Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

veterani cu care ne mîndrim

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de Dan Universal Vezi post
    tin sa amintesc si pe dl HEDER ANDREI DIN SIGHETUL MARAMATIEI !un domn distin in varstra de 70 ani poate mai mult un om pe care am avut placerea sa il cunosc si sa joc cu dinsul toata stima !!
    ar mai fi dl Dezso attila 69 ani dej antrenor de tenis iubind acest sport din copilarie se mentine tare si azi si sigur ca mai sunt ,,,cinste lor !! ,
    daca am omis pe cineva cunoscut e fara intentie!! sii da dle doctor aveti dreptate spre rusinea mea am omis sa il amintesc aici si pe dl MOTOROIU MARCEL DEJEAN de-al nostru si f bun jucator de tenis om cu principi morale sanatoase !! inca o data cinste lor !
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • #27
      Scuzati pt."nu-mi place" la postul d-nului Laky,cursez pagina de pe un tel. mobil si nici nu-ti dai seama cind se intimpla !!

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de Kerubb Vezi post
        O intimplare interesanta dar care da dovada adevaratului spirit de amator si iubitor al tenisului de masa. Se numeste Bajko Karoly din Gheorgheni veteran 100% ( spre rusinea mea nu stiu virsta exacta, dar bine trecut de 60 ) fiind internat la fizioterapie la Miercurea Ciuc a aflat ca la nici 7 km la Siculeni se organizeaza un turneu B. Ce credeti ca la lasat inima sa nu participe? Bineinteles ca nu, a sters-o de la spital si a participat la turneu unde am si luat bataie de la dinsul. Ieri la turneul de la Sfintu Gheorhge ne-am intilnit si l-am intrebat cum se simte, ma asigurat ca in afara de umarul drept care il durea dupa ( atentie! ) un accident la ciclocros, este apt de joc. Ce ziceti domnilor avem ce invata dela Bajko bacsi?
        am zis eu bine ca incepe sa sa se miște tema asta.
        mulțumesc, domnule! e înca mai bine decât postarile anterioare. sper ca lumea sa nu se opreasca aici.
        ca sa vedeți ca merita, va spun ca poezia mea dedicata eroilor din Amatur are de-acum 79 de strofe (!!!) din care 2 sunt dedicate domnului Karoly Bajko, datorita dumneavoastra... le-am scris chiar acum

        de fapt eu de asta am nevoie: niște gînduri frumoase, ceva tipic pentru acel om și, de ce nu, o întâmplare prin care ram?ne în amintire...și o cât de mica legatura cu Amatur.... va garantez ca puse în versuri lucrurile astea arata fantastic.

        iar cum eu nu cunosc prea mulți oameni din Amatur, asta e și o ocazie sa-i cunosc pe unii prin intermediul dumneavoastra....

        Comentariu


        • #29
          Nu-l putem sa uitam pe Boris Carpovici

          Comentariu


          • #30

            Comentariu


            • #31

              Comentariu


              • #32

                Comentariu


                • #33
                  Daca imi dati voie postez un filmulet cu mine si cred ca este cel mai haios sau show oferit la tenis de masă amatori

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de toth laszlo Vezi post
                    pentru imagini mult?umesc... e tenis de clasa în filmul asta.
                    ce vreau sa remarc aici: domnul Toth e... zg?rcit la vorba (asta a-propos de specificul temei pe care am lansat-o ... )
                    - - - Actualizat - - -
                    pentru a o mia oara serverul pe acest forum imi *nenoroceste* tot ce scriu!
                    nu vreau decat sa scriu corect si pentru asta folosesc diacritice. le-am folosit dealtfel si inainte si totul a fost in ordine...pana acum cateva zile. m-am saturat sa tot corectez. mai nou scriu fara diacritice, dar ma simt ca un jucator de tenis de masă dupa un accident in care si-a pierdut picioarele. nu-mi place deloc...
                    rog un moderator sa-mi explice logic ce se intampla...
                    - - - Actualizat - - -
                    Postat în original de toth laszlo Vezi post
                    Daca imi dati voie postez un filmulet cu mine si cred ca este cel mai haios sau show oferit la tenis de masă amatori
                    Domnule Toth, vreau sa va propun ceva. Si tuturor celor care mai vor sa posteze filme aici. Cred ca ideea va avea efect benefic.
                    In primul rand, filmele pe care le-ati postat nu au nici un comentariu. Mi-ar fi placut sa scrieti ceva acolo, asa cum dealtfel i-am indrumat pe toti in mai multe posturi scrise de mine aici. Daca cititi atent ce am scris eu la posturile 1, 7 si 17, veti intelege ce vorbesc aici. Nu va critic prea mult, am observat de multe ori ca oamenii nu citesc atent cand scriu eu ceva si de multe ori ei inteleg gresit. Eu chiar am dorit ca tema asta sa fie un prilej pentru cei mai ???tineri???, asa ca mine, de a scrie lucruri deosebite despre cei trecuti prin ???focul??? Amaturului, asa ca dumneavoastra de exemplu. Simpla postare a unui film nu are darul sa scoata in evidenta ceea ce vreau eu sa iasa in evidenta la tema de fata. Un film este doar cronica simpla a unui eveniment (in cazul de fata un meci de tenis jucat intre X si Y )
                    Cu tot respectul va amintesc ca avem aici pe forum asemenea cronici la fiecare turneu. Pe care si eu le ???savurez??? cu placere. Tema de fata am creat-o insa cu alt scop.
                    In al doilea rand, ati postat un film in care apareti chiar dumneavoastra...Aici chiar nu mai comentez nimic, ci voi spune doar ca nu prea e...???fair/play???. In ce ma priveste, nu va cunosc, dar abia astept sa scrie cineva aici cateva lucruri despre dumneavoastra care sa le mearga tuturor la inima...Sunt sigur ca sunt destule de scris. Si destui care va cunosc.
                    Voi crea cu placere inca o tema cu titlul ???Filme cu veterani??? in care va rog sa puneti toate filmele. Daca insa aveti un film sau o fotografie in care apar veterani, la care puteti adauga o ???poveste pentru suflet??? despre personajul de acolo, va rog sa va simtiti binevenit si la aceasta tema in continuare. Chiar daca povestea e ceva amuzant. Sunteti ???trecut prin viata??? si stiti sigur ce inseamna o poveste pentru suflet.
                    Ca sa va fac misiunea mai usoara, voi scrie inca odata pe scurt ce urmaresc eu cu aceasta tema: aceasta tema se vrea a fi un ???exercitiu de sinceritate si admiratie??? fata de cei mai longevivi amaturisti, prin care fiecare din noi incercam sa amintim ce ne-a impresionat mai mult la unul din ei, pe care-l cunoastem mai bine.
                    Va salut si va respect. Si va urez spor la scris si ???mai putin spor??? la incarcat filme

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X