Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Visco cere ajutor

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Cole are niste pareri "ciudate" . Inainte lauda 896 , apoi zicea ca e paleta de incepatori. De asemenea lauda Focus 3 de la 729 despre care multa lume are pareri contrare. Apoi a inceput cu dume despre Inspirit UL ca este cu speed glue efect si alte bazaconii.

    Nu zic ca MC-1 este ultimate weapon , dar este un lemn testat cu succes in meciuri cu buni jucatori. Pe el Tibhar Nimbus Soft au mers ca unse. Acum am pus pe el pe forehand kinezeascai pt ca vreau sa demonstrez unora niste lucruri si sa imi imbunatatesc jocul de forehand odata cu asta.Fetele kinezesti sunt ceva mai pretentioase la executii si asa impusc doi iepuri dintr-un foc.
    Blade DHS PG 2
    FH: DHS Hurricane 3
    BH: Stiga Airoc Astro M

    Comentariu


    • #52
      eu am pus de vro 2-3 luni nimbus soft pe samsonov alpha si are aproximativ acelasi sunet zici ca e proaspat lipita...nici nu imi vine sa o relipesc ca se aude bine ... si sunt foarte multumit de cum merge la top spin si asa in general... nimbus simplu e putin mai hard dar se tine bine si el care il am pe rever nu are acelasi sunet ca softul...nu am incercat nimbus sound....dar parca e prea buna asta soft sa incerc alta pe viitor
      Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
      Fh: Xiom Omega II euro black
      Bh: Xiom Omega I euro max red
      Glue: Xiom i-bond
      http://www.okclub.lx.ro

      Comentariu


      • #53
        Sound-ul are cel mai puternic sunet dar la 2.0 sare putin ciudat cand dai mai tare. Depinde si de grosimea buretelui f mult. Cand un burete este f moale, este bine sa fie mai gros iar cand este tare e bun si mai subtire. Depinde mult si de topsheet. Daca topsheetul este subtire si elastic, mingia preseaza mai usor buretele. Si stilul de joc este foarte important: cei care dau drept nu au probleme dar cei care dau topspin (si acestia au diferite moduri si puteri de a lovi mingia). Un topspin "brush" nu preseaza buretele prea mult pe cand unul "european" dat de Kreanga indoaie si lemnul . Kreanga nu ar putea sa joace cu Nimbus.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #54
          Ai reusit sa vorbesti cumva cu d-l de la andro.ro legatura cu lemnu pe care il vrei?E cumva cel in editie speciala?Nu ai incercat pe alte situri,sau e prea mare pretul?
          Xi En Ting-X828
          Pryde 30
          Calibra LT Sound

          Comentariu


          • #55
            Nu am reusit sa vorbesc cu nimeni de la Andro.ro.
            Sunt si alte siteuri dar au intradevar preturi mai mari. Am incercat la Scoeler Micke dar nu mi-au raspuns la niciunul din cele patru mailuri. Poate nu inteleg engleza, cine stie?
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #56
              E nu inteleg,doar e si in engleza,oricum se pare ca pretul lor e foarte bun fata de alte site-uri.(megaspin),un exemplu doar.
              Xi En Ting-X828
              Pryde 30
              Calibra LT Sound

              Comentariu


              • #57
                Am trimis mesaje si de pe proforma lor de "contact" dar si direct de pe mail. Nu mi-a raspuns nimeni!
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #58
                  Poate se misca ei mai incet ,greu de crezut asta la niste nemti,sper sa primesti raspunsul cat mai repede.
                  Xi En Ting-X828
                  Pryde 30
                  Calibra LT Sound

                  Comentariu


                  • #59
                    Daca pui in cos, se onoreaza prompt, daca dai mail in care ceri sa-ti aleaga dupa indicatiile tale se lasa ceata!
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #60
                      Am o mie de mesaje Va dati seama
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #61
                        Imi aduce aminte de "Tinar si nelinistit", cind era pe la 900 de episoade ziceam ca poate nu prinde o mie ... si uite unde s-a ajuns
                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • #62
                          Cand era emisiunea Pro TV te asculta ce vezi vroiam sa sun si sa le zic sa dea reluare de la episonul 759 ca de pe la episodul 6 nu am mai vazut )))

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de FlorinBN
                            Imi aduce aminte de "Tinar si nelinistit", cind era pe la 900 de episoade ziceam ca poate nu prinde o mie ... si uite unde s-a ajuns
                            Pai da, ca sunt si eu ca Domnul Dragomir, "tanar si nelinistit" si ne-a gasit acu la varsta a "n"-a sa invatam tenis de masă si sa ne luptam cu lupi tineri cum sunt Alexandru Mircea si multi altii ca el! Astia nu au cum sa stea o clipa locului ca le da energia pe afara iar noi facem eforturi de vointa sa ne sculam de pe scaune sau canapele de piele (prietenii stiu de ce ).
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #64
                              Re: Visco cere ajutor

                              Postat în original de VISCO
                              Vreau sa-mi cumpar un lemn pe care-l au cei de la Andro.ro. Am nevoie de cineva din zona Odorhei-Miercurea Ciuc, poate Erdos Ferenc sau Jozsa Zoltan sau altcineva care doreste sa ma ajute, in alegerea unui anumit lemn, acestea avand caracteristicile inscrise intr-o carticica care insoteste fiecare lama in parte. Se ofera cineva?
                              Buna VISCO,

                              toate produsele expuse pe andro.ro vin din Germania, prin Fejer Andras. Il poti suna, vorbeste romana (tel. +49 16096229005). O alta posibilitate ar fi sa contactezi direct firma Sch?ler & Micke Sportartikel-Vertriebs GmbH, producatorul-distribuitor al marcilor ANDRO, DHS, XIOM si ADIDAS (TT). Persoana de contact este dl. Bj?rn Helbing - responsabil export (e-mail: bhelbing(at)schoeler-micke.de , lb. germana sau engleza).

                              Succes.
                              STIGA OFFENSIVE CR
                              Hexer HD. // T-64

                              Comentariu


                              • #65
                                Multumesc mult. La Scholer Micke am trimis patru mailuri. Doua de pe proforma siteului si doua direct de pe adresa mea de mail. Nu am primit nici un raspuns. La Andro.ro de asemenea. Cu domnul Fejer Andras nu am vorbit direct. Momentan, am reusit sa obtin un Nittaku Acoustic din Japonia cu o greutate redusa (83 gr), care se va expedia curand. Au fost singurii care au fost de acord sa-mi aleaga din stoc un lemn mai usor. In rest, toti ceilalti, cand rogi sa ti se aleaga un lemn dupa specificatii, se retrag.
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • #66
                                  Eu am primit raspuns la e-mail -ul trimis catre andro.ro ,cum ca imi va trimite marfa ce am comandat-o, sapt. asta.E-mail -ul mi-a fost trimis acum o sapt. daca imi aduc bine aminte dar marfa nu am primit-o inca.Nu stiu ce s-a intamplat .
                                  Xi En Ting-X828
                                  Pryde 30
                                  Calibra LT Sound

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Pai da, daca trimiteam un mail ca vreau sa cumpar ceva, raspundeau imediat, dar daca am specificat ca vreau sa-mi aleaga un lemn din mai multe (mare lucru), nu mai raspunde nimeni. Stiti ca lemnele au marja de eroare la greutate intre 4 si 8 grame, adica +/- 2 pana la +/- 4. Pai o diferenta de 8 grame este catastrofala pentru mine. Am adus un "Mazunov" pentru un prieten. Avea 108 grame. Cineva mi-a spus ca al sau are 96 de grame. Vi se pare putin lucru? Asta-i problema cu cumparaturile on-line. Nu poti sa alegi ca la magazin, iei ce-ti pun ei in pachet. Eu cu asta nu pot fi de acord!
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Visco , depinde de oameni. Eu am luat de la vrocosport Mazunov de 96 grame. Am intrebat la presports si mi-au raspuns ca au de vreo 100. Tot de la ei il cumparasem pe primul (102 grame) cand ma luasem dupa greutatea afisata pe site.
                                      Blade DHS PG 2
                                      FH: DHS Hurricane 3
                                      BH: Stiga Airoc Astro M

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        uite un site care afiseaza mai multe valori pentru cat cantaresc lemnele

                                        http://tak9.com/mall.php?cat=006001000& ... iew&no=788
                                        Blade DHS PG 2
                                        FH: DHS Hurricane 3
                                        BH: Stiga Airoc Astro M

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de vali
                                          Visco , depinde de oameni. Eu am luat de la vrocosport Mazunov de 96 grame. Am intrebat la presports si mi-au raspuns ca au de vreo 100. Tot de la ei il cumparasem pe primul (102 grame) cand ma luasem dupa greutatea afisata pe site.
                                          Pai despre tine era vorba. De la Mazunovul tau de 96gr pana la cel de 108 gr, sunt 12 grame. Pai sti cum se simt 12 grame in plus... La o asemenea marja de eroare mi se pare foarte normal sa cer eu unul mai usor iar altcineva care doreste stabilitate mai mare, unul mai greu. Numai ca vanzatorii on-line vor sa nu munceasca in plus. Fac un site si trebuie sa curga banii! Facil nu? Nu mai vorbesc de cei care vand doar "pielea ursului din padure" pt ca ei nu au depozite unde sa stocheze marfa. Pun niste poze preluate de pe alte site-uri iar atunci cand primesc comenzi, cauta locuri de unde sa aduca marfa si sa-si adauge comisioanele lor. De acestia nu avem nevoie!
                                          Lemn- Bty Viscaria
                                          FH - TENERGY 05
                                          BH - TENERGY 80

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            La megaspin ai incercat? Cred ca astia iti aleg ce vrei dar nu stiu daca au HK.Eu am colaborat f bine cu ei pana acum,am platit 20 de dolari pt transport dar mi-au trimis ce le-am cerut si a meritat.
                                            Aaaa...cu presports ai incercat? si astia colaboreaza f bine

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              La Mazunov din pacate e loterie ,nu e singurul caz de acest gen de care aud.Nu stiu de ce variaza asa mult greutatea la acest model...si da ai dreptate 12 gr se simt enorm cel putin pe mine sigur m-ar durea incheietura

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de vali
                                                uite un site care afiseaza mai multe valori pentru cat cantaresc lemnele
                                                http://tak9.com/mall.php?cat=006001000& ... iew&no=788
                                                Foarte bune fotografii. Am gasit dimensiunile dar nu si greutatile. Unde sunt?
                                                Lemn- Bty Viscaria
                                                FH - TENERGY 05
                                                BH - TENERGY 80

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de VISCO
                                                  Postat în original de vali
                                                  uite un site care afiseaza mai multe valori pentru cat cantaresc lemnele
                                                  http://tak9.com/mall.php?cat=006001000& ... iew&no=788
                                                  Foarte bune fotografii. Am gasit dimensiunile dar nu si greutatile. Unde sunt?
                                                  Vezi comboul indicat de sageata neagra ...Uite linkul de la Mazunov sa vezi ca au ST de 110 grame - pentru masokisti

                                                  http://tak9.com/mall.php?cat=006001000& ... iew&no=288
                                                  Blade DHS PG 2
                                                  FH: DHS Hurricane 3
                                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Hai ca le-am gasit tocmai cand postai si tu raspunsul. Multumesc mult. Profesionisti astia. Vand lemnele pe greutati, asa cum ar trebui sa le vanda toti. HK au intre 91 si 94 de grame (mult pt mine) iar Acoustic intre 84 si 89gr la FL si 84 si 94gr la ST! Asta ar trebui sa o retina toti si sa nu mai cumpere lemne pana nu intreaba greutatea lor. La HK, este trecut in carticica care-l insoteste si centrul de greutate, viteza repulsiva, cat la suta se pierde dupa primul bounce, in afara de greutate. Credeti ca majoritatea celor care vand acest lemn, cunosc aceste lucruri?
                                                    Lemn- Bty Viscaria
                                                    FH - TENERGY 05
                                                    BH - TENERGY 80

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X