ttmall.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 3
Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 118

Subiect: TABERE SI STAGII DE PREGATIRE .''EMI-Tenis De Masa" 2017

organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    42
    Postări
    2.528
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 9 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    6887

TABERE SI STAGII DE PREGATIRE .''EMI-Tenis De Masa" 2017

Tabere si stagii de pregatire.EMI-TT 2017

Pentru acest an 2017 EMI-TT impreuna cu parteneri si colaboratori au pregatit cateva evenimente care cred ca va vor trezi interesul la fel de mare ca si in ani precedenti.De aceea am hotarat sa va anuntam din timp cu calendarul programat pentru anul urmator .

5-11 februarie 2017-Locatie Sibiu Centru Aria Sport ""Tabara de tenis de masa EMI-TT&Aria Sport"

17-29 Aprilie 2014- Locatie nedefinita

25 iunie-1 iulie 2017 -Locatie Gura Humorului "Tabara de tenis de masa in Bucovina " Club Sportiv Dakiro-EMI-TT

30-iulie 6 august 2017 Locatie nedefinita

4 - 10 sept 2017- Locatie Mangalia "Tabara Saptmana de tenis de masa la Mangalia" Viorel Chiurtu,Viorel Sterea

29 oct-6.11 2017- Locatie nedefinita

Pentru fiecare in parte o sa incercam sa prezentam detalile evenimentului cu cel putin 2 luni inainte.De aceea pentru tabara de la Sibiu speram ca pregatirile noastre nu au intarziat si de aceea o sa postam afisul si aici.
    Ultima modificare făcută de Zosim1; 03.01.2017 la 21:18.

organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    42
    Postări
    2.528
    Timp total online
    77 z 9 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    6887
    Anul acesta in colaborare cu citiva organizatori voi programa cel putin 4 Tabere de Tenis De Masa in Romania si 3 Tabere in strainatate(Croatia).Programul celor 4 Tabere din tara va fi pus la punct pina cel tarziu 31.03.2014 si va fi aici postat.Localitatiile sunt deja stabilite ,Oradea,Cluj,Gura Humorului si Brasov,ramine de stabilit datele.
    Avind o colaborare foarte buna cu firma ''TT-xpert" specializata in produse tenis de masa, avind si o Scoala de tenis de masa ,am reusit pentru acest an obtinerea a 8 locuri pentru jucatori din Romania in una din cele mai indragite Tabere de tenis de masa din Europa,care va avea loc in Croatia in localitatea Porec pe malul marii cu durata de o saptamina.Tabara de la Porec este programata in 3 perioade.
    Perioadele sunt:14-21.06.2014
    24-31.08.2014
    31.08-7.09.2014

Pentru mai multe detalii o sa postez pliantul in original(Limba germana) ,iar in decursul acestei saptamini o sa fac traducerea formei digitale a pliantului si va aparea si in limba romana cel tarziu in 23.02.2014.Pentru prima perioada 14-21.06.2014 costurile antrenamentelor pt participantii din Romania sunt negociate de la 215 euro intregul antrenament dimineata -dupamasa la 180 euro si jumatate de antrenament(dimineata sau dupamasa) de la 145 euro la 99 euro.Fiind doar cele 8 locuri rezervate si ultima zi de rezervare este 1 .06.2014 am hotarit postarea din timp pentru o mai buna organizare a concediului dumneavoastra.Detalii si informatii pe Mesaj privat user''Zosim1",email '' dumitrubeltechi(at)yahoo.de''

Spor la antrenamente va ureaza al vostru EMI
    Ultima modificare făcută de Zosim1; 19.12.2014 la 21:10.

3. Mulțumesc D.D. au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place mariomoro, Rosetionut le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    42
    Postări
    2.528
    Timp total online
    77 z 9 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    6887
    Prima pagina a fost usoara,pentru tiparire in limba romana prima pagina apare cu fotografia grupului prezent la cele 2 tabere de anul trecut.
    Ultima modificare făcută de Zosim1; 17.02.2014 la 03:25.

5. Îmi place mariomoro le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    42
    Postări
    2.528
    Timp total online
    77 z 9 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    6887
    Am tradus pagina 3 la mai multe solicitari in regim de urgenta.Pina la sfirsitul saptaminii asa cum am promis le postez si pe celelalte.Sunt doar citeva preturi de referinta si preturi pentru participantii taberei,care la rindul lor pot sa isi rezerve individual in Porec sau in zona.Localitati in apropiere pentru a ajunge pe calea aerului le aveti aici.,,
    ,,Die nähesten Flughäfen um Poreč sind:Urmatoarele aeroporturi in apropiere de Porec sunt,,

Aeroport Pula (KRO) Kroatien - 52 km
    Aeroport Pleso, (KRO) Zagreb, Kroatien - 264 km
    Aeroport Ronchi dei Legionari, (ITA) Trst, Italien - 112 km
    Aeroport Marco Polo, Venedig, (ITA) Italien - 220 km
    Aeroport Brnik, Ljubljana, (SLO) Slovenien - 190 km

7. Mulțumesc GeluBv, csabazedler au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place mihais mioveni, mariomoro le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    42
    Postări
    2.528
    Timp total online
    77 z 9 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    6887
    Scoala de tenis de masa "TT-xpert" are in tematica ei si tema "Jocul contra materialelor".Daca exista solicitari, la una din taberele din tara vom pregati si aceasta tema unde vom invita ca Sparringpartener citiva din renumiti ierbari ai amaturului.Noi suntem deschisi la orice sfat si cerere.

9. Îmi place GeluBv, MariusBH le-a plăcut acest mesaj
    1,77245385
    Data înscrierii
    27.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    1.872
    Timp total online
    235 z 2 h 9 m
    Timp online pe zi
    2 h 29 m
    Reputație
    3002
    E cam scumpa cazarea... O cazare all inclusive, la o pensiune, ceva, ar fi mai ok... (cum a fost la Gura Humorului) Adica sa ai 3 mese asigurate.

organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    42
    Postări
    2.528
    Timp total online
    77 z 9 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    6887
    Citat Postat în original de Kralizec Vezi post
    E cam scumpa cazarea... O cazare all inclusive, la o pensiune, ceva, ar fi mai ok... (cum a fost la Gura Humorului) Adica sa ai 3 mese asigurate.
    Am intrat pe '' booking.com'' si am vazut o lista mare de posibilitati de cazare ,dar cele mai ieftine sunt deja toate ocupate.Poti sa cauti ceva in zona Porec,este o statiune foaret renumita cu foarte multe complexe de cazare.Ce mai pot sa spun ca perioada de vara este in proportie de 70-75 % ocupata,europeni isi fac din timp rezervari,de aceea m-am grabit sa postez tabara.Eu de exemplu am rezervat un apartament la vila cu 4 paturi si autogospodarire cu 440 euro,adica in jur de 15 euro pe noapte de persoana.Cazarea nu este obligatorie sa fie rezervata din exemplele de mai sus ,o parte merg pe cont propriu.Eu am negociat orele de antrenament.

1,77245385
    Data înscrierii
    27.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    1.872
    Timp total online
    235 z 2 h 9 m
    Timp online pe zi
    2 h 29 m
    Reputație
    3002
    Evident ca toti putem cauta pe booking sau alte site-uri de rezervari . Era o sugestie . Una e sa stam toti in acelasi loc si alta sa fim toti imprastiati. Doar iti amintesti si tu cum ne strangeam la gratare in curtea interioara a pensiunii, la Gura Humorului . Si Gelu injura in fiecare seara ca i-a trebuit lui hotel in loc sa fie cu noi toti, acolo ).
    Eu nu ma refer la "all inclusive" ca sa fie acces la bar si la nu stiu ce facilitati ale hotelului. Pur si simplu sa ai trei mese asigurate. Si iti stii si costurile din start, pe langa socializarea si prieteniile care se pot lega in cadrul grupului.

13. Mulțumesc GeluBv au mulțumit pentru mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    52
    Postări
    4.087
    Timp total online
    98 z 10 h 45 m
    Timp online pe zi
    1 h 2 m
    Reputație
    11932
    .......... Doar iti amintesti si tu cum ne strangeam la gratare in curtea interioara a pensiunii, la Gura Humorului . Si Gelu injura in fiecare seara ca i-a trebuit lui hotel in loc sa fie cu noi toti, acolo ).
    .......
    Ai dreptate, dar până la urma tot cu voi am stat, chiar daca am vrut mai mult confort. Ciupercile gatite de tine m-au atras cel mai mult ). ...glumesc, mai era si tanti Jeni cu colăcei pt Lulu....

Emi, mai bine anunti ca se va lua cazare dupa ce ai certitudinea ca cele opt pers s-au inscris ....poate se inscriu numai sase, apoi cauti o viluţă cu trei camere, cu gospodarire proprie (sau trei mese). Ma gandesc ca printre straini este fain sa joci tenis, dar si mai fain este sa stai seara la o suieta cu un sultan sau cu o Jeni la gratar, unde sa nu te chinui sa intelegi ce zic altii in germana sau in croată.

15. Îmi place Kralizec, Durdun Gheorghe le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    42
    Postări
    2.528
    Timp total online
    77 z 9 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    6887
    Evident ca toti putem cauta pe booking sau alte site-uri de rezervari . Era o sugestie . Una e sa stam toti in acelasi loc si alta sa fim toti imprastiati. Doar iti amintesti si tu cum ne strangeam la gratare in curtea interioara a pensiunii, la Gura Humorului . Si Gelu injura in fiecare seara ca i-a trebuit lui hotel in loc sa fie cu noi toti, acolo ).
    Eu nu ma refer la "all inclusive" ca sa fie acces la bar si la nu stiu ce facilitati ale hotelului. Pur si simplu sa ai trei mese asigurate. Si iti stii si costurile din start, pe langa socializarea si prieteniile care se pot lega in cadrul grupului.
    Este unul din farmecele taberelor de tenis de masa sa poti petrece timpul impreuna cu cei care au acelasi hoby cu tine.Pe linga timpul petrecut la masa de joc cu folos,buna dispozitie si distractia fac parte din telurile mele in organizarea acestor tabere.Chiar si de la cei care au ramas cu febra musculara sau cu dureri de spate feetback-urile au fost bune datorita frumoaselor clipe petrecute impreuna.Porec este o statiune foarte vinata de europeni si de aceea atractia este mare,numarul participantilor se ridica an de an la 50-80 participanti in tabara(vara mai mult) .
    Pentru mine nu este de loc usor sa gestionez aceste tabere din strainatate deoarece ele sunt organizate de "TT-xpert" si care este direct raspunzator pentru reusitele lor si pastrarea renumelui dobindit,de aceea am primit un nr limitat de locuri pentru a vede cum decurg lucrurile la inceput.Werner Nowey antrenorul principal si coordonatorul taberelor a fost placut impresionat de Tabara de la Brasov la care a luat parte si el pt 3 zile,si de aceea a fost de acord cu rezervarea acestor locuri doar pentru jucatorii din amatur si din Romania.
    Sper intr-o colaborare buna cu aceast renumita scoala de tenis de masa si asta datorita si concursului dumneavoastra prin participarea la aceste tabere.

Sunt deschis la orice propunere.EMI

17. Mulțumesc Kralizec au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place GeluBv, Bogdan A, Gress, luci_rac, iuliu zedler, mariomoro le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    58
    Postări
    1.192
    Timp total online
    100 z 18 h 34 m
    Timp online pe zi
    1 h 4 m
    Reputație
    1555
    Va rog postati aici ,un pret aproximativ pentru perioada 14-21-iunie 2013,numai cazare si masa pentru o singura persoana(3 mese pe zi).Bineinteles si daca puteti asigura acest lucru pentru cei din Romania.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

19. Îmi place mariomoro le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    42
    Postări
    2.528
    Timp total online
    77 z 9 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    6887
    Citat Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
    Va rog postati aici ,un pret aproximativ pentru perioada 14-21-iunie 2013,numai cazare si masa pentru o singura persoana(3 mese pe zi).Bineinteles si daca puteti asigura acest lucru pentru cei din Romania.
    Domnu Ciobanu,am vorbit cu organizatorul principal si din experienta lui majoritatea participantiilor seara vor sa iasa la terase ,la o bere cu baieti ,la distractie si atunci au considerat ca demipensiunea este mai potrivita,este totusi o statiune renumita care traieste de pe urma turismului.Din informatile primite am inteles ca preturile sunt accesibile si servirea impecabila.In cel mult 2 zile va comunic si o alternativa pt All inclusiv.Sa ne vedem cu bine EMI

P.S. Daca nu gasim variante il rog pe Dan Chirap sa ne dea gratarul de la Pensiunea Nadianca ,sau ciaunul care la avut la A+,si ne ocupam noi de masa de seara,de o sa va placa.

21. Mulțumesc PRIZA TOK au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Kralizec, GeluBv, dantim, mariomoro le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    42
    Postări
    2.528
    Timp total online
    77 z 9 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    6887
    In perioada 22-26 aprilie va avea loc in localitatea Victoria un stagiu de pregatire tenis de masa pentru copii,incepatori si amatori.Programul si alte detalii le voi posta pina in data de 22.03.2014.
    EMI

23. Îmi place luci_rac, GeluBv, iuliu zedler, mariomoro le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    59
    Postări
    4.079
    Timp total online
    75 z 6 h 13 m
    Timp online pe zi
    47 m
    Reputație
    8872
    Citat Postat în original de Zosim1 Vezi post
    In perioada 22-26 aprilie va avea loc in localitatea Victoria un stagiu de pregatire tenis de masa pentru copii,incepatori si amatori.Programul si alte detalii le voi posta pina in data de 22.03.2014.
    EMI
    Numai pentru copii sau si pentru adulti, incepatori si semiavansati ?

25. Îmi place GeluBv, marcelgiosan le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    42
    Postări
    2.528
    Timp total online
    77 z 9 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    6887
    Citat Postat în original de iuliu zedler Vezi post
    Numai pentru copii sau si pentru adulti, incepatori si semiavansati ?
    Pentru copii separat,si pentru adulti impartiti in 2 categori incepatori si ceilalti .

27. Mulțumesc GeluBv, iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place mariomoro le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. O.n.s.s tenis de masa licee - 2017
    De ClaudiuManoiu în forumul Competiții naționale
    Răspunsuri: 15
    Ultimul post: 20.03.2017, 14:47
  2. Răspunsuri: 159
    Ultimul post: 10.03.2017, 11:37
  3. Răspunsuri: 455
    Ultimul post: 22.02.2017, 22:45
  4. Răspunsuri: 216