Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Langa voi !

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Langa voi !

    Multumesc celor care m-au felicitat pentru jocul meu de sambata din divizia A.Se pare ca topspinul meu de rever a atras atentia si la un nivel mai inalt.Cu 3 zile inainte de etapa,Sport Kombat nu mai avea echipa si era pacat pentru cei care au muncit sa o duca si sa o mentina acolo sa fim nepasatori.Stiu ca indiferenta poate jigni mai mult decat o insulta,de aceea m-am alaturat lui Cristi Teodor,ramas singur,sa impresionez mai mult cu prezenta la Mediaș.Este prietenul meu iar esenta prieteniei o constituie in general iubirea si respectul.Daca este nevoie,voi ramane alaturi de aceasta echipa pana in iunie cand am inteles ca e sfarsitul campionatului.Dar locul meu nu este acolo si o stiti si voi.Dupa aproape 10 ani in acest circuit,este clar ca nu performanta este cea care ma satisface. "AmaTur" reprezinta o familie,care dupa o saptamana plina de vicisitudini,ma astepta cu poarta deschisa si cu zambetul larg.Consider ca locul meu este aici,langa voi!.
    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

  • #2
    Esti printre cei mai indragiti participanti din AmaTuR, nu-ti dau sfaturi dar trebuie sa te decizi. Stiu ca este greu, chiar si pentru noi, dar regulamentul in aceasta situatie este mai clar decat in alte situatii.
    Felicitari pentru prestatia de la Mediaș!
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #3
      N-ar trebui sa-mi bag eu nasul unde nu-mi fierbe oala dar,chiar ar fi pacat de acest mare "artist" pe care sincer il admir,sa nu se faca o mica,mica derogare ,mai ales ca s-a mai facut una tot pt un fiu al acestui frumos circuit.....Bravo Noro !!! si multe ,multe felicitari!!!Apropooo......cu Teodor te-ai imprietenit la Mediaș?!?)))))))

      Comentariu


      • #4
        Sincer, mie-mi pare rau si dupa George D, sau Alex C., (ma bucur ca a revenit Rares) mai ales ca sunt neutru la masa de joc pt ca am alta categorie. Noro mi-e drag, coloreaza acest circuit, dar repet, trebuie sa se decida, chiar daca nu este simplu.
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de vasile fodoran Vezi post
          Apropooo......cu Teodor te-ai imprietenit la Mediaș?!?)))))))
          Pe drum...
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de GeluBv Vezi post
            Sincer, mie-mi pare rau si dupa George D, sau Alex C., (ma bucur ca a revenit Rares) mai ales ca sunt neutru la masa de joc pt ca am alta categorie. Noro mi-e drag, coloreaza acest circuit, dar repet, trebuie sa se decida, chiar daca nu este simplu.
            Hmmmm.... ce tie si cu spiritul regulamentului nostru! Domnul Sterea are drept de joc, domnul Noro nu are....cam care o fi diferenta de valoare intre cei doi? Mai trebuie privit si in spiritul legii nu numai in litera ei!
            Blade-Darker speed 90
            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
            Bh- Testing

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de GeluBv Vezi post
              Regulament 2014
              AmaTuR Romania
              Regulamentul Circuitului Individual de Tenis de Masa 2014
              1. Circuitul AmaTuR


              4. Organizarea turneelor si dreptul de participare.[/B]

              4.1.1.-Jucatorii legitimati intr-o divizie superioara categoriei B (divizia A si SuperLiga) pot participa in circuitul AmaTuR imediat dupa ce fac dovada ca au retrogradat si/sau nu mai sunt legitimati in diviziile superioare, iar acceptul de intrare in aceasta competie va fi verificat si acordat de Conducerea AmaTur;
              Pentru a se evita posibilitatea de joc a eventualilor jucatori ce doresc sa participe numai pe perioada de vacanta se va interzice a doua participare de acest gen pe o perioada de doi ani de la data ultimei activitati in AmaTuR;

              4.1.2. Orice organizator poate organiza competitii de tip Masters cu concurenti din toate categoriile, inclusiv jucatori profesionisti (Div. A si SuperLiga), cu conditia ca acestea sa nu afecteze buna desfasurare a turneului de baza, acestea nefiind punctate in clasamentul AmaTuR;

              -orice jucator poate participa in cadrul amatur, cu exceptia jucatorilor legitimati in divizia "A" sau "SuperLiga", acestia putand sa participe numai in afara clasamentului amatur , respectiv la categoria "Masters".
              Draga Noro, am recitit si eu regulamentul 2014 si am inteles asa:
              Asa cum ti-a transmis Gelu, regulamentul actual nu permite jucatorilor care participa in divizia A sa joace si in Amatur.
              Poti reveni printre amaturisti daca:
              - echipa retrogradeaza;
              - nu mai esti legitimat in divizia A (probabil hotarasti sa te retragi din div A), dupa care anunti Conducerea Amatur, care verifica si iti acorda dreptul de participare.
              Intr-o situatie asemanatoare cred ca sunt si fetele din divizia A, deoarece paragaraful care le permitea sa joace si in Amatur a fost abrogat.

              Pentru turneul de sambata am vorbit cu Costi si vei avea un loc rezervat intr-una din grupe, in afara concursului, pentru a nu afecta buna desfasurare a turneului.

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de dado_daniel Vezi post
                Domnul Sterea are drept de joc, domnul Noro nu are....cam care o fi diferenta de valoare intre cei doi?
                Domnul Noro este in plina ascensiune, pe cand domnul Sterea cam stagneaza in ultima vreme
                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #9
                  Stimati conducatori, reprezentanti, organizatori si simpli participanti ai circuitului Amatur!

                  Este foarte bine ca exista un regulament al acestei competitii si este necesar ca acesta sa fie respectat. Totusi, se uita un lucru esential: acesta poate fi imbunatatit. Cred ca nimeni nu are impotriva ca Noro, sau ca oricare jucator ce si-a facut ucenicia in Amatur, sa aiba dreptul la o derogare.
                  De aceea, in spiritul Amaturului, propun ca cei care au avut drept de vot la adunarea din decembrie sa sacrifice cateva minute si sa-si spuna sau sa-si exprime parerea vizavi de acceptarea sau neacceptarea participarii in continuare a lui Noro in circuitul in care sa afirmat.

                  Consider ca este momentul ca oamenii sa vada transparenta celor care si-au asumat reprezentarea noastra, a celor fara nume.

                  Comentariu


                  • #10
                    Derogarea au primit de-a lungul anilor mai multi participanti in amatur pe perioade determinate pentru anumite scopuri;
                    - Pentru incercarea de salvare unei echipe de la retrogradare
                    - Pentru incercarea promovari unei echipe
                    In cazul in care acesta se judeca cu sufletul,se poate aproba aceasta derogare,fiind un participant 100% amator !
                    In cazul in care conducerea AmaTuR crede se poate face un sondaj cu voturi.

                    Comentariu


                    • #11
                      eu tot timpul joc in afara concursului,asa ca Noro, avem treaba !

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de FlorinBN Vezi post
                        Domnul Noro este in plina ascensiune, pe cand domnul Sterea cam stagneaza in ultima vreme
                        Da da... stagneaza unde isi fac cuib vulturii! Sus de tot in clasament!
                        Blade-Darker speed 90
                        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                        Bh- Testing

                        Comentariu


                        • #13
                          Eu cred ca daca Noro anunta pur si simplu pe forum ca a participat la aceasta etapa de divizie A deorece a considerat ca este un motiv de forta majora(echipa incompleta) dar acum renunta la a continua in A,totul este OK.
                          In caz contrar este optiunea lui care trebuie sa ii fie respectata. De-a lungul timpului au mai fost cazuri in care amaturisti100% au ajuns in divizia A dar nu au putut juca in Amatur deorece asa stipula regulamentul.De ce nu ati postat mesaje cu cereri de derogare cand copii cu care am jucat in Amatur pe vremea cand aveau 10-11-12 ani nu au mai fost primiti anul trecut pe baza regulamentului?(ma refer in primul rand la fratii Anca dar nu sunt numai ei in discutie).
                          Sau atunci cand la concursurile din Iași fetele din divizia A de acolo (care nu cred ca ar iesi din superioare la Open)mai ca nu plangeau ca nu pot sa joace in concurs?
                          Puneti-va in situatia celor care nu se vor califica din inferioare,superioare si(sau)eliminatorii fiind eliminati de Noro.Vor contesta sau nu concursul in baza regulamentului?Si daca da,ce se va intampla,ce decizie va trebui sa ia organizatorul concursului si coordonatorul de zona?
                          In noiembrie 2013 a fost dechis de Sorin Botarca un topic de propuneri pentru regulamentul Amatur 2014.Ati propus ceva concret legat de jucatorii de div A pe acolo?Recititi si dvs ce propuneri ati facut ,ce s-a discutat,ce s-a hotarat.
                          Eu zic ca e mai bine sa avem un regulament pe care sa-l imbunatatim anual si pe care sa-l respectam decat sa facem cum ne taie capul
                          Ultima editare de cata_60; 12.feb.2014, 16:40.
                          of all the things i lost i miss my mind the most

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de dado_daniel Vezi post
                            Hmmmm.... ce tie si cu spiritul regulamentului nostru! Domnul Sterea are drept de joc, domnul Noro nu are....cam care o fi diferenta de valoare intre cei doi? Mai trebuie privit si in spiritul legii nu numai in litera ei!
                            Daca dl Sterea a jucat concomitent, adica si in div A si in AmaTuR, in aceiasi perioada, este o slabiciune a coordonatorului zonal , adica a lui Aurel F., dar nu cred.
                            Apropo, cand a jucat dl Sterea (prin derogare sau neregulamentar)?.... vad afirmatii ca s-au mai facut derogari. Cand si pentru cine?
                            Sunt deja cateva chestiuni de inlesnire(prin regulament) in AmaTur din Div.A, adica atunci cand vrei, te hotarasti si nu trebuie sa mai astepti un an. Personal imi doresc ca Noro sa nu ne paraseasca!

                            ...si tot personal imi doresc ca peste ceva timp sa nu ne plangem ca regulamentul oricum nu se respecta. Din punctul meu de vedere votez pt Noro.
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • #15
                              si de aici o sa inceapa balciul...

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Vali 100% Vezi post
                                si de aici o sa inceapa balciul...
                                sa ne mearga bine tot anul
                                "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de GeluBv Vezi post
                                  si tot personal imi doresc ca peste ceva timp sa nu ne plangem ca regulamentul oricum nu se respecta. Din punctul meu de vedere votez pt Noro.
                                  Salut Gelu! Daca se poate sa dai un raspuns mai concret, te rog. Pana acum, impotriva derogarii pare a fi d-nul Cozma.

                                  Tin sa va reamintesc ca, datorita unor diferiti factori, echipele SK au fost la un pas de dizolvare. Inainte de etapa, datorita si aplombului manifestat de Noro, am cautat solutii care au dus la legitimarea pentru Divizia A a unui copil de 13 ani ( care nu a mai jucat nici macar in campionatul pe București ) si a lui Noro deoarece nu s-au mai inregistrat doritori. Neprezentarea la etapa ducea automat la scoaterea echipei din campionat.

                                  In cazul in care nu este aprobata aceasta derogare, fac un apel catre amaturisti pentru cautarea unui jucator dispus sa se sacrifice in Divizia A, pentru o echipa Sport Kombat nascuta prin si pentru Amatur.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Cascadorii risului erau o gluma

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      "Regulament 2014



                                      AmaTuR Romania
                                      Regulamentul Circuitului Individual de Tenis de Masa 2014
                                      1. Circuitul AmaTuR
                                      ........................
                                      Circuitul urmareste atragerea iubitorilor tenisului de masa, simpli pasionati sau fosti sportivi de performanta care doresc sa-l practice in mod organizat, la nivel local sau national. Totodata, creeaza posibilitatea unor intalniri ale celor mai buni participanti amatori cu jucatori legitimati de nivel apropiat."


                                      Dupa ce ii atragi, renunti la ei?
                                      Ce inseamna nivel apropiat? Diferenta intre Sterea si Noro?

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Sfatul meu pt tine, Noro, este sa ramai in Amatur...
                                        Ai fost la Mediaș, ai jucat in Div. A, ai facut senzatie, ai vazut nivelul valoric, acum poti sa alegi sa joci in Amatur linistit...

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Costi de ce nu mai incerci un alt tanar de perspectiva ?

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Tocmai asta si caut. Dați-mi, va rog, sugestii.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                              Tocmai asta si caut. Dați-mi, va rog, sugestii.
                                              Eu zic ca mult mai bun decat Noro si evident cu alte perspective este Nea Nicu' Pietris!
                                              www.clubarena08.ro

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Salut Costi! Mai mult decat am zis nu mai am ce sa comentez. Mi-e teama sa nu fiu inteles gresit si nu vreau sa creada cineva ca sunt impotriva. Oricum ar fi este greu sa precizezi in regulament ca se fac derogari pentru unii mai slabi cotati decat Sterea.

                                                Iti propun sa vorbesti cu Noro sa participe pana in iunie-iulie in div A si concomitent in Amatur (fara clasament). Sunt sigur ca toata lumea il primeste sa joace fara sa descalifice pe cineva .
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Iertatil ca nu stie ce face! )

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Iertati-l ca nu stie ce face! )
                                                  Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	CIMG2265.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	97,5 KB 
ID:	769904

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X