Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Visco cere ajutor

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Visco cere ajutor

    Vreau sa-mi cumpar un lemn pe care-l au cei de la Andro.ro. Am nevoie de cineva din zona Odorhei-Miercurea Ciuc, poate Erdos Ferenc sau Jozsa Zoltan sau altcineva care doreste sa ma ajute, in alegerea unui anumit lemn, acestea avand caracteristicile inscrise intr-o carticica care insoteste fiecare lama in parte. Se ofera cineva?
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

  • #2
    visco cere..

    Problema e ca atit sala de joc cit si magazinul lui Antal Laci se desfiinteaza si inca nu se stie daca va exista un continuator la M-Ciuc. Produsele ANDRO si pana acum erau in custodie, Antal Laci fiind distribuitor exclusiv Butterfly. Totusi daca ai rabdare(momentan fiind hai-hui prin Europa),am sa incerc sa iau legatura cu Laci(daca s-a intors din Canada !) si sa vad ce are. Cu exactitate, pe ce ai pus ochii ?
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      De fapt vreau un lemn DHS Hurricane King care pe site scrie ca este disponibil. Vreau insa sa mi-l aleaga cineva dupa specificatiile din cartea tehnica.
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #4
        Si... multumesc mult!
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de VISCO
          De fapt vreau un lemn DHS Hurricane King care pe site scrie ca este disponibil. Vreau insa sa mi-l aleaga cineva dupa specificatiile din cartea tehnica.
          Scump Visco ala. Daca vrei un lemn adevarat ti-l recomand pe al meu din semnatura. E incredibil. Din auzite seamana cu HK si din jucate pot sa zic ca asa lemn bun nu am intalnit.
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu


          • #6
            Pai HK nu are carbon si nu este foarte rapid daca nu pui fete foarte rapide pe el. MC1 cum este? Are un pic de elasticitate?
            Mie-mi place foarte mult Acousticul care este tot fara carbon. Hiba lui cea mare este manerul care este prea subtire in varianta FL, de aia-l iau toti ST.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              MC-1 nu are feeling de carbon deoarece straturile exterioare sunt foarte groase. Ca feeling seamana cu Jonyer , doar ca este mai stabil la skimburile tari sau la capace (acolo intra carboanele). Este elastic , simti fiecare minge. Manerul FL este subtire dar mie imi place. Sper sa pun poze in curand.

              http://forum.oneofakindtrading.com.au/v ... php?t=1869http://www.mytabletennis.net/forum/foru ... ?TID=19290

              aici gasesti alte discutii despre seria MC .Cu mentiunea ca MC-1 nu este asa rapid cum se descrie pe acolo. Cu Nimbus Soft pe ea poti sa joci doar din inkeietura, are un control fantastic.
              Blade DHS PG 2
              FH: DHS Hurricane 3
              BH: Stiga Airoc Astro M

              Comentariu


              • #8
                Tot ce mi-ai spus despre ea suna excelent. Eu nu prea mai agreez feelingul de carbon sau ale materiale straine dar lemnele cu straturile exterioare groase, reusesc sa "ascunda" senzatia de "corp strain", exemplu, BTY Schalger Carbon, Primorac Carbon, etc.
                Daca ai senzatia de elasticitate ca la Jonyer iara este excelent, iar stabilitatea mai mare la raliuri este ceea ce-i lipseste acestuia. Sper sa aibe si dimensiunile putin mai mari decat ale Jonyerului, daca sunt macar 157/150 este f bine. Asta pt ca eu nu vad f bine si fiecare milimetru in plus la lungime conteaza. Ca forma l-am vazut in poze si arata excelent.
                Deja m-ai deturnat de la HK, Acoustic, BTY PC sau Yasaka Ma Lin Carbon, pe care le aveam in vedere.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de VISCO
                  Tot ce mi-ai spus despre ea suna excelent. Eu nu prea mai agreez feelingul de carbon sau ale materiale straine dar lemnele cu straturile exterioare groase, reusesc sa "ascunda" senzatia de "corp strain", exemplu, BTY Schalger Carbon, Primorac Carbon, etc.
                  Daca ai senzatia de elasticitate ca la Jonyer iara este excelent, iar stabilitatea mai mare la raliuri este ceea ce-i lipseste acestuia. Sper sa aibe si dimensiunile putin mai mari decat ale Jonyerului, daca sunt macar 157/150 este f bine. Asta pt ca eu nu vad f bine si fiecare milimetru in plus la lungime conteaza. Ca forma l-am vazut in poze si arata excelent.
                  Deja m-ai deturnat de la HK, Acoustic, BTY PC sau Yasaka Ma Lin Carbon, pe care le aveam in vedere.
                  160x150 suna bine , nu ?
                  azi o sa pun o poza cu pliurile.
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • #10
                    Suuuper! Ar mai fi ceva. Greutatea si echilibrarea?
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #11
                      Blade DHS PG 2
                      FH: DHS Hurricane 3
                      BH: Stiga Airoc Astro M

                      Comentariu


                      • #12
                        Blade DHS PG 2
                        FH: DHS Hurricane 3
                        BH: Stiga Airoc Astro M

                        Comentariu


                        • #13
                          Grosimea lamei este de aprox 6 mm , greutatea de 87 grame iar ekilibrarea e ok - manerul e destul de lung , lemnul e subtire - la mine cu 2 fete Tibhar Nimbus Soft pe ea bate tot tacamu pe la 175 grame. Dau superefecte cu Nimbus Soft pe ea incat am renuntat momentan la fete kinezesti. Dar si cand oi juca cu Hurricane 2 sau 3 pe ea sa te tii Licine sau Maloange !
                          Blade DHS PG 2
                          FH: DHS Hurricane 3
                          BH: Stiga Airoc Astro M

                          Comentariu


                          • #14
                            Am dat cu un H3 Pro de la Nittaku si nu ma impresionat deloc. Sarea la mai [putin de jumatate decat un Tenergy si era tare ca piatra. Dar nici nu avem noi adezivii chinezilor sa scoatem din ele ce pot. Oricum, este de incercat varianta cu burete #19. Promite!
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #15
                              Multumesc pt poze. E normal ca se simte ca un lemn fara carbon, cand carbonul este bagat atat de "adanc".
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de VISCO
                                Am dat cu un H3 Pro de la Nittaku si nu ma impresionat deloc. Sarea la mai [putin de jumatate decat un Tenergy si era tare ca piatra. Dar nici nu avem noi adezivii chinezilor sa scoatem din ele ce pot. Oricum, este de incercat varianta cu burete #19. Promite!
                                Altfel trebuie dat cu astea kinezesti. Trebuie agatata mingea , lovit "subtire" iar mana sa aiba o traiectorie mai lunga. Nu trebuie lovita mingea ca si cu astealalte fete. Daca il urmaresti pe Ma Lin intelegi ce vreau sa spun. Daca stii sa joci cu kinezestile scoti untul dintr-un oponent cu Tenergy cu tot.
                                Blade DHS PG 2
                                FH: DHS Hurricane 3
                                BH: Stiga Airoc Astro M

                                Comentariu


                                • #17
                                  Salut

                                  Salut Vali.
                                  Ai putea să faci o compara?ie a lemnului t?u cu ceva de la bty.
                                  Vroiam s?-mi iau un Donic SawTec Baum OFF, are control mare sau un Donic Waldner Black Devil Carbon Balsa, dar mai pus pe gînduri cu lemnul t?u Galaxy MC1.
                                  Blade: TBS Old Tag
                                  Fh:XIOM Vega Pro
                                  Bh:XIOM Vega Pro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Pe mine ma pus deja la cheltuiala .
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      visco cere ajutor

                                      intr-adevar fetele chinezesti(h2 si h3),cu care am jucat fiind lipicioase te ajuta foarte mult la jocul de deasupra mesei si la ridicare.totusi desi le-am lipit cred destul de bine nu au saritura pe care o au la jucatorii chinezi inainte de executarea serviciului(vezi WL).apropo fata nittaku h3 pro la care facea referire VISCO era a mea si lipita de el pe nittaku acoustic.
                                      extra sau P.S. desi joc acum cu lemn JUN MIZUTANI ZL cred ca NITTAKU ACOUSTIC este cel mai bun.
                                      in concluzie impartasesc parerea lui VISCO, ca chinezii au un secret pe care nu ni-l spun si de aceea sint cei mai buni (in afara de faptul ca sint multi dar muncitori nu lenesi si prosti)

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Eu cred in Dumnezeu nu in numerologie, asa ca teoria aceia cu selectia (naturala sau artificiala) dintr-un numar mai mare de posibilitati ma lasa rece. Alea sunt pentru adeptii lui Darwin care ca si el, se trag din maimuta. Daca peste Romania nu ar fi pogorat aceasta stare negativa pe care o simtim cu totii, am fi avut un numar egal sau mai mare de campioni decat chinezii, fie ei mai multi, chiar si de o mie de ori decat noi. Dar de ce nu se mai munceste suficient in Romania, de ce lucrurile se aseaza curmezis tot timpul, nimeni nu o sa poata explica pentru ca motivele ne transcend pe noi!
                                        Lemn- Bty Viscaria
                                        FH - TENERGY 05
                                        BH - TENERGY 80

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Daca ai observat jucatorii chinezi pe langa solutie normala mai au niste borcane pe care nu scrie nimic,acolo cred ca e secretul.Si Kreanga acum cativa ani avea la BNR un borcan cu o solutie de culoare alba cum ar fi acum solutia pe baza de apa.
                                          La cum sar fetele chinezilor 100% mai e ceva acolo ,un secret...si am observat o chestie...eu ma uit cu sonoru cam tare la meciuri si mi s-a parut ca fetele lor nu suna asa infundat cum suna niste fete chinezesti cu oricat speed glue as baga in ele.Au si o metoda de primare probabil cu mult timp inainte de joc ca sa le inmoaie ,cine stie poate aplica si ei metoda pe geam ca am vazut ca se poarta pe afara.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Cred ca aceasta interzicere a adezivilor VOC vrea sa anuleze afectul licorilor magice cu care probabil chinezii trateaza gumele.
                                            Primorac Carbon
                                            FH Dignics 09C
                                            BH JOOLA MAXX

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              E posibil si asta...totul e o chestiune de timp pana vor gasi o substanta care sa nu poate fi detectabila de aparat,devine chimie pura
                                              Eu cred ca e doar o chestie de a mari vanzarile,lemne noi,fete noi si chiar huse si genti noi.Am citit pe undeva ca au fost probleme la juniori unde deja se lipeste cu solutia pe baza de apa si anume ca au tinut paletele noi in husele vechi.Se pare ca "aparatul de mirosit" este f smecher.
                                              Ei vor sa vanda si atat , nu le pasa de sanatatea jucatorilor sau ca chinezii o sa joace mai prost,e vb de bani ,e foame de bani baieti ...
                                              Sa vedem dupa olimpiada ce se va hotara la sedinta...E posibil ca dupa ce o sa isi vanda marfa sa se revina totusi la speed glue...

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Acu sa nu o dam in misticism. Kinezii au o conditie fizica remarcabila , daca observati si felul de a lovi mingea e altul - au un elan mult mai mare decat europenii. Iar daca pleznesti ca lumea o fata kinezeasca face un zgomot de parca se sparge sticla.Lipitul pe sticla doar mai intinde si mai inmoaie cauciucul si buretele - asta face ca o fata kinezeasca sa fie mai asemanatoare cu una europeana, dar felul de a lovi mingea e altul decat cu fetele euro/japoneze ca sa obtii maxim de efect..
                                                Blade DHS PG 2
                                                FH: DHS Hurricane 3
                                                BH: Stiga Airoc Astro M

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  teodorus are dreptate - kestia cu adezivii e doar marketing
                                                  Blade DHS PG 2
                                                  FH: DHS Hurricane 3
                                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X