Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Calendar 2014

    http://tenisdemasa.amatur.ro/Calendar_2014.php
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

  • #2
    Calendar 2014

    Vad ca pe data de 8 martie este rezervat un concurs A la Botoșani.
    Cu scuzele de rigoare nu cred ca e o idee buna sa se organizeze un concurs pe 8 martie. Multi dintre noi si asa ne "neglijam" familiile de-a lungul anului cu concursurile de tenis de aceea cred totusi ca aceasta zi trebuie rezervata sotiilor, prietenelor, etc. Cu siguranta ca multi dintre cei care si-ar dori sa vina la Botoșani n-o vor putea face din cauza obligatiilor de familie.
    Mi s-ar parea o varianta mai buna reprogramarea acestui turneu pe data de 5 aprilie intrucat n-ar deranja vreo alta competitie din zona. Bineinteles daca si d-nul Nistorica este de acord si daca va reusi sa obtina reprogramarea salii la o alta data.
    Respect.
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de sorin_client Vezi post
      Vad ca pe data de 8 martie este rezervat un concurs A la Botoșani.
      Cu scuzele de rigoare nu cred ca e o idee buna sa se organizeze un concurs pe 8 martie. Multi dintre noi si asa ne "neglijam" familiile de-a lungul anului cu concursurile de tenis de aceea cred totusi ca aceasta zi trebuie rezervata sotiilor, prietenelor, etc. Cu siguranta ca multi dintre cei care si-ar dori sa vina la Botoșani n-o vor putea face din cauza obligatiilor de familie.
      Mi s-ar parea o varianta mai buna reprogramarea acestui turneu pe data de 5 aprilie intrucat n-ar deranja vreo alta competitie din zona. Bineinteles daca si d-nul Nistorica este de acord si daca va reusi sa obtina reprogramarea salii la o alta data.
      Respect.
      Ati postat la Clasament,este post special pt Calendar ,din pacate doar Calendar 2013(sper ca va functiona si pt 2014),unde este D-?l Catalin Cozma Responsabil.
      Cu stima Emi

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de sorin_client Vezi post
        Vad ca pe data de 8 martie este rezervat un concurs A la Botoșani.
        Cu scuzele de rigoare nu cred ca e o idee buna sa se organizeze un concurs pe 8 martie. Multi dintre noi si asa ne "neglijam" familiile de-a lungul anului cu concursurile de tenis de aceea cred totusi ca aceasta zi trebuie rezervata sotiilor, prietenelor, etc. Cu siguranta ca multi dintre cei care si-ar dori sa vina la Botoșani n-o vor putea face din cauza obligatiilor de familie.
        Mi s-ar parea o varianta mai buna reprogramarea acestui turneu pe data de 5 aprilie intrucat n-ar deranja vreo alta competitie din zona. Bineinteles daca si d-nul Nistorica este de acord si daca va reusi sa obtina reprogramarea salii la o alta data.
        Respect.
        I-am pastrat data de anul trecut,daca doreste alta ma poate contacta,si 01.03 e libera si mai sunt vreo doua tot in perioada aia.Datele turnelor le pun in principiu doar dupa ce contactez respectivul org.

        PS.Florine muta posturile astea pe altundeva (la propuneri 2014 sa zicem) ca eu nu stiu cum
        of all the things i lost i miss my mind the most

        Comentariu


        • #5
          Apropo`s...Calendarul 2014 este postat pe undeva ?

          Comentariu


          • #6
            Pe siteul Amatur a lui Florin ..Il mai pun odata si aici ,
            CALENDAR 2014
            IANUARIE
            18.01 ORADEA................ ....SFERLEA
            18.01 ODORHEI.................. GORGENY
            25.01 CLUJ .........................DOBAI
            25.01 .BUC.TOP TENIS ..........RARES
            FEBRUARIE
            01.02Brăila ----------------IONMArius
            01.02.ORADEA----------------BALOGH
            08.02 ROMAN.......................PETENCHI
            15.02 BUC SK HALLE.............. MOTOROI
            22.02 TOPOLOVENI................ SORIN
            22.02 GURA HUMOR............... CHIRAP
            MARTIE
            01.03 BISTRITA.....................APIAN
            01.03 BAICOI........................BOZGA
            08.03 ..........................................
            15.03 CLUJ...........................DOBAY
            15.03 BACAU........................ROJNITA (?)
            22.03 TARGOVISTE A+ ..........LAZAROIU
            29.03SUCEAVA ....................MOROSANU
            29.03.ARAD MEM.ROMAN......... ROMAN
            APRILIE
            05.04 MEDIAS ......................TEMELIE
            05.04FOCSANI......................CORCOZ
            12.04 PITESTI ......................TOMA
            12/04 Botoșani....................NISTORICA
            19.04 PASTELE
            26.04 DEJ............................... POP
            26.04 VIVA SPORT ..................V,S.C
            MAI
            03.05 SF.GHEORGHE.................OLAH
            10.05 REGHIN .........................RARES
            17.05 MOINESTI...................... MARTZ
            17.05 SIGHET ........................TINTAS
            24.05 FOCSANI.......................CORCOZ
            31.05 BUCURESTI A+...........IN COLABORARE
            IUNIE
            07.06AGNITA..........................ZEDLER
            14.06.BISTRITA ......................APIAN
            14.06TOPOLOVENI.................. SORIN
            21.06 ECHIPE ZONAL.............COORDONATORI
            28.06.MIERCURE CIUC..............LAKY
            IULIE
            05.07 ARAD ..........................ROMAN
            05.07.CALARASI ....................STANCIU
            12.07.DEDA ..........................KANTOR
            12.07 SK HALLE..................... MOTOROI
            19.07 G.HUMOR(+tabara)......... CHIRAP
            19.07.OCNA SIBIU ..................BANU
            26.07 DEJ .............................POP
            26.07PLOIESTI ......................DUMITRESCU
            AUGUST
            02.08 BUC VIVA .....................V.S.0
            02.08 ORADEA .......................SFERLEA
            09.08.Brăila ........................ION M
            16.08 BRASOV .......................VLADOIU
            23.08 CONSTANTA.................. FRATEA
            23.08.REGHIN ........................KANTOR
            30.08 BISTRITA A+..................FLORIN
            SEPTEMBRIE
            06.09 TECUCI .......................MUNTEANU
            06.09.SIGHET........................TINTAS
            13.09 TOPOLOVENI.................BOTARCA
            13.09.TG.MURES ....................SARCANI
            20.09BUC.TOP TENIS.............. VALIGTI
            20.09.CLUJ-MEM.PANETH..........TOTH
            27.09 SIBIU ...........................ARON
            OCTOMBRIE
            04.10 BACAU......................... ROJNITA
            04.10.CLUJ PANETH ................TOTH
            11.10 BUC.SK HALLE................ MOTOROI
            11.10ARAD ............................ROMAN
            1810 RADAUTI .......................TIGANAS
            TOPOLOVENI .........................SORIN
            BAIA MARE............................ HOFFMAN
            25.10 FOCSANI A+...................CORCOZ
            NOIEMBRIE
            01.11 VALENI .........................SOARE
            08.11 G.HUMOR ......................CHIRAP
            08.11 TOPOLOVENI-VETERANI. ..SORIN
            15.11 ORADEA....................... VARADY
            15.11 BAICOI ........................BOZGA
            22.11 SF.GHEORGHE ...............OLAH
            29.11 BUC MEM VADUVA.......... RARES
            29.11CLUJ SPECIAL................ MIRON
            DECEMBRIE
            05.12.(sau 07.12)SF.GHEORGHE....................T.F.ECHIPE(prounere)
            06.12 SF.GHEORGHE................T.F.2014 A+
            Ultima editare de cata_60; 03.mar.2014, 15:08.
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • #7
              Mangalia............... Unde esti?????
              TB SPIRIT
              TGY 05
              TGY 05 FX

              Comentariu


              • #8
                Mesele sint la Brașov
                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de FlorinBN Vezi post
                  Mesele sint la Brașov
                  In piscina la Nea Radu la Pensiunea Ela e ca la Mangalia Deci nu-i mare diferenta numa ca se vede Timpa cam aproape

                  Comentariu


                  • #10
                    Chiar daca nu aici ar fi locul ideal pentru mesaj: felicitari București/SKT, Gura Humorului, Dej si Targu Jiu pentru primul week-end amaturist din 2014 in care ati reusit sa aduceti langa mesele de concurs (socotit impreuna) 221 de participanti la turnee B!
                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                    Tel : 0742 257 995

                    Comentariu


                    • #11
                      Dl Nistorica renunta la concursul din 08.03 de la Botoșani( initial a fost dat OKul pt. mentinerea datei de anul trecut ).Intrucat nici datele libere apropiate (15.03;05.04) nu li se par deocamdata convenabile organizatorilor de acolo,vom reprograma turneul ulterior,in functie de datele libere din calendar.
                      Probabil ca la data de 15.03 se va organiza un turneu A la Bacău
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • #12
                        Statistici AmaTur 2014

                        Postat în original de tokosp Vezi post
                        Chiar daca nu aici ar fi locul ideal pentru mesaj: felicitari București/SKT, Gura Humorului, Dej si Targu Jiu pentru primul week-end amaturist din 2014 in care ati reusit sa aduceti langa mesele de concurs (socotit impreuna) 221 de participanti la turnee B!
                        Poate ca ar trebui initiat un Thread nou - Statistici AmaTur 2014.
                        Nr. crt. Luna Data Localitate Categorie Turneu Amatori Open Amatori+Open Total
                        1. Ianuarie 11.01.2014 Gura Humorului B 0 0 60 60
                        2. Ianuarie 11.01.2014 Dej B 0 0 43 43
                        3. Ianuarie 11.01.2014 București - SK B 67 28 0 95
                        4. Ianuarie 11.01.2014 Targu Jiu B 0 0 23 23
                        5. Ianuarie 15.01.2014 Bistrița B 0 0 28 28
                        6. Ianuarie 18.01.2014 Odorhei A 102 44 0 146
                        7. Ianuarie 18.01.2014 Pitești B 35 17 0 52
                        8. Ianuarie 18.01.2014 Oradea A 48 32 0 80
                        9. Ianuarie 18.01.2014 București - Viva B 36 18 0 54
                        TOTAL 288 139 154 581
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • #13
                          Marcele daca vrei sa-l faci si il consideri necesar nu vad de ce nu l-ai face.Intrucat te ocupi de aspectele tehnice ale turneului A dela Brăila si in general stii cam tot ce e nevoie d.p.d.v tehnic pentru a organiza un turneu voi propune trecerea ta in lista organizatorilor astel incat vei putea actualiza periodic postul de mai sus
                          of all the things i lost i miss my mind the most

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de cata_60 Vezi post
                            Marcele daca vrei sa-l faci si il consideri necesar nu vad de ce nu l-ai face.Intrucat te ocupi de aspectele tehnice ale turneului A dela Brăila si in general stii cam tot ce e nevoie d.p.d.v tehnic pentru a organiza un turneu voi propune trecerea ta in lista organizatorilor astel incat vei putea actualiza periodic postul de mai sus
                            Statisticile sunt pentru un organizator mai de valoare ca orice,sunt de fapt cheia progresului de aceea eu personal intimpin cu mare entuziasm initiativa membriilor in aceasta directie.Bravo Marcele,bravo Pali ,amaturul se mindreste cu oameni ca voi.
                            Cu stima EMI

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de cata_60 Vezi post
                              Marcele daca vrei sa-l faci si il consideri necesar nu vad de ce nu l-ai face.Intrucat te ocupi de aspectele tehnice ale turneului A dela Brăila si in general stii cam tot ce e nevoie d.p.d.v tehnic pentru a organiza un turneu voi propune trecerea ta in lista organizatorilor astel incat vei putea actualiza periodic postul de mai sus
                              SUNT DE acord 100%;Marcel trebuia de mult sa fie printre ORGANIZATORI;.......imi pare rau ca nu am propus eu inainte acest lucru..........mi-a luat-o in fata d-l Cata.............
                              P.S Dar eu il propun pe Marcel organizator....in Muzica de calitate..........
                              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de tokosp Vezi post
                                Chiar daca nu aici ar fi locul ideal pentru mesaj: felicitari București/SKT, Gura Humorului, Dej si Targu Jiu pentru primul week-end amaturist din 2014 in care ati reusit sa aduceti langa mesele de concurs (socotit impreuna) 221 de participanti la turnee B!
                                ..........Pali ai uitat de al 2-lea week-end amaturist:Odorhei,Oradea,Pitești si București cand au fost la mese 332 de maniaci de tenis de masă............in ritmul asta....ultimul week-end din 2014 va avea cel putin 2014..... participanti.....
                                ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de sofidoor Vezi post
                                  ..........Pali ai uitat de al 2-lea week-end amaturist:Odorhei,Oradea,Pitești si București cand au fost la mese 332 de maniaci de tenis de masă............in ritmul asta....ultimul week-end din 2014 va avea cel putin 2014..... participanti.....
                                  Fiind implicat in unul dintre turnee, nu era frumos din partea mea sa calculez, dar oricum este un pic mai sus evidenta:
                                  Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                  6. Ianuarie 18.01.2014 Odorhei A 102 44 0 146
                                  7. Ianuarie 18.01.2014 Pitești B 35 17 0 52
                                  8. Ianuarie 18.01.2014 Oradea A 48 32 0 80
                                  9. Ianuarie 18.01.2014 București - Viva B 36 18 0 54
                                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                  Tel : 0742 257 995

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Datorita d-lui Misu Nistorica s-a reusit rezervarea Salii Polivalente pentru data de 12 aprilie fapt pentru care rugam programarea unui turneu A la Botoșani pentru aceasta data. Multumim.
                                    Blade: lemn off...ce lemn !
                                    Bh: cu tepi
                                    Fh: fara tepi

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Era deja prins in calendar dupa conversatia de la pranz cu dl.Balauca
                                      Urmeaza sa il prinda si Florin azi-maine
                                      Ultima editare de cata_60; 22.ian.2014, 21:21.
                                      of all the things i lost i miss my mind the most

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Scuze d-nul Cozma. Intrasem pe calendarul "oficial" care nu este actualizat imediat motiv pentru care n-am vazut modificarea d-vs din acest post.
                                        O sa-mi permit cu aceasta interventie sa anunt pe toti iubitorii tenisului de masa, totodata si prietenii nostrii, sa se pregateasca pentru ca vor avea o zi luuunga la Botoșani ! Masa, dansul si felicitariile vor fi postate pe forum din timp. Sigur va merita efortul deplasarii la Botoșani !
                                        Respect.
                                        Blade: lemn off...ce lemn !
                                        Bh: cu tepi
                                        Fh: fara tepi

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Shuni Toth a reusit rezervarea salii pt Memorialul Panteh Farkas pe data de 20.09,singura data disponibila.Deasemeni tot el va coordona un turneu A la Sighet pe 06.09 in colaborare cu dl Tintas.Florin va modifica si el pe siteul www.amatur.ro
                                          of all the things i lost i miss my mind the most

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Colegi ! Daca nu stiati,aflati ca pe 22.03.2014,odata cu primul A+ din calendar,in div.B si A se joaca etapa. Am primit atentionari in acest sens si ca ar trebui sa gasesc o alta data.Nu am posibilitatea sa schimb data la sala sporturilor,dar nici nu vreau! Cred ca,afland acest aspect,amaturisti vor venii cu mai mult entuziasm (si in numar mare) la Targoviște.Totodata putem observa cum arata un concurs fara,,marile valori,,dupa care vom trage unele concluzii.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Din pacate turneul de la Suceava din 29.03.2014 se anuleaza(am fost anuntat de Moro).Deocamdata nu se doreste o reprogramare.
                                              Ultima editare de cata_60; 18.mar.2014, 15:26.
                                              of all the things i lost i miss my mind the most

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Turneul de la Ploiești din Iulie se va organiza pe 07.Iunie intr-o sala noua,vor fi probabil 16 mese.In aceeasi zi este si un turneu A la Agnita dar deja dnii Lazaroiu si Zedler au convenit ca nu e nici o problema.Florin va opera cand va avea timp modificarea in calendar
                                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Va multumim pentru intelegerea de care au dat dovada domnii Lazaroiu si Zedler.
                                                  Cu stima,
                                                  Mircea Dumitrescu

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X