Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

GAC GROUP 2013 ITTF World Tour Grand Finals,09 Jan 2014 - 12 Jan 2014, Dubai, UAE

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Mie-mi apare mesaj ca pagina ittv este infestata de un troian si nu se poate accesa, dar imagini in direct am, transmisie live de la masa 2. La voi la fel ?

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de iuliu zedler Vezi post
      Mie-mi apare mesaj ca pagina ittv este infestata de un troian si nu se poate accesa, dar imagini in direct am, transmisie live de la masa 2. La voi la fel ?
      Eu am vazut Wang Hao cu Niwa nu stiu la ce masa a fost dar s-a vazut bine

      Comentariu


      • #28
        acum s-a terminat Wang/Koki 4-1,iar pe cealalta camera se vede sala cu mesele goale

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de Zosim1 Vezi post
          Eu am vazut Wang Hao cu Niwa nu stiu la ce masa a fost dar s-a vazut bine
          L-am vazut si eu.
          - - - Actualizat - - -
          Era masa 2.

          Comentariu


          • #30
            Si eu am vazut meciul Wang Hao - Niwa Koki care s-a desfasurat la masa nr.2 si imaginea a fost buna.

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de dennis Vezi post
              Si eu am vazut meciul Wang Hao - Niwa Koki care s-a desfasurat la masa nr.2 si imaginea a fost buna.
              Se mai joaca azi ceva?

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de Antal Denes Vezi post
                Se mai joaca azi ceva?
                Miine de la ora 7.00 CET

                Comentariu


                • #33
                  Emi la acea ora matinala sunt la munca

                  Comentariu


                  • #34
                    Vizionare placuta
                    http://www.youtube.com/watch?v=Pt_zD...j1BU0WsfxS#t=7
                    http://www.youtube.com/watch?v=5UTOk...j1BU0WsfxS#t=9
                    http://www.youtube.com/watch?v=sAU-a...1BU0WsfxS#t=41
                    Trebuie sa existe si un meci pentru "ierbari"

                    http://www.youtube.com/watch?v=VVg9j...1BU0WsfxS#t=10
                    Ultima editare de dennis; 09.ian.2014, 21:13.

                    Comentariu


                    • #35
                      Rezultatele de ieri:
                      - la masc: http://www.ittf.com/competitions/tes..._Event_Type=MS
                      - la fem: http://www.ittf.com/competitions/tes..._Event_Type=WS
                      Meciurile de azi:
                      - semifinale U21 fete de la 8:00 si baieti de la 8:30
                      - turul 2 - 11:00 (ora Ro) -baieti; fete -12:30, dublu baieti -14:00 (tur 1 eliminatoriu). Maine de la 9:30 dublu fete.

                      Comentariu


                      • #36
                        la ce ora joaca ma long cu zike?acolo am vazut ora 13!ma refer la ora Romaniei!
                        tb alc t05/t05 fx

                        Comentariu


                        • #37
                          Ma Long - ZHANG Jike se va desfasura in data de 11.01.2014 ora 11.00 la masa nr.1(adica maine)
                          Semne bune anul (2014) are.
                          Avem un european in finala de la U 21 baieti
                          MORIZONO Masataka JPN - FRANZISKA Patrick GER : 0-4 (4-11,6-11,5-11,13-15)
                          si al doilea european ajunge in finala la U 21 baieti
                          CHEN Feng SIN - GAUZY Simon FRA : 1-4 (11-7,5-11,6-11,3-11,7-11)
                          - - - Actualizat - - -
                          Finala la U 21 baieti este una europeana (intre Germania si Franta)
                          [B]FRANZISKA Patrick - GAUZY Simon [/B] masa nr. 1 ora 15.30
                          La U21 feminin situatia este urmatoarea:
                          LIN Ye SIN - HAMAMOTO Yui JPN : 4-2 (11-9,11-8,5-11,15-13,8-11,11-4)
                          NG Wing Nam HKG - YANG Haeun KOR : 4-3 ( 8-11,11-5,11-13,12-10,9-11,11-8,12-10)
                          Finala la U 21 fete : ora 15.00 masa nr.1
                          LIN Ye SIN - NG Wing Nam HKG
                          Meciuri care se vor desfasura astaziplus cele doua finale de la U 21)
                          Simplu feminin - sferturi de finala (de la ora 12.30) si semifinale (de la ora 17.30 una si celalta de la ora 18.00)
                          Dublu masculin - sferturi de finala ( de la ora 14.00 )
                          - - - Actualizat - - -
                          DING Ning CHN - FENG Tianwei SIN: 4-2 (10-12,11-6,13-15,11-5,11-9,11-
                          ZHU Yuling CHN - LI Xiaoxia CHN : 0-4 (5-11,5-11,2-11,7-11)
                          ZHAO Yan CHN - PAVLOVICH Viktoria BLR : 0-4 (4-11,8-11,5-11,7-11)
                          JEON Jihee KOR - LIU Shiwen CHN : 1-4 (11-7,7-11,3-11,4-11,2-11)
                          - - - Actualizat - - -
                          La dublu masculin:

                          GAO Ning SIN / LI Hu SIN - YANG Zi SIN / ZHAN Jian SIN : 4-0 (11-9,11-5,11-9,12-10)

                          KIM Minseok KOR / SEO Hyundeok KOR - GARDOS Robert AUT / HABESOHN Daniel AUT: 4-0 (11-3,11-9,11-8,11-9)

                          Austriecii au jucat foarte slab. In setul IV conduceau cu 6-1, 8-2, 9-3, dupa care coreenii au egalat 9-9 si au castigat setul si meciul.

                          CHIANG Hung-Chieh/HUANG Sheng-Sheng TPE - CHEN Chien-An/CHUANG Chih-Yuan TPE : 4-1 (12-10,6-11,11-9,11-7,11-7)

                          KARLSSON Kristian SWE/KARLSSON Mattias SWE - LIVENTSOV Alexey RUS/PAIKOV Mikhail RUS : 4-1 (11-9,7-11,13-11,11-5,11-4)
                          - - - Actualizat - - -
                          Finala la U21 fete:
                          LIN Ye SIN - NG Wing Nam HKG : 4-2 (11-9,11-9,10-12,8-11,11-6,11-6,)
                          Finala la U21 baieti
                          FRANZISKA Patrick GER - GAUZY Simon FRA : 2-4 ( 7-11,11-9,8-11,11-8,6-11, 12-14)
                          - - - Actualizat - - -
                          Urmeaza semifinale la simplu feminin:
                          DING Ning CHN - LI Xiaoxia CHN masa nr.1 ora 17.30 (adica acum)
                          PAVLOVICH Viktoria BLR - LIU Shiwen CHN programat la ora 18.00 dar va fi probabil 18.20
                          - - - Actualizat - - -
                          Ding Ning este in finala. A castigat meciul cu LI Xiaoxia : 4-3 (11-5,11-7,9-11,11-2,9-11,5-11,11-2)
                          - - - Actualizat - - -
                          PAVLOVICH Viktoria BLR - LIU Shiwen CHN :2-4 (11-8,3-11,4-11,9-11,11-8,10-12)
                          Liu Shiwen este a doua finalista dupa un meci foarte frumos si foarte disputat. In setul VI Pavlovich a avut 10-8 si a pierdut cu 10-12.
                          - - - Actualizat - - -
                          A urmat festivitatea de premiere la U 21 feminin si masculin.
                          Au urcat pe podium doar locurile I si II adica :
                          la feminin
                          - locul I LIN Ye SIN
                          - locul II NG Wing Nam HKG
                          iar la masculin
                          - locul I Gauzy Simon FRA
                          - locul II Franziska Patrick GER
                          - - - Actualizat - - -
                          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	1503292_766148330081839_1387030367_n.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	29,7 KB 
ID:	769677 Bucuria lui Gauzy Simon la castigarea locului I la U 21 baieti
                          - - - Actualizat - - -
                          Programul zilei de maine 11.01.2014

                          de la ora 8.00 pana la 9.30 se desfasoara semifinalele la dublu masculin, la masa nr.1 - in direct;

                          de la ora 9.30 pana in jurul orei 11.00 se desfasoara la mesele nr.1 si nr.2 sferturile de finala la dublu feminin - in direct

                          din jurul orei 11.00 incep meciurile de simplu masculin numai la masa nr.1

                          1. Ma Long - Zhang Jike

                          2. KIM Minseok KOR - SHIONO Masato JPN

                          3. XU Xin CHN - SALIFOU Abdel-Kader FRA

                          4. WANG Hao CHN - FAN Zhendong CHN
                          - - - Actualizat - - -
                          http://www.youtube.com/watch?list=PL...KuKLlYTBM#t=12
                          - - - Actualizat - - -
                          http://www.youtube.com/watch?list=PL...VCrxiixag#t=55
                          - - - Actualizat - - -
                          http://www.youtube.com/watch?list=PL...VCrxiixag#t=55
                          - - - Actualizat - - -
                          http://www.youtube.com/watch?list=PL...&v=xFOUBqF-wy8
                          Ultima editare de dennis; 10.ian.2014, 09:44.

                          Comentariu


                          • #38
                            MA Long CHN - ZHANG Jike CHN = 4-3 (8-11, 3-11, 12-10, 11-8, 11-6, 9-11, 11-5)
                            - - - Actualizat - - -
                            la 12:30 WANG Hao CHN - FAN Zhendong CHN
                            - - - Actualizat - - -
                            toate meciurile de azi se joaca la masa 1
                            - - - Actualizat - - -
                            incepe in cateva clipe KIM Minseok KOR vs SHIONO Masato JPN

                            Comentariu


                            • #39
                              Meciul Ma Long - Zhang Jike : 4-3 a fost un meci viu disputat si cred ca Ma Long este favorit la castigarea trofeului.
                              KIM Minseok KOR - SHIONO Masato JPN: 4-3 ( 11-6,11-5,11-8,3-11,4-11,7-11,11-6)
                              Meci interesant. Cred ca Minseok a patit ceva la mana dreapta, deoarece dupa 3-0 la seturi am observat ca nu mai lovea mingea nici la fel de tare si parca se ferea sa tot dea topspin.
                              Deasemenea, se tinea de mana dreapta dupa setul IV si antrenorul i-a prins mana dreapta in zona de sub umar.
                              Ultima editare de dennis; 11.ian.2014, 13:02.

                              Comentariu


                              • #40
                                KIM Minseok KOR - SHIONO Masato JPN = 4-3 (11-6,11-5,11-8,3-11,4-11,7-11, 11-6)
                                Fantastica revenire a japonezului Masato dupa 0-3. Si in ce maniera !!! Extraordinar acest Masato, un japonez atipic, rabdator, cu stil coreean (parca ar fi antrenat de Joo Se Hyuk), excelent aparator !
                                In 11 august 2010, in primul lor meci, la openul Koreean, Kim a castigat cu 4-0. Astfel scorul intre cei doi devine 2-0 pentru Kim.
                                - - - Actualizat - - -
                                XU Xin CHN - SALIFOU Abdel-Kader FRA = 4-0 ( 11-8,11-6,11-8,12-10). Incomod jucator acest Salifou....

                                Comentariu


                                • #41
                                  Xu Xin - SALIFOU Abdel-Kader FRA : 4-0 (11-8,11-6,11-8,12-10)
                                  Interesant ca in setul IV la scorul de 4-3 pentru Salifou, arbitrul i-a aratat cartonas rosu antrenorului francez si acesta a plecat de la spatiul de joc. Probabil a fost trimis in tribuna pentru incurajarile pe care le facea pentru Salifou sau ... poate pentru vociferari. Nu stiu exact.
                                  Nu am auzit nimic, poate si pentru ca statia audio se aude cu reverberatii si cand incepe setul se aude un zgomot ( muzica sau tobe, ...).

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Incepe in cateva momente WANG Hao CHN vs FAN Zhendong CHN. Va vine sa credeti sau nu, este prima intalnire oficiala intre cei doi.
                                    - - - Actualizat - - -
                                    Postat în original de dennis Vezi post
                                    Xu Xin - SALIFOU Abdel-Kader FRA : 4-0 (11-8,11-6,11-8,12-10)
                                    Interesant ca in setul IV la scorul de 4-3 pentru Salifou, arbitrul i-a aratat cartonas rosu antrenorului francez si acesta a plecat de la spatiul de joc. Probabil a fost trimis in tribuna pentru incurajarile pe care le facea pentru Salifou sau ... poate pentru vociferari. Nu stiu exact.
                                    Si in primul meci de dublu masc. arbitrul a acordat cartonasul rosu antrenorului singaporez, la scorul de 2-1 la seturi pt. ai lui, cded ca pentru sfaturi in timpul meciului.
                                    - - - Actualizat - - -
                                    WANG Hao - FAN Zhendong = 1-4 (9-11,12-10,5-11,3-11,9-11). No comment !

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Wang-Fan 1-4 o mica surpriza!

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        WANG Hao CHN - FAN Zhendong CHN :1-4 (9-11,12-10,5-11,3-11,9-11).
                                        Vor fi meciuri frumoase maine la simplu masculin,
                                        Ma Long CHN - Kim Minseok KOR

                                        Xu Xin - Fan Zhendong
                                        Ultima editare de dennis; 11.ian.2014, 14:20.

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          La 14:30 DING Ning CHN - LIU Shiwen CHN, meciul meciurilor la fem. .... anticipata si adevarata finala ...

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Ding Ning - Liu Shiwen : 2-4 ( 9-11,11-9,9-11,4-11,11-4,7-11)
                                            Meci frumos, viu disputat. Pacat ca Ding a incercat prea mult in primele seturi sa preia cu topspin serviciu lui Shiwen si de aici multe greseli.
                                            Felicitari ambelor jucatoare pentru lectia de tenis oferita spectatorilor si telespectatorilor.
                                            Dupa finala la simplu feminin urmeaza finala la dublu masculin
                                            GAO Ning SIN/LI Hu SIN - CHIANG Hung-Chieh/HUANG Sheng-Sheng TPE
                                            Ultima editare de dennis; 11.ian.2014, 15:29.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              DING Ning CHN (2 WR) - LIU Shiwen CHN (1 WR) = 2-4 (9-11,11-9,9-11,4-11,11-4,7-11)

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                A sosit si timpul ca Liu Shiwen sa se impuna in fata colegei Ding Ning 4-2

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Frumoasa si scurta festivitatea de premiere la simplu feminin.
                                                  Premiile sunt cele anuntate initial adica pentru :
                                                  locul I Liu Shiwen - 104.000 dolari
                                                  locul II Ding Ning - 52.000 dolari.
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  GAO Ning SIN / LI Hu SIN - CHIANG Hung-Chieh/HUANG Sheng-Sheng TPE: 4-3 (6-11,12-10,12-10,8-11,11-8,7-11,11-9)

                                                  Meciul a fost aprig disputat si in final perechea din Singapore a luat locul I si trofeul.

                                                  Singapore este la al doilea loc I dupa ce si-a adjudecat si primul loc la U 21 fete
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  http://www.youtube.com/watch?list=UU...XJ_sNMm-Q#t=70
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  http://www.youtube.com/watch?list=UU...aozTgF6O-E#t=2
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  http://www.youtube.com/watch?list=UU...ZOVqu9kByo#t=4
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=_KR4i...1BU0WsfxS#t=16
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=KnGzz...MfXUa0ttxMoIZw

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    In prima semifinala: MA Long CHN - KIM Minseok KOR = 4-0 (11-5,11-6,11-5,11-5)
                                                    La 10:30 cealalta semifinala: XU Xin CHN - FAN Zhendong CHN

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X