Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

DHS 2014 Europe Cup 07 Feb - 09 Feb 2014, Lausanne, SWITZERLAND

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • DHS 2014 Europe Cup 07 Feb - 09 Feb 2014, Lausanne, SWITZERLAND

    http://www.ittf.com/ittf_tournaments...2281&Singles=1

  • #2
    DHS 2014 Europe Cup 07 Feb - 09 Feb 2014, Lausanne, SWITZERLAND

    News: http://www.sttopen.ch/en

    - - - Actualizat - - -

    http://www.ittf.com/ittf_tournaments...&Tour_ID=2281&

    Comentariu


    • #3
      Competitia DHS 2014 Europe Cup se desfasoara la Lausanne, Elvetia.

      Lausanne este un oraș în partea de limbă franceză a Elveției, pe malul Lacului Geneva, pe parte opusă cu ?vian-les-Bains, Franța și aproximativ 60 km nord-est de Geneva. Este capitala cantonului Vaud. Populația sa este de aproximatic 130.000 de locuitori. Este situat în mijlocul unei regiuni producătoare de vin.

      Sa revenim la competitie.
      Din ceea ce am observat, doar Germania are cate doi reprezentanti la masculin si la feminin.
      Urmeaza Romania cu doua reprezentante ( Eliza Samara si Daniela Dodean Monteiro) si Adrian Crisan la masculin. Daniela Dodean Monteiro a ajuns la aceasta competitie datorita unui wild-card acordat de organizatori. Tot in baza unui wild-card a ajuns si Mattenet Adrien din Franta.
      Austria si Belarus au cate un reprezentant la mascilin si feminin, iar Portugalia si Rusia au cate doi reprezentanti la masculin.
      Celelate tari sunt cel mult reprezentate de cate un jucator/jucatoare.
      Sunt jucatori(jucatoare) din 17 tari.

      Premiile puse in joc sunt de 50.000 de dolar
      Locul I ......8.000 dolari;
      Locul II......5.500 dolari;
      Locul III.....3.300 dolari;
      Locul IV......2.500 dolari
      Locul V.......1.500 dolari;
      Locul VI......1.250 dolari;
      Locul VII.....1.000 dolari
      Locul VIII...... 750 dolari;
      Locurile IX-XII..300 dolari

      Premiile în bani vor fi plătite la sfarsitul evenimentului dupa ce s-a facut deducerea fiscala (impozit pe profit) de 15% (pentru locurile 7-12), de 20% (pentru locurile 3-6) si de 25% (pentru locurile 1 și 2).

      Jocurile pentru desemnarea castigatorilor se vor desfasura in doua etape.

      Tragerea la sorti a primei etape va fi pe 6 februarie 2014 la 19:15 ora locală la Muzeul Olimpic (200 m de hotelul oficial al jucatorilor)

      - - - Actualizat - - -

      La SIMPLU MASCULIN

      Grupa 1

      1.OVTCHAROV Dimitrij GER
      2.APOLONIA Tiago POR
      3.GARDOS Robert AUT


      Group 2

      1.BOLL Timo GER
      2.GACINA Andrej CRO
      3.MATTENET Adrien FRA


      Group 3

      1.FREITAS Marcos POR
      2.MAZE Michael DEN
      3.SMIRNOV Alexey RUS


      Group 4

      1.CRISAN Adrian ROU
      2.GIONIS Panagiotis GRE
      3.SHIBAEV Alexander RUS

      - - - Actualizat - - -

      La SIMPLU FEMININ

      Group 1


      1.LI Jiao NED
      2.MONTEIRO DODEAN Daniela ROU
      3.VACENOVSKA Iveta CZE


      Group 2


      1.PAVLOVICH Viktoria BLR
      2.WU Jiaduo GER
      3.MORET Rachel SUI


      Group 3


      1.SAMARA Elizabeta ROU
      2.LIU Jia AUT
      3.SOLJA Petrissa GER


      Group 4


      1.HU Melek TUR
      2.PESOTSKA Margaryta UKR
      3.POTA Georgina HUN

      - - - Actualizat - - -

      IN 07.02.2014

      de la ora 16.40 masa nr.1 SAMARA Elizabeta - SOLJA Petrissa GER

      de la ora 17.15 masa nr.1 CRISAN Adrian - SHIBAEV Alexander RUS

      de la ora 17.50 masa nr.1 LI Jiao NED - MONTEIRO DODEAN Daniela ROU

      de la ora 19.00 masa nr.1 SAMARA Elizabeta - LIU Jia AUT

      de la ora 19.35 masa nr.1 CRISAN Adrian - GIONIS Panagiotis GRE

      de la ora 20.10 masa nr.1 MONTEIRO DODEAN Daniela - VACENOVSKA Iveta CZE

      Comentariu


      • #4
        DHS 2014 Europe Cup 07 Feb - 09 Feb 2014, Lausanne, SWITZERLAND

        Se pare ca transmisiunea se va efectua de oe o singura masa
        http.//www.ittf.com/ittv/

        Comentariu


        • #5
          Programul meciurilor de azi:
          http://www.ittf.com/competitions/tes...tition_ID=2281

          Comentariu


          • #6
            SAMARA Elizabeta - SOLJA Petrissa GER : 0-3 (10-12, 6-11, 3-11)

            In setul III, la 6-2 pentru Solja, Eliza a cerut Time-out.
            Eliza continua sa aiba o forma slaba. Spun asta deoarece si la Hungary Open a avut o prestatie sub asteptari.

            CRISAN Adrian - SHIBAEV Alexander RUS: 2-2(11-7, 8-11, 11-9, 10-12,


            In setul II scorul a ajuns la un moment dat 9-3 pentru Shibaev. Crisan a revenit si la 9-7, Shibaev a solicitat Time-out. Din pacate Adrian Crisan a pierdut setul la 8.
            Incepe setul V dar eu trebuie sa merg sa sala. Vizionare placuta in continuare.
            Ultima editare de dennis; 07.feb.2014, 17:55.

            Comentariu


            • #7
              Bravo Adi. Crisan intoarce scorul de la 2-5 si castiga setul decisiv la 7.
              Crisan castiga cu 3-2.

              - - - Actualizat - - -

              LI Jiao NED - MONTEIRO DODEAN Daniela ROU = 3-0 (11-8, 11-8, 11-5)

              - - - Actualizat - - -

              A inceput meciul: SAMARA Elizabeta ROU - LIU Jia AUT (ora 19:05). Hai Eli !

              - - - Actualizat - - -

              SAMARA Elizabeta ROU - LIU Jia AUT = 2-3 (11-4, 10-12, 17-15, 7-11, 6-11)
              Urmeaza la masa 1: CRISAN Adrian ROU - GIONIS Panagiotis GRE

              - - - Actualizat - - -

              CRISAN Adrian ROU - GIONIS Panagiotis GRE = 1-3 (11-13, 11-8, 6-11, 5-11)

              - - - Actualizat - - -

              MONTEIRO DODEAN Daniela ROU - VACENOVSKA Iveta CZE = 0-3 (8-11, 9-11, 13-15)

              Comentariu


              • #8
                Grecul lasa ultimul set....

                Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk
                TIMO BOLL ALC
                tenergy 05

                Comentariu


                • #9
                  Slaba si foarte slaba evolutia reprtezentantilor nostri la aceasta competitie.
                  Din cele 12 jucatoare cele mai slabe meciuri le-a facut Daniela Dodean Monteiro, pierzand ambele jocuri cu 3-0. Reprezentanta gazdelor MORET Rachel, WR 392 a pierdut ambele jocuri dar cu 3-1, iar adversarele acesteia au fost PAVLOVICH Viktoria BLR si WU Jiaduo GER.
                  Nici Eliza Samara nu a stralucit ieri (07.02.2014). A pierdut ambele meciuri si ea cu 2-3 si 0-3.

                  La masculin Adrian Crisan daca reusea sa ia inca un set lui Gionis Panagiotis si pierdea cu 2-3 ACUM ERA CALIFICAT.
                  Departajarea in grupa lui Adi Crisan s-a facut la setaveraj deoarece toti cei trei din grupa au castigat si au pierdut cate un meci. In consecinta nici el nu s-a calificat in primii opt.

                  Romania ocupa la feminin si masculin locurile 9-12. Pacat ca pentru cei trei sunt mai importante meciurile de la cluburile unde activeaza decat reprezentarea tarii care ia format ca jucatori.

                  Astazi de la ora 13.15 sunt cele mai frumoase meciuri de la simplu masculin :

                  masa nr.1 OVTCHAROV Dimitrij - BOLL Timo GER

                  masa nr.2 GIONIS Panagiotis GRE - MAZE Michael DEN
                  Ultima editare de dennis; 08.feb.2014, 00:40.

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de dennis Vezi post
                    Romania ocupa la feminin si masculin locurile 9-12. Pacat ca pentru cei trei sunt mai importante meciurile de la cluburile unde activeaza decat reprezentarea tarii care ia format ca jucatori
                    Cred ca va grabiti putin cu criticile la adresa celor mai buni tenismeni ai Romaniei. Nu uitati ca este vorba de concursul care i-a avut la start pe primii 12 jucatori ai Europei. Cred ca locurile 9-12 nu sunt adevarata lor valoare si ca merita sa fie mai sus... dar sa-i acuzati ca nu isi dau interesul la meciurile internationale mi se pare prea mult... nu uitati ca in ultimii ani cei trei au castigat medalii pentru Romania. Dar, de trait, traiesc cu banii castigati la echipele de club.
                    BUTTERFLY Romania
                    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                    E-mail: office@prosoftbn.ro
                    BUTTERFLY Store Bucuresti
                    Tel. Mihai: 0736-887467
                    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                    Instagram: @butterflyromania
                    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                    http://www.tt-shop.ro
                    http://www.butterfly.tt
                    http://www.tenisdemasa.ro

                    Comentariu


                    • #11
                      Din puctul meu de vedere cred ca au prins o zi mai slaba,dar in nici un caz ca nu si-ar fi aparat sansele,ori ce calificare in primi 8 aducea si un premiu.

                      Comentariu


                      • #12
                        Adrian a jucat bine...grecul e f greu de batut in ultimul timp....putea sa l bata pe shibaev 3-2 si mergea adrian mai departe...i a cedat meciul rusului

                        Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk
                        TIMO BOLL ALC
                        tenergy 05

                        Comentariu


                        • #13
                          OVTCHAROV Dimitrij - BOLL Timo:3-3 (14-12, 11-8, 7-11, 11-7, 8-11,10-12
                          Ultima editare de dennis; 08.feb.2014, 14:27.

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de rasvan Vezi post
                            Cred ca va grabiti putin cu criticile la adresa celor mai buni tenismeni ai Romaniei. Nu uitati ca este vorba de concursul care i-a avut la start pe primii 12 jucatori ai Europei. Cred ca locurile 9-12 nu sunt adevarata lor valoare si ca merita sa fie mai sus... dar sa-i acuzati ca nu isi dau interesul la meciurile internationale mi se pare prea mult... nu uitati ca in ultimii ani cei trei au castigat medalii pentru Romania. Dar, de trait, traiesc cu banii castigati la echipele de club.
                            Cred si vreau sa cred ca asa este,ca sportivi de performanta (la sporturile individuale) onoarea ,prestigiul si cotatia personala sunt lucruri mult mai importante decit toate celelalte privilegi,neajunsuri,remuneratii,si neintelegeri patriotice.Astfel luptind pentru acestea(onoare,prestigiu si cotatie) celelalte nu mai sunt lucruri de care trebuie sa te preocupe.Orice echipa de prima liga isi doreste jucatori cu rezultate cit mai bune,nici un loc in echipa nu este INAMOVIBIL (numai in amatur avem ,sau am avut ,aceasta oportunitate),deci rezultatele slabe internationale ii pericliteaza si pozitia in echipa de club.

                            La nivel de prima liga germana unde activeaza si o parte din protagonisti acestei cupe a Europei,intilnim toate tipurile de rezultate intre 2 jucatori,foarte important la acest nivel este forma fizica ,psihica si generala a jucatorului.De aceea e frumos tenisul de masa.

                            Performantele jucatorilor romani de tenis de masă sunt peste media celorlalte tari de marimea noastra,si surprinzator de bune la numarul de cluburi de tenis si de practicanti ai acestui sport.Dintr-o masa de citeva sute de mii sau chiar milioane de jucatori de tenis unele tari au de unde sa aleaga performeri,iar la noi in romania am vorbit pina acum mai de curind de citeva sute,iar datorita Amatur suntem citeva mii. Majoritatea federatiilor din europa se mindresc cu citeva zeci de mii chiar sute de mii de jucatori,dar nu cu atitea performante ca Romania.Bravo sportului de performanta pt care toti suntem mandrii si rusine pt sportul de masa care este inca la pamint si inca nu se intreprinde ceva oficial.

                            Va saluta un amatur EMI

                            Comentariu


                            • #15
                              A crescut ENORM Ovtcharov!
                              Am vazut la el in meciul de azi cu Boll o siguranta in lovituri pe care nu o avea inainte.
                              In mod sigur daca o tine tot asa va sparge top 4 al chinezilor
                              Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                              FH: Tenergy 05
                              BH: Dignics 05

                              Comentariu


                              • #16
                                OVTCHAROV Dimitrij - BOLL Timo:4-3 (14-12, 11-8, 4-11, 11-7, 8-11,10-12, 14-12)

                                GIONIS Panagiotis GRE - MAZE Michael DEN: 1-4 (5-11, 5-11, 3-11, 11-7, 11-13)

                                APOLONIA Tiago POR - MATTENET Adrien FRA : 2-4 ( 5-11,11-5,10-12,11-4,6-11,7-11)

                                SHIBAEV Alexander RUS - FREITAS Marcos POR: 1-4( 7-11,10-12,7-11,11-7,9-11)

                                In semifinale se vor intalni:

                                MATTENET Adrien FRA - FREITAS Marcos POR astazi ora 19.15 masa nr.1

                                MAZE Michael DEN - OVTCHAROV D GER astazi ora 22.15 masa nr.1


                                un meci de urmarit se va desfasura astazi de la ora 17.45 la masa nr.1 intre:

                                GIONIS P GRE - BOLL Timo GER


                                Semifinale feminine:

                                LI Jiao NED - LIU Jia AUT astazi de la ora 18.30 la masa nr.1

                                SOLJA Petrissa GER - PAVLOVICH Viktoria BLR astazi de la ora 21.30 masa nr.1



                                In legatura cu postul #9 pe care l-am scris aseara aduc urmatoarele corectii:

                                Dupa ce am vizionat meciurile am fost foarte suparat si am scris fara o prealabila cercetare.
                                Astazi m-am documentat si sitatia este in felul urmator:

                                Daniela Dodean Monteiro a venit la aceasta competitie dupa o perioada de recuperare in urma unei interventii chirurgicale la genunchi. Medicul i-a permis sa joace dar in limita in care nu va simti dureri. Ea insasi a avut indoieli cu privire la participare. Aceste lucruri jucatoarea noastra le-a dezvaluit intr-un interviu acordat reporterei Milica NIKOLIC, EWT:

                                " “I need to play. I am hungry for tournaments. I had doubts before coming here. Doctor told me that I can play, and it was after me to decide how much pain I can take. However, I felt no pain after a long time. I am so happy I am back. I do not mind defeats; the feeling that I am in the arena again is special. Now I want to compete in Kuwait, Qatar..”

                                Deasemenea, Eliza Samara a declarat aceleasi reportere ca se simte foarte obosita dupa un inceput de an foarte incarcat, avand nevoie de ceva timp pentru revenirea sa la forma care a consacrat-o. Are mare nevoie de a ajunge acasa in mijlocul familiei pentru a se remonta si odihni.

                                "I am so tired. From the beginning of the year all I can remember are airports and planes. I went from one to another event. I need a rest. I need to dedicate serious time to my training. I need to get back in shape. Most of all I need to go home,”

                                - - - Actualizat - - -

                                La sfarsitul meciului cu Gionis Panagiotis GRE, jucatorul nostru Adrian Crisan a declarat: "Am avut șansele mele împotriva lui Gionis, dar el a fost mai bun astăzi, oftă Adrian Crisan. Turneul a fost greu pentru mine, eu sunt foarte obosit".
                                Ultima editare de dennis; 08.feb.2014, 15:39.

                                Comentariu


                                • #17
                                  MATTENET Adrien FRA - FREITAS Marcos POR = 0-4 (9-11, 9-11, 1-11, 5-11). "Recital" Marcos !
                                  De (re)vazut meciul !

                                  - - - Actualizat - - -

                                  La 22:15 un meci mult asteptat: MAZE Michael DEN vs OVTCHAROV Dimitrij GER. De vazut !!!!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Solja Petrissa GER - Viktoria Pavlovich BLR : 0-4 (5-11, 8-11, 8-11, 8-11)

                                    Meci mai usor decat m-am asteptat pentru Viktoria. De altfel Pavlovich a aratat o forma deosebita si la Turneul Final de la inceputul lunii ianuarie 2014 cand a fost invinsa destul de greu de Liu Shiwen -numarul I mondial. Deci acel loc III nu este intamplator.



                                    MAZE Michael DEN - OVTCHAROV Dimitrij GER: 4-2 (7-11, 11-7, 11-8, 11-7, 11-13, 11-3)

                                    Explozie de orgoliu, buna pregatire fizica si psihologica vedem la M. Maze in aceste zile. In meciul cu Dima Ovtcharov dupa un prim set de acomodare pe care l-a pierdut, a preluat conducerea partidei si a castigat urmatoarele doua seturi. Sa vedem ce se intampla in continuare. In setul IV Maze a condus tot timpul si in final l-a castigat cu 11-7. In setul V la scorul de 4-1 pentru Maze, Dima a cerut time-out. Jocul s-a echilibrat si in final Dima a castigat setul cu 13-11. In setul VI Maze si-a aratat din nou clasa si a castigat la pas setul cu 11-3.

                                    Cred ca va fi o finala frumoasa :Freitas - M. Maze. Spun asta deoarece si Freitas este intr-o forma foarte buna si Maze a fost deosebit in meciul cu Dima Ovtcharov.
                                    Finala va fi maine de la ora 16.30
                                    Ultima editare de dennis; 08.feb.2014, 23:21.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      MAZE Michael DEN - OVTCHAROV Dimitrij GER = 4 -2 (7-11, 11-7, 11-8, 11-7, 11-13, 11-3).
                                      Show Maze!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        ....in sfarsit, Maze iar joaca tenis de masă de calitate....stie cineva la ce ora va fi finala ? GO,MAZE GO
                                        Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                                        Lume multa, oameni putini...

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          O finala masculina inedita, neasteptata: Feritas - Maze.

                                          Iata si programul meciurilor de maine pentru stabilirea clasamentului final (locurile 1-:

                                          http://www.ittf.com/competitions/tes...tition_ID=2281

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            ...adica finala masculina dupa ora romaniei va fi la 16:30 ?!...
                                            Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                                            Lume multa, oameni putini...

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Margaryta Pesotska UKR - Iveta Vacenovska CZE





                                              MATTENET Adrien FRA- FREITAS Marcos POR



                                              FINALA MASCULINA SE TRANSMITE DIRECT DE LA ORA 16.30

                                              FREITAS Marcos POR - MAZE Michael DEN


                                              DE LA ORA 15.00 FINALA MICA : MATTENET A. FRA - OVTCHAROV Dimitrij GER

                                              DE LA ORA 15.45 FINALA FEMININA: LIU Jia AUT - PAVLOVICH Viktoria BLR
                                              Ultima editare de dennis; 08.feb.2014, 23:39.

                                              Comentariu


                                              • #24


                                                - - - Actualizat - - -

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  MATTENET Adrien FRA - OVTCHAROV Dimitrij GER = 2-4 (11-8, 2-11, 11-8, 9-11, 16-18, 10-12)

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X