Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Salutari!Din IASI-GigiCiobotaru-o743192192

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Salutari!Din IASI-GigiCiobotaru-o743192192

    Daca doriti ,putem organiza la IASI ,chiar daca este din scurt,numai ca eu am sala cu 8 mese si nu ar fi nici o problema,.Eu am fost plecat din oras si nu am avut NET .Ce ziceti ,veniti la Iași ,daca la Focșani nu se face si alte locatii nu apar?Pe 26 cred ca ar mai fi timp,depinde de DVS.,eu va stau la dispozitie...Gigi Ciobotaru

  • #2
    Poti sa organizezi un turneu pe 2august,cel de la Alesd s a mutat pe 9 aug si in consecinta data de 2 aug e libera in calendar. Eventualii participanti ar avea mai mult timp la dispozitie sa si aranjeze ploile
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • #3
      Eu sunt de acord.

      Comentariu


      • #4
        Oare de ce Galațiul a avut atatea turnee anul acesta si Iasul...Aproape ca imi vine sa ma mut in Galați.
        Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
        FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
        BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

        Comentariu


        • #5
          Pai la Iași a fost "prea din scurt", iar pentru cel anulat din Focșani a "aparut" alta locatie, Galați.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            Si cine va impidica sa va mutati in Galați dn.KIMBAO

            Comentariu


            • #7
              Chiar asa, dar Superblock-ul i-l lasati la Iași .
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                DACA ESTE ADMIS IL PRIMIM SI ASA

                Comentariu


                • #9
                  Bine zis
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • #10
                    Oameni buni!!!!

                    Stim cu totii ca din scurt nu prea iese..Nu stiu ce a fost la Galați ,dar daca doriti ,facem pe 02 Aug. turneu la IASi .La mine organizarea interna este rezolvata ,ramane doar prezentza DVS.!Mi s-a propus sa fac turneu pe 02,nici o problema !Confirmati ,ca iesenii vor fi sigur in sala !Detaliile nu mai conteaza ,se pare ca s-au uniformizat intr-n fel chestiunile tehnice de concurs,deci...la treaba!Joi seara voi vedea despre ce este vorba ,telefonul meu sigur il aveti ,dati semnale sub o forma sau alta!Stima si consideratie tuturor-Gigi Ciobotaru

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Oameni buni!!!!

                      Postat în original de GigiC
                      Stim cu totii ca din scurt nu prea iese..Nu stiu ce a fost la Galați ,dar daca doriti ,facem pe 02 Aug. turneu la IASi .La mine organizarea interna este rezolvata ,ramane doar prezentza DVS.!Mi s-a propus sa fac turneu pe 02,nici o problema !Confirmati ,ca iesenii vor fi sigur in sala !Detaliile nu mai conteaza ,se pare ca s-au uniformizat intr-n fel chestiunile tehnice de concurs,deci...la treaba!Joi seara voi vedea despre ce este vorba ,telefonul meu sigur il aveti ,dati semnale sub o forma sau alta!Stima si consideratie tuturor-Gigi Ciobotaru

                      Comentariu


                      • #12
                        si nemtenii vin

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de VISCO
                          Chiar asa, dar Superblock-ul i-l lasati la Iași .
                          Sunt convins ca il lasa acasa pt ca e un Domn!

                          Ceea ce mi se pare mie insa nedrept,desi m-am conformat si n-am comentat nimic,e faptul ca la recent incheiatele campionate europene de juniori,precum si in multe tari din Europa(respectiv Romania) s-a decis sa se prelungeasca cu inca un an folosirea fetelor frictionless,astfel incat jucatorul sa aiba timp de acomodare cu fetele aprobate aparute recent(ex Insider)

                          Numai la noi in Amatour ma intrebau oamenii de prin iarna:
                          "da cand se-nterzice domle iarba?"

                          La concursul de la Brașov un domn a refuzat sa joace cu mine pe motiv ca auzise prin sala ca s-a interzis iarba (jucam cu Insider care e aprobata ittf)

                          Si daca tot am facut un pic de off topic(imi cer scuze),vreau sa-i anunt pe toti fostii jucatori de fete frictionless care momentan sunt suparati, ca tocmai am facut o comanda de vreo 30 de fete TTMaster Insider(cea mai buna alternativa la fetele frictionless).O sa revin cu amanunte intr-un topic separat.


                          Numai bine si multa bafta la concursul de la Iași!

                          mii de scuze pt off topic

                          Comentariu


                          • #14
                            Daca si Romania (FRTM) a adoptat hotararea de "cooling down" initiata de ETTA, desi nu-mi surade deloc ideia de a ne conforma in vre-un fel hotararilor federatiei care nu ne reprezinta, sugestia mea pentru cei care au jucat pana acum cu fete frictionless si nu se pot adapta rapid la alte echipamente, este de a ramane cu acestea, in paralel cu ajustarea tehnicilor la noile echipamente aprobate ITTF. Am putea deschide un "Pool" pentru a ne vota propria noastra lege, atat timp cat suntem puternici si neafiliati la vre-o federatie.
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #15
                              Problema e ca majoritatea amatorilor nu stiu sa joace contra acestor materiale si din aceasta cauza am sustinut interzicerea fetelor respective, dar eu sunt pentru vot.

                              Comentariu


                              • #16
                                Ar fi fost mai bine sa invatam sa jucam contra acestor materiale. Acum dace se interzic, nu o sa stim niciodata. Noi ar trebui sa avem alte "interese" decat ITTF.
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • #17
                                  din Fălticeni
                                  1. Carpovici Boris-open
                                  2. Cozma Catalin-open
                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de filo
                                    Problema e ca majoritatea amatorilor nu stiu sa joace contra acestor materiale si din aceasta cauza am sustinut interzicerea fetelor respective, dar eu sunt pentru vot.
                                    Sincer nu cred ca e nevoie de vot pentru ca majoritatea amatorilor s-au conformat si au trecut pe materiale aprobate.
                                    Eu unul nu as avea sufletul impacat sa joc cu o fata interzisa ittf desi e vorba doar de un campionat de amatori.
                                    La urma urmei,ori ca se interzice acum,ori de anul viitor,tot nu exista continuitate si mai degraba inveti si progresezi cu ceva abrobat.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Desi aveam chef de un turneu, s-ar parea ca sunt nevoit sa-l ratez intrucat nu am ce sa pun pe rever. O bucata de finet rosu se aproba?
                                      Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
                                      FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
                                      BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de kimbao
                                        Desi aveam chef de un turneu, s-ar parea ca sunt nevoit sa-l ratez intrucat nu am ce sa pun pe rever. O bucata de finet rosu se aproba?
                                        Daca vrei iti imprumut Hallmark Mirage pana iti vine Insideru.
                                        Eu nu joc deocamdata cu el si chiar sare bine.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de leordarares
                                          Postat în original de filo
                                          Problema e ca majoritatea amatorilor nu stiu sa joace contra acestor materiale si din aceasta cauza am sustinut interzicerea fetelor respective, dar eu sunt pentru vot.
                                          Sincer nu cred ca e nevoie de vot pentru ca majoritatea amatorilor s-au conformat si au trecut pe materiale aprobate.
                                          Eu unul nu as avea sufletul impacat sa joc cu o fata interzisa ittf desi e vorba doar de un campionat de amatori.
                                          La urma urmei,ori ca se interzice acum,ori de anul viitor,tot nu exista continuitate si mai degraba inveti si progresezi cu ceva abrobat.
                                          Rares, nici eu nu cred ca este neaparat necesar un vot in acest caz dar se pare ca ITTF pregateste noi banari contracarand capacitatea de adaptare a sportivilor. Lipsa de consecventa a ITTF ne face pe noi un fel de papusi actionate de sfori obscure, din buzunarele carora se scurg, fara motiv de aceasta data, bani. Tu sti mai bine cat te-a costat pe tine aceasta manevra. Ce vei face daca peste putin timp, va fi interzis si Insiderul care nu se va mai incadra in noile "reglementari" privind pragul admis al coeficientului de frecare? Ce vor face cei care cu greu au pus la punct tehnici de tunare/lipire cu boostere/adezivi noi, cand se vor trezi ca si acestea au fost interzise?
                                          Lemn- Bty Viscaria
                                          FH - TENERGY 05
                                          BH - TENERGY 80

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Bine zis,suntem niste marionete ale Ittf, care ne calca in picioare fara sa le pese vreun pic.
                                            Sincer nu m-ar mira ca de sezonul urmator limita minima de frecare sa creasca cu cativa Nm,astfel sa rada si fetele noi aparute la limita pragului.
                                            Ei sa vezi atunci revolutie.....dar pan' la urma pe cine intereseaza de noi astia micii.
                                            Cat priveste interzicerea adezivilor cu pricina,ittf a pus reglementarea pe seama sanatatii jucatorilor.Dar sa fim seriosi,stim cu totii ca nu asta e motivul real

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Din Suceava: Nemtoi Gabriel

                                              Comentariu

                                              Who has read this thread:
                                              Procesare...
                                              X