Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Copiilor - sambata, 18 ianuarie 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    CLASAMENT incepatori 6 - 8 ani
    1 Oprea Gavril 9 ani, CSS1
    2 Hritcu David, 7 ani, Stirom
    3 Grosu Radu 9 ani, CSS1
    4 Mosul Tudor, 7 ani, Stirom
    5-8 Matei Dumitrescu, TTT
    5-8 Udrea David, 8 ani, Stirom
    5-8 Dumitru Cristina
    5-8 Popocea Vlad, TTT
    9-13 Vlad Daria
    9-13 Baiasu Andreea, 5 ani, Stirom
    9-13 Girlea Mihai 7 ani, CSS1
    9-13 Vlasceanu Liviu, 7 ani, Stirom
    9-13 Pantelimon Eric - 7 ani
    CLASAMENT avansati 6 - 8 ani
    1 Movileanu Darius 8 ani – Targoviște
    2 Rosca Lorena
    3 Bujor Dragos
    4 Baiasu Ioana, 7 ani, Stirom
    5-8 Cosovan Vlad
    5-8 Oprea Luca
    5-8 Pana Alexandru 8 ani, Slatina
    5-8 Gaina Daniela
    9-12 Girlea Maria 2 v sup
    9-12 Popescu Maria 8 ani, Slatina 2 v sup
    9-12 Filip Ioan, 8 ani, Stirom 2 v sup
    9-12 Craciun David Mihai, 8 ani 2 v sup
    13-16 Dinca Robert 8 ani, Slatina 1 v sup
    13-16 Moroianu Costin 9 ani, CSS11 v sup
    13-16 Boabeș Răzvan, TTT 1 v sup
    13-16 Lazarciuc Maria 8 ani, CSS11 v sup
    17-20 Vulpe Teodora, 7 ani, Stirom
    17-20 Ionescu Elena - 8 ani, Voluntari
    17-20 Alexandrescu Mario - 8 ani, Voluntari
    17-20 Constantin Paul, TTT
    CLASAMENT incepatori 9 - 10 ani
    1 Urziceanu David 10 ani, Slatina
    2 Marchidan Andrei - 10 ani, Sport Kombat
    3 Patrascu Gabriel 10 ani, Slatina
    4 Velicu Bogdan, 9 ani, Spartac
    5 Vlad Andra Maria 10 ani, CSS1
    6 Flonta Alexandru, T TT
    CLASAMENT avansati 9 - 10 ani
    1 Drenea Calin, 9 ani, Stirom
    2 Dogaru Theodor, 10 ani, CSS 1
    3 Andrei Miron , 9 ani
    4 Stefan Robert Andrei
    5-6 Pătulea Alexandru, 10 ani, Stirom
    5-6 R?peanu Alexandru, 10 ani, Stirom
    7-8 Istrate Andrei, 8ani Viva Sport Club
    7-8 Mihalache Andreea
    CLASAMENT baieti 11-16 ani
    1 Iacob Bogdan, 10 ani, Stirom
    2 Blindescu Stefan - 13 ani, Sport Kombat
    3 Vlad Florin
    4 Popaz Lucian 12 ani, CSS1
    5-8 Macarenco Andrei, TTT
    5-8 Udila Petrisor - 13 ani, Voluntari
    5-8 Ungureanu Leonard - 13 ani, Voluntari
    5-8 Constantin Vlad
    9-13 Badragan Ionut 1 v sup
    9-13 Saioc Stefan 11 ani, Slatina 1 v sup
    9-13 Ion George Sebastian 12 ani, CSS11 v sup
    9-13 State Silvestru 13 ani, CSS11 v sup
    9-13 Nitu Mircea 13 ani, CSS11 v sup
    14-16 Andi Pantelimon - 12 ani
    14-16 Mihalache Ioan, 11 ani, Spartac
    14-16 Silvestru Radu
    17-20 Gheboianu Șerban, TTT
    17-20 Raicu Ionut
    17-20 Ion Florin 12 ani, CSS1
    17-20 Iordan Andrei 13 ani, CSS1
    CLASAMENT FETE 11-16 ANI
    1 Barbu Ana
    2 Cocală Claudia Adriana - 14 ani, TTT
    3 Nicolae Madalina 12 ani, Slatina
    4 Pana Denisa 12 ani, Slatina
    5 Alexandrescu Andreea - 14 ani, Voluntari
    6 Teodorescu Andreea 14 ani, CSS1
    7 Marchidan Nicoleta Georgiana 11 ani, CSS1

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
      Buna seara.
      Ma simt dator sa mentionez unele aspecte legate de Cupa Copiilor.
      Aceasta competitie este conceputa, in totalitate, de Clubul Sport Kombat si Asociatia Sport Pentru Minti Deschise. Cu toate ca apreciem orice forma de ajutor pentru copii si in special apropierea de Circuitul Amatur, va informez ca, din punct de vedere organizatoric, avem capacitata de a ne gestiona singuri actiunile gandite si demarate de noi. Ne bucura faptul ca aceasta actiune a luat amploare si a starnit un interes foarte mare.
      Cu aceasta ocazie, mentionam faptul ca orice reprezentant din afara entitatilor mai sus mentionate, are calitatea de invitat si eventual de simpatizant al acestei miscari.
      Datorita faptului ca miscarea Amatur a alocat suma de 500 ron pentru Cupa Copiilor din 21.12.2013, consider ca aceasta actiune este in spiritul Circuitului Amatur. Respectand regulamentul acestui circuit, presupun ca rezultatele acestor turnee sunt trecute in Clasament; de aceea va rog sa comunicati daca aceste turnee sunt contabilizate.
      Cu respect.
      Postat în original de Dan2 Vezi post
      Va urez succes, un turneu cat mai frumos si cat mai multi copii participanti!
      La sedinta din decembrie s-a discutat sa se renunte la inregistrarea turneelor pentru copii in clasamentul Amatur si alcatuirea unui clasament separat al turneelor de copii. Nu stiu insa ce pasi s-au facut in aceasta directie.
      ???

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de Zosim1 Vezi post
        ???
        ???

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de sevraj Vezi post
          ???
          ???????????????????????

          Comentariu


          • #30
            La sedinta de la Brașov s-a stabilit sa existe un clasament separat al copiilor unde sa se contabilizeze concursurile de copii. Daca un copil participa la concursurile Amatur el va fi punctat in clasamentul Amatur. Numai participarile la concursurile de copii sa fie contabilizate separat intr-un clasament MiniAmatur. Florin Apian a precizat la Brașov ca va intocmi o grila de punctaj pentru copii si un clasament separat, iar la cat il cunoastem cu totii pe Florin acest lucru se va si intampla. Asa ca va rog sa aveti putina rabdare. Multumesc!
            www.clubarena08.ro

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de costinmotoroi Vezi post
              Buna seara.
              Ma simt dator sa mentionez unele aspecte legate de Cupa Copiilor.
              Aceasta competitie este conceputa, in totalitate, de Clubul Sport Kombat si Asociatia Sport Pentru Minti Deschise. Cu toate ca apreciem orice forma de ajutor pentru copii si in special apropierea de Circuitul Amatur, va informez ca, din punct de vedere organizatoric, avem capacitata de a ne gestiona singuri actiunile gandite si demarate de noi. .........
              Cu aceasta ocazie, mentionam faptul ca orice reprezentant din afara entitatilor mai sus mentionate, are calitatea de invitat si eventual de simpatizant al acestei miscari.
              ....
              Salut Costi!...si scuze ca intervin, dar trebuie sa recunosc ca nu prea am inteles bine. Exista cumva pericolul, din afara, ca cineva sa-si atribuie o calitate in SKT ?...sau nu doresti clasament in "Mini-AmaTur" ?
              Probabil exista mai multi de? ?????????????
              Spre ca nu te-am suparat. O zi buna!
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de GeluBv Vezi post
                Salut Costi!...si scuze ca intervin, dar trebuie sa recunosc ca nu prea am inteles bine. Exista cumva pericolul, din afara, ca cineva sa-si atribuie o calitate in SKT ?...sau nu doresti clasament in "Mini-AmaTur" ?
                Probabil exista mai multi de? ?????????????
                Spre ca nu te-am suparat. O zi buna!
                Gelule,e inceput de an si constat ca 'valurile' trebuiesc incepute de undeva ,nu?
                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                FH - TENERGY 64
                BH - XIOM VEGA EUROPE

                Comentariu


                • #33
                  Dacă tot suntem la capitolul " constatări ", constat fără sa fiu mirat ca acul din carul de fan se găsește la fel de greu ca si plevusca de apa dulce in fiorduri.
                  No (fucking) ofense.

                  P.S. Geopolitica se mai schimba, uneori.

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de Dan2 Vezi post
                    La sedinta din decembrie s-a discutat sa se renunte la inregistrarea turneelor pentru copii in clasamentul Amatur si alcatuirea unui clasament separat al turneelor de copii. Nu stiu insa ce pasi s-au facut in aceasta directie.
                    Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                    La sedinta de la Brașov s-a stabilit sa existe un clasament separat al copiilor unde sa se contabilizeze concursurile de copii. Daca un copil participa la concursurile Amatur el va fi punctat in clasamentul Amatur. Numai participarile la concursurile de copii sa fie contabilizate separat intr-un clasament MiniAmatur. Florin Apian a precizat la Brașov ca va intocmi o grila de punctaj pentru copii si un clasament separat, iar la cat il cunoastem cu totii pe Florin acest lucru se va si intampla. Asa ca va rog sa aveti putina rabdare. Multumesc!
                    Multumesc pentru clarificare. In rest, cred ca exista o lipsa de comunicare intre diversii șefi de zone in legătura cu punerea in aplicare la scara naționala. Cred ca o gestionare zonala a problemelor ar avea o finalitate cu rezultate bune si rapide.

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                      Dacă tot suntem la capitolul " constatări ", constat fără sa fiu mirat ca acul din carul de fan se găsește la fel de greu ca si plevusca de apa dulce in fiorduri.
                      No (fucking) ofense.
                      P.S. Geopolitica se mai schimba, uneori.
                      Nu sunt convins ca ai inteles ce ai scris...citez..'no fucking offense'
                      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                      FH - TENERGY 64
                      BH - XIOM VEGA EUROPE

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                        Multumesc pentru clarificare. In rest, cred ca exista o lipsa de comunicare intre diversii șefi de zone in legătura cu punerea in aplicare la scara naționala. Cred ca o gestionare zonala a problemelor ar avea o finalitate cu rezultate bune si rapide.
                        O lipsa de comunicare intre diversi sefi de zone,eu unul nu am observat pina acuma ci din contra daca studiem un pic celelalte posturi,Clasament,Calendar,Buget,Regulament se vede o strinsa colaborare intre coordonatori si organizatori,si ca urmare rezultatele,ceea ce pina acuma nu a fost(stim cu toti bine prin ce a trecut amaturul anul trecut),dar daca te referi Costi direct la raspunsul lui Bodeanu,Citez,, Nu stiu insa ce pasi s-au facut in aceasta directie.,,, rezulta de fapt lipsa de interes a acestui coordonator fata de organizatori zonali,pe care trebuie sa-ii rasplateasca cu interes in buna desfasurare a turneelor si a programelor de dezvoltare a tdm in zona.Se pare ca aceste mentalitati comuniste(functii INAMOVABILE,etc)sunt foarte adinc impregnate in gindirea unora,iar ceilalti au inca teama repercursiunilor.Daca cineva este pus sa va reprezinte interesele si nu o face ,SCHIMBATI-L.

                        Multumim din inima partidului.Cu drag EMI

                        Comentariu


                        • #37
                          Buna seara!
                          Vreau sa va atrag atentia ca eu nu sunt printre cei priviegiati si anume printre cei care au avut sansa sa fie prezenti la Adunarea din Decembrie. Pentru diferite informatii nu am decat Regulamentul asa cum este el, bun sau prost, complet sau incomplet.
                          Am inteles ca a fost si un reprezentant al jucatorilor ( apropo, voi nu sunteti ???? ) care nu a tinut sa aduca clarificari esentiale.
                          D-le Emi, cu tot respectul, eu nu am auzit de d-voastra decat anul trecut la Gura Humorului. Eu nu ma apuc sa studiez profile sa stiu cu cine vorbesc, nici nu fac inregistrari telefonice si sa ma apuc sa le scot din context pentru a castiga anumite simpatii, nici nu ma apuc sa dau mese si sa fac favoruri pentru anumite interese.
                          Pentru mine este clar: am scapat de dracu si am dat de ta?casu.

                          Comentariu


                          • #38
                            Prezentare copii si antrenori
                            Fișiere atașate

                            Comentariu


                            • #39
                              Alti copii, alti antrenori
                              Fișiere atașate

                              Comentariu


                              • #40
                                Daca coordonatorul zonal aduce clarificari, nu cred ca eu ca reprezentant al jucatorilor cum ma numesti (desi nu in calitatea asta am fost prezent ci ca invitat al unui coordonator, drept de invitatie avand toti coordonatorii de la sedinta) si ca un invitat la sedinta am in cuvantul meu mai multa putere ca sa aduc clarificari suplimentare. Daca nu credeti un coordonator nu cred ca o sa credeti un simplu invitat. Eu pot decat sa confirm ca asa s a discutat si stabilit de catre cei prezenti, exact cum a specificat domnul Bodeanu.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Premii, sfaturi, suparare, bucuria jocului
                                  Fișiere atașate

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de sevraj Vezi post
                                    Daca coordonatorul zonal aduce clarificari, nu cred ca eu ca reprezentant al jucatorilor cum ma numesti (desi nu in calitatea asta am fost prezent ci ca invitat al unui coordonator, drept de invitatie avand toti coordonatorii de la sedinta) si ca un invitat la sedinta am in cuvantul meu mai multa putere ca sa aduc clarificari suplimentare. Daca nu credeti un coordonator nu cred ca o sa credeti un simplu invitat. Eu pot decat sa confirm ca asa s a discutat si stabilit de catre cei prezenti, exact cum a specificat domnul Bodeanu.
                                    Stai linistit, nu te acuza nimeni! Tu esti doar una din noile emanatii ale Amaturului!

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Premierea
                                      Fișiere atașate

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Costi, nu crezi ca ar fi mai indicat pentru tine ca aceste turnee pentru copilasi sa le coordonezi pe doua fronturi si cu Amatur si cu ce ti-ai propus tu.
                                        Cred ca ai avea mult mai mult de cistigat
                                        - - - Actualizat - - -
                                        Tot respectul dar poti sa faci mai multi copii sa se bucure nu numai pe plan local.
                                        Te propun coordonatorul pentru copii in cadrul Amaturului daca esti cuminte

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Eu sper ca aceste turnee pentru copii sa se puncteze in clasamentul amatur al seniorilor, eventual sa se faca o grila de punctare speciala pentru copii, si adaptata valorii lor, adica un punctaj mai mic decat cel al seniorilor. Copii valorosi ca Tomica Andrei sau Iacob Bogdan pot obtine puncte jucand in concursurile de seniori, si la fel ca ei si alti copii pot incerca acelasi lucru jucand cu cei mari. Sper sa se faca asa cum s-a promis indiferent de cine organizeaza aceste concursuri si pe cine deranjeaza.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Laureatii
                                            Fișiere atașate

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Castigatorii
                                              Fișiere atașate

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Si mai multi castigatori
                                                Fișiere atașate

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Sfarsit
                                                  Fișiere atașate

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Incerc sa limpezesc eu aceasta disputa, care cred ca seamana cu o furtuna intr-un pahar cu apa.
                                                    Asa cum ati vazut, in primele doua etape, din noiembrie si decembrie, Turneul copiilor, asa cum l-a numit d-l Motoroi s-a desfasurat in organizarea sa si in colaborare cu Amatur, prin intermdiul meu.
                                                    O data cu noul an si noile reguli, turneele de copii nu mai sunt inregistrate in clasamentul Amatur, iar inregistrarea separata a acestor turnee despre care am scris mai sus, si a confirmat Sorin, nu ajuns inca intre prioritatile Amaturului.
                                                    Iar d-l Motoroi si-a pus problema daca turneul pe care-l organizeaza lunar mai foloseste cuiva sa fie inregistrat in Amatur si a hotarat ca pana se limpezeste putin situatia acestor turnee sa le organizeze numai pe cont propriu. Asadar, din colaborator am devenit invitat, am fost prezent la turneu, am conversat atat cu organizatorul, cu participantii,cu antrenorii, cu parintii, care au fost incantati de formatul turneului. Atata doar, ca nu a fost luat in considerare clasamentul Amatur, in care multi participanti oricum nu erau inregistrati.
                                                    Probabil ca pana la urmatorul turneu programat la sfarsitul lunii februarie se vor clarifica aceste aspecte. Pentru orice eventualitate am inregistrat rezultatele, am alcatuit grile de punctaj si am schitat un format de clasament, pe care le voi discuta cu Florin, iar In cazul in care d-l Motoroi va dori sa inscrie din nou turneele in Amatur, va avea din nou un colaborator in mine si in Amatur.

                                                    (at) Costi Motoroi- Turneul si conditiile de joc sunt excelente, copiii si antrenorii au avut doar cuvinte de lauda. Cu Amatur, fara Amatur, va avea oricum succes.

                                                    (at)Sevraj- cred ca e doar o sarja amicala, off topic, felicitari pentru implicarea in buna desfasurare a turneului la Viva Sport.

                                                    (at)București - Inceputul anului a insemnat o apropiere intre centrele importante pentru Amatur in București, in avantajul amaturistilor, impreuna cu care am programat in urmatoarea perioadai cate 3 turnee pe luna, in 3 centre diferite.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X