Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru AMATUR 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Doresc sa fac o propunere pe baza unei observatii,si anume:exista anumiti organizatori(sau asa-zisi organizatori) care si-au facut sali de tenis de masă(inclusiv in zona noastra) care nu au participat niciodata la turnee Amatur in tara(acest lucru se poate dovedi usor ).
    Acesti asa-zisi-organizatori sunt un fel de...absenti nemotivati...(vezi lista cu absentii nemotivati si sanctiunile respective).Adica imi fac sala de tenis de masă si organizez competitii Amatur non-stop dar nu ma duc sa particip la alte turnee Amatur din tara sa tin legatura direct cu alti amaturisti......de fapt insusi spiritul Amatur este incalcat si anume socializarea.
    Propunerea mea ar fi.... exact ca si la ..nemotivati.....daca un organizator nu participa..sa zicem un an de zile la niciun turneu Amatur din tara, , sa nu poate organiza anul urmator Turnee Amatur.
    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

    Comentariu


    • Sofidor, draga! Nu toti organizatorii de turnee sunt jucatori pasionati sau f valorosi, ceea ce-i determina (poate) sa ramana mai mult acasa si sa participe mai putin la alte competitii. Nu cred ca trebuie sa-i condamnam pt asta. Daca au succes/sau nu in organizare, depinde numai de gradul in care sunt multumiti jucatorii participanti. Cu stima: SR

      Comentariu


      • Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
        Sofidor, draga! Nu toti organizatorii de turnee sunt jucatori pasionati sau f valorosi, ceea ce-i determina (poate) sa ramana mai mult acasa si sa participe mai putin la alte competitii. Nu cred ca trebuie sa-i condamnam pt asta. Daca au succes/sau nu in organizare, depinde numai de gradul in care sunt multumiti jucatorii participanti. Cu stima: SR
        Draga Stefan ca sa participi la un Turneu Amatur nu este necesar sa fii foarte valoros-primul aspect.
        Al doilea aspect pe care nu-l inteleg -cum este posibil sa nu fii pasionat sa mergi la alte turnee sa te intalnesti cu amicii amaturisti(eu unul de abia astept sa merg prin tara,imi las nevasta,2 copii si dus am fost...la tenis de masă prin diferite colturi ale tarii).....SI INTERESANT.... DEVII BRUSC PASIONAT SA ORGANIZEZI LA TINE IN SALA...DITAMAI TURNEUL AMATUR.Eu unul nu pot intelege aceasta PASIUNE.
        Al treilea aspect-nimeni nu a zis ca trebuie sa participe la 14 turnee in tara.......dar macar UNUL...UNUL SINGUR.
        si al patrulea aspect si pe care l-as intelege ar fi....Nu sunt valoros,nu sunt atat de pasionat ca sa merg in tara la Turnee Amatur sa mai schimb cate o vorba cu vreun amic.....ATUNCI hai sa nu mai organizez turnee Amatur...sa organizez turnee in afara Amaturului ca oricum nu sunt atat de pasionat de acest aspect si in cazul acesta nu mai ma condamna nimeni.
        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

        Comentariu


        • Ditamai turneul a fost organizat de Gelu care participa la turnee intr-un an cit nu participi tu in cinci.
          Nu ne cunoastem dar nu este frumos ce scri chiar daca te-ai referit la Emi

          Comentariu


          • Postat în original de dantim Vezi post
            Ditamai turneul a fost organizat de Gelu care participa la turnee intr-un an cit nu participi tu in cinci.
            Nu ne cunoastem dar nu este frumos ce scri chiar daca te-ai referit la Emi
            Nu se referea la mine categoric ca pe deasupra la turneul A de la Oradea am fost si coorganizator si suntem f.buni amici si cred ca vom ramina orice s-o intimpla in acest circuit.Marius este un om cu mult bun simt si nu cred ca vroia sa jicneasca pe cineva.Vroia sa scoata in evidenta spiritul amatur care macane de ceva vreme incoace.

            Comentariu


            • MAI FRATILOR S-A TERMINAT BRASOVUL VIN SARBATORILE CHIAR NU AVETI ALTCEVA MAI BUN DE FACUT DECAT SA VA IMPUNGETI,HAIDETI SA FACEM CARNATI,CALTABOSI .TUICA,PALINCA SI MULTE ALTE CHESTII FRUMOASE DE SARBATORI ,MULTI AU DE ORGANIZAT CUPA MOS CRACIUN HAIDETI SA FACEM SA FIE MAI BINE MAI FRUMOS MAI PRIETENESTE,la urma urmelor e un joc de amatori unde sa creat si legat prietenii nu nimicuri si injuraturi si etc,etc,etc.DUPA 1,2,3 IANUARIE,declaram iar discutii contradictorii dar pana atunci hai sa fim mai inimosi ,mai prietenosi mai cu zambetul pe buze va rog eu frumos.
              CU STIMA SI MULT RESPECT VA SALUTA DIN VATRA DORNEI PRIETENUL SI COLEGUL VOSTRU DEVOTAT MARCU cel cu ARCU
              Blade . PHOTINO
              Fh. Tibhar ev. Mx-p
              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

              Comentariu


              • Postat în original de sofidoor Vezi post
                Doresc sa fac o propunere pe baza unei observatii,si anume:exista anumiti organizatori(sau asa-zisi organizatori) care si-au facut sali de tenis de masă(inclusiv in zona noastra) care nu au participat niciodata la turnee Amatur in tara(acest lucru se poate dovedi usor ).
                Acesti asa-zisi-organizatori sunt un fel de...absenti nemotivati...(vezi lista cu absentii nemotivati si sanctiunile respective).Adica imi fac sala de tenis de masă si organizez competitii Amatur non-stop dar nu ma duc sa particip la alte turnee Amatur din tara sa tin legatura direct cu alti amaturisti......de fapt insusi spiritul Amatur este incalcat si anume socializarea.
                Propunerea mea ar fi.... exact ca si la ..nemotivati.....daca un organizator nu participa..sa zicem un an de zile la niciun turneu Amatur din tara, , sa nu poate organiza anul urmator Turnee Amatur.
                Vei putea sa aduci in discutie propunerea fara probleme,dar de acum pt 2015,Sorin Botarca va inchide topicul acesta foarte curand.Stiu ca te referi la o situatie particulara ce intervine in Oradea,dar care nu prea se poate extrapola la nivel national,sa iti explic si de ce:
                In tara existe centre care au fost un adevarat motor al dezvoltarii Amaturului,dar cel care detine sala,organizeaza si sponsorizeaza turneul o face din pura placere,fara sa il intereseze prea mult concursurile.Numele lui e cunoscut si respectat de mai toti amaturistii,Paul Dragomir.
                In Botoșani intalnim alta situatie:,un domn care e sufletul concursurilor de tenis de camp,dl Nistorica Misu,organizeaza (la rugamintea si in colaborare cu alti iubitori ai t.d.m) si concursuri de tenis de masă,intr-una din cele mai moderne sali de sport din tara(Sala Poivalenta Elisabeta Lipa)
                In București intalnim alt tip de situatie: conform mecanismului cerere-oferta au aparut sali foarte bine dotate pentru concursuri ,antrenamente si hobby,unde se tin multe concursuri Amatur.Una dintre acestea,Top Tenis, a fost infiintata de un iubitor de tenis dar care joaca sporadic(Dl.Dutu) iar administrator si organizator de turnee este un domn care desi este un bun jucator nu are timp sa participe la concursuri,ocupandu-se de afacerea dumnealui legata tot de t.d.m(ValiGTI)
                Poate gasiti alt tip de formulare pt propunere ,pana la anul cine stie
                of all the things i lost i miss my mind the most

                Comentariu


                • comunismul n-a murit.... se pare...
                  de ce sa ai sala sau sa organizezi concursuri dar sa nu te duci la altele
                  te doare mintea....

                  Comentariu


                  • Postat în original de cata_60 Vezi post
                    Vei putea sa aduci in discutie propunerea fara probleme,dar de acum pt 2015,Sorin Botarca va inchide topicul acesta foarte curand.Stiu ca te referi la o situatie particulara ce intervine in Oradea,dar care nu prea se poate extrapola la nivel national,sa iti explic si de ce:
                    In tara existe centre care au fost un adevarat motor al dezvoltarii Amaturului,dar cel care detine sala,organizeaza si sponsorizeaza turneul o face din pura placere,fara sa il intereseze prea mult concursurile.Numele lui e cunoscut si respectat de mai toti amaturistii,Paul Dragomir.
                    In Botoșani intalnim alta situatie:,un domn care e sufletul concursurilor de tenis de camp,dl Nistorica Misu,organizeaza (la rugamintea si in colaborare cu alti iubitori ai t.d.m) si concursuri de tenis de masă,intr-una din cele mai moderne sali de sport din tara(Sala Poivalenta Elisabeta Lipa)
                    In București intalnim alt tip de situatie: conform mecanismului cerere-oferta au aparut sali foarte bine dotate pentru concursuri ,antrenamente si hobby,unde se tin multe concursuri Amatur.Una dintre acestea,Top Tenis, a fost infiintata de un iubitor de tenis dar care joaca sporadic(Dl.Dutu) iar administrator si organizator de turnee este un domn care desi este un bun jucator nu are timp sa participe la concursuri,ocupandu-se de afacerea dumnealui legata tot de t.d.m(ValiGTI)
                    Poate gasiti alt tip de formulare pt propunere ,pana la anul cine stie
                    Propun ca acest post sa ramina activ pe tot parcursul anului unde propunerile pot sa fie discutate si analizate in timpi reali de catre comitetul coordonator al Amatur,si nu o data pe an unde presiunile timpului si a servirii mesei() nu ofera timpul suficient de luare a celor mai bune decizi.Consider ca analizarea si implementarea unor propuneri din timpul anului in regulament vor impiedica f.multe discutii si polemici pe diferite teme.Sau deschiderea unui post ,,Propuneri,sugesti si intrebari,,legate de bunul mers al miscarii.

                    Comentariu


                    • Postat în original de sofidoor Vezi post
                      Doresc sa fac o propunere pe baza unei observatii,si anume:exista anumiti organizatori(sau asa-zisi organizatori) care si-au facut sali de tenis de masă(inclusiv in zona noastra) care nu au participat niciodata la turnee Amatur in tara(acest lucru se poate dovedi usor ).
                      Acesti asa-zisi-organizatori sunt un fel de...absenti nemotivati...(vezi lista cu absentii nemotivati si sanctiunile respective).Adica imi fac sala de tenis de masă si organizez competitii Amatur non-stop dar nu ma duc sa particip la alte turnee Amatur din tara sa tin legatura direct cu alti amaturisti......de fapt insusi spiritul Amatur este incalcat si anume socializarea.
                      Propunerea mea ar fi.... exact ca si la ..nemotivati.....daca un organizator nu participa..sa zicem un an de zile la niciun turneu Amatur din tara, , sa nu poate organiza anul urmator Turnee Amatur.
                      Marius, eu te apreciez foarte mult, cum, de altfel, te apreciaza toti cei care te cunosc, dar, in cazul asta, propunerea ta mi se pare putin fortata. Trebuie sa acceptam faptul ca sunt si oameni care, desi le place tenisul, din anumite considerente, nu pot sa participe peste tot in tara. Nu cred ca pentru asta trebuie sa-i blamam. Eu am fost intotdeauna de principiul ca ,,dragoste cu forta nu se poate face si nici nu-i sanatos "

                      Comentariu


                      • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                        Marius, eu te apreciez foarte mult, cum, de altfel, te apreciaza toti cei care te cunosc, dar, in cazul asta, propunerea ta mi se pare putin fortata. Trebuie sa acceptam faptul ca sunt si oameni care, desi le place tenisul, din anumite considerente, nu pot sa participe peste tot in tara. Nu cred ca pentru asta trebuie sa-i blamam. Eu am fost intotdeauna de principiul ca ,,dragoste cu forta nu se poate face si nici nu-i sanatos "
                        Nea Matei,citeste postul 2206 de la Sa ne mai inveselim,exista o contradictiie cu afirmatiile matale de la sfirsit

                        Comentariu


                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                          Nea Matei,citeste postul 2206 de la Sa ne mai inveselim,exista o contradictiie cu afirmatiile matale de la sfirsit
                          Sa nu confundam dragostea cu violul

                          Comentariu


                          • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                            Sa nu confundam dragostea cu violul

                            Comentariu


                            • Postat în original de dantim Vezi post
                              Ditamai turneul a fost organizat de Gelu care participa la turnee intr-un an cit nu participi tu in cinci.
                              Nu ne cunoastem dar nu este frumos ce scri chiar daca te-ai referit la Emi

                              Departe de mine gandul de a intra in conflict cu cineva.
                              Nu m-am referit nici pe departe la Turneul de la Brașov cand m-am exprimat 'ditamai turneul'.Ca o persoana care am organizat la viata mea evenimente mult mai mari decat turneul de la Brașov-care in paranteza fie spus a fost o reusita extraordinara,si toti cei implicati merita felicitati,dincolo de micile inconveniente aparute-pot sa am o parere pertinenta in legatura cu org unui eveniment.

                              Propunerea pe care am facut-o am vrut sa o postez initial pe forumul org de turnee unde poate isi avea locul.Dar am zis ca este corect sa o vada toti amaturistii chiar daca nu sunt organizatori si in cazul acesta mi-am asumat riscul -si stiam ca asa va fi-ca anumite persoane conflictuale;care nu au facut nimic pentru tenisul de masa decat sa comenteze aberatii si sa incerce sa initieze certuri tot timpul intre forumisti sa isi faca aparitia.
                              Sunt o persoana care ma bazez pe fapte reale si nu vorbarie goala-tip conflict permanent si incercarea permanenta de a baga dusmanie si rautate intre amaturisti-si nu pot fi intimidat niciodata de astfel de oameni (care din pacate exista si sunt multi si pe acest forum).Este foarte greu sa organizezi ceva-orice,poate si ziua ta de nastere-si este foarte usor sa vorbesti toata ziua fara sa faci nimic doar sa te scoti in evidenta.Pentru mine cel putin acest tip de oameni nu reprezinta nimic si am reactionat astfel doar pt faptul ca a fost mentionat Emi-cu care-(acesti oameni pusi pe scandal tot timpul)-nu stiu ca pe langa faptul ca este bihorean de origine,am si o relatie speciala de prietenie,care nu poate fi descrisa aici.

                              Pot sa le spun celor avizati ca stiu sa ma apar impotriva celor care emit pe frecventa inalta tot timpul conflicte,rautati,aberatii-ca nu m-au intimidat niciodata si nici nu vor reusi sa o faca in viitor.Aceste persoane -se poate vedea foarte usor- in discursul lor-de regula sunt foarte slab pregatite(nu stiu sa scrie corect de ex)intelectual.Si fara scoala adevarata ....este greu pentru ei sa faca fata....

                              Este incredibil cum de la o simpla propunere-care nu era neaparat pentru 2014-sa se ajunga sa se invoce numele lu Emi...la care nici in gand nu ma refeream..dar asta e..viata...
                              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                              Comentariu


                              • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                Asa cum am lansat si anul trecut un topic pentru 2013, tot asa va propun ca in perioada 1 - 30 noiembrie 2013 sa postati aici propunerile dvs. pentru Amatur 2014.
                                Am marea rugaminte de a posta mesaje constructive si va comunic ca nu vom tolera niciun post in care sa existe contre fata de propunerile unora dintre participanti, ci doar argumentatii bine sustinute. Orice incercare de "fight" va fi mutata imediat in sectiunea respectiva!
                                Schimba data Sorine si lanseaza urmatorul subiect pt 2015
                                The Show Must Go On
                                Ultima editare de Zosim1; 01.nov.2014, 11:40.

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X