Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemn stiga clipper wood wrb, rog sfaturi fete pentru el

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • lemn stiga clipper wood wrb, rog sfaturi fete pentru el

    Prin amabilitatea si promptitudinea userului RBlade sunt posesorul lemnului din titlul postului. Pe fh am 729 fx soft iar pe bh am 729 focus snipe 3. La momentul asta paleta imi pare vis fata de cea hobby de la care vin dar in curand vreau sa imi iau si 2 fete bune, noi, si gata, e suficient pentru cat timp aloc acestui sport. Fetele trebuie sa nu depaseasca 100ron/buc, trebuie sa fie pentru un joc ofensiv70-80%, fh trebuie sa aiba mai multa viteza si control decat cea actuala, iar bh trebuie sa aiba cel putin viteza lui snipe 3 si daca se poate si un pic mai mult control. Inca o problema e faptul ca lemnul are centrul de greutate spre varf, ceea ce la momentul asta ma cam deranjeaza un pic. Ce ar trebui sa fac? Sa cumpar variantele cele mai subtiri ca sa il mai echilibrez un pic? Va multumesc!

  • #2
    eu am un clipper cr wrb ,l-am echipat cu vega pro max pe fh,si donic barracuda de 2mm pe bh,e ff rapid cu vega maxim......eu iti recomand vega pro de 1.8 mm pe fh si vega euro tot de 1.8 mm pe bh,vei avea viteza cat si control mai mare pt un lemn asa rapid....dar mai sunt variante,indiferent de varianta aleasa iti trebuie antrenament mult pt obisnuinta,mai ales de deasupra mesei unde nu exceleaza acest lemn...succes in alegere..
    fh-xiom vega-pro 2mm
    blade--galaxy-v16
    bh-xiom omega tour--max

    Comentariu


    • #3
      incearca seria Acuda S3/S2 .
      nu sunt niste fete foarte grele , au spin , control si viteza .
      insa depinde de stilul de joc , S3 potrivindu-se mai mult la rever ,fiind mai moale/inceata , iar cu o fractiune mai rapida este S2 care e excelenta pentru fh .
      ca si durabilitate , daca nu dai cu paleta de pereti , fetele o sa te tina mult si bine , cu conditia sa le mai speli/stergi din cand in cand .
      totusi sunt ceva mai scumpe de 100 de lei / buc dar investitia merita .
      Boys, be ambitious !

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de TimeShift Vezi post
        incearca seria Acuda S3/S2 .
        nu sunt niste fete foarte grele , au spin , control si viteza .
        insa depinde de stilul de joc , S3 potrivindu-se mai mult la rever ,fiind mai moale/inceata , iar cu o fractiune mai rapida este S2 care e excelenta pentru fh .
        ca si durabilitate , daca nu dai cu paleta de pereti , fetele o sa te tina mult si bine , cu conditia sa le mai speli/stergi din cand in cand .
        totusi sunt ceva mai scumpe de 100 de lei / buc dar investitia merita .
        Timeshift, am luat in calcul si acuda s3/s2. Intre acestea si bluefire m3 ce mi-ai recomanda? Vad ca la m3 sunt grosimi care variaza intre 0,6 si 2,2mm, pe cand minim la acuda s3 este 1,8. Si as lua mai subtire sperand sa echilibrez un pic centrul de greutate. Ce diferenta este spre exemplu intre o Bluefire m3 de 1,5 si 2,0 in afara de greutate?
        - - - Actualizat - - -
        se pare ca pana la urma o sa merg pe varianta
        fh: bluefire m2
        bh: bluefire m3
        1) e ok setupul pentru lemnul meu?
        2) sa merg pe grosime 2,0 ca sa fie paleta un pic mai usoara sau pe max sa nu pierd din caracteristicile fetelor?
        multumesc!

        Comentariu


        • #5
          Si eu sunt de parere sa mergi pe acuda s2, s3. De la focus snipe 3 la bluefire e un pic de distanta .BlueFire sunt mai grele, mai dense si mai tari. Automat iarta mai putin, dar au viteza si spin mai mare.
          Cu Acuda S2, S3 e alta poveste, sunt medii ca greutate, foarte controlabile si medii spre moi la tarie. Indraznesc sa zic ca-ti va veni greu sa te acomodezi cu bluefire. Evolueaza paleta mai sigur in pasi mici, si ia-ti acuda s2, s3. Asa ca sa nu ai dupa aia 2 fete bluefire acasa pe care se asterne praful. Eu am facut greseala asta si am mai multe acasa care stau degeaba(H3Neo, Acuda S1 turbo, etc). De jucat cu Acuda S2 joc.

          Comentariu


          • #6
            salut.
            iti recomand fara nici-o problema sa iei Acuda de 2.0
            cea de 1.8 e putin mai inceata, insa ai ceva control mai mult
            diferenta de burete e importanta , iti dau un exemplu :
            am avut pe un Donic Burn OFF- urmatoarele fete : Acuda S3 max , Acuda S2 2.0 si Acuda S3 2.0 .
            S3 2.0 e asa cum ar trebui sa fie : buna la rever si preluari .
            S3 max era ok si ea , insa clar mai rapida , si controlul era mai mic ,miscarea mainii trebuia sa fie ceva mai bine definita .
            S2 2.0 avea mai mult control decat S3 max , si mi s-a parut ciudat . clar era mai rapida si decat S3 max , dar nu cu foarte mult.
            dar , mergand cu varianta de 2.0 obtii acel echilibru intre control si viteza .
            lemnul tau stiga are oricum destul control , deci o sa ii faci fata .
            insa iti zic de pe acuma : la inceput o sa iti fie greu , cu orice , ca e Tenergy 05, M2 bluefire , S2 sau orice altceva.
            legat de seria M ... sunt printre putinii dezamagiti , care considera seria M bluefire nu neaparat o imbunatatire .
            sunt mai grele , mult mai tari , si nu asa de rezistente . la condens si praf sunt destul de sensibile .
            seria M e bine sa o incerci prima data la cineva , si abia apoi sa te gandesti bine ...
            iti recomand Acuda S2/S3
            Boys, be ambitious !

            Comentariu


            • #7
              va multumesc mult la toti! o sa merg pe recomadarile voastre si o sa aleg s2 si s3, ambele de 2.0. Ma hotarasem la m2/m3 crezand ca sunt mai usoare decat s2/3. Dar daca sunt mai grele, nu mai am niciun dubiu, si o sa merg pe s2/s3 de 2,0.

              Comentariu


              • #8
                Pana la urma am ales ptr fh acuda s2 max si ptr bh acuda s2 2,0. Va multumesc pentru recomadari, sunt foarte multumit de alegerea facuta. Viitoarea achizitie pentru fh probabil o sa fie bluefire m2 max sau bluefire jp01

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X