Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Cluj Napoca Sambata 26 octombrie 2013 - sala noua

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bravo Rodica Sicoe!Felicitari pentru victorie!!!
    Bravo baietilor din Agnita pentru clasarile meritorii.Felicitari Geo,Adi si Josko!
    I love table tennis !

    Comentariu


    • Felicitari Rodica !

      Comentariu


      • Felicitari pentru turneu ,ne-am simtit foarte bine la Cluj ,iar unii dintre noi chiar au "simtit spiritul Amatur-ului" . Restul nu mai conteaza.Cine trebuie intelege ce zic !!!!!
        Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
        http://www.tenismasa.ro/

        Comentariu


        • Felicitari Rodica pentru victoria de ieri!. Am zis ca ieri ca este randu ca dumneavoastra sa castigati finala!.

          Comentariu


          • Postat în original de adriane Vezi post
            eforturile organizatorilor,demne de remarcat si felicitat,au fost invinse de "ploaia"(condens fiind prea putin spus) abundenta din sala,in unele situatii efortul de a ramane in picioare fiind mai mare decat cel de a juca ...
            si o intrebare pt cine mi-o putea raspunde:ce conditii trebuie indeplinite pt a putea participa si la amatori si la open?nu de alta dar joc cam putine meciuri la amatori,
            asa ca daca as mai prinde vreo 4-5 la open as mai eficientiza timpul alocat turneului
            domnule inginer, soluția este una singura: puneți iarba pe amândoua parțile, cu reverul jucați la open, iar cu forhandul la amatori (soluția e deja „patentata” de Geo/Iarba, asta e doar o variațiune)

            Comentariu


            • Multumesc/Adimucu/ MULTUMESC ORGANIZATORILOR A FOST UN TURNEU PLACUT O SA REVENIM CU DRAG LA CLUJ/GEO ADI EFTIMIE SI PUIULET IOSIF.

              Comentariu


              • Apreciez efortul financiar al investitorului si voi veni de fiecare data la turneele organizate in aceasta sala unde m-am simtit excelent atat dpdv sportiv cat si ambiental.In ceea ce priveste condensul cred ca o solutie ar fi dimensionarea corecta a nr de participanti ca sa nu mai existe suprapuneri amatori-open si nici 2 gr sup la o masa.Daca turneul ar incepe la ora 9,cel tarziu 9.30 la ora 15-15.30 ar ramane numai eliminatoriile iar sala ar fi mult mai aerisita.Felicitari organizatorilor.

                Comentariu


                • Condensul a fost o problema serioasa,as avea o propunere.Am observat ca tavanul era f. fals daca ati putea incerca sa-l ridicati mai sus cu cel putin un metru va asigur ca vor creste metri cubi de aer ventilat si se va diminuat considerabil cantitatea de apa de la condens ,am spus si eu o parere sper ca nu am suparat pe nimeni.Stiu ca acest lucru trage dupa sine costuri suplimentare si in ziua de azi e greu cu banii dar asa am gandito si eu.CU STIMA
                  Blade . PHOTINO
                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                  Comentariu


                  • Multumesc tuturor participantilor pentru prezenta la turneul din 26!

                    MULTUMESC pentru intelegerea si sugestiile de bun simt si pertinente date pentru rezolvarea problemei condensului si promit ca am sa incerc sa o rezol in cel mai scurt timp.

                    Multumesc domnului Apian pentru efortul depus

                    Recunosc ca duminica imi era frica sa deschid calculatorul si sa intru pe forum , dar am fost foarte placut surprins de postari.

                    Va multumesc inca o data tuturor

                    Cu stima Stefan Dobai
                    https://www.facebook.com/pages/Ping-...28761393948325

                    Comentariu


                    • stefane toata lume apreciaza cea ce faci cu costuri f mari si de aceea uni mai cu experienta incearca sa te sfatuiasca cat mai bine pt ca aceasta sala sa reziste ...si sa fie cat mai competitionala ,.acum mai departe totul depinde de tine si inspiratia si puterea financiara ca sala sa reziste !! eu personal iti doresc multa putere de munca si sucees !! eu personal o sa vin la cat mai multe concursuri la sala din NAPOTEX !!
                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                      Comentariu


                      • Postat în original de stdobai Vezi post
                        Multumesc tuturor participantilor pentru prezenta la turneul din 26!
                        MULTUMESC pentru intelegerea si sugestiile de bun simt si pertinente date pentru rezolvarea problemei condensului si promit ca am sa incerc sa o rezol in cel mai scurt timp.
                        Multumesc domnului Apian pentru efortul depus
                        Recunosc ca duminica imi era frica sa deschid calculatorul si sa intru pe forum , dar am fost foarte placut surprins de postari.
                        Va multumesc inca o data tuturor

                        Cu stima Stefan Dobai
                        Pentru ca multa lume poate nu are vreme sa va raspunda vreau sa va transmit (desi sunt convins ca stiti) ca multe persoane au renuntat la turneu pentru a nu-si periclita integritatea corporala. Pe langa contractele pe care le presupun ca le aveti (curent, canalizare, etc) va sugerez ca pe viitor cand mai organizati turnee de asemenea anvergura (A) sa incheiati un contract si cu ortopedia (chiar eu cazand de 4 ori). Toti fiind amatori pe langa pasiunea pentru tenis avem servicii si familii de intretinut (sper ca intelegeti aluzia). Solutia nu este sa va ascundeti dupa niste doze de bere. Consider ca sunteti vinovat pentru conditiile de umezeala existente pentru ca din relatarea unor participanti care au fost prezenti la un turneu B cam cu vreo saptamana inainte a fost de asemenea pationoar in sala, ori la un concurs cu de 3 sau 4 ori mai multe persoane la ce te poti astepta? Stiu ca pentru a intretine o sala aveti nevoie si de turnee pentru a putea plati cheltuielile lunare dar totodata consider ca, colegii din amatur merita pentru distantele parcurse, taxele de inscriere achitate conditii decente pentru a se putea intoarce acasa intregi.
                        Aviz organizatorilor (care nu urmaresc doar sa incaseze cat mai multi bani)
                        Alta problema pe care am mai vazut ca s-a dezbatut este aceea prin care unii colegi nu inteleg ce inseamna sa ai bun simt fata de ceilalti si inscriindu-se la ambele categorii (open, amatori) incurca buna desfasuare a turneului. ''Stai ca am meci la amatori ca am acolo sanse mai mari si apoi vin sa joc si cu tine''. Dintre cei care au avut bun simt stiu ca au plecat acasa pentru ca nu este fairplay sa stai sa astepti pana se termina meciul de la amatori sau open pentru a veni si a juca cu tine. Daca se continua in acest sens fiti sigur ca de la urmatoarele turnee si eu, precum si altii o sa procedem la fel sa vedem unde vom ajunge si ne vom inscrie la ambele categorii.
                        Zhang Jike
                        05
                        05FX

                        Comentariu


                        • Domnule Dobai,
                          Va felicit pentru curajul cu care ati investit in deschiderea acestei sali. Va spun, cu experianta celui care a urmarit cu atentie deschiderea catorva sali de tenis prin intermediul Amatur ( si nu sunt putine), ca dificultati au fost intotdeauna, iar situatiile dificile au fost descoperite in turneele in care solicitarea a fost maxima. Fie lumina, fie condensul, fie suprafata podelei, fie calitatea meselor, fie lipsa spatiului, fie lipsa despartitoarelor, sau multe altele, au fost probleme remarcate de amatorii care au calcat pragul salilor nou deschise.
                          Intotdeauna critica a fost constructiva, fiecare incercand sa ajute cu un sfat, cu o idee. Sunt convins ca si urmatorul turneu va fi la fel de cautat, iar participantii vor veni sa vada imbunatatirile aduse intre timp. O solutie de ventilatie eficienta ar putea elimina condensul, asa incat la turneul urmator, care va fi probabil foarte curand, oaspetii d-vs. sa aiba doar cuvinte de lauda.
                          Va doresc succes si cat mai multi amatori sa va calce pragul!

                          Comentariu


                          • HORATIU TE SALUT !! O DATA AI CAZUT CHIAR IN MECIUL CU MINE DIN SUPERIOARE IAR CELELALTE 3 CAZATURI NU LE-AM VAZUT .. DAR AI DREPTATE !! EU AM PIERDUT 2 MECIURI IMPORTANTE 1 CU TINE SI ALTUL CU SAVA IN ELIM ! LA MASA CARE AM JUCAT NOI ERA PATINUAR ,IAR LA MASA LA CARE AM JUCAT CU SAVA AVEAM SOFTUL TOT TIMPUL UMED SI NU MAI INTRA NIMIC PE MASA ! dar sa nu fim rautaciosi .. hai sa apreciem ce e bun la aceasta sala si sa speram ca observatile noastre indeplinite de fapt , sa faca ca aceasta sala sa dainuie in timp !! la CLUJ AU fost f multe tentative de a deschide sali mari dar au dat kix dupa 2 -3 luni ! vrei sa joci din nou prin berarii sau sa trebuiasca sa te deplasezi in alte loc pt un antrenament sau un concurs B? pt STEFAN IN LEGATURA CU BEREA LA CAT DE MULT STRES A FOST PT EL HORATIULE CRED CA TU ERAI MORT (de beat ).. la ora 13 in acea zi ! eu am avut mai multe discutii cu stefan si te asigur ca stie f bine cea ce trebuie sa faca ! treaba e sa ai dam putin timp pt a rezolva micile probleme !! multumesc dlor pt lectura si va asigur ca Stefan alaturi de DAN Nasui si restu echipei vor invata cea ce trebuie pt ca acesta sala sa reziste !! eu sunt convins ca si la anul de ziua mea voi juca in aceasta sala ,petrecand timpul cu voi dragii mei colegi si adversari asa cum ami doresc de ziua mea si nu numai !! vA MULTUMESC !
                            Ultima editare de Dan Universal; 28.oct.2013, 23:28.
                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                            Comentariu


                            • Comentariu


                              • L
                                Postat în original de Iaru Horatiu Vezi post
                                Pentru ca multa lume poate nu are vreme sa va raspunda vreau sa va transmit (desi sunt convins ca stiti) ca multe persoane au renuntat la turneu pentru a nu-si periclita integritatea corporala. Pe langa contractele pe care le presupun ca le aveti (curent, canalizare, etc) va sugerez ca pe viitor cand mai organizati turnee de asemenea anvergura (A) sa incheiati un contract si cu ortopedia (chiar eu cazand de 4 ori). Toti fiind amatori pe langa pasiunea pentru tenis avem servicii si familii de intretinut (sper ca intelegeti aluzia). Solutia nu este sa va ascundeti dupa niste doze de bere. Consider ca sunteti vinovat pentru conditiile de umezeala existente pentru ca din relatarea unor participanti care au fost prezenti la un turneu B cam cu vreo saptamana inainte a fost de asemenea pationoar in sala, ori la un concurs cu de 3 sau 4 ori mai multe persoane la ce te poti astepta? Stiu ca pentru a intretine o sala aveti nevoie si de turnee pentru a putea plati cheltuielile lunare dar totodata consider ca, colegii din amatur merita pentru distantele parcurse, taxele de inscriere achitate conditii decente pentru a se putea intoarce acasa intregi.

                                Aviz organizatorilor (care nu urmaresc doar sa incaseze cat mai multi bani)
                                Alta problema pe care am mai vazut ca s-a dezbatut este aceea prin care unii colegi nu inteleg ce inseamna sa ai bun simt fata de ceilalti si inscriindu-se la ambele categorii (open, amatori) incurca buna desfasuare a turneului. ''Stai ca am meci la amatori ca am acolo sanse mai mari si apoi vin sa joc si cu tine''. Dintre cei care au avut bun simt stiu ca au plecat acasa pentru ca nu este fairplay sa stai sa astepti pana se termina meciul de la amatori sau open pentru a veni si a juca cu tine. Daca se continua in acest sens fiti sigur ca de la urmatoarele turnee si eu, precum si altii o sa procedem la fel sa vedem unde vom ajunge si ne vom inscrie la ambele categorii.
                                La turneul B care a fost organizat ca sa vedem ce lipseste, tocmai condensul a lipsit.
                                La turneele organizate de mine nu am sa mai accept inscrierea aceleiasi persoane la open si la amatori.

                                Cu stima
                                https://www.facebook.com/pages/Ping-...28761393948325

                                Comentariu


                                • la turneul b au fost probleme cu lumina de la geamuri ,care de-si erau acoperite tot deranjau si dupa ce iam comunicat dlui stefan am vazut ca acum la turneul A sa rezolvat aceasta situatie !decii fratilor hadeti sa nu fim rai si sa comunicam cu stefan si dan pt ca daca avem idei constructive sa le comunicam si sa asteptam sa vedem rezulatele !! aceasta sala e importanta pt cluj deoarece aici se pot despartii" BISERICUTELE " SI A SE FORMA O COMUNITATE SPORTIVA LOCALA CA LA DEJ , UNDE TOATA LUMEA E BINEVENITA SI NIMENI NU SE CEARTA CU NIMENI !! si unde spiritul amatour e la el acasa . doamne ajuta !!
                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                  Comentariu


                                  • Din toate discutiile si parerile aflate acum pe acest site sau dat numai sfaturi,deci nici urma de discutii contradictorii.Se intelege ca sunt la inceput ceea ce merita laudat ca au avut curajul sa se inhame la asa drum.Ca orice inceput exista si rele si bune,ei nu trebuie decat sa cearna tot ce s-a discutat si sa ia cei bun si sa puna in practica pe cat este posibil ca se intelege de la sine ca banii vorbesc.Degeaba vrei sa faci ceva daca nu ai cu ce.SUCCES INCONTINUARE SI SA AUZIM NUMAI DE BINE.
                                    Blade . PHOTINO
                                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                    Comentariu


                                    • Sala este ok,probleme sint peste tot si niciodata nu osa fie multumiti toti,important este sa mergem inainte si sa nu repetam greselile din urma
                                      turneul a fost excelent

                                      Comentariu


                                      • Cu ceva intirziere...

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Comentariu


                                        • pe ce pagina e clasamentul?
                                          Blade:Andro Fibercomp
                                          Fh:Butterfly Bryce fx
                                          Bh:Joola Badman Reloaded ox

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de florin alin Vezi post
                                            pe ce pagina e clasamentul?
                                            postul nr. 209 la amatori:
                                            Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                            Clasament Amatori
                                            1 -- 4
                                            Dumitru Lazar - Petrila
                                            Ciobanu Gabriel - Vatra Dornei
                                            Farcas Vlad - Cluj Napoca
                                            Miron Mihai - Cluj Napoca
                                            5 -- 8
                                            Groza Florin - Cluj Napoca
                                            Beica Florin - Gherla
                                            Sava Petru - Cluj Napoca
                                            Sofian Corneliu - Suceava
                                            9 -- 16
                                            Nemaciuc Mihai - Suceava
                                            Nicula Dumitru - Agnita
                                            Muntean Mircea - Baia Mare
                                            Iaru Horatiu - Cluj Napoca
                                            Catinean Vasile - Petrila
                                            Damian Alin - Campia Turzii
                                            Pop Danut - Dej
                                            Neamțu Adrian - Gherla
                                            17 -- 26
                                            Georgiu Dragos - Vatra Dornei
                                            Pop Zoltan - Dej
                                            Puscas Arpad - Gherla
                                            Kromek Iulian - Cugir
                                            Antohi Ioan - Sighetu Marmatiei
                                            Mustocea Andrei - Petrila
                                            Firu Marian - Vatra Dornei
                                            Cherhat Dumitru - Cluj Napoca
                                            David Zoltan - Cluj Napoca
                                            Dan Diaconu - Hunedoara
                                            27 -- 39 loc 3 gr.sup.
                                            Andone Claudiu - Cugir
                                            Moldovan Ioan - Cluj Napoca
                                            Tintas Adrian - Sighetu Marmatiei
                                            Moldovan Doru - Dej
                                            Florea Vasile - Sighetu Marmatiei
                                            Grecu Gheorghe - Bistrița
                                            Sana Doru - Cluj Napoca
                                            Pralea Constantin - Alba Iulia
                                            Palamaru Emil - Vatra Dornei
                                            Hurloi Gelu - Cluj Napoca
                                            Oniga Petre - Cugir
                                            Dragan Mihai - Bistrița
                                            Teleki Zsolt - Cluj Napoca
                                            40 -- 52 loc 4 gr.sup.
                                            Rozenfeld Cristian - Cluj Napoca
                                            Volostiuc Marius - Suceava
                                            Spaller Tiberiu - Nasaud
                                            Eftimie Adrian - Agnita
                                            Puiulet Iosif - Agnita
                                            Cristea Virgil - Cugir
                                            Turbas Gelu - Cluj Napoca
                                            Bumbu Pavel - Razboieni
                                            Botea Fabian - Hunedoara
                                            Moldovan Alexandru - Târnaveni
                                            Popa Adrian - Cluj Napoca
                                            David Cosmin - Hunedoara
                                            Stanescu Silviu - Baia Mare
                                            53 -- 56 2v gr.inf.
                                            Costin Cristian - Cluj Napoca
                                            Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
                                            Melicut Sarmis - Hunedoara
                                            Oltean Dorel - Nasaud
                                            57 -- 68 1v gr.inf.
                                            Iacob Liviu - Cluj Napoca
                                            Tintas Cristian - Sighetu Marmatiei
                                            Vass Sandor - Beclean
                                            Vass Alexander - Beclean
                                            Mureșan Adrian - Gherla
                                            Mureșan Codrean - Targu Mureș
                                            Chibulcutean Bogdan - Târnaveni
                                            Pantis Vlad - Cluj Napoca
                                            Bunea Andrei Gabriel - Hunedoara
                                            Bunea Dan - Hunedoara
                                            Galfi Levente - Cluj Napoca
                                            Hoza Denis - Cluj Napoca
                                            69 -- 79 0v gr.inf.
                                            Morosan Marian - Suceava
                                            Korabian Tamas - Cluj Napoca
                                            Pantis Dan - Cluj Napoca
                                            Motorga Dorin - Targu Mureș
                                            Buta Denisa - Târnaveni
                                            Sasaran Mircea - Cluj Napoca
                                            Moldovan Flavia - Târnaveni
                                            Chibulcutean Ioan - Târnaveni
                                            Morar Razvan Jr - Cluj Napoca
                                            Geodescu Cosmin - Cluj Napoca
                                            Balc Mihai - Cluj Napoca
                                            si postul nr. 216 la open:
                                            Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                            Clasament Open
                                            1 -- 4
                                            Sicoe Rodica - Cugir
                                            Roman Bogdan - Arad
                                            Sipos Nandor - Targu Mureș
                                            Apian Florin - Bistrița
                                            5 -- 8
                                            Nascu Serban - Cluj Napoca
                                            Sipos Ferenc - Targu Mureș
                                            Silveira Alexandra - Cluj Napoca
                                            Mocean Dan - Cluj Napoca
                                            9 -- 12
                                            Varga Krisztina - Targu Mureș
                                            Kiss Zoltan - Targu Mureș
                                            Hotico Ciprian - Sighetu Marmatiei
                                            Dumitru Lazar - Petrila
                                            13 -- 18 loc 3 gr.sup.
                                            Zidar Victor - Reghin
                                            Farcas Vlad - Cluj Napoca
                                            Florea Vasile - Sighetu Marmatiei
                                            Moldovan Ovidiu - Sighetu Marmatiei
                                            Simon Csaba - Targu Mureș
                                            Moldovan Liviu - Sighetu Marmatiei
                                            19 -- 24 loc 4 gr.sup.
                                            Maxim Valentin - Cluj Napoca
                                            Marcu Vasile - Vatra Dornei
                                            Simion Boby - Cluj Napoca
                                            Ban Peter - Cluj Napoca
                                            Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul
                                            Curut Gabriel - Timișoara
                                            25 -- 4v gr.inf.
                                            Rusu Stefan - Cluj Napoca - retras
                                            26 -- 27 2v gr.inf.
                                            Meszar Razvan - Arad
                                            Rusu Calin - Cluj Napoca
                                            28 -- 33 1v gr.inf.
                                            Miron Mihai - Cluj Napoca
                                            Kaposta Victor - Arad
                                            Camarasiu Tiberiu - Cluj Napoca
                                            Pascu Adrian - Cluj Napoca
                                            Motoroiu Marcel - Dej
                                            Janosi Attila - Targu Mureș
                                            34 -- 35 0v gr.inf.
                                            Kiss Dionisie - Petrila
                                            Ferenczi Zita - Cluj Napoca
                                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                            Tel : 0742 257 995

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X