Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Au trecut in nefiinta...

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dumnezeu sa-l odihneasca -n pace.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

    Comentariu


    • Am cunoscut un OM in adevaratul sens al cuvantului...Marcel GIOSAN.
      Cu un simt al umorului deosebit, cu vorbe mestesugite, si mai ales cu o putere de munca fantastica in organizarea si supervizarea turneelor , ramine in memoria mea pe veci!

      Imi aduc aminte cu melancolie de frumusetea si mai ales ineditul turneelor organizate de Marcel...ba un pastrav afumat, ba ceramica din dulcea Bucovina, ba un peste de Dunare....totdeauna gasea ceva nou,

      Oriunde era prezent aveai ocazia sa vizionezi in direct pe facebook meciurile cele mai importante ....stia sa te tina captiv in fata monitorului , chiar daca erai in celelalt capat al tarii.

      Drum bun Marcele spre locurile vesnice.....

      Condoleante familiei!!

      Comentariu


      • Rămas bun, Marcel

        Comentariu


        • MIi se face rau... nu am mai intrat demult pe forum... aveam doua mesaje necitite, unul era de la MARCEL
          ..."
          marcelgiosan a răspuns la Gala Tenisului de masă gălățean, Galați - 19.12.2020
          ?n Competiții 08.dec.2020, 14:16

          Anunț important!

          Cu nespusă părere de rău suntem nevoiți să reprogramăm Gala TDM gălățean pentru luna Ianuarie.
          ?n momentul în care vom identifica...

          ACUM NU II MAI POT RASPUNDE........ Nu te voi uita, PRIETENE!

          Blade Joola Carbon SWE
          FH Butterfly Tenergy 05
          BH Giant Dragon Talon Special

          Comentariu


          • ''Noi suntemcei care dau totul, din putinul lor, suntem constiinta unitara si fantomatica pe cre o surprinzi cu coada ochiului cand, amestecati printre voi propovaduim la mesele verzi demult uitata credinta in sine '' unt cuvintele lui, fauritor la Marginea de ceramica neagra pictata AMATUR ,cel ce ne delecta cu gulas la ceaun, cobze de pastrav afumat ori versuri bucovinene ale poetului Casianu Balabasciuc.... Iti multumim pentru tot, ramanem datori..... Ai ramas o pilda vie , iuitul nostru frate !

            Comentariu


            • iubitul

              Comentariu


              • Am crezut ca Dumnezeu va face o minune în prag de sărbători și Marcel va continua lângă noi cea ce a început și cea ce i-a plăcut cel mai mult! Probabil a considerat ca activitatea magistrala desfășurată pe Pământ va trebui sa o continue și în Ceruri. în mod sigur Amaturul a pierdut un om minunat și sper ca acolo Sus sa continue cu aceeași ardoare ce a lăsat neterminat pe Pământ. Eu nu ?i transmit "Odihna veșnică" ci " Drum lin printre stele Marcel și pregătește Cerul pt un Turneu Final când vom fi cu toții acolo!

                Comentariu


                • Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ! Un om extraordinar cu un suflet bun, l-a luat Dumnezeu la El in zile de Sarbatoare.....

                  Comentariu


                  • Astazi am aflat ca dl. Marcel Giosan a trecut in nefiinta. Mentionez ca am purtat cu dumnealui cateva discutii telefonice legate de organizarea tehnica,
                    insa nu l-am cunoscut personal. Promptitudinea si claritatea indicatiilor primite mi-au aratat ca dl. Marcel Giosan era un om dedicat dezvoltarii comunitatii
                    AmaTur.

                    Condoleante familiei!
                    "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                    https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                    Comentariu


                    • Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace.
                      Condoleante familiei!

                      Comentariu


                      • Marcel drum bun. Dumnezeu sa te odihneasca in pace.Echipa din Bacău iti multumeste pentru tot ajutorul acordat in dezvoltarea acestei "nebunii" care se numeste AMATUR.

                        Comentariu


                        • Dumnezeu sa te ierte Marcel ,un om de mare caracter Echipa din Bacău ?ți mulțumește pentru toate momentele petrecute împreuna

                          Comentariu


                          • Condoleante familiei ?ndoliat.
                            Drum lin spre ceruri.
                            Dumnezeu să-l odihnească în pace.
                            Marcel și Mișu.

                            Comentariu


                            • Dumnezeu sa--l ierte și să-l odihnească alături de cei drepți!

                              Trimis de pe al meu M2002J9G folosind Tapatalk

                              Comentariu


                              • Ramas bun Marcel !
                                Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace.
                                Condoleante familiei!

                                Comentariu


                                • Bun gasit prieteni.Tuturor iubitorilor de tenis de masă va aduc la cunostiinta plecare spre o lume mai linistita a celui ce a fost Bebe(Gheorghe)Mitrut,fost jucator divizionar si un foarte priceput antrenor care a crescut multe generatii de copii.Odihna vesnica Bebe !

                                  Comentariu


                                  • Incredibil ! Nu mai e Bebe ! Cel bun, cinstit si cuminte ! Avea ca proiect deschiderea unui club de pregatire pt copii . Iubea tot ce e legat de tenisul de masa, antrenor cu practica internationala ( Turcia , Israel , Portugalia ), sportiv la cei 67 ani , de o rara demnitate . Drum bun, prietene, Dumnezeu te iubeste !

                                    Comentariu


                                    • Cu durere vă aduc la cunostinta ca azi noapte s-a stins din viață cel ce a fost prieten,coleg și admirabil om.
                                      Țărau Vasile
                                      Condoleante familiei indurerate .
                                      Dumnezeu să-l odihnească în pace și drum lin spre ceruri

                                      Comentariu


                                      • Dumnezeu să-l ierte si sa-l odihnească în pace pe Vasile Tarau !
                                        Condoleante familiei !

                                        Comentariu


                                        • Sincere condoleante din partea Reghinenilor.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                            Cu durere vă aduc la cunostinta ca azi noapte s-a stins din viață cel ce a fost prieten,coleg și admirabil om.
                                            Țărau Vasile
                                            Condoleante familiei indurerate .
                                            Dumnezeu să-l odihnească în pace și drum lin spre ceruri
                                            Si tu ne-ai "lasat",''nea Vasile!?!?!?!?
                                            Te-ai dus sa completezi "echipa" cu Marcel,Adi si Geo,doi ierbari si doi softisti!
                                            Imi vor lipsi,de-acum,conversatiile noastre familiale,vorbele tale de duh si glumele cu care ne "ungeai" sufletul si faceai sa ne dispara emotiile si frustrarile!!!!!
                                            Drum lin spre ceruri,amice,Odihneste-te in Pace!
                                            I love table tennis !

                                            Comentariu


                                            • Cu adanca tristete aflu ca minunatul nostru prieten ,Stefan Moraru (Mielul) ne-a parasit!A fost un jucator extraordinar si un om deosebit!DUMNEZEU sa-L ocroteasca in Imparatia Sa!

                                              Comentariu


                                              • Bună ziua!

                                                Am o rugăminte către toți cei care ați avut pe cineva drag sau durere în suflet atunci când un amaturist coleg de-al nostru a plecat de lângă noi pentru totdeauna ( Să le fie țăr?na ușoară!!!) să ne ajutați cu câte o poză ?nsoțită de detaliile necesare (dată deces, ultimul domiciliu/localitatea), întru-cat doresc ca la turneul de la Cheile Grădiștei din 7-8 aug 2021 să aven un poster pe un material mai rezistent (poliplan) care poate fi montat si la alte locații unde organizatorul doreste să țină un moment de reculegere ?nsoțit de aceste fotografii.

                                                Pozele cu detaliile vă rog să le trimiteti pe adresa de mail gelu_vladoiu@yahoo.com

                                                Eu amintesc doar câțiva prieteni,... chiar si pozele lor cu o rezolutie mai bună ne-ar fi de mare ajutor.




                                                Decedat/Data

                                                02. august 2014- Mircea Bilanici din Timișoara, decedat în Sală la Viva;

                                                04 octombrie 2015- Bogdan Filimon zis Butelie din București, decedat în Sală la Focșani, la un Turneu Final;

                                                10 ianuarie 2019- Nica Ionuț, din Brașov, zis Ceaușescu, decedat in urma unui infarct;

                                                01 iulie 2019- Staicu Dan din Constanța;

                                                04.10.2019-Bulubașa Nicușor din Comănești;

                                                18 iulie 2020- Sinita Eugen din București;

                                                24 august 2020- Nicula Dumitru din Agnita, zis Geo Iarbă

                                                15 octombrie 2020- Balint Gabor din Odorheiul Secuiesc;

                                                03 decembrie 2020- Rădoi Marian din Slatina,( un copil, un accident);

                                                26 decembrie 2020- Giosan Marcel din Galați, părintele Amatur, răpus de acest virus în care unii nu cred!!!



                                                Așa cum am promis, nu-i vom uita niciodată!!!
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                  Bună ziua!

                                                  Am o rugăminte către toți cei care ați avut pe cineva drag sau durere în suflet atunci când un amaturist coleg de-al nostru a plecat de lângă noi pentru totdeauna ( Să le fie țăr?na ușoară!!!) să ne ajutați cu câte o poză ?nsoțită de detaliile necesare (dată deces, ultimul domiciliu/localitatea), întru-cat doresc ca la turneul de la Cheile Grădiștei din 7-8 aug 2021 să aven un poster pe un material mai rezistent (poliplan) care poate fi montat si la alte locații unde organizatorul doreste să țină un moment de reculegere ?nsoțit de aceste fotografii.

                                                  Pozele cu detaliile vă rog să le trimiteti pe adresa de mail gelu_vladoiu@yahoo.com

                                                  Eu amintesc doar câțiva prieteni,... chiar si pozele lor cu o rezolutie mai bună ne-ar fi de mare ajutor.




                                                  Decedat/Data

                                                  02. august 2014- Mircea Bilanici din Timișoara, decedat în Sală la Viva;

                                                  04 octombrie 2015- Bogdan Filimon zis Butelie din București, decedat în Sală la Focșani, la un Turneu Final;

                                                  10 ianuarie 2019- Nica Ionuț, din Brașov, zis Ceaușescu, decedat in urma unui infarct;

                                                  01 iulie 2019- Staicu Dan din Constanța;

                                                  04.10.2019-Bulubașa Nicușor din Comănești;

                                                  18 iulie 2020- Sinita Eugen din București;

                                                  24 august 2020- Nicula Dumitru din Agnita, zis Geo Iarbă

                                                  15 octombrie 2020- Balint Gabor din Odorheiul Secuiesc;

                                                  03 decembrie 2020- Rădoi Marian din Slatina,( un copil, un accident);

                                                  26 decembrie 2020- Giosan Marcel din Galați, părintele Amatur, răpus de acest virus în care unii nu cred!!!



                                                  Așa cum am promis, nu-i vom uita niciodată!!!
                                                  Buna seara tuturor celor care iubesc tenisul de masa la orice nivel.Dumnezeu sa va dea puterea de a nu i uita pe cei plecati.Au fost prieteni deosebiti.Imi iau permisiunea de a pune o intrebare: De ce acum,...este o reparatie morala in amintirea unor prieteni dragi sau in umbra unor greseli sau ambitii gresite?Eu personal pot posta multe "poze"cu Eugen moldoveanu sau Bogdan.....Filimon !.......si inca ceva..."Butelie" mi-a murit in brate !Sa va lumineze cel Sfant!

                                                  Comentariu


                                                  • Ca întotdeauna, nu faci nimic, strici ce poți! Te-am rugat să-ți vezi de ale tale. De ce nu faci tu? Când fac alții nu e bine, e prea târziu, etc. De ce acum? Asa ca să te miri tu!....comentezi tâmpenii!
                                                    Hobby: Motoare si ski !
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X