pingpongshop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 3tenismasa.ro 468x60
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 42

Subiect: cartea AmaTur se află în sacul lui "Moș AdiMucu"

organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.111
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    81 z 6 h 33 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4382
    Ieri am avut placerea de a-l revedea pe Maestrul Adimucu,trecut pe la sala sa ne salute inainte de reintoarceea la Sibiu.Printre obisnuitele discutii legate de sala,copii si Amatur,distinsul nostru coleg mi-a marturisit dorinta lui arzatoare de a vedea implinit proiectul Cartea Amatur,aflat momentan in suspans din ratiuni financiare!........
    Cunoscand interesul majoritatii amaturistilor pentru achizitionarea acestei capodopere literar-sportive,ma intreb cum am putea noi,Amaturul,sa-l ajutam sa duca la bun sfarsit acest proiect......si am facut niste calcule simple:
    -Valoarea totala a investitiei-8000 ron(dupa spusele Maestrului)
    -Primul tiraj-500 exemplare(obligatoriu!)
    -Pret articol-incepand de la 16 ron/exemplar
    (Eu ma gandesc la 25-30 ron exemplarul,la care sunt dispus sa adaug un bonus de 50 pentru a intra in posesia unui exemplar cu autograful Maestrului!)
    Maestrul adauga la formatul final al cartii un bonus de 1-5 pagini de publicitate sponsorilor,realizata in stilu-i caracteristic!
    Sorine!Exista sansa ca sa-l imprumutam din fondurile Amatur?Cu scadenta inaintea Turneului Final,eventual!?
    I love table tennis !

2. Mulțumesc adimucu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place INDISPONIBIL le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    40
    Postări
    2.912
    Timp total online
    51 z 4 h 47 m
    Timp online pe zi
    22 m
    Reputație
    3985
    Exista la Campulung Muscel Editura Larisa care face carti la preturi exceptionale. Sotia mea care este cadru didactic a publicat 2 carti cu urmatoarele preturi:

Carte 65 pagini - 10 lei/bucata format A5 - alb-negru cu coperti color (ISBN inclus)
    Carte 120 pagini - 15 lei / bucata format A5 - color (ISBN inclus).

Avantajul este ca face si tiraje mici - incepand de la 50 de bucati. Cred ca e de luat in seama in conditiile unui buget redus!

4. Mulțumesc Antal Denes, csabazedler, adimucu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place dado_daniel, mateidumitru le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    02.04.2009
    Locație
    Brasov, Romania, Romania
    Vârstă
    61
    Postări
    6.145
    Timp total online
    149 z 12 h 30 m
    Timp online pe zi
    1 h 6 m
    Reputație
    5290
    Suna tentant Alin,ce zici?

maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    61
    Postări
    1.430
    Timp total online
    133 z 7 h 32 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    1879
    [QUOTE=Sorin Botirca;218342]Exista la Campulung Muscel Editura Larisa care face carti la preturi exceptionale. Sotia mea care este cadru didactic a publicat 2 carti cu urmatoarele preturi:

Carte 65 pagini - 10 lei/bucata format A5 - alb-negru cu coperti color (ISBN inclus)
    Carte 120 pagini - 15 lei / bucata format A5 - color (ISBN inclus).

Maestre adimucu,ce se mai aude de carte,propunerea de mai sus este foarte bine venita.Ai studiat-o,te-ai documentat in acest sens,pentru a tipari cartea,deoarece multa lume este nerabdatoare s-o citeasca cat de repede.E posibil sa mai adaugi ceva capitole referitoare la alti amaruristi care ti-au atras atentia si de aceea intarzie aparitia cartii.Revin cu propunerea facuta mai sus si anume..
    Deschide un cont la o banca sa depunem sa zicem 10 ron pentru achizitionarea cartii tale,urmand ulterior sa-ti platim diferenta daca este cazul.Acesti bani te vor ajuta pentru grabirea tiparirii cartii tale cat mai repede posibil.Te rog sa ne raspunzi aici cat mai curand posibil in legatura cu ce-ai hotarat privitor la tiparirea si vanzarea cartii scrise de tine.Noi toti speram sa auzim NUMAI vesti bune din partea ta.Succes.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

7. Mulțumesc adimucu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place INDISPONIBIL, csabazedler, mateidumitru le-a plăcut acest mesaj
    mmroglobalnet
    Guest
    Subscriu.E buna ideea .Si eu vreau sa mi procur cartea intrucat ma gasesc in ea ca tip de om.
    Am citit putine poezii puse pe forum de Adi si le consider reusite.
    Vreau tot volumul.

9. Mulțumesc adimucu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place PRIZA TOK, csabazedler, mateidumitru le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    48
    Postări
    1.258
    Timp total online
    18 z 6 h 43 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    1462
    Am mai primit aici o idee interesantă.

Să văd cum fac să mă dau de trei ori peste cap și să mă transform în... Leonard Josefini

Ideea domnului Botircă mă apropie mai mult de ceva „realizabil”. Mai cerc odată și așa, să văd dacă iese.

maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    48
    Postări
    1.258
    Timp total online
    18 z 6 h 43 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    1462
    Intrucat documentul se afla deja in tipografie si am platit chiar si un avans, ceea ce scriu aici in continuare nici daca vreau nu mai poate fi minciuna:

in cursul lunii septembrie vor exista OFICIAL 1000 de exemplare, inregistrate la Biblioteca Nationala, din prima si singura (deocamdata) carte scrisa de un roman despre tenisul de masa la nivel de amatori
    asta inseamna ca dumneavoastra, stimabili domni, veti fi de acum incolo eroi adevarati.

mai ramane sa rezolv o singura problema, dar aceea e cea mai putin importanta, desi nu chiar usor de rezolvat: vreo 3 sau 4 deplasari la niste turnee unde sa vin cu cateva mostre si sa "incerc marea cu degetul"

tot ce conteaza este ca pot sa spun deja ca sunt cronicar sportiv si imi face o deosebita placere, dar ma si onoreaza faptul ca asta s-a intamplat in stransa legatura cu dumneavoastra si cu aceasta fantastic de frumoasa miscare sportiva.

concluzionand: asa cum v-am obisnuit deja, voi mai asista probabil la turnee ca spectator, dar incepand de acum voi avea de fiecare data pregatite si niste carti. "just in case"
    sper sa va surada ideea ca sunteti eroi reali ai unei carti. si va sugerez sa va ganditi doar la urmatorul lucru: poate cea mai frumoasa carte pe care copiii sau nepotii dumneavoastra ar putea s-o citeasca va fi una in care sunteti chiar "eroul preferat". si nici macar n-a trebuit sa faceti "comanda" pentru asta

daca am dreptate, inseamna ca macar un om se va bucura de fiecare data cand voi mai scrie pe forum ca vreau sa vin sa fac galerie la cutare turneu

12. Mulțumesc Antal Denes au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Zosim1, Vali Suta, INDISPONIBIL, NoRo, iuliu zedler, tavy le-a plăcut acest mesaj
    mmroglobalnet
    Guest
    Felicitari Adimucu.E o mare performanta ca ai reusit sa pui proiectul pe roate.Astept cu interes cartea, vreau sa o cumpar.
    Daca vii pe la turnee prin tara , e musai sa iei si o paleta in mana si sa intri in grupa inferioara a turneului , la pinguini eventual.Nu cred ca ti va cere cineva taxa de inscriere in concurs.
    Vei putea astfel sa verifici daca ceea ce ai scris in carte e adevarat sau nu.

14. Îmi place Antal Denes, adimucu le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.111
    Timp total online
    81 z 6 h 33 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4382
    Citat Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
    Felicitari Adimucu.E o mare performanta ca ai reusit sa pui proiectul pe roate.Astept cu interes cartea, vreau sa o cumpar.
    Daca vii pe la turnee prin tara , e musai sa iei si o paleta in mana si sa intri in grupa inferioara a turneului , la pinguini eventual.Nu cred ca ti va cere cineva taxa de inscriere in concurs.
    Vei putea astfel sa verifici daca ceea ce ai scris in carte e adevarat sau nu.
    Cu modestia-i recunoscuta,Mestrul a uitat sa precizeze ca joaca ........cu mana stanga.....deci nu mai e demult un pinguin!!!!!
    Allez,Maestre!Arata-ne cartea odata,ca nu mai avem rabdare!Stau aici printre "straini" si n-am ce citi!!!!!!
    I love table tennis !

16. Îmi place GeluBv le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    48
    Postări
    1.258
    Timp total online
    18 z 6 h 43 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    1462

să-mi spună și mie cineva ce înseamnă ?pinguin?. (nu ăia de pe banchiză. ăia știu ce sunt)

taxa de înscriere mi-o plătesc. eu sunt om corect până-n pânzele albe. doar maestrul Zedler a fost prea darnic și m-a cam dus gratis la turnee. sunt dator vândut...
    acum la turnee eu sunt, începând din 2012 toamna, ?spectator de lux?. împătimit, ce-i drept.

mai e mult până voi lua eu din nou paleta în mână. e un vis mai frumos (și pare că și mai îndepărtat) decât cartea pe care am scris-o.
    voi să fiți sănătoși și să vă luați vitaminele în fiecare zi, ca să mai am și eu ce vedea din când în când la turnee. sau ce citi pe aici pe forum.

Citat Postat în original de csabazedler Vezi post
    Allez,Maestre!Arata-ne cartea odata,ca nu mai avem rabdare!Stau aici printre "straini" si n-am ce citi!!!!!!
    ce să-ți fac dacă ai plecat și n-ai vrut să-mi dai nici adresa? mai rabdă, iar când vii înapoi pune și de un turneu la Agnita, că anul ăsta ai cam ?șomat? la acest capitol. ai prins gustul la joc, asta am văzut, dar de organizare ai cam uitat

înțelept
    Data înscrierii
    02.04.2009
    Locație
    Brasov, Romania, Romania
    Vârstă
    61
    Postări
    6.145
    Timp total online
    149 z 12 h 30 m
    Timp online pe zi
    1 h 6 m
    Reputație
    5290
    Felicitari,la Sibiu poate intram in posesia capodoperei,mult asteptate.

19. Mulțumesc adimucu au mulțumit pentru mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    55
    Postări
    5.986
    Timp total online
    135 z 14 h 2 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    15886
    Citat Postat în original de adimucu Vezi post

să-mi spună și mie cineva ce înseamnă „pinguin”. (nu ăia de pe banchiză. ăia știu ce sunt)

...o parte dintre ei sunt cei cu burtica pentru ca folosesc mult lichid in combinatie cu manutzele, care in timpul jocului, se misca mai greu. Definitia completa ti-o da Berov,...el sta pe banchiza

21. Îmi place mateidumitru, INDISPONIBIL, adimucu le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    48
    Postări
    1.258
    Timp total online
    18 z 6 h 43 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    1462

...n-am râs de Berov. el parcă nici n-are burtă. ba cred că a mea e mai mare decât a lui și eu nici nu țin la bere

23. Îmi place INDISPONIBIL le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.111
    Timp total online
    81 z 6 h 33 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4382
    Maestre,voi fi cu gandul alaturi de tine in ziua lansarii capodoperei!
    Ferice de cei ce vor avea privilegiul s-o citeasca (printre primii) de la cap la coada!
    Felicitari Maestre,tie si cititorilor tai !!
    I love table tennis !

25. Mulțumesc adimucu au mulțumit pentru mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    23.11.2009
    Locație
    Agnita
    Vârstă
    60
    Postări
    2.111
    Timp total online
    81 z 6 h 33 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    4382
    Am parcurs cu emotie fiecare pagina a cartii,radeam si plangeam ca un copil fericit!Aline,te-ai intrecut pe sine cu aceasta carte,si-ti spun asta nu doar fiindca numele meu apare mai des amintit ca altele!Toti cei amintiti,si cei care vor mai fi,vor realiza ca fac parte din realitatea zilelor de ieri,azi si maine a tenisului de masa pentru amatori.Iar cand destinul ne va "sterge" de pe fata pamantului,intr-o "buna" zi,va ramane vesnica amintirea noastra prin salile de sport unde se (mai) aude tacanitul unei mingi de ping-pong si se (mai)rosteste cuvantul Amatur!Multumesc pentru dedicatie,Maestre!
    I love table tennis !

27. Mulțumesc adimucu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place tavy, GeluBv, PaliHR, Zosim1 le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. Răspunsuri: 24
    Ultimul post: 08.04.2019, 13:35
  2. Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 10.04.2017, 22:10
  3. Răspunsuri: 20
    Ultimul post: 09.04.2017, 18:36
  4. Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 08.04.2017, 17:37