Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Langa voi !

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    E o situatie destul de delicata dar sunt convins ca Noro,in intelepciunea lui,va lua decizia potrivita.
    Ca orisicare dintre amaturisti,Noro este tentat sa prinda din zbor aceasta oportunitate,cu care cine stie cand si daca se va mai intalni curand..........ar fi o provocare pe masura ambitiei si talentului sau recunoscut!!!...dar in acelasi timp se gandeste (deja) cu nostalgie la frumoasele amintiri si la prieteniile legate in Amatur de-a lungul anilor.
    Personal,cred ca statutul de amator a lui Noro nu va avea de suferit din cauza unei incercari sau tentative de cateva luni in divizie.Daca va confirma si va ramane mai mult de un tur de campionat atunci si statutul lui va capata alta forma,de legitimat!!......dar,sincer,in nici intr-un caz Noro nu-si va pierde acea carisma proprie cu care a reusit sa ne cucereasca pe toti de la prima intalnire!...iar respectul meu pentru Noro va ramane la fel ca la-nceput sau,din contra,va creste proportional cu performantele sale sportive in viitor!Mult succes.... ..ZORO!!(pentru curajul si spiritul tau de sacrificiu!!)
    I love table tennis !

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de dado_daniel Vezi post
      Hmmmm.... ce tie si cu spiritul regulamentului nostru! Domnul Sterea are drept de joc, domnul Noro nu are....cam care o fi diferenta de valoare intre cei doi? Mai trebuie privit si in spiritul legii nu numai in litera ei!
      Sunteți greșit informat,d-nul Sterea nu a mai jucat în Divizia A din 2008.
      Nu înțeleg acestă comparație.
      Regulamentul pe 2014,bun sau rău a fost votat de majoritatea celor prezenți la ședință,de aceea trebuie respectat de toți participanți.
      Nu cred că trebuiesc create precedente.

      Comentariu


      • #28


        - - - Actualizat - - -

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de cata_60 Vezi post
          In noiembrie 2013 a fost dechis de Sorin Botarca un topic de propuneri pentru regulamentul Amatur 2014.Ati propus ceva concret legat de jucatorii de div A pe acolo?Recititi si dvs ce propuneri ati facut ,ce s-a discutat,ce s-a hotarat.
          Eu zic ca e mai bine sa avem un regulament pe care sa-l imbunatatim anual si pe care sa-l respectam decat sa facem cum ne taie capul
          http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...eri+regulament postul 34, propunerea 5

          Comentariu


          • #30
            Sunt sigur ca si cei de la sectiunea Amatori care vor participa la acest concurs vor fi bucurosi sa isi incerce puterile cu un amaturist care a jucat saptamana trecuta in divizia A (Blindescu Stefan-poz 37).Macar daca e bal,bal sa fie.
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • #31
              Dupa cate se vede, propuneri in acest sens au existat.
              Intrebare : S-au luat in considerare aceste propuneri?

              Dupa cate am inteles, la adunare s-a hotarat ca atunci cand apare o problema, organizatorii sa discute cu reprezentantii zonali iar acestia, in functie de gravitatea situatiei sa discute cu ceilalti reprezentanti pentru a se lua o hotarare.
              Intrebari : De ce trebuie sa punem Regulamentul inaintea logicii? De ce nu trebuie sa schimbam in bine ceea ce putem schimba? De ce trebuie sa nu ne punem intrebari?

              Am vazut astazi o statistica interesanta in care se arata ca incepand din toamna Amaturul va pierde multi jucatori care au crescut in acest circuit.
              Intrebare : Are cineva interes sa scape de acesti jucatori?
              Ultima editare de costinmotoroi; 12.feb.2014, 20:04.

              Comentariu


              • #32
                Spre linistea d-lui Cozma, voi retrage pe jucatorul de mare performanta Blindescu Stefan si pe jucatorul de mare perspectiva Noro il voi pune sa hotarasca el.

                Si daca tot e bal, atunci ii invit pe d-nii Gelu Vladoiu, in calitate de creator ( sau responsabil ) de Regulament si pe d-nul Cozma in calitate de creator ( sau responsabil ) de Calendar sa explice sau sa raspunda la intrebarile de mai sus.


                100 % Amatur
                Ultima editare de costinmotoroi; 12.feb.2014, 20:30.

                Comentariu


                • #33
                  Costi eu nu inteleg ce treaba ai cu Gelu

                  Comentariu


                  • #34
                    Reprezentantii de marca sunt OBLIGATI sa protejeze pe toti jucatorii din circuit. Ei sunt OBLIGATI sa gaseasca solutii tocmai pentru ca NU i-a OBLIGAT nimeni sa-si asume aceasta raspundere.


                    Nimeni nu are dreptul sa-i interzica pe cei care au invatat sa joace in Amatur. Daca exista asa ceva in Regulament atunci cei care au bun simt trebuie sa ia masuri.

                    Este o mandrie ca jucatori precum Ciobanu, Teodor, Noro si in curand Boaca, Lungu si multi altii proveniti din Amatur reusesc sa tina piept unor jucatori de performanta, cu abc-ul in sange. Daca ei considera ( precum Ciobanu ) ca s-au ridicat mult prea mult fata de nivelul din Amatur, atunci vor renunta singuri.
                    Ultima editare de costinmotoroi; 12.feb.2014, 20:46.

                    Comentariu


                    • #35
                      Sincer eu nu inteleg de ce atata vilva ca un pinguin din amatur a jucat si el in divizia A citeva meciuri si nu se fac valuri la vulturii care au jucat in superliga
                      si care joaca cu noi fara sa se agite .
                      Daca sintem amatori atunci amatori sa fim.
                      Ar trebui trei sectiuni ,amatori ,open si cei ce au jucat sau mai joaca tenis de masă si nu ping pong

                      - - - Actualizat - - -

                      Poza cu Noro si cu Costi a fost o gluma
                      Am cautat o poza cu Noro sa o postez si aia am gasit-o prima si am ris de unul singur cred ca 10 minute,deci nu m-am putut abtine sa nu se amuze si altii

                      Comentariu


                      • #36
                        ""Spre linistea d-lui Cozma, voi retrage pe jucatorul de mare performanta Blindescu Stefan si pe jucatorul de mare perspectiva Noro il voi pune sa hotarasca el.

                        Si daca tot e bal, atunci ii invit pe d-nii Gelu Vladoiu, in calitate de creator ( sau responsabil ) de Regulament si pe d-nul Cozma in calitate de creator ( sau responsabil ) de Calendar sa explice sau sa raspunda la intrebarile de mai sus.""

                        ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        Tu te agiti ca sampania strict cand e vorba de interesul tau personal si al echipelor pe care le promovezi,te doare la basca ca altii au repectat regulamentul in vigoare in anul respectiv si au stat pe tusa chiar si doi ani(vezi cazul Rusu St,Iusan M).Regulamentul initial a fost facut de Filo si modificaT anual in functie de propunerile amaturistilor,pana in 2013 (inclusiv) de Regulament s-a ocupat exclusiv dl Bodeanu.Intrucat in ceea ce priveste jucatorii legitimati nu au fost modificari majore la Regulamentul 2014 nu ai decat sa ceri orice lamurire crezi de cuviinta de la el,mai ales ca reprezinta zona București.Sunt curios daca inainte de a i legitima pe cei doi le-ai adus la cunostinta ca s-ar putea sa piarda dreptul de participare in Amatur,asa cum ai patit chiar tu in 2012 parca,cand ai promovat in div A.Asa ca nu te mai da fecioara ingenua,erai si esti in deplina cunostinta de cauza
                        of all the things i lost i miss my mind the most

                        Comentariu


                        • #37
                          Va multumesc, D-le Cozma, ca in sfarsit va aratati caracterul adevarat! Acela de manipulator!
                          Oare de ce vorbiti de interes personal? Aveti curaj?

                          Cel putin eu stau pe banii mei, nu pe banii altora! DE CE NU SPUNETI CUM ATI MANIPULAT ADUNAREA ATUNCI CAND S-AU DISCUTAT PROPUNERILE NOASTRE?


                          La intrebari, ce facem? Le ignoram? Parca din aceasta cauza nu mai exista sef pe tara.

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de noro Vezi post
                            Multumesc celor care m-au felicitat pentru jocul meu de sambata din divizia A.Se pare ca topspinul meu de rever a atras atentia si la un nivel mai inalt.Cu 3 zile inainte de etapa,Sport Kombat nu mai avea echipa si era pacat pentru cei care au muncit sa o duca si sa o mentina acolo sa fim nepasatori.Stiu ca indiferenta poate jigni mai mult decat o insulta,de aceea m-am alaturat lui Cristi Teodor,ramas singur,sa impresionez mai mult cu prezenta la Mediaș.Este prietenul meu iar esenta prieteniei o constituie in general iubirea si respectul.Daca este nevoie,voi ramane alaturi de aceasta echipa pana in iunie cand am inteles ca e sfarsitul campionatului.Dar locul meu nu este acolo si o stiti si voi.Dupa aproape 10 ani in acest circuit,este clar ca nu performanta este cea care ma satisface. "AmaTur" reprezinta o familie,care dupa o saptamana plina de vicisitudini,ma astepta cu poarta deschisa si cu zambetul larg.Consider ca locul meu este aici,langa voi!.
                            Punctul de vedere al lui Noro este cunoscut si la facut cunoscut prin deschidere acestui post.Nu inteleg toate discutiile pina la urma .Normal era sa isi faca cunoscuta intentia de a se legitima in divizia A pentru o perioada scurta de vreme,fiind o situatiie critica pt SKT pe care cred ca o intelege toata lumea,dupa care va revenii in Amatur in continuare.Fiind o comunitate in continua crestere consider personal ca un regulament trebuie sa avem si trebuie respectat.Imbunatatirea lui pe parcurs este benefica,dar derogarile reprezinta slabiciuni si intotdeauna subiect de polemici si discutii nonsens.Fiind un subiect cu doua destinatii,cazul Noro si modificarea regulamentului,propun ca discutiile referitoare la regulament sa fie purtate in sectiunea special deschisa ,iar cazul Noro, cred ca daca el nu a fost clar atunci eu il rog prieteneste sa ne mai faca cunoscut inca odata pct.lui de vedere .
                            Va urez sa aveti multa intelepciune.EMI

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de cata_60 Vezi post
                              Tu te agiti ca sampania strict cand e vorba de interesul tau personal si al echipelor pe care le promovezi
                              Daca nu ati inteles, va mai explic o data: in conformitate cu titlul de ECHIPA ANULUI DIN AMATUR dobandit de Sport Kombat acum cativa ani, consider ca cele doua echipe APARTIN Amaturului. Ele au fost si vor fi alcatuite din jucatori proveniti sau care au jucat in Amatur.

                              La ora dobandirii acelui titlu, Sport Kombat era alcatuita din peste 20 de jucatori din Amatur.

                              Comentariu


                              • #40
                                "divizionari, sau nu ...

                                salut,
                                in ultimul timp, tot mai acut, echipa sport kombat, dar nu numai, ne am dori sa ne incercam fortele in divizia 'B'. Pentru a nu fi acuzat de ipocrizie, tin sa mentionez ca, personal am mai adus in discutie acest subiect, care insa a fost stins repede de oprobiul public. Deoarece nici unul dintre noi n ar vrea sa renunte la 'amatur', as dori sa supun atentiei dvs. o schimbare a regulamentului in acest sens, cum ar fi:
                                - acceptarea diviziei 'B' doar la concursurile organizate in sistem open;
                                - scaderea obligativitatii participarii la open, de la nr. 80 la nr 50 sau 60 cf. clasament, plus desigur pastrarea regulii de bun simt (care insa, asa cum am tot avut exemple, e cam rar intalnita) cea a valorii recunoscute;
                                ca si argumente in favoarea acestei propuneri, as prezenta:
                                - creerea de inca cel putin 4-5 echipe care ar evolua in "B", din randul amaturistilor;
                                - revenirea in amatur a celor care in acest moment nu mai au drept de joc;
                                - intrarea unor noi jucatori care ar putea influenta top 10-20-30;
                                - nu toti jucatorii activi in aceasta divizie vor da fuga sa joace la noi;
                                - si nu in ultimul rand valoarea jucatorilor din aceasta divizie "B", iar aici pot prezenta n exemple;"

                                textul de mai sus l am postat in anul de gratie 2010, n am sa insist asupra acestui paragraf (a fost placut insa, sa recitesc discutiile )

                                am citit aici, postari a unor buni prieteni, a unor prieteni, precum si a unor cunostinte, numitorul comun fiind pentru toti tenisul de masa (ok, poate nu pentru toti...),

                                as dori sa mi exprim opinia personala si, incercand sa nu pic in desuet, doresc sa aduc in discutie alineatul 2 (-) si anume:
                                - ,....., plus desigur pastrarea regulii de bun simt (care insa, asa cum am tot avut exemple, e cam rar intalnita) cea a valorii recunoscute

                                eu cred, ca, poate o reconsiderare a impartirii clasamentului pe alte cateva categorii ar fi o solutie fiabila in acest moment, altminteri, la o gandire matematica evolutiva ar insemna ca, noro, din punct de vedere valoric in cel mult trei ani va evolua ori in "erste bundesliga", ori " Чемпионат России по футболу".... ceea ce nu este exclus, desigur, in cazul in care primeste dezlegare de la clubul sport kombat (sport kombat rulzzz....)
                                totusi mai o dilema, si anume, cu toate ca antrenamentele elucubrante si valoarea ascendenta a lui noro ii permit un bilant pozitiv in divizia "a", totusi la turneele organizate in cadrul "amatur" accederea la podium ii este intempestiv intrerupta, cum este posibil?

                                as dori sa mi inchei disertatia, cu o intrebare retorica,- daca pana si lui noro ii va fi interzis in " amatur" (datorita regulamentului, desigur), oare unde se afla " amaturul" pozitionat pe elipsa evolutiv valorica si interumana (hai ca asta a fost "tief")?!?

                                multumesc


                                p.s. noro, cristian, costi, respect fratilor, reSpect

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de Aurel Fratea Vezi post
                                  Sunteți greșit informat,d-nul Sterea nu a mai jucat în Divizia A din 2008.
                                  Nu înțeleg acestă comparație.
                                  Regulamentul pe 2014,bun sau rău a fost votat de majoritatea celor prezenți la ședință,de aceea trebuie respectat de toți participanți.
                                  Nu cred că trebuiesc create precedente.
                                  Marinescu nu a mai jucat in divizia A de mai bine de zece ani. A jucat insa prin strainatate.In prezent ocupa locul 61 in clasamentul national FRTM. In meciurile cu Sterea(locul 90) bilantul sau este negativ.

                                  Intrebari:

                                  Lasand logica la o parte,o fi corect ca toti jucatorii clasati de FRTM sub Marinescu(cam 270) sa poata juca in Amatur ?

                                  Daca Coroian(locul 4) renunta la a mai juca in divizia A va fi acceptat in Amatur?

                                  Daca echipa de "B" VIVA SPORT se califica in "A" in componenta actuala(Marinescu ,Boaca,Lungu) dar toti trei formeaza o noua echipa in divizia "B" si o iau de la capat in sezonul viitor, sunt cosiderati "legali" in Amatur ?
                                  Vor avea valoare de "B" sau de "A" ?
                                  Care este de fapt definitia corecta a jucatorului amator ???
                                  Rezultatele din cupa Romaniei conteaza pentru a fi sau a nu fi in Amatur ?
                                  Credeti ca indiferent de valoarea pe care o are un jucator, el are dreptul sa se distreze, sa socializeze si sa se simta bine in compania celor care impartasesc aceiasi pasiune in weekend-uri, la fel ca oricare OM din Amatur ?

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                    Eu zic ca mult mai bun decat Noro si evident cu alte perspective este Nea Nicu' Pietris!
                                    Am trezit-o pe nevasta-mea din somn, cind m-a pufnit risul

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                      Am trezit-o pe nevasta-mea din somn, cind m-a pufnit risul
                                      Nea Titi,tu nu sti sa razi si in soapta.Cind ma intilnesc prima oara cu sotia ii dau o telecomanda sa te puna pe ''MUTE'' cind te mai'' forumezi''

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        domnule tanase, buna seara,

                                        permiteti mi va rog, sa raspund eu la intrebarea dvs, desi de aprox 3 ani n am mai jucat in amatur.

                                        sunt de parere ca oricine are dreptul sa se distreze si sa socializeze si mai ales sa se simta bine in amatur, dar....

                                        desi nu il cunosc pe domnul marinescu personal, nu cred ca se va distra foarte bine cu jucatori cotati mult sub valoarea dumnealui si, in aceiasi situatie cunosc personal alti jucatori.... si, mai consider ca lipsa interesului oficialilor pentru tenisul de masa, a creat o nisa in acest sport, pentru marea masa.
                                        aceasta organizatie, parerea mea, va creste in continuare, indiferent de forma sau regulamente, oamenii vor sa practice acest sport, asadar poate ar fi bine sa folosim experientele, resursele si bunavointa unora sau altora si sa se incerce nu limitarea, ci, din contra, gasirea de solutii in realitatea valorica a participantilor.
                                        valoarea unor sportivi este data de performanta si clasare in diferitele clasamente actualizate din timp in timp, "amatur" are un clasament, iar gasirea unui punctaj care sa reflecte valoarea reala, precum si categoria sau categoriile, cu siguranta poate fi gasit, imprumutat sau chiar inventat....

                                        eu sunt foarte convins, ca, un jucator nu devine brusc " profesionist" doar daca este legitimat la un club, si oricum, in nici un caz in romania...


                                        desigur noro este o exceptie, care confirma regula.... (sper)

                                        o seara placuta

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                          Hmmmm.... ce tie si cu spiritul regulamentului nostru! Domnul Sterea are drept de joc, domnul Noro nu are....cam care o fi diferenta de valoare intre cei doi? Mai trebuie privit si in spiritul legii nu numai in litera ei!
                                          Tie chiar nu iti este jena sa te bagi in toate subiectele?Cum iti permiti sa pronunti numele unui om pe care nici macar nu il cunosti?Faptul ca Sterea si alti jucatori fosti legitimati sau profesionisti vin si joaca in Amatur ar trebuie sa fie o mandrie pentru noi ceilalti.Acesti oameni nu vin pentru bani sau pentru cupe si medalii.Vin pentru ca le place printre noi si pentru ca nivelul ar fi frumos sa creasca nu sa scada!

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Vezi Noro ce "taraboi" ai iscat in Amatur,cine te-a pus sa-i bati pe divizionarii aia la Mediaș??!!Acum ai devenit un "caz" in toata regula,dintr-o data esti prea "legitimat" pentru amaturisti......!!!!
                                            Oameni buni,Noro a fost,este si va ramane un amator convins!Daca va juca in divizie mai mult timp,ceea ce eu personal ii urez din suflet,asta trebuie sa fie un motiv in plus de mandrie pentru noi,toti amatorii!
                                            Este mult mai dificil sa promovezi din Amatur in"A" sau superliga (si sa performezi cu rezultate bune alaturi de reprezentantii de frunte ai tenisului de masa romanesc) decat sa "promovezi" din superliga sau "A" in Amatur(si sa te "bucuri" de un trofeu castigat in dauna unui "anonim" amator).Ideea este ca si unii si altii trebuie sa-si stabileasca (cu decenta) prioritatiile si sa-ncerce fiecare sa-si infraneze orgoliile conduse (pana la absurd) de vanitate!!La urma urmei,domnilor, tenisul de masa nu este decat o disciplina sportiva....iar CINEVA trebuie sa fie primul sau ultimul!!
                                            I love table tennis !

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de csabazedler Vezi post
                                              Vezi Noro ce "taraboi" ai iscat in Amatur,cine te-a pus sa-i bati pe divizionarii aia la Mediaș??!!Acum ai devenit un "caz" in toata regula,dintr-o data esti prea "legitimat" pentru amaturisti......!!!!
                                              Oameni buni,Noro a fost,este si va ramane un amator convins!Daca va juca in divizie mai mult timp,ceea ce eu personal ii urez din suflet,asta trebuie sa fie un motiv in plus de mandrie pentru noi,toti amatorii!
                                              Este mult mai dificil sa promovezi din Amatur in"A" sau superliga (si sa performezi cu rezultate bune alaturi de reprezentantii de frunte ai tenisului de masa romanesc) decat sa "promovezi" din superliga sau "A" in Amatur(si sa te "bucuri" de un trofeu castigat in dauna unui "anonim" amator).Ideea este ca si unii si altii trebuie sa-si stabileasca (cu decenta) prioritatiile si sa-ncerce fiecare sa-si infraneze orgoliile conduse (pana la absurd) de vanitate!!La urma urmei,domnilor, tenisul de masa nu este decat o disciplina sportiva....iar CINEVA trebuie sa fie primul sau ultimul!!
                                              Sunt cativa jucatori profesionisti(primesc salarii ca jucatori) care sunt folositi de cluburile la care activeaza pentru parteneriat cu copii si juniorii.
                                              Acesti sportivi sunt in top 10 Romania iar cluburile sunt in play-off supeliga.
                                              Pastrand proportiile; nu credeti ca ar fi un mare castig ca toti amaturistii sa poata creste langa actuali sau fosti profesionisti?
                                              Amaturul le poate oferii socializare,distractii,relaxare iar ei pot oferi amaturistilor sfaturi din experienta personala,trucuri,nivel crescut de competivitate,etc.

                                              In alta ordine de idei,cred ca trebuie umblat putin la terminologie.Turneele ar trebui sa fie pentru incepatori si avansati.Open inseamna ca poate participa oricine(si Timo Boll).

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de DAN T Vezi post
                                                ...In alta ordine de idei,cred ca trebuie umblat putin la terminologie.Turneele ar trebui sa fie pentru incepatori si avansati.Open inseamna ca poate participa oricine(si Timo Boll).
                                                In alta ordine de idei, Timo Boll, Ma Long sau alti jucatori de elita chiar ar putea sa joace in Amatur fara sa putem avea ceva de comentat pentru ca Regulamentul Amatur face referire la legitimarea la FRTM si nu la Bundesliga sau Superliga chineza sau alt campionat.
                                                www.clubarena08.ro

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Imi pare rau ca fac asta dar ma bag si eu. Mi se pare jenant ca se pune problema sa nu il mai lasati pe noro in amatur...
                                                  Vad ca unii se ataca la auzirea unor vorbe ca domnul Sterea nu ar avea ce cauta in amatur. Vorbe cu care sunt perfect de acord(astept injuraturile); un om care a facut toata viata tenis de masă DE PERFORMANTA comparat cu un amator care nu a facut niciodata dar joaca cu mai mult suflet decat multi jucatori profesionisti. Serios? Chiar se pune problema de care ce cauta prin amatur? Ok, inteleg...ar trebui sa fim onorati ca putem juca cu un jucator de asemenea valoare, dar sa nu incurcam borcanele. Una e sa joci cu o persoana de asemenea valoare si una e sa il aduci ca sa iti castige orice trofeu pus la dispozitie, si apoi sa ii dai tot pe altii afara din circuit ca joaca 3 meciuri in divizia A. Sunt curios cate trofee are noro in vitrina fata de domnul Sterea.

                                                  Faptul ca Noro a jucat o etapa in divizia A nu inseamna ca se antreneaza brusc cu ma long, nu inseamna ca este brusc profesionist, nu inseamna....nimic....decat ca a vrut sa ajute o echipa aflata intr-un moment de nevoie. Faptul ca a scos meciuri foarte bune este o realizare extraordinara pentru el, dar nu ii adauga mii de ore de antrenament la anii pe care i-a lasat in spate. Baietii de la VIVA cate antrenamente fac saptamanal? O sa aflati ca sunt mult mai profesionisti decat noro, indiferent ca au plecat sau nu din amatur. Practic cu asta se ocupa, dar lor nu le zice nimeni nimic(nu zic ca ar trebui)... il puneti pe noro sa aleaga...il puneti practic sa renunte la toate concursurile la care venea pentru ca a jucat 3 meciuri in divizia A...
                                                  Acum 2 saptamani vorbeam cu el si imi povestea ca nu are cu cine sa joace, ca juca doar la SKT joia la concurs unde cel mai bun era domnul Motoroi....acum brusc a devenit jucator de divizia A si va e frica de el. Daca il dati afara pe el ma astept sa-l dati afara si pe copilul ala care nu a scos nici un set. Ca sa fie corect, doar e jucator de A. Va cramponati intr-un regulament care a permis, permite, si va permite multe nedreptati in privinta celor care participa sau nu participa la turnee.
                                                  Mi se pare ridicol sa joace in amatur fosti jucatori de superliga si divizia A si noro sa nu joace din atata lucru, el jucand la fel de RAR ca inainte...

                                                  Imi cer scuze pentru raspunsul asta, asa cum am spus astept sa aruncati cu pietre
                                                  Blade: Viscaria
                                                  FH: Tenergy05
                                                  BH: Tenergy05

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Baietii de la VIVA (Marinescu,Lungu,Boaca,Uta,Rada) nu sunt platiti pentru a juca tenis de masă.
                                                    Marinescu si Lungu sunt salariati ca oricare amaturist salariat. Primul este antrenor iar al doilea este receptioner.
                                                    Boaca munceste facand parteneriate si alte activitati extra tenis,Uta si Rada sunt elevi si se antreneaza cand au timp liber in functie de programul scolar.
                                                    Conform regulamentului pe care nu cei de la VIVA l-au conceput toti cinci au drept de joc in Amatur.
                                                    Desi toti cinci sunt mai bine clasati decat Noro atat in Amatur cat si in FRTM acest regulament(aberant dupa parerea mea) nu-i permite lui Noro sa mai joace.
                                                    TREBUIE SCHIMBAT ACEST REGULAMENT.Si asta cat mai urgent.Pentru ca nu este fair play sa se incalce regulamentul chiar si asa defectuos cum este el acum.
                                                    Nu jucam poker ca sa nu putem schimba regulile in timpul jocului.
                                                    Ai vre-o musca pe caciula ? Atata timp cat iti spui doar parerea fara a face jocul cuiva de ce ar trebui sa arunce cineva cu pietre ?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X