un metru distanta aveau suruburile de fixare porti din podea, da am vazut seara ca nu se mai putea juca ptr ca lumina nu prea era decat pe cateva mese, da apa nu a fost in sala decat dupa cateva ore bune de la inceperea conxursului.... dar mai bine sa ma opresc ca prea m am aprins
                                      Oricum nu mi pare rau ca am fost. Am cunoscut niste persoane de exceptie la Cluj cu acea ocazie si am trecut cu vederea toate neajunsurile stiind ca ele or sa se indrepte ca la toate concursurile pe la care am participat. Clujul si jucatorii de acolo stiu ca pot sa faca asta.
                                      Ultima editare de sevraj; 21.sep.2013, 22:49.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Consider ca este normal ca participantii,dupa turnee, sa scoata in evidenta eventualele lipsuri remarcate in desfasurarea lor......iar cel mai simplu criteriu de evaluare al turneelor(cu lipsuri in organizare,desfasurare,etc) este.... neparticiparea in viitor la aceste turnee...!!!!
                                        I love table tennis !

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de csabazedler Vezi post
                                          Consider ca este normal ca participantii,dupa turnee, sa scoata in evidenta eventualele lipsuri remarcate in desfasurarea lor......iar cel mai simplu criteriu de evaluare al turneelor(cu lipsuri in organizare,desfasurare,etc) este.... neparticiparea in viitor la aceste turnee...!!!!
                                          Pai da domnul Csabi, dar daca este singurul din acel weekend si iti doresti sa mergi la un turneu ca ai liber?
                                          Consider ca regula "fara turnee A pe o raza de 400km" are lipsuri. Amaturistii nu sunt uniform raspanditi in toate regiunile tarii. Turneele in aceste locuri sunt dificil si riscant de organizat. Ele trebuie sa fie incurajate si nu "eclipsate".
                                          De asemenea, aceasta regula nu este "egala" pentru toti. Daca se organizeaza un turneu la Sibiu(centrul tarii ), se mai poate organiza altul doar la Constanța sau Botoșani. Iar daca se organizeaza la Constanța, se mai pot organiza in 3/4 din tara
                                          Consider ca aceste probleme pot fi remediate cel mai usor prin realizarea unui calendar atent aranjat la inceput de an, iar apoi "batut in cuie"! Modificarile sa fie facute doar cazul in care se retrage cineva sau daca raman weekenduri libere.
                                          Sunt sigur ca dupa sedinta de la sfarsitul anului se va rezolva aceasta mica problema, dar este foarte bine sa o dezbatem de acum.
                                          We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                                          Aristotle



                                          Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Adrian, foarte bine punctat! Si eu am fost la Cluj cand s-au facut grupe de 9, când era masa de protocol pt vip-uri, când apa si chifla au fost aduse exact la ora 15 pt ca organizatorii erau ocupati cu masa de protocol. Singurul aspect placut a fost ca pana iti venea randul sa joci avea-i timp sa mergi in oras sa manînci.
                                            A doua oara, sa fiu la fel de sincer, organizatorii au avut grije si de noi, in sensul in care nu ne-a mai separat de vip-uri.
                                            P?na s-a deschis acest subiect eram cât de cât fan-ul lui ?huni, chiar credeam ca stie ce face, dar acum sunt convins ca actiunea lui a fost rau intentionata si totul s-a materializat in razbunare asupra dlui Bodeanu.
                                            Intrebarea mea este: ce ai castigat Shuni, (sau ce ai pierdut ) dupa ce ai aruncat cu piatra in balta si nici macar nu incerci sa dregi lucrurile. Banuiesc ca mergi pe zicala c?inii latra ursul merge.
                                            Toata tara vede ca nu esti prejudiciat de turneul de la Bacău (asa cum ai afirmat), si totusi te pui pe primul loc, ...fara sa gandesti ca din momentul in care ai postat ca faci ce vrei si ca nu mai respecti regulamentul, ai adus prejudicii incomensurabile acestui frumos AmaTur.
                                            Ma bucur totusi ca in sfarsit oamenii i-au atitudine si probabil lucrurile nu vor ramane nerezolvate.
                                            Tot cu aceasta ocazie trebuie sa stiti ca sunt in intarziere cu pregatirea turneului final (sala sporturilor- de inchiriat) si eram la nivel de discutii cu Dan Bodeanu, care acum s-a retras, iar eu nu mai am cu cine discuta despre acest important eveniment, iar Sala Sporturilor, la Brașov, este destul de ocupata (posibil sa nu mai fie libera in scurt timp).
                                            Sa vedem cat de mult se va implica dl ?huni in aceste probleme care deja au inceput sa apara, dar dupa cum am mai spus piatra a fost aruncat in balta, las ca o scoate altii.
                                            Ultima editare de GeluBv; 22.sep.2013, 06:35.
                                            Hobby: Motoare si ski !
                                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Probabil o modificare minora de regulament va fi necesara din 2014,si anume turneele A desfasurate concomitent sa fie in regiuni geografice istorice distincte(unul in Moldova,altul in Muntenia samd) cu o distanta minima de 250 km(sau 200 sau 300,dupa cum se va decide) intre ele.
                                              Ultima editare de cata_60; 22.sep.2013, 10:36.
                                              of all the things i lost i miss my mind the most

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Respectarea regulament in vigoare 2013

                                                Postat în original de Cosnic Vezi post
                                                Pai da domnul Csabi, dar daca este singurul din acel weekend si iti doresti sa mergi la un turneu ca ai liber?
                                                Atunci inseamna ca te complaci cu situatia si sti la ce sa te astepti.Dupa turneu daca nu o sa fii punctat (vezi Iași) din cauza organizatorului,sau nu esti multumit o sa faci reclamatie la conducerea Amatur si o sa creezi polemici.Nu mi se pare ok.Coordonatori trebuie sa gaseasca o solutie sa impiedice astfel de evenimente sub egida Amatur.Amatur a fost cladit cu multa rabdare si iscusinta si nu cred ca o sa lase citiva ,,Terchea-berchea,, sa pateze numele acesta.
                                                ,,,, Daca ai liber Cosmine du-te la gara si joaca cu Gabi.(spectatori iti mai trimit),,,, Cu drag Emi

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de cata_60 Vezi post
                                                  Probabil o modificare minora de regulament va fi necesara din 2014,si anume turneele A desfasurate concomitent sa fie in regiuni geografice istorice distincte(unul in Moldova,altul in Muntenia samd) cu o distanta minima de 250 km(sau 200 sau 300,dupa cum se va decide) intre ele.
                                                  Domnule Cata_60 va cunosc de pe forum si din auzite si stiu ca sunteti unul dintre fondatori acestei miscari si va apreciez ,dar micsorind distanta se vor creea mai multe tensiuni pentru 2-3 km,distanta de 400 de km este din punctul meu de vedere un reper de ghidare f bun al organizatorilor,dar cu o intelegere directa (vezi 14 iulie 3 turnee A intr-o raza mai mica de 400km) intre cei avizati si conducerea Amatur sa putut realiza asa ceva si TOATA lumea a fost multumita (Organizatori au dat dovada de un mare caracter si intelegere).Fiind unu dintre fondatori va rog sa luati atitudine impreuna cu cei in masura , de a combate,, placerea ,,unora dintre organizatori de a face ce vrea si asta cit mai urgent inainte ca acest Memorial de la Cluj sa va demonstreze ca sub egida Amatur alti hotaresc si nu cei in masura.Domnul Bodeanu inca actualul Coordonator al Amaturului pina la o alta numire, spunea clar in postul 64 de la Iași,,In situatia in care turneul nu va putea fi omologat, organizarea turneului din 19 octombrie nu va fi sub egida AMATUR, iar urmatoarele turnee care vor fi cerute pentru IASI vor fi acceptate numai dupa prezentarea unor garantii organizatorice ( in colaborare cu coordonatorul zonal sau unul din coordonatorii nationali).,, pozitie foarte clara si nediscutabila.
                                                  Aceast parere este a unui simplu iubitor de amatur si a unuia care respecta fondatorii si coordonatori acestei miscari. Al vostru EMI
                                                  LUATI ATITUDINE IMPOTRIVA CELOR CARE VOR DESTABILIZARE ,VETI FII APRECIAT IN CONTINUARE LA FEL.Multumesc

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X