Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Langa voi !

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de mariusik Vezi post
    Tie chiar nu iti este jena sa te bagi in toate subiectele?Cum iti permiti sa pronunti numele unui om pe care nici macar nu il cunosti?Faptul ca Sterea si alti jucatori fosti legitimati sau profesionisti vin si joaca in Amatur ar trebuie sa fie o mandrie pentru noi ceilalti.Acesti oameni nu vin pentru bani sau pentru cupe si medalii.Vin pentru ca le place printre noi si pentru ca nivelul ar fi frumos sa creasca nu sa scada!
    Este o mandrie pentru mine ca domnul Sterea joaca in Amatur, dupa mine as aduce cat mai multi in din Superliga in Amatur la categoria open( ca de aceea se cheama open=deschis). Eu nu am valoare de open dar majoritatea participarilor mele au fost la open tocmai ca sa invat de la cei buni, chiar si cu tine am jucat la Brăila acum ceva ani si ti-am luat un set. Ce evident nu ai inteles din postul meu este ca tocmai valoarea domnului Sterea nu poate fi comparata cu a lui Noro care a jucat toata viata lui fara antrenor si ca simplu amator. Sa permiti unui profesionist sa joace in Amatur la open este un lucru foarte bun, avem toti de invatat macar cate ceva, sa nu permiti unui amator adevarat, care intr-o conjunctura a jucat 3 meciuri in div.A, sa joace in Amatur cred ca este...gresit! Cat priveste tonul folosit de tine...noi sa fim sanatosi!
    Ultima editare de dado_daniel; 13.feb.2014, 20:41.
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #52
      Caragiale era mic copil pe linga teatrul asta

      - - - Actualizat - - -

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de dantim Vezi post
        Caragiale era mic copil pe linga teatrul asta

        - - - Actualizat - - -

        Daca a spune ce gandesti este pentru dvs. teatru atunci suntem pe aceeasi lungime de unda, daca nu...nu mai suntem, ne inscriem la bascalie!
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de noro Vezi post
          Dupa aproape 10 ani in acest circuit,este clar ca nu performanta este cea care ma satisface. "AmaTur" reprezinta o familie,care dupa o saptamana plina de vicisitudini,ma astepta cu poarta deschisa si cu zambetul larg.Consider ca locul meu este aici,langa voi!.
          ori suntem amândoi „telepați”, ori ești un om de milioane...

          ?mi pare rău că nu poți vedea ce am scris eu în carte și cât de bine se potrivește cu ce ai postat aici! și îmi pare rău că ai dorit să guști puțin gloria „diviziilor” (sau ai vrut doar să ajuți o echipă în necaz)... sper ca din cauza asta să nu ai probleme și să mai poți fi „amaturist”

          înscrie-te la turneul de la Sibiu dacă vrei să vezi dovada palpabilă a celor scrise de mine...

          - - - Actualizat - - -

          fac un apel la caracterul, sper frumos, al tuturor celor ce postați aici. în loc să începeți din nou aceeași „bălăcăreală” veșnică ce murdărește efectiv forumul (și care sunt sigur nu vă stă în fire, ci o faceți pentru că vă lăsați dominați de impulsuri), ar fi trebuit să citiți de vreo 10 ori ce a scris Noro (am reprodus și eu mai sus în citat) și să vă g?ndiți DOAR la ce a scris, și nu la altceva...

          pentru voi chiar nu contează că omul ăsta vă iubește și vrea să fie printre voi...? (dacă minte, cu atât mai rău pentru el...dar eu nu cred că minte)...
          chiar nu contează că ar trebui pentru ce a scris să-l respectați și să-l iubiți și voi...?

          „ Era o zi frumoasă de toamnă când ușa sălii s-a deschis și o mică " arătare " cu ochii zglobii și tremurând de atâta energie privea zâmbind spre mesele de joc. Habar nu aveam pe atunci cât de drag îmi va deveni. Evident acum toți îl cunoastem sub numele de " Noro ".- Bocănială Norocel ...- mic, simpatic și dovedește a avea o energie debordantă. Un om care poartă în suflet mai multă sinceritate și corectitudine decât mulți altii... ”

          pentru voi nici asta nu contează...? ?nseamnă că omul care a scris lucrurile astea e neserios...? ?nseamnă că eu, care le-am citit, am greșit când am scris următoarele versuri? :

          Mereu simpatic, plin de energie,
          ?n joc și-n viață sincer și corect,
          La frații moldoveni a trecut Prutul
          Ca să-i ?nvețe jocul său perfect...

          Are „contract de-amaturist” pe viață,
          Dar își vor aminti mereu de el,
          ?n Basarabia, profesioniștii
          Care-au jucat cu Bocănială Norocel!

          Le-am scris din admirație și respect, deși nu l-am văzut în viața mea pe acest om. Sunt pagini într-o carte acum...să le-arunc la gunoi?!?
          Am scris la fel despre Mircea Iușan, Ștefan Rusu, Laszlo Toth, Mihai Vrînceanu, Dan Bodeanu, Andrei Tomică, Nasta Purcaru, Rodica Sicoe, Boby Simion (nu mai scriu că umplu pagina)...și despre voi toți, cum ați apărut și cum ați devenit o familie, vreo 75 de pagini...să le-arunc la gunoi?!?

          Ultima editare de adimucu; 13.feb.2014, 22:39.

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de GeluBv Vezi post
            Esti printre cei mai indragiti participanti din AmaTuR, nu-ti dau sfaturi dar trebuie sa te decizi. Stiu ca este greu, chiar si pentru noi, dar regulamentul in aceasta situatie este mai clar decat in alte situatii.
            Felicitari pentru prestatia de la Mediaș!
            In victoria cu echipa din Mediaș a facut 3 victime (victorii), toate cu 3-2, la mare lupta. Cu jucatori de Div. A !!!!!!!. No comment !
            Pe ce loc e Noro in Clasamentul Amatur ?
            Practic el a adus echipei Sport Kombat cele mei multe victorii in etapa de la Mediaș.
            Respectul (si salutul) meu, Noro !

            - - - Actualizat - - -

            Postat în original de vasile fodoran Vezi post
            N-ar trebui sa-mi bag eu nasul unde nu-mi fierbe oala dar,chiar ar fi pacat de acest mare "artist" pe care sincer il admir,sa nu se faca o mica,mica derogare ,mai ales ca s-a mai facut una tot pt un fiu al acestui frumos circuit.....Bravo Noro !!! si multe ,multe felicitari!!!Apropooo......cu Teodor te-ai imprietenit la Mediaș?!?)))))))
            Si cu mine ... Noro este un tip supersimpatic !

            Comentariu


            • #56
              s-ar putea să am o „soluție”...dar mi-e teamă că ea va răscoli din nou anumite orgolii...

              văd că se vorbește mereu despre „propuneri la regulament” și că mereu sunt nemulțumiri...sincer nu-mi place că vă certați în general, indiferent cine ar avea dreptate.

              mai văd că niște domni din București au ?nființat două echipe care se pare că sunt „divizionare” și formate din mulți foști amaturiști (poate și viitori). și care se numesc „VIVA SPORT”, respectiv „SPORT KOMBAT”

              ...oare de ce nu ?nființează TOȚI amaturiștii o echipă (sau atâtea câte își doresc), care să fie compusă din jucători prezenți în momentul ăsta în clasamentul AmaTur (primii clasați de exemplu sau după preferințe), pe care s-o înscrie în divizia în care va putea fi înscrisă și care să se numească „TM CLUB AMATUR”...??? iar pe jucătorii din echipa respectivă să-i oblige să joace la meciurile din campionat și dacă vor să participe și la turnee AmaTur, atunci orice trofeu AmaTur pe care-l câștigă să-l „doneze” următorului clasat (celui cu care a jucat în finală de exemplu)....

              scuzați-mi vă rog nepriceperea. probabil am scris prostii... iar domnul Motoroi sigur nu va fi de acord sunt orgolii prea mari în joc

              Comentariu


              • #57
                "scuzați-mi vă rog nepriceperea. probabil am scris prostii... iar domnul Motoroi sigur nu va fi de acord sunt orgolii prea mari în joc"

                ??????????

                Comentariu


                • #58
                  am presupus că nu veți fi de acord, domnule Motoroi, ca o asemenea echipă să nu fie creată de dumneavoastră și să poarte un nume pe care nu l-ați ales dumneavoastră...

                  dar dacă am presupus greșit, îmi cer scuze de pe acum. tot ce mă interesează de fapt e dacă am avut o idee bună sau proastă

                  Comentariu


                  • #59
                    Nu va mai scuzati atat. Bagarea in seama e moca si e chiar sport national.

                    Comentariu


                    • #60
                      D-le adimucu, cu prostia niciodata nu voi fi de acord.

                      Dar unde ati vazut orgolii? Daca aparam drepturile noastre asta inseamna ca avem orgolii?
                      Sau poate credeti ca trebuie sa cad in admiratie in fata efervescentei creatii pe care o emanati.

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                        D-le adimucu, cu prostia niciodata nu voi fi de acord.

                        Dar unde ati vazut orgolii? Daca aparam drepturile noastre asta inseamna ca avem orgolii?
                        Sau poate credeti ca trebuie sa cad in admiratie in fata efervescentei creatii pe care o emanati.
                        Nu trebuie sa cazi in admiratie, trebuie sa scoti banul ca mori de curiozitate sa vezi creatia

                        Comentariu


                        • #62
                          Cand toata lumea m-a uitat,
                          Eu tot astept infrigurat
                          Ca dintr-o doara sa apara
                          Vreo muza chioara.

                          Dar iata cum a rasarit
                          Domn Motoroi. Am izbandit!
                          Orgolios, apuc o pana
                          Si scriu acuma o ocara.

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                            D-le adimucu, cu prostia niciodata nu voi fi de acord.

                            Dar unde ati vazut orgolii? Daca aparam drepturile noastre asta inseamna ca avem orgolii?
                            Sau poate credeti ca trebuie sa cad in admiratie in fata efervescentei creatii pe care o emanati.
                            nu trebuie să cădeți nicăieri, domnule Motoroi
                            aveți dreptul să aveți ?drepturi?
                            mi-am cerut deja scuze pentru că am presupus ceva greșit. așadar puteți sta liniștit: sunt de acord cu tot ce faceți.

                            am simțit cumva (nu doar la tema aceasta) că ?plutesc? orgolii în aer. pentru asta sper să fiu iertat.

                            iar pentru că ?mă bag în seamă?...n-aveți decât să mă pedepsiți

                            Comentariu


                            • #64
                              Romanul este doar poet
                              Asa ca va intreb direct:
                              De ce nu vreti sa NU vorbim?
                              Nu credeti ca ar fi sublim?

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de sevraj Vezi post
                                Nu trebuie sa cazi in admiratie, trebuie sa scoti banul ca mori de curiozitate sa vezi creatia

                                ...nici măcar atât

                                ai dreptate, m-am cam „băgat în seamă” :P

                                - - - Actualizat - - -

                                Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                Romanul este doar poet
                                Asa ca va intreb direct:
                                De ce nu vreti sa NU vorbim?
                                Nu credeti ca ar fi sublim?
                                dacă mi-a plăcut chestia asta, de ce nu pot să dau click pe m?na aceea cu un deget în sus? nu apare acolo sub postarea dumneavoastră, domnule Motoroi.

                                Chiar mi-a plăcut „potrivirea” asta de rime...

                                la cealaltă de mai sus apare simbolul pentru „?mi place”, dar acolo nu dau pentru că n-am prea înțeles...
                                Ultima editare de adimucu; 14.feb.2014, 00:07.

                                Comentariu


                                • #66
                                  Acum, ca muza calatoare a cam plecat
                                  Promit solemn, voi fi decent!
                                  Dar, totusi nu fiti trist
                                  Cand apareti, voi fi prezent!

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de adimucu Vezi post
                                    nu trebuie să cădeți nicăieri, domnule Motoroi
                                    aveți dreptul să aveți „drepturi”
                                    mi-am cerut deja scuze pentru că am presupus ceva greșit. așadar puteți sta liniștit: sunt de acord cu tot ce faceți.

                                    am simțit cumva (nu doar la tema aceasta) că „plutesc” orgolii în aer. pentru asta sper să fiu iertat.

                                    iar pentru că „mă bag în seamă”...n-aveți decât să mă pedepsiți
                                    Daca v ar pedepsi cineva as fi primul care ar sari sa va apere ptr ca aveti dreptul sa va spuneti parerile. Spun doar ca este bagare in seama ptr ca nu aveti nici o treeaba cu subiectul si nu sunteti in cunostinta de cauza. Sunteti doar un simplu spectator care nu stie culisele din teren

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Of, ce sa fac? Am dat-o in bara
                                      Caci fara tine-mi este greu
                                      Si de acum tot mai mereu
                                      Vei fi tu muza mea cea chioara.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Costi opreste te ca o pui si tu de un volum

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          ...sunt la modă „muzele chioare”

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Al dracului sa fie, m-am molipsit!

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Atit eu, cit si alti amaturisti, am propus, cu diverse prilejuri,ca jucatorii amatori care provin din Amatur, au progresat de asa natura incit au reusit sa promoveze intr-o echipa ce activeaza in competitiile patronate de FRTM, sa aiba dreptul sa joace in continuare si in turneele Amatur. Ei ar trebui sa fie mindria noastra.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                Atit eu, cit si alti amaturisti, am propus, cu diverse prilejuri,ca jucatorii amatori care provin din Amatur, au progresat de asa natura incit au reusit sa promoveze intr-o echipa ce activeaza in competitiile patronate de FRTM, sa aiba dreptul sa joace in continuare si in turneele Amatur. Ei ar trebui sa fie mindria noastra.
                                                Si de ce nu a fost conducerea de acord?

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Propun sa votam la fel cum am facut si in situatia lui Leorda Rares , cu pentru sau impotriva lui Noro in AMATUR, avand in vedere ca Noro la turneele mari nu a ajuns in turneele AMATUR pe podium, si sper sa nu gresesc cand spun asta, singura problema ar fi ca s-ar creea un precendet
                                                  Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                                  BH : Tenergy 05Fx
                                                  FH : Tenergy 05Fx

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Ca epopeea sa continue in cel mai pur spirit amaturist, propun infiintarea postului Cenaclul Amatur.
                                                    Toate elucubratiile de mai sus sa fie mutate acolo, inclusiv cele pe care le voi arata in cele ce urmeaza.


                                                    Muza

                                                    de adimucu

                                                    "m-așez încet, frumos, pe vine,
                                                    să vină muza iar la mine...
                                                    mă răsucesc să stau pe-o r?nă,
                                                    ca să mă ia muza de m?nă...
                                                    mă pun la masă cu stiloul,
                                                    să-mi crească muza libidoul...
                                                    îmi caut h?rtie în dulap,
                                                    dar muza-mi dă bătăi de cap...
                                                    mă mușc de unghii și de buză,
                                                    că nu mai pot scăpa de muză! "


                                                    In spiritul reciprocitatii, de la mucu adunate si-napoi la adi date:


                                                    Reversul medaliei

                                                    de Costi

                                                    Cand tu la buda ai catat
                                                    Pe muza cea divina
                                                    Uitandu-te tot in rahat
                                                    Si nu in burta ta cea plina
                                                    Lovit de propria ta izma
                                                    Ai luat in fundul tau o cizma.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X