Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sondaj jucatori divizia A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de sevraj Vezi post
    Totusi tenisul de masa nu se invata din privit :P
    Mai ''furam'' si noi tehnica, tactica.

    Comentariu


    • Bai costine daca ar fi numai atât ar fi bine.
      Un exemplu: ma inatalnesc la masa cu Cazacu, Filimon etc ma întâlnesc cu mingea doar cand servesc eu))))
      Blade: VECHITURA CU 70 LEI
      FH: FATA DE ROATA DE MASINA
      BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

      Comentariu


      • Postat în original de roman bogdan Vezi post
        Bai costine daca ar fi numai atât ar fi bine.
        Un exemplu: ma inatalnesc la masa cu Cazacu, Filimon etc ma întâlnesc cu mingea doar cand servesc eu))))
        Hai sa fim seriosi,...te mai intalnesti cu ea si cand o aduni de prin țarc)))
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • Din pacate se pierde "miezul"....
          si anume...
          daca orice jucator (din Div. A ar renunta sa zicem la legitimatie pentru amatur) "VALOAREA" pe care o are in spate jucatorul respectiv se sterge cu buretele din clipa cand renunta? (Clar ca NU)
          Cu alte cuvinte... jucatorul activ in Div A nu are drept de joc pe cand cel care a renuntat la "legitimatie" nu mai e periculos sa faca victime? <situatie de HAZ >
          Va legati strict de o legitimatie (activa sau nu) insa valoarea nu se sterge peste noapte.......

          Dar cel mai important pentru mine (parerea mea) este:

          1 Cine va impiedica oameni sa va apucati de antrenamente?
          2 Cine va impiedica sa va perfectionati?
          3 Cine va impiedica sa deveniti mai buni?
          4 Cine va impiedica sa dati la cutie?
          5 ETC ... ?

          Nimeni nu ne poate impiedica sa facem toate de mai sus, DOAR vointa noastra a fiecaruia iar prin asta dovedim cu gurile noastre ca suntem mai delasatori (lenesi daca imi permiteti) si nu dorim sa jucam cu altul mai "antrenat", iar prin aceasta aratam ca totul se reduce la "A NU STII PIERDE".
          Plecam cu premisa ca "o luam pe coaja" de la X, Y, Z ...

          Asa cum altii au inceput chichita se a se lega de divizionari datorita faptului ca pentru ei "A NU STII PIERDE" e prezent in viata lor,

          si altii de ex. noii veniti in amatur pot ridica problema ca nici ei nu pot juca de la egal la egal cu un amaturist rodat de cativa ani in circuit, DAR aici INTERVIN cel 5 PUNCTE de mai sus cu Raspunsul de rigoare.

          Votul meu ar fi <Pentru> activarea in amatur a celor legitimati.

          Postat în original de FlorinBN Vezi post
          Nu-i bai, acolo se va juca "la gramada". Si openistii au fost candva amatori, deci nu se va supara nimeni.
          si se poate continua si Divizionarii din A au fost candva openisti si candva amatori deci nu se va supara nimeni.

          Concluzia........ Nimeni altii decat vointa din noi insine ne impiedica sa devenim mai PRO

          Comentariu


          • Postat în original de Miky Vezi post
            Din pacate se pierde "miezul"....
            si anume...
            daca orice jucator (din Div. A ar renunta sa zicem la legitimatie pentru amatur) "VALOAREA" pe care o are in spate jucatorul respectiv se sterge cu buretele din clipa cand renunta? (Clar ca NU)
            Cu alte cuvinte... jucatorul activ in Div A nu are drept de joc pe cand cel care a renuntat la "legitimatie" nu mai e periculos sa faca victime? <situatie de HAZ >
            Va legati strict de o legitimatie (activa sau nu) insa valoarea nu se sterge peste noapte.......

            Dar cel mai important pentru mine (parerea mea) este:

            1 Cine va impiedica oameni sa va apucati de antrenamente?
            2 Cine va impiedica sa va perfectionati?
            3 Cine va impiedica sa deveniti mai buni?
            4 Cine va impiedica sa dati la cutie?
            5 ETC ... ?

            Nimeni nu ne poate impiedica sa facem toate de mai sus, DOAR vointa noastra a fiecaruia iar prin asta dovedim cu gurile noastre ca suntem mai delasatori (lenesi daca imi permiteti) si nu dorim sa jucam cu altul mai "antrenat", iar prin aceasta aratam ca totul se reduce la "A NU STII PIERDE".
            Plecam cu premisa ca "o luam pe coaja" de la X, Y, Z ...

            Asa cum altii au inceput chichita se a se lega de divizionari datorita faptului ca pentru ei "A NU STII PIERDE" e prezent in viata lor,

            si altii de ex. noii veniti in amatur pot ridica problema ca nici ei nu pot juca de la egal la egal cu un amaturist rodat de cativa ani in circuit, DAR aici INTERVIN cel 5 PUNCTE de mai sus cu Raspunsul de rigoare.

            Votul meu ar fi <Pentru> activarea in amatur a celor legitimati.

            si se poate continua si Divizionarii din A au fost candva openisti si candva amatori deci nu se va supara nimeni.

            Concluzia........ Nimeni altii decat vointa din noi insine ne impiedica sa devenim mai PRO
            Ma copile lasa dreacu beutura(bere,vin ,palinca sau cola)Ca sa faci din ce ai scris tu sint niste chestii de care nu dispun toti jucatorii.
            Bani,ani si poate conditii la indemina ,ca la Poplaca ,Bacova , Glimboca sau Ciorogirla nu sint mese de tenis poate nici de ping pong

            - - - Actualizat - - -

            Cand sa incercat a treia sectiune sau poate a patra MASTERSUL premiile au fost in cascaval dar cascavalul ca valul a trecut

            Comentariu


            • Postat în original de GeluBv Vezi post
              Hai sa fim seriosi,...te mai intalnesti cu ea si cand o aduni de prin țarc)))
              Salut Gelu,dacă ăsta e părerea ta la acest subiect ținând cont ca în acest moment reprezinti AMATUR-UL da-mi voie sa mai beau câteva pahare de vin și o sa încep sa mă amuz......

              Comentariu


              • Ai dreptate...nu trebuia sa glumesc (cu Bogdan)...
                La multi ani!
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                  Ai dreptate...nu trebuia sa glumesc (cu Bogdan)...
                  La multi ani!
                  La mulți ani......din parte mea ești un tip OK

                  Comentariu


                  • Postat în original de dantim Vezi post
                    Ca sa faci din ce ai scris tu sint niste chestii de care nu dispun toti jucatorii.
                    Ce afirmatie ridicola.
                    Atunci sa fie in regulament ca toti care participa in amatur sa nu joace mai mult de 3 ore pe saptamana sa fie toti egali.
                    Ce ridicol
                    Si da... bautura sa o lasam deoparte

                    Comentariu


                    • Postat în original de Miky Vezi post
                      Ce afirmatie ridicola.
                      Atunci sa fie in regulament ca toti care participa in amatur sa nu joace mai mult de 3 ore pe saptamana sa fie toti egali.
                      Ce ridicol
                      Si da... bautura sa o lasam deoparte
                      Bai "miky" tu de unde dracu ai mai apărut la ora asta !

                      Comentariu


                      • Tibi,nu-i frumos sa te adresezi asa cum ai facut-o mai sus unui om pe care nu-l cunosti si astfel sa-ti ?ridici?in cap toti dejenii.Apoi acum in prag de sarbatori,nu se cuvine sa-l pomenesti pe necuratul chiar si aici in spatiul virtual.Omul are dreptul la replica si a facut-o asa cum a crezut el de cuviinta s-o faca.In concluzie trebuie sa-i respectam deopotriva pe toti forumistii ,chiar daca unii sunt dreptaci sau ?stangaci?.
                        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                        Comentariu


                        • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                          Tibi,nu-i frumos sa te adresezi asa cum ai facut-o mai sus unui om pe care nu-l cunosti si astfel sa-ti ”ridici”in cap toti dejenii.Apoi acum in prag de sarbatori,nu se cuvine sa-l pomenesti pe necuratul chiar si aici in spatiul virtual.Omul are dreptul la replica si a facut-o asa cum a crezut el de cuviinta s-o faca.In concluzie trebuie sa-i respectam deopotriva pe toti forumistii ,chiar daca unii sunt dreptaci sau ”stangaci”.
                          Doctore, ești ultimul om cu (virgula) care as vrea sa vorbesc în contradictoriu în seara ăsta. ....era oarecum o nedumerire din partea mea pentru ca nu știu cine este acest "miky" dacă este din cadrul Amatur sau vine dintr-un cadru superior noua. ...

                          Comentariu


                          • Postat în original de Tibi68 Vezi post
                            Bai "miky" tu de unde dracu ai mai apărut la ora asta !
                            Cum spunea Domnul Doctor. e DOAR parerea mea si trebuie tratata ca o opinie.
                            Pacat ca trebuie sa dau replica unor astfel de afirmatii.
                            si daca era o intrebare se punea semnul intrebarii, nu exclamarii.

                            Si chiar daca nu ma cunoasteti, nu se posteaza de asa natura.
                            Pana la urma care este problema, cu ce am gresit?

                            Comentariu


                            • Postat în original de Tibi68 Vezi post
                              Bai "miky" tu de unde dracu ai mai apărut la ora asta !
                              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aia-Mare/page9

                              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...nov-2014/page8

                              Cauta in cele doua subiecte si ai sa te lamuresti pe deoparte si daca nu iti m-ai dau informatii daca vrei ,Tibi68.
                              Sarbatori Linistite EMI

                              Comentariu


                              • Initiatorul acestui sondaj ,va rog frumos mai eliberati din casuta ,nu se poate comunica cu Dumneavoastra.
                                EMI

                                Comentariu


                                • Postat în original de Miky Vezi post
                                  iar prin aceasta aratam ca totul se reduce la "A NU STII PIERDE".
                                  ?mi permit niște mici „adăugiri”

                                  ca unul care știu sigur când intru la masă că voi pierde meciul aș putea spune că majoritatea amaturiștilor știu să piardă. nu asta e problema. problema e așa cum pitoresc scria cineva înainte că e prea de tot să ajungi chiar să „nu te mai întâlnești cu mingea”.

                                  poate nu știu eu chiar bine toată povestea, dar din ce am citit (nu în culegeri de basme, ci tot aici pe acest forum) AmaTur s-a constituit pentru că oamenii simpli din lumea tenisului de masă, pasionați „pămînteni”, au dorit să-și măsoare oarecum forțele între ei. bineînțeles că unii mai ambițioși s-au antrenat și au început să-i cam bată pe ceilalți. dar asta n-a fost niciodată o problemă.

                                  la un moment dat însă, în competiția asta au început să apară „galacticii”. iar „pămîntenii” își dau seama imediat, pentru că e o chestiune de bun simț asta, că ei n-au nici o șansă în fața „galacticilor”. iar după ce asta s-a repetat de mai multe ori, ba chiar a devenit o situație frecventă, aproape „normală” deja, circuitul AmaTur și-a pierdut de fapt principiul lui primordial. îmi pare rău că trebuie să spun asta, dar scopul turneelor din zilele noastre, din ce în ce mai des, nu mai este din păcate cel care ar fi trebuit să fie același din 2006. aici e problema.

                                  astăzi, scopul unui turneu AmaTur este să stabilească o ierarhie care este dinainte cunoscută. jumătate din cei care se înscriu la un turneu știu deja înainte să intre la masă cine va câștiga trofeul. mai ales dacă-i cunosc bine pe cei 3 sau 4 „legitimați” sau „galactici” cum le-am spus eu. „pămîntenii” ar putea foarte bine să nu mai joace meciurile lor pe scor, ci să organizeze scurte „ședințe tematice”, cu multe pauze între ele în care să frigă mici sau pulpe, să mai bea câte o bere, să facă multe poze și să spună bancuri cu Chuck Norris. iar legitimații sau „maeștrii” ar putea să apară la sală doar cu vreo oră sau două înainte de închidere, să mănînce și ei vreo 3 mici, să bea 2 beri și să r?dă la vreo 4 bancuri.... după care să se prezinte la masa organizatorilor și să spună simplu: „Bună seara. Am venit să ne luăm premiile!”

                                  Bineînțeles, idealul nemărturisit al oricărui pasionat de tenis, fie el și începător, va fi să-l învingă pe ăla mai bun decât el... fie el și jucător de Superliga.
                                  un începător va dori oricând să se antreneze cu un superavansat și să încerce să ?nvețe cât mai mult de la el. și probabil va suporta și să fie bătut măr de fiecare dată, pentru că va ști totdeauna că e doar un antrenament. mai ales dacă superavansatul îl va ?nvăța de fiecare dată o parte cât de mică din ce știe el.

                                  dacă stăm bine să ne g?ndim, turneele AmaTur sunt de fapt niște „pseudoantrenamente” (sau așa ar trebui să fie). dar „galacticii” nu le vor trata niciodată așa. ei ?i vor bate pe toți cei cu care vor juca, pentru că ȘTIU CĂ TREBUIE SĂ C?ȘTIGE. pentru că ei nu vin acolo la „antrenament”, ci la un turneu anunțat, organizat, desfășurat și premiat ca o competiție, nu ca un antrenament.

                                  acești oameni sunt introduși din ce în ce mai des într-o competiție care nu e a lor, se fac concesii și „derogări” din ce în ce mai numeroase... care din păcat nu fac bine circuitului și celor care-i dau viață de fapt.

                                  e ca și cum la o nuntă țărănească s-ar întâmpla să fie Mihai Petre rudă cu familia miresei și să fie invitat și el la nuntă. să presupunem că singurul cadou de nuntă pe care și l-ar dori mireasa ar fi să fie dansată de toți nuntașii, stiindu-se și că în acel sat este o tradiție serioasă legată de dans și că absolut toți sătenii știu dansa. din păcate însă, niciodată atât de bine ca Mihai Petre. e logic că mireasa s-ar simți în al 9-lea cer după ce ar dansa cu Mihai Petre. dar cum s-ar simți oare ceilalți nuntași, știind că „darul” lor de nuntă în acel moment nu va mai valora nimic...???

                                  ?n felul ăsta, o treabă g?ndită și făcută pentru oameni care în primul rând vor să se simtă bine și să facă mișcare organizat, se transformă brusc în ceva serios... PREA SERIOS. dispare încet plăcerea oamenilor de a mai veni la turnee.

                                  ar trebui să vă așezați din nou la masă (la o masă cu scaune, nu la aia de tenis) și să să vă amintiți încet-încet pentru ce ați creat circuitul ăsta... și pentru cine.
                                  nu vă dau lecții. vă rog să mă scuzați dacă așa pare.


                                  am mai scris undeva demult o chestie pe care îmi face plăcere să o reamintesc aici.
                                  de ce nu s-ar împărți amaturiștii în „echipe” de câte 5-8 oameni, pe care să le înscrie pur și simplu în Campionatul Național?
                                  iar dacă tot s-au „infiltrat” din ce în ce mai mulți jucători „galactici” în circuit, ideea de mai sus aș completa-o astfel: fiecare dintre aceștia să-și ia câte 5 oameni cu el, NEAPĂRAT AMATORI, și să se înscrie cu ei în Campionat. de ce să ne bată ei pe noi mereu și să ne ia premiile care oricum sunt doar cu valoare „sentimentală”, în loc să mergem noi în competițiile lor și să luptăm cot la cot cu ei pentru niște trofee „adevărate” ? nu vi se pare mai echitabil așa? totuși, noi suntem 3000, iar ei vreo sută.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Miky Vezi post
                                    Cum spunea Domnul Doctor. e DOAR parerea mea si trebuie tratata ca o opinie.
                                    Pacat ca trebuie sa dau replica unor astfel de afirmatii.
                                    si daca era o intrebare se punea semnul intrebarii, nu exclamarii.

                                    Si chiar daca nu ma cunoasteti, nu se posteaza de asa natura.
                                    Pana la urma care este problema, cu ce am gresit?
                                    Dacă într-adevăr vroiai sa ai o discuție pertinenta pe acest subiect ar fi fost nevoie sa îmi spui măcar mie dacă activezi în cadrul Amatur si sa nu te folosești de cea ce a postat Doctorul.....întrebarea și exclamarea nu schimba esenta discutiei

                                    Comentariu


                                    • Daca este sa faceti un sondaj eu spun sa voteze numai cei care sunt implicati direct in momentul sondajului. Personal cred ca nivelul jocului va creste odata cu venirea celor din divizia A indiferent daca provin din AmaTur sau nu si totodata si nivelul meu de joc. De ce ar trebui sa imi "spulbere" aceasta ocazie de a creste in valoare cineva de la sectiunea Amatori ?

                                      Acest mesaj nu este un atac la persoana ! Priviti problema ca atare.
                                      Zi buna va doresc !
                                      Blade : Butterfly Timo Boll W7
                                      FH: Cornileau Target GT
                                      BH:
                                      Cornileau Target GT
                                      Tel : 0752 155 898



                                      Comentariu


                                      • Postat în original de wischegg Vezi post
                                        Daca este sa faceti un sondaj eu spun sa voteze numai cei care sunt implicati direct in momentul sondajului. Personal cred ca nivelul jocului va creste odata cu venirea celor din divizia A indiferent daca provin din AmaTur sau nu si totodata si nivelul meu de joc. De ce ar trebui sa imi "spulbere" aceasta ocazie de a creste in valoare cineva de la sectiunea Amatori ?

                                        Acest mesaj nu este un atac la persoana ! Priviti problema ca atare.
                                        Zi buna va doresc !
                                        Acest sondaj sa facut din prisma faptului ca Noro(alaturi de alții) care au activat printre noi, sau hotărât sa activeze intr-un cadru legitimat și
                                        dacă mai pot reveni în cadrul Amatur fără nici o restricție. Eu am votat DA pe acest subiect.In legătură cu faptul ca tu vrei sa întâlnești cit mai mulți jucători care au activat în divizia A este o altă discutie, dar presupun ca sa votat un regulament pe acest an, în acest sens.Doar ca nu înțeleg care sunt "acei cineva de la sectiunea Amatori"care nu te lasă să faci orice dorești. Cu respect

                                        Comentariu


                                        • Domnilor. Multi dintre voi cred ca daca joaca cu un = galactic =are ce invata , adica 0-11,1-11,2-11 un scor bun cred pentru multi amaturisti asta daca galacticul joaca serios.cunosc multi dintre ei, cu unii sunt chiar prieten si va spun la modul serios ca intrun meci oficial ,, nu are tata, nu are mama'' ne rupe capul, vorba multora dintre ei.daca vrei sa inveti ceva fa antrenamente cu ei pentru a invata cum sa lovesti mingea , pozitia la masa, etc nu sa joci oficial.de ce domnilor organizatori nu faceti turnee separate pentru ei cu premieri pe masura valori, lor? Oare nu se vede ca multi dintre ei nu castiga aproape nimic din sportul asta sarac dupa multi ani de antrenamente? Mie unul mi-se pare anormal aducerea lor in amatur doar pentru faptul ca avem de invatat.poate cativa dintre amaturisti care au palete,,-bune-''sa creada ca pot castiga 2-3 mingi pe set.de ce nu opriti o cota din bani de inscriere la tunee pentru acordarea unor premii la un concurs =galactic= sau poate va reduceti din castiguri? Daca am suparat pe cineva imi cer scuze.

                                          Comentariu


                                          • sunteți dur în comentariul ăsta, s-ar putea unor oameni să nu le convină...


                                            dar uitați-vă vă rog la postul 366, este chiar ideea dumneavoastră ?dezvoltată? de mine

                                            Comentariu


                                            • Aveti dreptate ,am plagiat fara sa vreau . Cat despre faptul ca am suparat anumite persoane ................am cerut scuze anticipat.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de adimucu Vezi post
                                                sunteți dur în comentariul ăsta, s-ar putea unor oameni să nu le convină...


                                                dar uitați-vă vă rog la postul 366, este chiar ideea dumneavoastră „dezvoltată” de mine
                                                mai baiete......te ai apucat de antrenamentele alea sau ce facem ?

                                                - - - Actualizat - - -

                                                Postat în original de moraruconstantin Vezi post
                                                Domnilor. Multi dintre voi cred ca daca joaca cu un = galactic =are ce invata , adica 0-11,1-11,2-11 un scor bun cred pentru multi amaturisti asta daca galacticul joaca serios.cunosc multi dintre ei, cu unii sunt chiar prieten si va spun la modul serios ca intrun meci oficial ,, nu are tata, nu are mama'' ne rupe capul, vorba multora dintre ei.daca vrei sa inveti ceva fa antrenamente cu ei pentru a invata cum sa lovesti mingea , pozitia la masa, etc nu sa joci oficial.de ce domnilor organizatori nu faceti turnee separate pentru ei cu premieri pe masura valori, lor? Oare nu se vede ca multi dintre ei nu castiga aproape nimic din sportul asta sarac dupa multi ani de antrenamente? Mie unul mi-se pare anormal aducerea lor in amatur doar pentru faptul ca avem de invatat.poate cativa dintre amaturisti care au palete,,-bune-''sa creada ca pot castiga 2-3 mingi pe set.de ce nu opriti o cota din bani de inscriere la tunee pentru acordarea unor premii la un concurs =galactic= sau poate va reduceti din castiguri? Daca am suparat pe cineva imi cer scuze.
                                                Domnule Moraru Constantin va spun eu ca nu ați deranjat pe absolut nimeni prin cea ce ați scris, ba din contra e o realitate pe care conștientizăm cu toții. Vă salut

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de moraruconstantin Vezi post
                                                  Aveti dreptate ,am plagiat fara sa vreau . Cat despre faptul ca am suparat anumite persoane ................am cerut scuze anticipat.
                                                  nu mă plâng eu de plagiat, stați liniștit. doar speram să vă cadă bine ce-am scris eu, de aceea v-am atras atenția asupra postului 366.

                                                  ?n altă ordine de idei, aveți grijă cum alunecați din 2014 în 2015, să fie lin, nu brusc... valabil pentru toată lumea din AmaTur

                                                  Comentariu


                                                  • Din pacate sunt balanta ,imi place sa'' alunec'' drept . Din pacate,, unii'' cand organizeaza un concurs aluneca ,, stramb'' se gandesc cum sa le iasa un profit cat mai substantiabil in conditi precare de joc si culmea mai au si gornisti care dupa concurs tipa == un turneu nemaipomenit==. Totusi trebuie facut ceva pentru binele miscari amatur , turnee organizate, conditi mai bune de joc, etc . Cat despre acei ,, galactici'' intradevar trebuiesc organizate turnee pe masura valori,lor . Galactici pentru mine inseamna si acei copii si acei parinti care fac multe sacrifici = vedeti cat costa un lemn bun , o faza buna , aproape tot echipamentul = trageti linie si- o sa vdeti ca la castigarea unui turneu , o hirtiuta sau o ,, cupulita'' in schimb unii asa zisi organizatori pleaca cu burta plina . Cam atat am avut de spus si inca o data imi cer scuze daca am gresit cu ceva .

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X