Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sorcova

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • sorcova

    Sorcova
    Vesela
    Sa traiti
    Sa-nfloriti
    Ca un mar
    Ca un par
    Ca un fir de trandafir
    Tare ca piatra
    Iute ca sageata
    Iute ca fierul
    Tare ca otelu
    La anu si la multi an?.
    - - - Actualizat - - -
    Ce sa faci si ce aduce ghinion in prima zi a anului
    In prima zi a anului trebuie sa ne trezim devreme, sa fim veseli si sa evitam treburile casnice, conform traditiilor. In schimb, activitatile profesionale ne vor aduce noroc pe acest plan in noul an.
    Acestea sunt cateva dintre cele mai raspandite traditii si superstitii pentru debutul anului.
    O regula importanta interzice imprumuturile de bani sau bunuri de valoare in prima zi a anului. De asemenea, nu se platesc datorii sau taxe si nu se duce gunoiul, toate acestea fiind considerate semne de saracie.
    Cei care plang pe 1 ianuarie vor fi tristi tot restul anului, iar cine doarme mult de Sfantul Vasile va fi somnoros tot anul.
    Conform superstitiilor, cei care spala vase pe 1 ianuarie vor avea parte de o tragedie.
    Lucrurile se simplifica in cazul persoanelor nascute pe 1 ianuarie, despre care se spune vor avea noroc toata viata.
    Prima persoana care trece pragul casei va da tonul pentru intregul an. Traditia spune ca aduc noroc barbatii bruneti. In schimb, persoanele blonde sau roscate sunt asociate cu ghinionul. Nici femeile nu sunt de bun augur.
    Pentru a avea succes pe plan profesional este recomandat sa incepeti treaba inca din prima zi a anului.
    blade: Zhang Jike Super ZLC
    fh: Butterfly Tenergy 05
    bh: Dr. Neubauer Killer

  • #2
    Postat în original de costel64 Vezi post
    .........
    Lucrurile se simplifica in cazul persoanelor nascute pe 1 ianuarie, despre care se spune vor avea noroc toata viata.
    ....
    Da Costele, asa se zice, numai ca daca ar fi dupa cat noroc are sor'mea s-ar da toate previziunile peste cap. Este nascuta in noaptea de rev, adica pe 01 ian. 1970 si nu-mi amintesc sa fi avut noroc vreodata (in afara de faptul ca m-am nascut si eu ). Ea trage sperante pentru partea a doua, adica pe lumea cealalta,...cred ca e o greseala undeva, sau o fi invers!
    Multumim de urătură, LA MULTI ANI la toata lumea.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu

    Who has read this thread:
    Procesare...
    X