Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cartea AmaTur se află în sacul lui "Moș AdiMucu"

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cartea AmaTur se află în sacul lui "Moș AdiMucu"

    Dragi amaturiști, vă urez în primul rând sărbători fericite și sper ca în seara asta să vă ?mpăcați toți!

    Aș fi vrut să vin cu sacul plin la Brașov. Toate la timpul lor... Astăzi, după o ?luptă? obositoare, dar și plăcută, care a început undeva prin 8 martie 2011, am pe masă lângă mine o carte (una singură deocamdată). Are 93 de pagini și doar povești inspirate de AmaTur...
    Iar cea mai importantă ?poveste? din cartea asta este ?EPOPEEA AMATUR? în versuri, de 106 strofe, dedicată, în mare parte prin referire concretă la persoane, vouă, celor care mai citiți și scrieți din când în când pe forum, iar în rest sunteți sâmbăta aproape sigur în vreo mașină, în drum spre vreo sală de sport.

    Mai am de dus o ?luptă?. Pe asta nu știu dacă și când o voi câștiga.
    Dar dacă tot îl așteptați pe Moș Crăciun astăzi, eu vă transmit, chiar dacă acum doar ?virtual?, prin ?telepatie? drept cadou din partea mea, această carte.

    Atunci când voi câștiga și ultima ?luptă?, veți citi și voi cartea ?reală?!

  • #2
    Am reusit sa-ti rotunjesc cifra 500 la reputatie. Succes in continuare, LA MULTI ANI!
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #3
      până acum am făcut reputație pe postări în forum...
      acum vreau să trec la alt nivel. voi încerca să îmi cresc în continuare reputația când voi începe să vând cartea și voi primi pe forum reacțiile voastre
      ... sau poate îmi scade c-o vând prea scump...
      - - - Actualizat - - -
      salut toți amaturiștii. am terminat de scris cartea și încă nu mă pot bucura... am impresia că cel mai greu va fi să o multiplic și să ajung cu ea în primul rând prin sălile de sport... cu alte cuvinte, am început singur treaba la această carte, am redactat-o absolut singur, mi-am str?ns singur materialul (cu ajutor din anumite părți) și am creat cu mintea mea o mare parte din conținutul cărții. totul a durat cam 3 ani. timp în care a trebuit și să muncesc, pentru că altfel nu se poate.

      știu sigur că va fi foarte căutată și apreciată de către voi toți, de aceea vreau să vin direct acolo und sunteți voi cu ea.
      dar cel mai greu va fi să iau cel puțin 100 de exemplare și să încerc să obțin maxim posibil pentru ele. știu exact unde și cum să fac asta, doar că aici intervine partea cea mai grea. va trebui să fac rost de ?material? pentru multiplicare și pentru câteva drumuri în zile de sâmbătă în diferite locații unde voe avea loc turnee. ideal ar fi, bineînțeles, să plasez 100 de exemplare de la primele 2 ieșiri, dar nu pot ?paria? de la început doar pe entuziasmul vostru. probabil că va trebui să fac mai multe drumuri...

      bineînțeles, dacă rezultatul va fi cel așteptat, voi încerca să investesc o parte din încasări ca să multiplic în continuare, voi continua să vin prin săli, iar în cele din urmă, dacă voi reuși să realizez ce mi-am propus, voi plasa cartea și în librării. totul depinde de cum o veți primi voi, cei din săli...

      pentru a mă putea ?lansa?, m-am g?ndit să încerc tot singur o soluție. aș putea încerca o colaborare cu firme care vând articole sportive sau chiar cu magazine de profil. le-aș face pur și simplu reclamă în cartea mea (încă mai pot să adaug pagini cu ce vreau eu acolo) în schimbul unei finanțări echitabile.
      tot ce am nevoie este să mă ajutați cu cât mai multe date de contact (preferabil adrese de email) ale unor firme de profil. nu este neapărată nevoie să fie din tenis de masă. și nici măcar nu trebuie să fie firme românești, doar să aibă vânzare în România. comunic foarte ușor în germană și engleză, așa că sunt binevenite și date de contact de la firme străine. reclama e reclamă, nu contează cine o face și în ce limbă...

      cel mai bine ar fi să-mi răspundeți dacă aveți ceva informații prin mesaj privat sau pe adresa mea de email kynkadjou(at)yahoo.com ... e bine și aici, normal.

      Comentariu


      • #4
        pune aici slovele si nu trebuie sa-ti mai faci griji pentru publicitate !
        Ai sa-ti dai seama de feedback-din reactiile celor de pe forum si-n functie de asta o sa-ti poti estima pretul de cost si normal- vanzarile.
        Decamdata chiar daca stiu ca esti foarte talentat-ceea ce doresti sa vinzi(prin orice mijloc-sponsori,etc),este pentru moment,doar blana ursului din padure !
        pai..ori suntem amaturisti ori nu ?!..
        La Multi Ani !
        apoi sa stii ca si manechinele care fac prezentari in moda(precum noi cei activi in Amatur-obiectul materiei prime pentru tine),nu o fac degeaba-prima investitie vine de la cel ce creeaza,pana-si formeaza un nume..apoi de ..
        Ultima editare de Vali Suta; 26.dec.2013, 17:29. Motiv: daia

        Comentariu


        • #5
          sper că nu toată lumea a înțeles greșit
          nu vreau să-mi fac mie publicitate, ci unor firme...
          nu vând nici o blană, ci încerc să-mi vând cartea, care e gata, o am pe masă lângă mine. vă rog să nu mai scrieți așa ceva, cei mai mulți poate vor crede ce scrieți, domnule Șuța...
          feedbackul îl am deja, a tot venit de vreo 3 ani, și le mulțumesc tuturor pentru asta.
          acum vreau să fac ceva concret, să ies din forum și să trec la următorul „nivel”.
          din păcate, am nevoie de un salariu în plus ca să fac primul pas. și nu voiam să cerșesc banii, ci să-i obțin printr-o metodă „clasică”.
          tot ce aveam de g?nd era să vin la turnee cu cartea în brațe, nu cu vreo „blană de urs”, stați liniștiți... și nu mai vreau să „estimez” nimic, știu deja tot în legătură cu costurile și toate celelalte.
          ca să fiu mai scurt: ce am nevoie este să iau legătura cu niște firme și să le propun un contract de sponsorizare; dacă reușesc să obțin aici informații utile, m-aș bucura...

          Comentariu


          • #6
            succes !

            Comentariu


            • #7
              Vreau să mulțumesc aici din toată inima pentru toate feedbackurile pozitive primite pe forum. Cu ele m-ați încurajat să scriu cartea asta. îmi pare rău, dar nu mai postez nimic pe forum. Sper să reușesc totuși să-mi duc „proiectul” până la capăt.

              Comentariu


              • #8
                Recent,cei prezenti la "Cupa Arena" de la Sibiu au avut ocazia sa "faca cunostinta" pe viu cu aceasta carte(in forma ei actuala).Au fost momente magice,de incantare,in care fiecare dintre cei prezenti,parcurgand in tihna randurile si pozele din carte, a avut senzatia unei contopiri cu personajele descrise in opera maestrului.Mai mult,unii dintre cei deja colorati de "penelul" artistului amator Adimucu s-au trezit pe loc cu un "bonus" gratuit de o strofa,lucru cauzat de ardoarea cu care si-au "sustinut" in continuare "preferatii" in concurs!!!
                Un lucru e cert,iar cei prezenti l-au si confirmat deja:cartea de fata este pentru Amatur o capodopera literara,o adevarata epopee a tenisului de masa amator din care facem parte cu totii,este mandria tuturor amaturistilor!!
                Adimucu,CHAPEAU!!!
                I love table tennis !

                Comentariu


                • #9
                  Cind si de unde o putem cumpara ?

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de mateidumitru Vezi post
                    Cind si de unde o putem cumpara ?
                    si as completa,la ce pret.Vin si cu o propunere in atentia autorului.
                    Sa inmaneze un numar de carti unei persoane de incredere(ex.d-nului CSABAZEDLER),care participa la o serie de turnee(ex.Bistrița 01-03-2014)unde sa fie achizitionata de doritori,deci fara deplasarea autorului cartii.Se poate sa deschida un cont bancar,unde sa depunem banii pentru cumpararea cartii.
                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                    Comentariu


                    • #11
                      Bine gandit dl.Gabi in acest mod s-ar putea ajunge mai facil in posesie si tot odata la tiparirea mai multor exemplare.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                        si as completa,la ce pret.Vin si cu o propunere in atentia autorului.
                        Sa inmaneze un numar de carti unei persoane de incredere(ex.d-nului CSABAZEDLER),care participa la o serie de turnee(ex.Bistrița 01-03-2014)unde sa fie achizitionata de doritori,deci fara deplasarea autorului cartii.Se poate sa deschida un cont bancar,unde sa depunem banii pentru cumpararea cartii.
                        Anticipez raspunsul lui Adimucu informandu-va,stimati colegi,ca in momentul de fata Maestrul nu a gasit o formula potrivita de colaborare-sponsorizare din partea vreunui sponsor capabil si dornic de a da viata si numar acestei carti.Eu mi-am exprimat de la inceput dorinta de a cumpara primul exemplar tiparit in forma finala(cand va exista aceea??!! caci Maestrul,aflat intr-o perioada "fertila", adauga cu fiecare turneu cateva strofe actorilor principali!!),la pretul stabilit de el.Fara a licita,eu m-am gandit la 50 de ron pentru primul exemplar si restul la 25-30 bucata.M-as bucura sa gaseasca cat mai repede un intreprinzator dispus sa-i cumpere dreptul de autor pe cativa ani,sau chiar numai sa-l ajute acum sa tipareasca primele 1-200 de exemplare, sa-i "dea bataie" acum,pana-i fierul cald!
                        I love table tennis !

                        Comentariu


                        • #13
                          Pentru domnul Zedler: maestre, nu voi găsi niciodată cuvinte să mulțumesc pentru ce faci! Nu știu dacă merit cuvintele astea pe care le tot scrii. Dar știu sigur că ești unul din cei care merită tot ce am scris eu în cartea mea. Un om care citește ce scrii dumneata peste tot, vede pasiune adevărată și nimic altceva!

                          Eu sunt un „netrebnic” care nu-s în stare nici să fac rost de bani ca să-mi tipăresc vreo 200 de cărți. Și dumneata mă lauzi într-una...

                          - - - Actualizat - - -

                          Pentru domnii Matei Dumitru, Ciobanu Gabriel, Antal Denes și alții ca ei:


                          Domnilor, îmi faceți o onoare dacă ziceți că vreți să cumpărați cartea. La un moment dat era chiar să renunț la ideea de a mai încerca s-o public și să rămân doar cu exemplarul unic pe care-l am și cu momentele (plăcute, dealtfel) în care am avut plăcerea să o prezint sau să citesc din ea unui număr restr?ns de oameni. Când mă gîndesc la asta, parcă-mi imaginez cum își citeau Eminescu și Creangă creațiile în mijlocul prietenilor din Cenaclul Junimea...și cum au ajuns apoi să ?nvăț eu despre ei la școală după 100 de ani Forumul ăsta mi-a servit mie drept „Cenaclu AmaTur”

                          ?n alte momente trăiesc o senzație ciudată de care aș vrea să scap cât mai repede. Recitesc cartea și mi se pare că nu-i bună de nimic....sper să nu fie adevărat.
                          Departe de mine g?ndul că voi „însărcina” pe cineva să-mi ducă cartea pe la turnee (chiar dacă am absolută încredere în prietenii de la CS Agnita). Nu vreau să pierd acea plăcere deosebită a reîntâlnirii mele cu „eroii” cărții. Mai lipsește doar să am măcar 100-200 de bucăți (cum zicea și maestrul Zedler) și voi pleca fără ezitare spre Bistrița sau altundeva.

                          Domnilor, îmi permit să scriu mai jos câteva aspecte generale legate de ceea ce ?nseamnă cartea asta și încercările mele de a o multiplica. Vă rog să citiți, poate fi interesant.

                          - - - Actualizat - - -

                          Pentru toți amaturiștii care mai au pasiunea în suflet:

                          fiindcă s-a adus în discuție problema prețului de vânzare a cărții, vreau doar să spun că această carte costă autorul destul de mult, pentru că conține multe pagini color. am inclus în ea multe fotografii, pentru că eu chiar am vrut să fie o „poveste” frumoasă. pentru mine merită investiția, de-aș ști că ar vrea s-o cumpere măcar cei...73 de „gladiatori” cărora le-am pus numele efectiv în ultima parte a cărții (”Epopeea Amatur”)
                          acum chiar vreau să se știe cine sunt aceștia, așa că voi face aici o „plicticoasă enumerare”:

                          printre cei mai „tineri”: Alexandra Bejinariu, „Ricky” Oroszlan, Fruzsina și Huba Bartha, Andrei Tomică, Vlad Farcaș, „Mișu” Nemaciuc, Darius Dumitra
                          din Agnita: Csaba Zedler, Dumitru Nicula („Geo”), Paul Oancea, „Ioji” Puiuleț, Adrian Eftimie;
                          din Sibiu: Dragoș Temelie, Gabi Danieliuc, Cornel Migea, Darie Aron, Bela Benyovski, Sandu Mitzea
                          de pe lângă Sibiu: Nicu Banu, Florin Govoreanu, Simona Weiss
                          din Brașov: Gelu Vlădoiu, Dan Tecuschi, Ovidiu Pitac, Iulian Roman
                          de pe lângă Brașov: Antal Denes, Dumitru Beltechi (Emi)
                          din Cluj-Napoca: Mircea Iușan, Laszlo Toth, Nasta Purcaru, Bela Vari, Boby Simion, Ștefan Rusu, Gabi Gogu
                          de pe lângă Cluj-Napoca: „Gipsy Kings” (nici până azi n-am reușit să aflu numele lui adevărat), Pop Dănuț, Rodica Sicoe, „Doru” Florescu, Dumitru Matei, Claudiu Andone
                          din ?nsorita Dobroge: „Fane” Medeleanu, Viorel Sterea, Dragoș Motișan, Viorel Chiurtu
                          din Targu-Mureș: Gabi Farkas, Csaba Simon
                          din Sighișoara: Gabi Tipser, Nicu Oneț, Florin Samoilă
                          din Bistrița: Viorel Ț?ră, Florin Apian, Claudiu Barabaș
                          din Vatra Dornei: Vasile Marcu, Gabriel Ciobanu
                          din Galați: Norocel Bocănială, Paul Dragomir
                          alți moldoveni: Vasile Ursulean, Mehmet Sengoz
                          din Ținutul Secuiesc: „Zoli” Pal, „Pali” Tokos, Karoly Bajko, Zsolt Lakatos, „Feri” Denes și nepoțelul său, Attila Szavuly”, Jeno Tamas
                          din București: Mihai Vrînceanu, Dan Bodeanu
                          din toate colțurile țării: Sorin Botircă, Vali Șuța, Iuliu Zedler, venerabilul Eugen Sinescu, glumețul Dan Petrov

                          - - - Actualizat - - -

                          Am încercat marea cu degetul și am scris un mesaj Otiliei Bădescu. Am spus doar că aș vrea să-i trimit cartea s-o citească și să scrie o pagină despre ce crede ea despre carte (doar dacă i-ar fi plăcut, bineînțeles). Nu mi-a răspuns nici nu nici da, iar acum am remușcări g?ndindu-mă că am deranjat-o cu îndrăzneala mea...


                          Acum mi-am făcut un blog și încep să postez pe blog câteva „secvențe” din carte. După care voi încerca să invit cât mai mulți amaturiști să viziteze blogul și să aprecieze cartea. Acum încerc să găsesc cea mai bună modalitate de a face asta aici (adică să citească cât mai mulți, ca să am apoi cât mai mulți vizitatori pe blog). în vreo 2 zile cred că termin de postat pe blog. Sper că merg?nd pe calea asta voi avea mai mult succes pentru o eventuală sponsorizare. Dar îmi stă g?ndul într-una la acea „prefață” pe care ar putea s-o scrie Otilia Bădescu dacă ar vrea.... Cu o asemenea prefață, cartea asta ar avea succes și în afara cercurilor în care se ?nv?rt amaturiști și în felul ăsta toți cei 72 de eroi, dar de fapt întreaga familie AmaTur ar deveni cunoscută și apreciată...

                          Comentariu


                          • #14
                            o sa-ti raspunda Otilia,stai linistit !

                            Comentariu


                            • #15
                              într-o viață anterioară chiar mi-a răspuns, să știi

                              Comentariu


                              • #16
                                Ieri am avut placerea de a-l revedea pe Maestrul Adimucu,trecut pe la sala sa ne salute inainte de reintoarceea la Sibiu.Printre obisnuitele discutii legate de sala,copii si Amatur,distinsul nostru coleg mi-a marturisit dorinta lui arzatoare de a vedea implinit proiectul Cartea Amatur,aflat momentan in suspans din ratiuni financiare!........
                                Cunoscand interesul majoritatii amaturistilor pentru achizitionarea acestei capodopere literar-sportive,ma intreb cum am putea noi,Amaturul,sa-l ajutam sa duca la bun sfarsit acest proiect......si am facut niste calcule simple:
                                -Valoarea totala a investitiei-8000 ron(dupa spusele Maestrului)
                                -Primul tiraj-500 exemplare(obligatoriu!)
                                -Pret articol-incepand de la 16 ron/exemplar
                                (Eu ma gandesc la 25-30 ron exemplarul,la care sunt dispus sa adaug un bonus de 50 pentru a intra in posesia unui exemplar cu autograful Maestrului!)
                                Maestrul adauga la formatul final al cartii un bonus de 1-5 pagini de publicitate sponsorilor,realizata in stilu-i caracteristic!
                                Sorine!Exista sansa ca sa-l imprumutam din fondurile Amatur?Cu scadenta inaintea Turneului Final,eventual!?
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • #17
                                  Exista la Câmpulung Muscel Editura Larisa care face carti la preturi exceptionale. Sotia mea care este cadru didactic a publicat 2 carti cu urmatoarele preturi:

                                  Carte 65 pagini - 10 lei/bucata format A5 - alb-negru cu coperti color (ISBN inclus)
                                  Carte 120 pagini - 15 lei / bucata format A5 - color (ISBN inclus).

                                  Avantajul este ca face si tiraje mici - incepand de la 50 de bucati. Cred ca e de luat in seama in conditiile unui buget redus!
                                  www.clubarena08.ro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Suna tentant Alin,ce zici?

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      [QUOTE=Sorin Botirca;218342]Exista la Câmpulung Muscel Editura Larisa care face carti la preturi exceptionale. Sotia mea care este cadru didactic a publicat 2 carti cu urmatoarele preturi:

                                      Carte 65 pagini - 10 lei/bucata format A5 - alb-negru cu coperti color (ISBN inclus)
                                      Carte 120 pagini - 15 lei / bucata format A5 - color (ISBN inclus).

                                      Maestre adimucu,ce se mai aude de carte,propunerea de mai sus este foarte bine venita.Ai studiat-o,te-ai documentat in acest sens,pentru a tipari cartea,deoarece multa lume este nerabdatoare s-o citeasca cat de repede.E posibil sa mai adaugi ceva capitole referitoare la alti amaruristi care ti-au atras atentia si de aceea intarzie aparitia cartii.Revin cu propunerea facuta mai sus si anume..
                                      Deschide un cont la o banca sa depunem sa zicem 10 ron pentru achizitionarea cartii tale,urmand ulterior sa-ti platim diferenta daca este cazul.Acesti bani te vor ajuta pentru grabirea tiparirii cartii tale cat mai repede posibil.Te rog sa ne raspunzi aici cat mai curand posibil in legatura cu ce-ai hotarat privitor la tiparirea si vanzarea cartii scrise de tine.Noi toti speram sa auzim NUMAI vesti bune din partea ta.Succes.
                                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Subscriu.E buna ideea .Si eu vreau sa mi procur cartea intrucat ma gasesc in ea ca tip de om.
                                        Am citit putine poezii puse pe forum de Adi si le consider reusite.
                                        Vreau tot volumul.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Am mai primit aici o idee interesantă.

                                          Să văd cum fac să mă dau de trei ori peste cap și să mă transform ?n... Leonard Josefini

                                          Ideea domnului Botircă mă apropie mai mult de ceva „realizabil”. Mai cerc odată și așa, să văd dacă iese.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Intrucat documentul se afla deja in tipografie si am platit chiar si un avans, ceea ce scriu aici in continuare nici daca vreau nu mai poate fi minciuna:

                                            in cursul lunii septembrie vor exista OFICIAL 1000 de exemplare, inregistrate la Biblioteca Nationala, din prima si singura (deocamdata) carte scrisa de un roman despre tenisul de masa la nivel de amatori
                                            asta inseamna ca dumneavoastra, stimabili domni, veti fi de acum incolo eroi adevarati.

                                            mai ramane sa rezolv o singura problema, dar aceea e cea mai putin importanta, desi nu chiar usor de rezolvat: vreo 3 sau 4 deplasari la niste turnee unde sa vin cu cateva mostre si sa "incerc marea cu degetul"

                                            tot ce conteaza este ca pot sa spun deja ca sunt cronicar sportiv si imi face o deosebita placere, dar ma si onoreaza faptul ca asta s-a intamplat in stransa legatura cu dumneavoastra si cu aceasta fantastic de frumoasa miscare sportiva.

                                            concluzionand: asa cum v-am obisnuit deja, voi mai asista probabil la turnee ca spectator, dar incepand de acum voi avea de fiecare data pregatite si niste carti. "just in case"
                                            sper sa va surada ideea ca sunteti eroi reali ai unei carti. si va sugerez sa va ganditi doar la urmatorul lucru: poate cea mai frumoasa carte pe care copiii sau nepotii dumneavoastra ar putea s-o citeasca va fi una in care sunteti chiar "eroul preferat". si nici macar n-a trebuit sa faceti "comanda" pentru asta

                                            daca am dreptate, inseamna ca macar un om se va bucura de fiecare data cand voi mai scrie pe forum ca vreau sa vin sa fac galerie la cutare turneu

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Felicitari Adimucu.E o mare performanta ca ai reusit sa pui proiectul pe roate.Astept cu interes cartea, vreau sa o cumpar.
                                              Daca vii pe la turnee prin tara , e musai sa iei si o paleta in mana si sa intri in grupa inferioara a turneului , la pinguini eventual.Nu cred ca ti va cere cineva taxa de inscriere in concurs.
                                              Vei putea astfel sa verifici daca ceea ce ai scris in carte e adevarat sau nu.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                                Felicitari Adimucu.E o mare performanta ca ai reusit sa pui proiectul pe roate.Astept cu interes cartea, vreau sa o cumpar.
                                                Daca vii pe la turnee prin tara , e musai sa iei si o paleta in mana si sa intri in grupa inferioara a turneului , la pinguini eventual.Nu cred ca ti va cere cineva taxa de inscriere in concurs.
                                                Vei putea astfel sa verifici daca ceea ce ai scris in carte e adevarat sau nu.
                                                Cu modestia-i recunoscuta,Mestrul a uitat sa precizeze ca joaca ........cu mana stanga.....deci nu mai e demult un pinguin!!!!!
                                                Allez,Maestre!Arata-ne cartea odata,ca nu mai avem rabdare!Stau aici printre "straini" si n-am ce citi!!!!!!
                                                I love table tennis !

                                                Comentariu


                                                • #25


                                                  să-mi spună și mie cineva ce ?nseamnă ?pinguin?. (nu ăia de pe banchiză. ăia știu ce sunt)


                                                  taxa de înscriere mi-o plătesc. eu sunt om corect până-n pânzele albe. doar maestrul Zedler a fost prea darnic și m-a cam dus gratis la turnee. sunt dator vândut...
                                                  acum la turnee eu sunt, începând din 2012 toamna, ?spectator de lux?. ?mpătimit, ce-i drept.

                                                  mai e mult până voi lua eu din nou paleta în m?nă. e un vis mai frumos (și pare că și mai îndepărtat) decât cartea pe care am scris-o.
                                                  voi să fiți sănătoși și să vă luați vitaminele în fiecare zi, ca să mai am și eu ce vedea din când în când la turnee. sau ce citi pe aici pe forum.

                                                  Postat în original de csabazedler Vezi post
                                                  Allez,Maestre!Arata-ne cartea odata,ca nu mai avem rabdare!Stau aici printre "straini" si n-am ce citi!!!!!!
                                                  ce să-ți fac dacă ai plecat și n-ai vrut să-mi dai nici adresa? mai rabdă, iar când vii înapoi pune și de un turneu la Agnita, că anul ăsta ai cam ?șomat? la acest capitol. ai prins gustul la joc, asta am văzut, dar de organizare ai cam uitat

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X