Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Interzicere fete lise

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Interzicere fete lise

    Dupa cum stiti Federatia internationala a interzis cateva fete din cele considerate `iarba`, iar circuitul nostru fiind un circuit de amatori, si amatorii nu prea stiu de obicei cum sa joace impotriva acestor fete, am hotarat ca de la urmatorul turneu nici o fata interzisa nu mai poate fi folosita. Sunt pe de alta parte fete `iarba` care sunt in continuare permise si ii rog pe cei care au folosit pana in prezent fete care acum sunt interzise sa treaca pe cele permise.


    Fetele interzise:

    999 889
    ANDRO Clou, Krypto
    DAWEI 388B
    DONIC Alligator, Alligator Soft, Piranja FD
    DOUBLE POWER No. 4080
    DR NEUBAUER Boomerang, Inferno, Monster, Roulette, Scalpel, Super Block, The Wall
    FRIENDSHIP R.I.T.C. 755 Faster, R.I.T.C. 799-1,
    GIANT DRAGON 8228
    HALLMARK Friction Special, Super Special, Super Special Extra
    IMPERIAL Defender, Magic Swing,
    JOOLA Antispin Long Pips, Fakir, Razor,
    MILKY WAY Pluto, Uranus,
    PROMA Diabolic
    SOCKO STR – GEE
    TIBHAR Grass Devil,
    TT MASTER R - Flex, Swing Back I, Swing Back Special,
    YAPING 138
    CHAMPION - Lanix
    TONI HOLD Virus II,
    TSP – Bamboo Curl P-1, Curl - Cactus, Curl - Combi,


    p.s. sa nu creada careva ca acum ierbarii vor fi niste sitting ducks......cine stie sa joace contra materialelor vor castiga si asa cine nu nu...........eu personal nu cred ca se vor schimba multe ierarhii dar ierbarii vor trebui sa munceasca in plus pentru punctele pe care le vor castiga.

    Rog toti organizatorii sa aibe o lista la indemana in caz de nevoie.

  • #2
    E binevenit acest topic insa nu cred ca vor fi probleme pe viitor.

    Pot sa numar pe degetele de la o mana jucatorii de fete lise(frictionless) din circuitul AMATouR si din cate stiu toti au renuntat la vechile fete,trecand la cele aprobate ITTF.

    Cred ca ar trebui sa fim un exemplu si pentru oficialii FRTM care probabil nu stiu mare lucru despre aceasta lista(vezi postul lui Ciprian).

    Personal sunt de acord cu aceasta reglemenatre ITTF,gandindu-ma aici la jucatorii tineri care ar fi luat-o de mici pe cai gresite crutand tenisul spectacol.

    Cu siguranta ne va fi mai greu cu aceste fete noi dar sa nu creda nimeni ca ne lasam asa usor.
    Nu ne vindem asa usor pielea

    Numai bine si multe succese cu noile fețe!

    Comentariu


    • #3
      Ca sa nu apara confuzii, cel mai simplu - recomand organizatorilor listarea ultimei liste oficiale de fețe permise - lista 29 si acolo ce e "pe moarte" e verde si are o cruce (de inmormintare ).

      Mai sunt alte cazuri particulare si ciudatenii : de exemplu eu am o iarba normala chinezeasca GUOQIU, dar acest producator nu mai apare brusc in ultima lista. Era OK in penultima lista 28B, n-avea cruce, dar acum dispare brutal. De ce ? Probabil nu si-a platit licentele. Cind le va plati, va aparea din nou.

      Deci sursa de baza este http://www.ittf.com/ittf_equipment/pdf/ ... _no_29.pdf

      Dupa 1 iulie ar fi cam asa : Ai cruce sau nu esti pe lista de fețe permise, sorry my friend ...

      Dar ce facem cu amatorii pursinge care n-au nici o intentie sa bage bani in echipament pro si care joaca binisor cu palete cvasi-lise din supermarket sau cu chinezarii cvasi-lise din piata (sa zicem de ex. marca Gold Cup)

      Comentariu


      • #4
        quote Rares "Cred ca ar trebui sa fim un exemplu si pentru oficialii FRTM care probabil nu stiu mare lucru despre aceasta lista(vezi postul lui Ciprian). "

        Cred ca oficialii FRTM asculta numai de domnul Romanescu, nu-i asa Ciprian?
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          (at)Visco

          Pina acum 1 saptamina eram rezervat in a critica FRTM ... macar ca sunt o multime de posturi pe acest forum care de-a lungul timpului au scos la lumina ba una, ba alta ...

          Dar dupa ce-am patit-o pe pielea mea, trebuie sa admit :
          "Something is fishy!"

          Comentariu


          • #6
            Salut! n-ar prea trebui sa-mi bag nasul aici dar,eu si ....am impresia GHEORGHEam TM am mai spus citeceva despre domnii antrenori de la loturi,inclusiv acest Arnautu(alias TARANU) MULTI AU SARIT LA GITURILE NOASRE........multe,f.multe sunt neregulile din tenisul de masa(nu facem ping-pong)ai sa te convingi singurel domnule Ciprian............ai sa vezi cind nu esti de partea *mafiei*cum o sa fie *lucrat* copilasul tau si-ti vine sa-i linsezi........

            Comentariu


            • #7
              Cred ca la fiecare turneu va fi prezent cate un jucator care stie diferenta intre fetele lise si cele aprobate, deci eu zic ca nu vor fi probleme mari...eu imi dau seama dupa 2-3 mingi daca adversarul are fete lise sau nu.

              Pt. Ciprian -am modificat postul.

              Comentariu


              • #8
                Evident ca sansele sa apara probleme intre noi sunt mici ...

                Totusi, nu uitati ca fețe aprobate dar foarte vechi/uzate/"coapte" pot da unele efecte OZN !!!

                Pt. Filo : si eu am modificat postul

                Comentariu


                • #9
                  nu trebuie o lista, toate au denumiri ciudate, . Numai Bogdan stie prin ce chinuri trece.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X