Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vand materiale tenis de masa

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vand materiale tenis de masa

    28 Dec 2013
    Vand mingi table tenis DHS 3* 40 ITTF APPROVED
    3,5 lei/buc
    (1 set = 6 mingi = 20 lei)
    livrare doar cu posta romana/ramburs 10 lei

    Fișiere atașate
    Ultima editare de agata; 29.dec.2013, 10:22.
    FH: T05 2.1
    M.Maze Off
    BH: T64 2.1

  • #2
    daca e transport inclus vreau 2 set-uri

    Comentariu


    • #3
      Deoarece circula destule mingi contrafacute pe ebay in special, tocmai am verificat pe diverse forumuri straine care analizeaza aceste mingi, si pot spune ca mingile pe care le aveti la vanzare sunt 100% originale. Am jucat cu astfel de mingi si impresia mea a fost foarte buna: grele, rotunde, destul de dure dar nu excesiv, au o traiectorie extrem de corecta la mingi trase in forta. Mi se par cele mai bune mingi de pe piata. Daca e inclus transportul as vrea si eu un set
      Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

      Comentariu


      • #4
        transport prin posta romana /ramburs 10 lei.
        stoc: patru seturi.
        p.s. sunt de accord cu cele spuse mai sus. Am doar o remarca, totusi la capitolul "foarte potrivite" nu-s ca Butterfly 3*, dar si se sparg probabil de 3-4 ori mai rar. Adica daca un butterfly 3* se poate sparge si dupa 2 (maxim 3) antrenamente, atunci un DHS (foarte apropiat ca greutate si poate ceva sub calitatea butterfly-lui ) se sparge dupa mult mai multe ore de utilizare. Personal folosesc la jocuri doar Butterfly, iar la antrenamente si DHS.
        - - - Actualizat - - -
        Astazi am fost contactat de userul "vladc". A dorit un set din 6 mingi /24 lei. I-am zis ca transportul prin posta /ramburs costa 10 lei. El a reprosat ca este prea scump si ar prefera plata in avans in cont bancar cu livrare prin posta la 3 lei. Am remarcat faptul ca persista comisioanele de la banca, si ca in acest caz are de suportat aceste comisoane (care la suma aceasta mizera de 24 lei/set mingi conteaza). In caz contrar nu optam p/u varianta plata in cont bancar ci mergem pe transport prin posta. A zis ca pe el "il deranjeaza ca trebuie sa completeze rambursul la posta". A solicitat cont bancar, I-am dat cont BCR, a platit din ING in BCR 27 lei. In contul meu au intrat 23 lei ( 27 lei - 4 lei comission BCR). I-am dat un print-screen de la extras unde se vede acest comision. Am luat decizia ca sa terminam o data cu aceasta MARE PROBLEMA sa trimit exact cu o minge mai putin / exact 4 lei. La care el sa-mi dea calificativ negativ. Bravo mai vlad-e, destept baiat.
        Ultima editare de agata; 20.sep.2013, 08:36.
        FH: T05 2.1
        M.Maze Off
        BH: T64 2.1

        Comentariu


        • #5
          6 buc/24 de lei... si tie ti'au intrat in cont 23 de lei. 24/6=4 lei 24-23=1 leu... nu prea dau calculele din punctul meu de vedere. iar cand trimiti bani in cont ai optiunea sa platesti comisionul.
          blade: xiom strato
          fh: omega IV asia
          bh: vega asia

          Comentariu


          • #6
            Mai sa fie,chiar asa,pentru un ron,ai oprit o minge?
            Iar domnul Vlad pentru o amarata de minge a dat calificativ negativ.
            Eu zic ca mai multa intelegere,nu ar strica,Doresc sa comand personal cate mingi mai ai si promis sa dau eu domnului Vlad mingea respectiva sa va intelegeti si sa nu mai vedem posturi de acest gen.
            Oameni buni,e doar un sport,de castigat,castigam toti prin miscare.Nu merita sa vorbim despre un ron sau doi,este ridicol.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de agata Vezi post
              transport prin posta romana /ramburs 10 lei.

              stoc: patru seturi.

              p.s. sunt de accord cu cele spuse mai sus. Am doar o remarca, totusi la capitolul "foarte potrivite" nu-s ca Butterfly 3*, dar si se sparg probabil de 3-4 ori mai rar. Adica daca un butterfly 3* se poate sparge si dupa 2 (maxim 3) antrenamente, atunci un DHS (foarte apropiat ca greutate si poate ceva sub calitatea butterfly-lui ) se sparge dupa mult mai multe ore de utilizare. Personal folosesc la jocuri doar Butterfly, iar la antrenamente si DHS.

              - - - Actualizat - - -

              Astazi am fost contactat de userul "vladc". A dorit un set din 6 mingi /24 lei. I-am zis ca transportul prin posta /ramburs costa 10 lei. El a reprosat ca este prea scump si ar prefera plata in avans in cont bancar cu livrare prin posta la 3 lei. Am remarcat faptul ca persista comisioanele de la banca, si ca in acest caz are de suportat aceste comisoane (care la suma aceasta mizera de 24 lei/set mingi conteaza). In caz contrar nu optam p/u varianta plata in cont bancar ci mergem pe transport prin posta. A zis ca pe el "il deranjeaza ca trebuie sa completeze rambursul la posta". A solicitat cont bancar, I-am dat cont BCR, a platit din ING in BCR 27 lei. In contul meu au intrat 23 lei ( 27 lei - 4 lei comission BCR). I-am dat un print-screen de la extras unde se vede acest comision. Am luat decizia ca sa terminam o data cu aceasta MARE PROBLEMA sa trimit exact cu o minge mai putin / exact 4 lei. La care el sa-mi dea calificativ negativ. Bravo mai vlad-e, destept baiat.
              scuze de off topic!!!!

              Eu am cont la raiffeisen bank si cine imi depune bani in cont nu plateste nimic.
              Escrocii astia de la bcr asa procedeaza ,comision pt.depunere la ghiseu,am patit-o si eu.
              asa ca eu daca as avea cont pe bcr in secunda 2 l-as inchide si m-as muta la alta banca care nu vrea sa se imbogateasca asa repede pe spinarea noastra !!!!
              Blade TESTE
              Fh TENERGY
              ​Bh IARBA UZATA

              Comentariu


              • #8
                raiffeisen bank si transilvania nu percep comision daca depui bani in contul unei PERSOANE FIZICE.

                Comentariu


                • #9
                  Eu am insistat la livrare prin posta romana. el a zis ca ar opta prin plata in avans in cont bancar ca sa fie livrarea mai ieftina. I-am zis ca atunci ARE DE SUPORTAT TOATE COMISIOANELE BANCARE ( si a lui de virament si ale bancii mele ) la care el a fost DE ACORD. Ce aici e complicat de inteles. Eu am primit 23 lei curati, in loc de 27 (24 mingile + 3 lei transportul). Chiar e atat de greu de inteles ?! Nu eu am ales plata prin banca.
                  - - - Actualizat - - -
                  Stoc EPUIZAT. Am livrat 2 seturi d-lui Pop, un set il primeste Florin (Iași) si cele 5 mingi trimise (inca de Vineri) la București.
                  FH: T05 2.1
                  M.Maze Off
                  BH: T64 2.1

                  Comentariu


                  • #10
                    E bine domnule sa spui povestea din pc tau de vedere, nu?
                    Aici nu este vorba de bani ci strict de principiu pentru ca i-am spus in prealabil ca nu ma intereseaza comisioanele dumnealui pentru ca mi se pare ridicol ca cineva sa iti ceara comisionul pe care i-l percepe banca. Intelegerea a fost ca trimi 27 lei asta am si facut. In plus, nu am spus ca e prea scump prin ramburs ci ca nu imi place sa imi bat capu cu functionarii de la posta care stau 20 min sa iti scrie o amarata de chitanta + semnaturi etc si ca imi este mult mai usor sa trimit banii direct in cont print internet (plus ca majoritatea userilor acestui forum prefera asta).
                    Repet nu este vorba de nici un leu sau 30 lei sau cat m-a costat; eu eram strict curios cum sunt mingile dhs pentru ca nu se gasesc in comert, dar dupa toata povestea asta i-am si scris domnului agata ca nu le mai vreau si nu ma mai intereseaza chiar daca am virat banii.
                    Calificativul negativ este strict pentru caracter, pentru mine fiind si prima experienta de acest gen pe acest forum. Nu stau acum sa dau copy/paste din discutiile pe care le-am avut in privat pentru ca nu sunt genul plus ca oamenii in general isi dau alama pe fata si domnule "agata" ar fi decent sa incetezi cu comentariile publice pentru ca doar confirma motivul calificativului negativ.

                    Comentariu


                    • #11
                      copy/paste din discutia noastra :
                      vladc: Pentru mine personal nu este pentru ca pierd mai mult timp la posta sa le dau banii si sa-mi dea chitanta decat sa-i transfer prin internet plus ca in cazul asta transportul ar costa cam 2 lei.
                      Daca nu aveti un card pe care sa-l folositi frecvent este ok si plata ramburs, doar ca nu am inteles cum este cu transportul; daca il acoperiti dvs merita, altfel sunt mai ieftine BTY direct de la sala unde joc.
                      agata:transportul ar fi (nu sint sigur) dar cred ca pana in 3 lei + comisionul bancar la intrare bani (la fel nu sint sigur) dar cred ca in jur de 2,5 - 3 lei . Adica ar trebui sa virati 24 lei + transport 3 lei + comisionul . In cazul platii ramburs la posta ar fi (nu sint sigur) cred ca vre-o 8 lei.
                      Ce nu e clar aici ?
                      - - - Actualizat - - -
                      Asa e si la BCR. Cine imi depune bani cash in cont si isi asuma comisionul imi intra exact suma asteptata. Userul "vladc" a platit on-line prin transfer INTERBANCAR 27 lei din contul lui ING in contul meu BCR (fara ca sa-si asume comisioanele) si este nedumerit de ce eu NU AM INCASAT suma de 27 lei !!!! De ce oare nu au intrat toti 27 lei in contul meu BCR, are cineva raspuns ? Vad ca userul "vladc" nu intelege ori se face ca nu intelege unde au disparut cei patru lei .
                      - - - Actualizat - - -
                      Eu stiu asa, daca doresc sa cheltui cat mai putini lei la un viramnet bancar, 1) trebuie sa merg la sucursala bancii la care are contul beneficiarul ,2) sa depun in contul lui bancar suma cash 3) sa mai adaug/sa-mi asum (daca e cazul) comisionul cerut .
                      Userul "vladc" 1) a platit on-line din alt cont (nu BCR ci ING) 2) fara ca sa-si asume comisioanele aferente si 3) este nedumerit de ce userul "agata" nu a primit toti cei 27 lei conveniti, si ca "agata" este obligat (din contul/banii lui) sa-si asume cheltuielile aferente.
                      Ultima editare de agata; 23.sep.2013, 15:07.
                      FH: T05 2.1
                      M.Maze Off
                      BH: T64 2.1

                      Comentariu


                      • #12
                        Ridicat coletul totul ok. Ms
                        astept sa le probez

                        Comentariu


                        • #13
                          14 Oct 2013
                          Vand mingi de tenis DHS 3* 40 ITTF APPROVED
                          3,5 lei/buc
                          (1 set = 6 mingi = 20 lei)
                          FH: T05 2.1
                          M.Maze Off
                          BH: T64 2.1

                          Comentariu


                          • #14
                            cate seturi ai?

                            Comentariu


                            • #15
                              momentan 10 seturi, dar mai sunt.
                              FH: T05 2.1
                              M.Maze Off
                              BH: T64 2.1

                              Comentariu


                              • #16
                                cumpar si eu 2 seturi sa vad cum sunt,mingiile astea.
                                astept mesaj privat sa pun banii in cont.

                                Comentariu


                                • #17
                                  adresa va rog (in PM), dar repet, NU ACCEPT bani in cont bancar, caci iarasi se incep problemele cu cei 4 lei comison bancar la intrare bani in cont. Personal nu doresc sa-i support. Livrez prin posta romana ramburs 10 lei. Multumesc
                                  FH: T05 2.1
                                  M.Maze Off
                                  BH: T64 2.1

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Ai avut probleme ca a platit din Ing eu platesc din Bcr,deci nu ai comision,platesc suma exacta,sa nu mai fie probleme,stai linistit.
                                    Adresa mea este Str Triumfului,nr 126,sect 1 București.Birloveanu Viorel Tel 0724 311 437,pune si ramburs,cum vrei,nu conteaza.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      am livrat astazi cu posta romana. astept sa va spuneti parerea despre calitatea mingilor. multumesc
                                      FH: T05 2.1
                                      M.Maze Off
                                      BH: T64 2.1

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Buna,
                                        As dori si eu un set de mingi. Voi vira banii din cont BCR. Va rog sa-mi dati mp cu contul BCR al dvs unde sa virez banii ( 20 lei set + 3 lei transport + 0,5 lei comision la incasare =23,5 lei) Daca difera vreun comision sa-mi spuneti si rezolvam problema.
                                        Datele de livrare le trimit prin mp.
                                        Multumesc.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Au ajuns mingile, totul e ok.
                                          Multumesc.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            ok, doresc o parere a calitatii mingilor.
                                            FH: T05 2.1
                                            M.Maze Off
                                            BH: T64 2.1

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Si eu vreu doua seturi, mai aveti adresa mea?

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Da, am adresa. Ati mai cumparat de la mine fata B.Fire neagra. OK, atunci Luni livrez cu posta romana. Multumesc
                                                FH: T05 2.1
                                                M.Maze Off
                                                BH: T64 2.1

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Multumesc, astept cu nerebdare sa le incerc.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X