Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Au trecut in nefiinta...

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Au trecut in nefiinta...

    SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE.
    Am pierdut un coleg extraordinar,un om bun si un exemplu de fair play atat in sport cat si in viata.
    http://www.bzi.ro/comment0-exclusiv-...o-video-397485
    Ultima editare de mentor; 28.oct.2013, 10:16.
    Lemn: Zhang Jike Super ZLC
    FH : DHS Hurricane 3 Neo National/Blue Sponge
    BH : Butterfly Dignics 05

  • #2
    Au trecut in nefiinta...

    Din pacate s-a stins din viata si jucatoarea de tenis de masă Valeria Borza la doar 29 de ani , legitimata la echipa franceza Lys-Lez-Lannoy

    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...e-ani-11797869
    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
    BH : Tenergy 05Fx
    FH : Tenergy 05Fx

    Comentariu


    • #3
      http://m.lavoixdunord.fr/region/lys-...b58796n1790576

      Comentariu


      • #4
        Citisem mai devreme..ce ti-e si cu viata.Cam ce ti-e scris...in frunte ti-e pus.
        Odihneasca-se-n pace.
        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
        FH - TENERGY 64
        BH - XIOM VEGA EUROPE

        Comentariu


        • #5
          Dumnezeu s-o odihneasca in pace!

          Comentariu


          • #6
            din pacate boala nu te intreaba daca esti om bun sau rau,tanar sau batran,condoleante familiei si celor care erau apropiati....
            fh-xiom vega-pro 2mm
            blade--galaxy-v16
            bh-xiom omega tour--max

            Comentariu


            • #7

              Comentariu


              • #8
                O mare pierdere prematura a TM
                Cinste si onoare Valeria BORZA
                Somnul de veci vegeat de ingeri.

                Comentariu


                • #9
                  Dumnezeu s-o odihneasca in pace! Lumea tenisului de masa o plange...
                  - - - Actualizat - - -
                  Postat în original de Teodorus Vezi post
                  C'est la vie ! Minutul 2,40 - scris pe un banner.... Ce ti-e viata !!!!
                  Suntem alatuti de familia indoliata.

                  Comentariu


                  • #10
                    Dumnezeu sa o ierte. O mireasa va juca tenis in rai!
                    FH: GoldArc 8, 2.1
                    STIGA XU XIN
                    BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                    Comentariu


                    • #11
                      Amaturistii din Agnita se alatura comunitatii pasionatilor de tenis de masă de pretutindeni si deplange trecerea in nefinta a Valeriei Borza,demna reprezentanta a tricolorului romanesc peste hotare.
                      Odihneasca-se in pace!
                      I love table tennis !

                      Comentariu


                      • #12

                        Comentariu


                        • #13
                          O veste tragica,din pacate....Dumnezeu s-o odihneasca!

                          Jucătoarea română de tenis de masă Valeria Borza a murit la doar 29 de ani.

                          Cauza morții a sportivei născute la Caransebeș a fost meningita bacteriană. Valeria Borza evolua de zece ani în Franța, la clubul Lys-lez-Lannoy, și avea în palmares titlul național a simplu junioare în anii 2000 și 2001, iar în 2005 a fost campioană a României în proba de dublu mixt.

                          Ea se îndrepta spre aeroportul din Charleroi, de unde urma să ia un avion spre România, unde dorea să își petreacă Sărbătorile de iarnă. Valeria a acuzat dureri de cap și a fost transportată de urgență la spitalul din Roubaix.

                          După ce a intrat în comă și a fost diagnosticată cu meningită bacteriană, românca în vârstă de 29 de ani s-a stins din viață. Valeria era colegă la echipa de club cu o altă jucătoare română: Bernadette Szocs.

                          "Chipul tău fericit îl vom păstra mereu în memoria noastră", a scris pe pagina sa de Facebook Daniela Dodean, componentă a lotului României.
                          MAZUNOV-FL-109GR.
                          DONIC BLUEFIRE M2
                          DONIC BLUEFIRE M2

                          Comentariu


                          • #14
                            Azi la stirile pro/tv la orele 13.00 trista veste v-a fi anuntata.
                            Suntem alaturi de familie in greau suferinta.
                            p.s. rugam un admin sa unifice cele 2 poturi.

                            Comentariu


                            • #15
                              Odihneasca-se in pace ! Condoleante familiei !

                              Comentariu


                              • #16

                                Comentariu


                                • #17
                                  Se pare ca inmormantarea va avea loc la Caransebeș. Noi, fratii Gavrilovici vom merge sa o petrecem pe ultimul drum. Pacat ca nu am cunoscut-o mai devreme. Daca nu se supara nimeni, ne vom permite sa reprezentam Amaturul ducand o coroana de flori in numele amaturului. Condoleante familiei indoliate si tuturor celor care i-au fost apropiati

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Chiar va rugam si va multumim pentru sprijin si reprezentare.
                                    Numai bine !

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Ideea d-lui Gavrilovici mi se pare demna de respect: Propun coordonatorilor circuitului sa permita transferul unei sume de 300 lei din bugetul anului 2013 catre d-l Gavrilovici, caruia ii multumesc pentru initiativa si pentru prezenta la tristul eveniment.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Eliza Samara a dedicat victoria echipei sala din semifinala in memoria VALERIA BORZA

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          ?mi pare rău să văd asemenea lucruri, domnilor.
                                          moartea e un lucru trist pentru oricine, nu doar pentru un sportiv.
                                          din păcate, însă, eu când văd asemenea știri mă încearcă și alte sentimente în afară de tristețe...
                                          printre altele, dacă nu m-aș controla suficient, aș putea foarte ușor să mă transform într-un criminal cu s?nge rece, pentru că mintea mea nu poate accepta contradicția stupidă ce caracterizează astăzi societatea românească.
                                          1. pe de o parte, o m?nă de corupți care nu vorbesc nici măcar limba engleză corect, dar ne guvernează și ne reprezintă în toată lumea, aleși de noi odată la 4 sau 5 ani ca să doarmă în parlament și ca să voteze legi care le permit să facă mai nou orice fără a putea fi pedepsiți; ei se prezintă toți doar la ședințele în care se propun măriri de salarii PENTRU EI
                                          2. pe de altă parte, valorile noastre veritabile SE JERTFESC LA PROPRIU PE ALTARUL SPORTULUI în alte țări; bucuria acelui antrenor francez, căruia românca noastră prin victoria ei i-a declanșat brusc pofta de dans, m-a făcut să-mi crească inima de bucurie, dar apoi mi-a și str?ns-o ca într-o menghină; asemenea lucruri ar trebui să vedem în sălile noastre de sport, nu în sălile altora.
                                          P?NĂ C?ND VOM MAI PERMITE, DRAGI PRIETENI, SĂ SE ?NT?MPLE ASTA?!?

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de adimucu Vezi post
                                            ?mi pare rău să văd asemenea lucruri, domnilor.
                                            moartea e un lucru trist pentru oricine, nu doar pentru un sportiv.
                                            din păcate, însă, eu când văd asemenea știri mă încearcă și alte sentimente în afară de tristețe...
                                            printre altele, dacă nu m-aș controla suficient, aș putea foarte ușor să mă transform într-un criminal cu s?nge rece, pentru că mintea mea nu poate accepta contradicția stupidă ce caracterizează astăzi societatea românească.
                                            1. pe de o parte, o m?nă de corupți care nu vorbesc nici măcar limba engleză corect, dar ne guvernează și ne reprezintă în toată lumea, aleși de noi odată la 4 sau 5 ani ca să doarmă în parlament și ca să voteze legi care le permit să facă mai nou orice fără a putea fi pedepsiți; ei se prezintă toți doar la ședințele în care se propun măriri de salarii PENTRU EI
                                            2. pe de altă parte, valorile noastre veritabile SE JERTFESC LA PROPRIU PE ALTARUL SPORTULUI în alte țări; bucuria acelui antrenor francez, căruia românca noastră prin victoria ei i-a declanșat brusc pofta de dans, m-a făcut să-mi crească inima de bucurie, dar apoi mi-a și str?ns-o ca într-o menghină; asemenea lucruri ar trebui să vedem în sălile noastre de sport, nu în sălile altora.
                                            P?NĂ C?ND VOM MAI PERMITE, DRAGI PRIETENI, SĂ SE ?NT?MPLE ASTA?!?
                                            Atita timp cit la conducerea oricarei formatiuni(fie ea politica ,financiara,cetateneasca)se afla persoane incapabile,si rau voitoare sau care isi vad doar interesul lor.De aceea cred ca am plecat din tara,si copii mei vor practica incontinuare tdm pe malurile Dunarii,dar mai aproape de izvoare.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Dumnezeu sa o ierte
                                              blade: Zhang Jike Super ZLC
                                              fh: Butterfly Tenergy 05
                                              bh: Dr. Neubauer Killer

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                am scris domnului Gavrilovici, nu știu dacă a citit. cu permisiunea dumneavoastră, mai scriu odată și aici.
                                                am înțeles că va fi prezent la ?nmorm?ntare și că va duce și o coroană.
                                                eu vreau să-i dedic campioanei noastre următoarele versuri (le cunoașteți deja):
                                                Ajungi din nou acasă, noaptea e iar prea scurtă…
                                                Răpusă de-oboseală te-ntinzi într-un șezlong.
                                                Se-aude numai ceasul ce ticăie într-una,
                                                Dar ție ți se pare c-o minge face „PONG!”
                                                încet, pe nesimțite, ochii se-ascund sub pleoape
                                                Și gîndurile toate în minte ți se sting,
                                                Iar visul care crește rotund și te cuprinde
                                                E-o minge mare, albă, care tot face „PING!”
                                                Poate cineva găsește ideea mea potrivită și face cumva ca și aceste versuri s-o ?nsoțească pe Vali... sigur va juca ping-pong și în rai, cu Dumnezeu...!

                                                Comentariu


                                                • #25

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X