tt-shop.ro 468x60 3vivasportshop.ro 2 468x60tt-shop.ro 468x60 2

Vezi rezultate sondaj: Jucatorii din divizia A proveniti din amatur sa aiba drept de joc in Amatur?

Votanți
202. Nu poți vota în acest sondaj
  • DA

100 49,50%
  • NU

102 50,50%
Pagina 25 din 26 PrimulPrimul ... 1523242526 UltimulUltimul
Rezultate 361 la 375 din 377

Subiect: sondaj jucatori divizia A

maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    61
    Postări
    1.430
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    133 z 11 h 16 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    1879
    Tibi,nu-i frumos sa te adresezi asa cum ai facut-o mai sus unui om pe care nu-l cunosti si astfel sa-ti ?ridici?in cap toti dejenii.Apoi acum in prag de sarbatori,nu se cuvine sa-l pomenesti pe necuratul chiar si aici in spatiul virtual.Omul are dreptul la replica si a facut-o asa cum a crezut el de cuviinta s-o faca.In concluzie trebuie sa-i respectam deopotriva pe toti forumistii ,chiar daca unii sunt dreptaci sau ?stangaci?.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

2. Îmi place Ma Rola le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    07.03.2013
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    51
    Postări
    253
    Timp total online
    58 z 23 h 29 m
    Timp online pe zi
    34 m
    Reputație
    288
    Citat Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
    Tibi,nu-i frumos sa te adresezi asa cum ai facut-o mai sus unui om pe care nu-l cunosti si astfel sa-ti ”ridici”in cap toti dejenii.Apoi acum in prag de sarbatori,nu se cuvine sa-l pomenesti pe necuratul chiar si aici in spatiul virtual.Omul are dreptul la replica si a facut-o asa cum a crezut el de cuviinta s-o faca.In concluzie trebuie sa-i respectam deopotriva pe toti forumistii ,chiar daca unii sunt dreptaci sau ”stangaci”.
    Doctore, ești ultimul om cu (virgula) care as vrea sa vorbesc în contradictoriu în seara ăsta. ....era oarecum o nedumerire din partea mea pentru ca nu știu cine este acest "miky" dacă este din cadrul Amatur sau vine dintr-un cadru superior noua. ...

junior

Data înscrierii
    28.04.2014
    Locație
    Dej
    Vârstă
    30
    Postări
    101
    Timp total online
    22 h 16 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    76
    Citat Postat în original de Tibi68 Vezi post
    Bai "miky" tu de unde dracu ai mai apărut la ora asta !
    Cum spunea Domnul Doctor. e DOAR parerea mea si trebuie tratata ca o opinie.
    Pacat ca trebuie sa dau replica unor astfel de afirmatii.
    si daca era o intrebare se punea semnul intrebarii, nu exclamarii.

Si chiar daca nu ma cunoasteti, nu se posteaza de asa natura.
    Pana la urma care este problema, cu ce am gresit?

5. Îmi place wischegg, Ma Rola le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    45
    Postări
    4.343
    Timp total online
    115 z 15 h 53 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    10383
    Citat Postat în original de Tibi68 Vezi post
    Bai "miky" tu de unde dracu ai mai apărut la ora asta !
    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aia-Mare/page9

http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...nov-2014/page8

Cauta in cele doua subiecte si ai sa te lamuresti pe deoparte si daca nu iti m-ai dau informatii daca vrei ,Tibi68.
    Sarbatori Linistite EMI

organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    45
    Postări
    4.343
    Timp total online
    115 z 15 h 53 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    10383
    Initiatorul acestui sondaj ,va rog frumos mai eliberati din casuta ,nu se poate comunica cu Dumneavoastra.
    EMI

8. Mulțumesc sevraj au mulțumit pentru mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    48
    Postări
    1.259
    Timp total online
    18 z 6 h 46 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    1463
    Citat Postat în original de Miky Vezi post
    iar prin aceasta aratam ca totul se reduce la "A NU STII PIERDE".
    îmi permit niște mici „adăugiri”

ca unul care știu sigur când intru la masă că voi pierde meciul aș putea spune că majoritatea amaturiștilor știu să piardă. nu asta e problema. problema e așa cum pitoresc scria cineva înainte că e prea de tot să ajungi chiar să „nu te mai întâlnești cu mingea”.

poate nu știu eu chiar bine toată povestea, dar din ce am citit (nu în culegeri de basme, ci tot aici pe acest forum) AmaTur s-a constituit pentru că oamenii simpli din lumea tenisului de masă, pasionați „pământeni”, au dorit să-și măsoare oarecum forțele între ei. bineînțeles că unii mai ambițioși s-au antrenat și au început să-i cam bată pe ceilalți. dar asta n-a fost niciodată o problemă.

la un moment dat însă, în competiția asta au început să apară „galacticii”. iar „pământenii” își dau seama imediat, pentru că e o chestiune de bun simț asta, că ei n-au nici o șansă în fața „galacticilor”. iar după ce asta s-a repetat de mai multe ori, ba chiar a devenit o situație frecventă, aproape „normală” deja, circuitul AmaTur și-a pierdut de fapt principiul lui primordial. îmi pare rău că trebuie să spun asta, dar scopul turneelor din zilele noastre, din ce în ce mai des, nu mai este din păcate cel care ar fi trebuit să fie același din 2006. aici e problema.

astăzi, scopul unui turneu AmaTur este să stabilească o ierarhie care este dinainte cunoscută. jumătate din cei care se înscriu la un turneu știu deja înainte să intre la masă cine va câștiga trofeul. mai ales dacă-i cunosc bine pe cei 3 sau 4 „legitimați” sau „galactici” cum le-am spus eu. „pământenii” ar putea foarte bine să nu mai joace meciurile lor pe scor, ci să organizeze scurte „ședințe tematice”, cu multe pauze între ele în care să frigă mici sau pulpe, să mai bea câte o bere, să facă multe poze și să spună bancuri cu Chuck Norris. iar legitimații sau „maeștrii” ar putea să apară la sală doar cu vreo oră sau două înainte de închidere, să mănânce și ei vreo 3 mici, să bea 2 beri și să râdă la vreo 4 bancuri.... după care să se prezinte la masa organizatorilor și să spună simplu: „Bună seara. Am venit să ne luăm premiile!”

Bineînțeles, idealul nemărturisit al oricărui pasionat de tenis, fie el și începător, va fi să-l învingă pe ăla mai bun decât el... fie el și jucător de Superliga.
    un începător va dori oricând să se antreneze cu un superavansat și să încerce să învețe cât mai mult de la el. și probabil va suporta și să fie bătut măr de fiecare dată, pentru că va ști totdeauna că e doar un antrenament. mai ales dacă superavansatul îl va învăța de fiecare dată o parte cât de mică din ce știe el.

dacă stăm bine să ne gândim, turneele AmaTur sunt de fapt niște „pseudoantrenamente” (sau așa ar trebui să fie). dar „galacticii” nu le vor trata niciodată așa. ei îi vor bate pe toți cei cu care vor juca, pentru că ȘTIU CĂ TREBUIE SĂ CÂȘTIGE. pentru că ei nu vin acolo la „antrenament”, ci la un turneu anunțat, organizat, desfășurat și premiat ca o competiție, nu ca un antrenament.

acești oameni sunt introduși din ce în ce mai des într-o competiție care nu e a lor, se fac concesii și „derogări” din ce în ce mai numeroase... care din păcat nu fac bine circuitului și celor care-i dau viață de fapt.

e ca și cum la o nuntă țărănească s-ar întâmpla să fie Mihai Petre rudă cu familia miresei și să fie invitat și el la nuntă. să presupunem că singurul cadou de nuntă pe care și l-ar dori mireasa ar fi să fie dansată de toți nuntașii, stiindu-se și că în acel sat este o tradiție serioasă legată de dans și că absolut toți sătenii știu dansa. din păcate însă, niciodată atât de bine ca Mihai Petre. e logic că mireasa s-ar simți în al 9-lea cer după ce ar dansa cu Mihai Petre. dar cum s-ar simți oare ceilalți nuntași, știind că „darul” lor de nuntă în acel moment nu va mai valora nimic...???

în felul ăsta, o treabă gândită și făcută pentru oameni care în primul rând vor să se simtă bine și să facă mișcare organizat, se transformă brusc în ceva serios... PREA SERIOS. dispare încet plăcerea oamenilor de a mai veni la turnee.

ar trebui să vă așezați din nou la masă (la o masă cu scaune, nu la aia de tenis) și să să vă amintiți încet-încet pentru ce ați creat circuitul ăsta... și pentru cine.
    nu vă dau lecții. vă rog să mă scuzați dacă așa pare.

am mai scris undeva demult o chestie pe care îmi face plăcere să o reamintesc aici.
    de ce nu s-ar împărți amaturiștii în „echipe” de câte 5-8 oameni, pe care să le înscrie pur și simplu în Campionatul Național?
    iar dacă tot s-au „infiltrat” din ce în ce mai mulți jucători „galactici” în circuit, ideea de mai sus aș completa-o astfel: fiecare dintre aceștia să-și ia câte 5 oameni cu el, NEAPĂRAT AMATORI, și să se înscrie cu ei în Campionat. de ce să ne bată ei pe noi mereu și să ne ia premiile care oricum sunt doar cu valoare „sentimentală”, în loc să mergem noi în competițiile lor și să luptăm cot la cot cu ei pentru niște trofee „adevărate” ? nu vi se pare mai echitabil așa? totuși, noi suntem 3000, iar ei vreo sută.

senior

Data înscrierii
    07.03.2013
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    51
    Postări
    253
    Timp total online
    58 z 23 h 29 m
    Timp online pe zi
    34 m
    Reputație
    288
    Citat Postat în original de Miky Vezi post
    Cum spunea Domnul Doctor. e DOAR parerea mea si trebuie tratata ca o opinie.
    Pacat ca trebuie sa dau replica unor astfel de afirmatii.
    si daca era o intrebare se punea semnul intrebarii, nu exclamarii.

Si chiar daca nu ma cunoasteti, nu se posteaza de asa natura.
    Pana la urma care este problema, cu ce am gresit?
    Dacă într-adevăr vroiai sa ai o discuție pertinenta pe acest subiect ar fi fost nevoie sa îmi spui măcar mie dacă activezi în cadrul Amatur si sa nu te folosești de cea ce a postat Doctorul.....întrebarea și exclamarea nu schimba esenta discutiei

senior
    Data înscrierii
    15.12.2009
    Locație
    Galati
    Vârstă
    37
    Postări
    711
    Timp total online
    17 z 1 h N/A
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1038
    Daca este sa faceti un sondaj eu spun sa voteze numai cei care sunt implicati direct in momentul sondajului. Personal cred ca nivelul jocului va creste odata cu venirea celor din divizia A indiferent daca provin din AmaTur sau nu si totodata si nivelul meu de joc. De ce ar trebui sa imi "spulbere" aceasta ocazie de a creste in valoare cineva de la sectiunea Amatori ?

Acest mesaj nu este un atac la persoana ! Priviti problema ca atare.
    Zi buna va doresc !
    Blade : Butterfly Timo Boll W7
    FH: Cornileau Target GT
    BH:
    Cornileau Target GT
    Tel : 0752 155 898

12. Mulțumesc cristicp au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place NoRo, adimucu, tavy le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    07.03.2013
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    51
    Postări
    253
    Timp total online
    58 z 23 h 29 m
    Timp online pe zi
    34 m
    Reputație
    288
    Citat Postat în original de wischegg Vezi post
    Daca este sa faceti un sondaj eu spun sa voteze numai cei care sunt implicati direct in momentul sondajului. Personal cred ca nivelul jocului va creste odata cu venirea celor din divizia A indiferent daca provin din AmaTur sau nu si totodata si nivelul meu de joc. De ce ar trebui sa imi "spulbere" aceasta ocazie de a creste in valoare cineva de la sectiunea Amatori ?

Acest mesaj nu este un atac la persoana ! Priviti problema ca atare.
    Zi buna va doresc !
    Acest sondaj sa facut din prisma faptului ca Noro(alaturi de alții) care au activat printre noi, sau hotărât sa activeze intr-un cadru legitimat și
    dacă mai pot reveni în cadrul Amatur fără nici o restricție. Eu am votat DA pe acest subiect.In legătură cu faptul ca tu vrei sa întâlnești cit mai mulți jucători care au activat în divizia A este o altă discutie, dar presupun ca sa votat un regulament pe acest an, în acest sens.Doar ca nu înțeleg care sunt "acei cineva de la sectiunea Amatori"care nu te lasă să faci orice dorești. Cu respect

senior

Data înscrierii
    08.02.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    61
    Postări
    256
    Timp total online
    39 z 1 h 24 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    242
    Domnilor. Multi dintre voi cred ca daca joaca cu un = galactic =are ce invata , adica 0-11,1-11,2-11 un scor bun cred pentru multi amaturisti asta daca galacticul joaca serios.cunosc multi dintre ei, cu unii sunt chiar prieten si va spun la modul serios ca intrun meci oficial ,, nu are tata, nu are mama'' ne rupe capul, vorba multora dintre ei.daca vrei sa inveti ceva fa antrenamente cu ei pentru a invata cum sa lovesti mingea , pozitia la masa, etc nu sa joci oficial.de ce domnilor organizatori nu faceti turnee separate pentru ei cu premieri pe masura valori, lor? Oare nu se vede ca multi dintre ei nu castiga aproape nimic din sportul asta sarac dupa multi ani de antrenamente? Mie unul mi-se pare anormal aducerea lor in amatur doar pentru faptul ca avem de invatat.poate cativa dintre amaturisti care au palete,,-bune-''sa creada ca pot castiga 2-3 mingi pe set.de ce nu opriti o cota din bani de inscriere la tunee pentru acordarea unor premii la un concurs =galactic= sau poate va reduceti din castiguri? Daca am suparat pe cineva imi cer scuze.

15. Îmi place adimucu, PRIZA TOK, petre luta, Emil Tudor le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    48
    Postări
    1.259
    Timp total online
    18 z 6 h 46 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    1463
    sunteți dur în comentariul ăsta, s-ar putea unor oameni să nu le convină...

dar uitați-vă vă rog la postul 366, este chiar ideea dumneavoastră ?dezvoltată? de mine

senior

Data înscrierii
    08.02.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    61
    Postări
    256
    Timp total online
    39 z 1 h 24 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    242
    Aveti dreptate ,am plagiat fara sa vreau . Cat despre faptul ca am suparat anumite persoane ................am cerut scuze anticipat.

senior

Data înscrierii
    07.03.2013
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    51
    Postări
    253
    Timp total online
    58 z 23 h 29 m
    Timp online pe zi
    34 m
    Reputație
    288
    Citat Postat în original de adimucu Vezi post
    sunteți dur în comentariul ăsta, s-ar putea unor oameni să nu le convină...

dar uitați-vă vă rog la postul 366, este chiar ideea dumneavoastră „dezvoltată” de mine
    mai baiete......te ai apucat de antrenamentele alea sau ce facem ?

- - - Actualizat - - -

Citat Postat în original de moraruconstantin Vezi post
    Domnilor. Multi dintre voi cred ca daca joaca cu un = galactic =are ce invata , adica 0-11,1-11,2-11 un scor bun cred pentru multi amaturisti asta daca galacticul joaca serios.cunosc multi dintre ei, cu unii sunt chiar prieten si va spun la modul serios ca intrun meci oficial ,, nu are tata, nu are mama'' ne rupe capul, vorba multora dintre ei.daca vrei sa inveti ceva fa antrenamente cu ei pentru a invata cum sa lovesti mingea , pozitia la masa, etc nu sa joci oficial.de ce domnilor organizatori nu faceti turnee separate pentru ei cu premieri pe masura valori, lor? Oare nu se vede ca multi dintre ei nu castiga aproape nimic din sportul asta sarac dupa multi ani de antrenamente? Mie unul mi-se pare anormal aducerea lor in amatur doar pentru faptul ca avem de invatat.poate cativa dintre amaturisti care au palete,,-bune-''sa creada ca pot castiga 2-3 mingi pe set.de ce nu opriti o cota din bani de inscriere la tunee pentru acordarea unor premii la un concurs =galactic= sau poate va reduceti din castiguri? Daca am suparat pe cineva imi cer scuze.
    Domnule Moraru Constantin va spun eu ca nu ați deranjat pe absolut nimeni prin cea ce ați scris, ba din contra e o realitate pe care conștientizăm cu toții. Vă salut

maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    48
    Postări
    1.259
    Timp total online
    18 z 6 h 46 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    1463
    Citat Postat în original de moraruconstantin Vezi post
    Aveti dreptate ,am plagiat fara sa vreau . Cat despre faptul ca am suparat anumite persoane ................am cerut scuze anticipat.
    nu mă plâng eu de plagiat, stați liniștit. doar speram să vă cadă bine ce-am scris eu, de aceea v-am atras atenția asupra postului 366.

în altă ordine de idei, aveți grijă cum alunecați din 2014 în 2015, să fie lin, nu brusc... valabil pentru toată lumea din AmaTur

senior

Data înscrierii
    08.02.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    61
    Postări
    256
    Timp total online
    39 z 1 h 24 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    242
    Din pacate sunt balanta ,imi place sa'' alunec'' drept . Din pacate,, unii'' cand organizeaza un concurs aluneca ,, stramb'' se gandesc cum sa le iasa un profit cat mai substantiabil in conditi precare de joc si culmea mai au si gornisti care dupa concurs tipa == un turneu nemaipomenit==. Totusi trebuie facut ceva pentru binele miscari amatur , turnee organizate, conditi mai bune de joc, etc . Cat despre acei ,, galactici'' intradevar trebuiesc organizate turnee pe masura valori,lor . Galactici pentru mine inseamna si acei copii si acei parinti care fac multe sacrifici = vedeti cat costa un lemn bun , o faza buna , aproape tot echipamentul = trageti linie si- o sa vdeti ca la castigarea unui turneu , o hirtiuta sau o ,, cupulita'' in schimb unii asa zisi organizatori pleaca cu burta plina . Cam atat am avut de spus si inca o data imi cer scuze daca am gresit cu ceva .

Subiecte similare

1. Sondaj Grilă de punctare AmaTur
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 58
    Ultimul post: 17.10.2019, 18:46
  2. sondaj la Mediaș sportivul anului
    De adimucu în forumul General
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 16.01.2017, 10:38
  3. Sondaj grosime burete paleta
    De floppy în forumul Echipament
    Răspunsuri: 11