Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TABERE SI STAGII DE PREGATIRE .''EMI-Tenis De Masa" 2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Foarte bogata oferta, Emi. Multumim, mult. Apreciez eforturile tale si incerc sa iau parte la cat mai multe. Foarte probabil voi fi la Brașov si voi incerca si in Croatia in august sau septembrie.
    Poți să știi!

    Comentariu


    • #27
      Salut Emi,
      Imi da te rog câteva informații despre tabăra de la Cluj te rog ?
      Radu

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de Ckiros77 Vezi post
        Salut Emi,
        Imi da te rog câteva informații despre tabăra de la Cluj te rog ?
        Radu
        Tabara Tenis de masa si Pescuit Cluj va fi postata in curand(azi ,cel tarziu maine) asa cum am stabilit si promis ,si se va desfasura in perioada 29 mai-3 iunie.Multumesc de interesul aratat.EMI

        Comentariu


        • #29
          Tabara Cluj

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de Zosim1 Vezi post

            4. 14-19 Iulie Tabara de tenis in Bucovina Editia a 2-a -Gura Humorului-Dan Chirap
            19 iulie Turneu A Gura Humorului

            Pentru fiecare tabara in parte se va deschide la momentul respectiv un post special dedicat.
            Emi si colaboratori lui va asteapta cu drag in numar cit mai mare.
            Multumim de atentia acordata pina acuma.
            L-am rugat pe Dan Chirap inca de acu vreo doua luni sa modifice data taberei intrucat pe 19.07 fiind ceva manifestari la Fălticeni organizam Etapa Zonala a Campionatului de Echipe Amatur.Am primit asigurari ca totul se va rezolva. Poate o programati in devans cu o saptamana sau doua,nu sunt turnee in zona atunci
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • #31
              Sunt alte date disponibile,( 05.07 cand nu sunt alte turnee in Moldova,cu tabara in saptamana premergatoare,de ex) se va gasi o rezolvare in cele din urma
              of all the things i lost i miss my mind the most

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de cata_60 Vezi post
                L-am rugat pe Dan Chirap inca de acu vreo doua luni sa modifice data taberei intrucat pe 19.07 fiind ceva manifestari la Fălticeni organizam Etapa Zonala a Campionatului de Echipe Amatur.Am primit asigurari ca totul se va rezolva. Poate o programati in devans cu o saptamana sau doua,nu sunt turnee in zona atunci
                In 2.04 am facut postarea cu datele taberelor,dar ele au fost cu mult discutate inainte si au ca reper incheierea cu un turneu A,sau B,exceptie facand Clujul unde prioritatea este alta(pescuitul si relaxarea).Am discutat cu Dan si ramane sa stabilim ce si cum facem si anuntam ulterior.Sunt in calcul si celelalte tabere,Oradea si Brașov,care au stabilit o data fixa de turneu.Eu sunt flexibil.Gasim impreuna solutii.
                EMI

                Comentariu


                • #33
                  Eu am purtat discutia cu Dan la inceputul lui Martie cand am fost instiintat asupra datei la care se vor desfasura zilele orasului.Apoi,in 21 martie,pe drumul spre turneul A+ Targoviște si inapoi,unde am mers cu masina lui,i-am reamintit despre acest aspect si am primit asigurari ca totul va fi OK
                  Ultima editare de cata_60; 15.mai.2014, 19:28.
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de cata_60 Vezi post
                    Eu am purtat discutia cu Dan la inceputul lui Martie cand am fost instiintat asupra datei la care se vor desfasura zilele orasului.Apoi,in 21 martie,pe drumul spre turneul A+ Targoviște si inapoi,unde am mers cu masina lui,i-am reamintit despre acest aspect si am primit asigurari ca totul va fi OK
                    Trebuie sa gasim o solutie impreuna cu responsabilul Calendarului si sa vedem cand gaseste loc.

                    Pe bune acuma ,daca esti responsabil cu treba asta ,si te-ai inteles cu Dan , de ce nu ai modificat in calendar,de ce nu apare nicaieri aceasta schimbare.Vad ultima modificare in postul 1 la echipe in data de 10.03.2014,deci de atuncea, cel putin sta data desfasurari etapei pe echipe,iar in 28.11.2013 postul 18 din calendar sectiunea organizatori este de tine (turneu plus tabara ) programata la Gura Humorului.Ce sa mai inteleg eu de aicea Cata.Te ocupi de ambele probleme si ambele le programezi in aceeasi zi,cu citeva luni inainte si acuma ne dam seama de situatie.Scuze de aceasta divagatie dar eu cand m-am implicat sa fac aceste tabere am incercat sa ofer din timp informatii ,ca doritori sa stie cum isi programeaza concediile si timpul liber.

                    Sory,EMI

                    Comentariu


                    • #35
                      Daca tot te-ai uitat in topicul de echipe inseamna ca nu le-ai citit pe toate.La data de 19.02.2014 in topicul ?ampionatul de echipe Amatur zona 1 N-e,postul nr 4,nemodificat ulterior,dupa cum se poate constata din postare originala,suna asa:

                      " Propun ca etapa zonala sa o desfasuram la Fălticeni la data de 19.07.Coincide cu zilele orasului si sunt convins ca cei de la Primarie ne vor pregati ceva bun(tricouri,cupe,alea alea),sa vedem. Taxa va fi de 50 lei echipa,din care 30 merg la Bugetul Amatur iar restul de aprox 5 lei/pers sa acopere partial costul unei ape,unui dulce,unei cafele.
                      Am vorbit deja cu Dan Chirap sa rezolvam cumva prin decalarea in devans sau avans a turneului de la Humor din data respectiva".

                      Eu am asteptat de atunci(de la mijlocul lui februarie) increzator ca Dan Chirap se va descurca cumva,mai ales ca i-am si reamintit de cateva ori despre aceasta problema.Constat acum ca nu a discutat nimic cu tine . Voi incerca sa modific eu data de desfasurare ,e o noua lectie pentru mine despre cum sa te bazezi pe altii
                      Ultima editare de cata_60; 16.mai.2014, 03:13.
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de cata_60 Vezi post
                        Daca tot te-ai uitat in topicul de echipe inseamna ca nu le-ai citit pe toate.La data de 19.02.2014 in topicul ?ampionatul de echipe Amatur zona 1 N-e,postul nr 4,nemodificat ulterior,dupa cum se poate constata din postare originala,suna asa:

                        " Propun ca etapa zonala sa o desfasuram la Fălticeni la data de 19.07.Coincide cu zilele orasului si sunt convins ca cei de la Primarie ne vor pregati ceva bun(tricouri,cupe,alea alea),sa vedem. Taxa va fi de 50 lei echipa,din care 30 merg la Bugetul Amatur iar restul de aprox 5 lei/pers sa acopere partial costul unei ape,unui dulce,unei cafele.
                        Am vorbit deja cu Dan Chirap sa rezolvam cumva prin decalarea in devans sau avans a turneului de la Humor din data respectiva".

                        Eu am asteptat de atunci(de la mijlocul lui februarie) increzator ca Dan Chirap se va descurca cumva,mai ales ca i-am si reamintit de cateva ori despre aceasta problema.Constat acum ca nu a discutat nimic cu tine . Voi incerca sa modific eu data de desfasurare ,e o noua lectie pentru mine despre cum sa te bazezi pe altii
                        Eu nu o iau ca pe o lectie de viata,nu cred ca este vorba de incredere reciproca,eu cred ca este vorba de o conjunctura favorabila desfasurari celor 2 evenimente ,si etapa pe echipe a fost propusa cu 4 luni dupa ce tabara si turneul erau in calendar.Eu o vad mai mult ca pe o fortare de situatie.Daca stam acum si analizam la rece in cazul devansari avem data de 12 iulie cu 2 mari A Deda si București,si nu cred ca ii surade cuiva ideea asta.,iar in cazul 26 iulie avem A Dej ,care geografic aduna cam aceiasi jucatori.Eu o vad ca pe o solutie optima,etapa pe echipe in 20 07,Duminica,cred ca nu ar deranja pe nimeni.

                        P.S.Comunicarea este una dintre marile probleme in Romania,oameni de incredere si pe care poti sa te bazezi sunt foarte multi,dar deschiderea spre comunicare inca mai e o sincopa.Deschis ,comunicativ sunt 2 din cele cateva calitati care creeaza prietenii.Folositi-le,viata alaturi de prieteni e frumoasa.
                        EMI
                        Ultima editare de Zosim1; 22.mai.2014, 21:39.

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de Zosim1 Vezi post
                          Anul acesta in colaborare cu citiva organizatori voi programa cel putin 4 Tabere de Tenis De Masa in Romania si 3 Tabere in strainatate(Croatia).Programul celor 4 Tabere din tara va fi pus la punct pina cel tarziu 31.03.2014 si va fi aici postat.Localitatiile sunt deja stabilite ,Oradea,Cluj,Gura Humorului si Brașov,ramine de stabilit datele.
                          Avind o colaborare foarte buna cu firma ''TT-xpert" specializata in produse tenis de masă, avind si o Scoala de tenis de masă ,am reusit pentru acest an obtinerea a 8 locuri pentru jucatori din Romania in una din cele mai indragite Tabere de tenis de masă din Europa,care va avea loc in Croatia in localitatea Porec pe malul marii cu durata de o saptamina.Tabara de la Porec este programata in 3 perioade.
                          Perioadele sunt:14-21.06.2014
                          24-31.08.2014
                          31.08-7.09.2014

                          Pentru mai multe detalii o sa postez pliantul in original(Limba germana) ,iar in decursul acestei saptamini o sa fac traducerea formei digitale a pliantului si va aparea si in limba romana cel tarziu in 23.02.2014.Pentru prima perioada 14-21.06.2014 costurile antrenamentelor pt participantii din Romania sunt negociate de la 215 euro intregul antrenament dimineata -dupamasa la 180 euro si jumatate de antrenament(dimineata sau dupamasa) de la 145 euro la 99 euro.Fiind doar cele 8 locuri rezervate si ultima zi de rezervare este 1 .06.2014 am hotarit postarea din timp pentru o mai buna organizare a concediului dumneavoastra.Detalii si informatii pe Mesaj privat user''Zosim1",email '' dumitrubeltechi(at)yahoo.de''

                          Spor la antrenamente va ureaza al vostru EMI
                          Cele 8 locuri fiind deja rezervate(ocupate),dar ultima zi de inscriere este 1.06.2014,daca mai este cineva interesat rog sa imi transmita un mesaj privat ,in cazul in care din nr total de inscrisi se mai retrage cineva.
                          EMI

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de Zosim1 Vezi post
                            Cele 8 locuri fiind deja rezervate(ocupate),dar ultima zi de inscriere este 1.06.2014,daca mai este cineva interesat rog sa imi transmita un mesaj privat ,in cazul in care din nr total de inscrisi se mai retrage cineva.
                            EMI
                            Din pacate datorita problemei de transport din tara la Porec,eu MA RETRAG pentru perioada din iunie 2014.
                            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                              Din pacate datorita problemei de transport din tara la Porec,eu MA RETRAG pentru perioada din iunie 2014.
                              Prin retragerea Domnului Ciobanu,mai este un loc disponibil,(sau o perech,o camera,cu pat dublu) pentru perioada 14-21 iunie .Fiind casa deja rezervata si platita pt aceasta perioada ma vad nevoit sa fac o oferta de ultima ora .90 euro persoana,adica 810 lei perechea,pentru o saptamana de cazare in Croatia pe malul marii.

                              Va astept cu drag EMI

                              Comentariu


                              • #40
                                Haideti care mai mergeti profitati de ocazie , ca o sa fie super in Croatia ! Eu unul deabia astept sa vad marea si sa joc tenis de masă !
                                Blade: XIOM Feel ZX3
                                Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                  Prin retragerea Domnului Ciobanu,mai este un loc disponibil,(sau o perech,o camera,cu pat dublu) pentru perioada 14-21 iunie .Fiind casa deja rezervata si platita pt aceasta perioada ma vad nevoit sa fac o oferta de ultima ora .90 euro persoana,adica 810 lei perechea,pentru o saptamana de cazare in Croatia pe malul marii.

                                  Va astept cu drag EMI
                                  astazi am aflat de la cipi de tabara ta...sunt maxim de ofticat, mai ales ca acum vad si oferta asta... sper in vara asta sa ma lipesc de o tabara din asta, oricum cand mai sunt oferte din astea poate da cipi un mail...nu prea stau pe forum, dar de acum inainte o sa fiu mai atent! :P
                                  ZJ-SZLC
                                  fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de Andrei_Sb Vezi post
                                    astazi am aflat de la cipi de tabara ta...sunt maxim de ofticat, mai ales ca acum vad si oferta asta... sper in vara asta sa ma lipesc de o tabara din asta, oricum cand mai sunt oferte din astea poate da cipi un mail...nu prea stau pe forum, dar de acum inainte o sa fiu mai atent! :P
                                    Locatia este de vis,pot spune ca este mai frumoasa decat in poze,este un paradis al sportivilor,unde am intalnit foarte multe loturi olimpice si nationale de diferite sporturi,de la sali polivalente la sali mai mici,la zeci de terenuri de tenis,fotbal,golf etc,o locatie unde se face sport de la 7 dimineata la 23 seara.Ceva de vis.Pacat ca pentru la vara locurile pt Romania au fost reduse la 4(era de inteles ) .Dar dupa cum vad ca avantul de tabere a inceput sa aiba loc si cred ca oferta de pe piata locala reuseste sa satisfaca nevoile si cerintele voastre.Va ures succes la antrenamente.

                                    EMI

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Dupa cum am promis, cateva impresi de la Tabara Internationala din Porec ,Croatia perioada 14-21 iunie.Termene de comparatii nu isi au loc aici,dar vizitand cateva locuri din nordul,vestul si sud vestul Europei (Germania,Olanda,Suedia,Franta,Spania ,Elvetia, Italia) si din sud estul Europei( Turcia,Grecia,Bulgaria) am gasit in Croatia o combinatie perfecta a acestora,mare,munte,caldura,racoare,peisaje si nu in ultimul rand posibilitatea petrecerii timpului liber in fel si chip.Poate sunt un pic subiectiv dar avand inca proaspat in minte totul pot spune ca este una din locatiile care m-au impresionat.Dar las locul cuviintelor si incerc sa atasez niste imagini.
                                      EMI

                                      Inca nu reusesc dar mai incerc.
                                      Ultima editare de Zosim1; 22.iun.2014, 23:48.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                        Dupa cum am promis, cateva impresi de la Tabara Internationala din Porec ,Croatia perioada 14-21 iunie.Termene de comparatii nu isi au loc aici,dar vizitand cateva locuri din nordul,vestul si sud vestul Europei (Germania,Olanda,Suedia,Franta,Spania ,Elvetia, Italia) si din sud estul Europei( Turcia,Grecia,Bulgaria) am gasit in Croatia o combinatie perfecta a acestora,mare,munte,caldura,racoare,peisaje si nu in ultimul rand posibilitatea petrecerii timpului liber in fel si chip.Poate sunt un pic subiectiv dar avand inca proaspat in minte totul pot spune ca este una din locatiile care m-au impresionat.Dar las locul cuviintelor si incerc sa atasez niste imagini.
                                        EMI

                                        Inca nu reusesc dar mai incerc.
                                        Cateva poze de la Emi.

                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Nu am apucat pana acum sa scriu despre Tabara de la Porec din Croatia unde am participat , dar acum am timp si detaliez . Eu unul sunt foarte bucuros si multumit ca am mers in aceasta tabara . Locatia este una superba , am stat la niste vile Astra care sunt situate pe un delusor plin de conifere , mai ales pini , aerul este foarte curat si locatia este aproape de mare circa 100 - 150 m . Zona in care sunt aceste vile este de fapt o peninsula inconjurata de 3 parti de apa , are un spatiu de relaxare cu sezlonguri de lemn in mijlocul naturii si hamace , in padurea de conifere , zona unde te poti relaxa , citi sau face yoga (chiar am vazut un grup care practica yoga in aer liber) . Foarte multi pescarusi prin zona care veneau sa le dam de mancare si scoteau fel de fel de sunete ciudate de ziceai ca rad sau cam asa ceva . Toata statiunea este plina de baze sportive , foarte multe terenuri de tenis de camp pe zgura , unele pe ciment , terenuri de fotbal , baschet , multe mese de tenis de masă asezate unele chiar langa plaja . Exista o zona de campare de 4 stele cu 750 de locuri pentru rulote , corturi , adevarate case pe roti , pline de turisti germani , austrieci , croati , francezi , rusi etc. Noi am inchiriat biciclete si ne-am plimbat pe un traseu pe malul marii , pe unde circula si un trenulet cu turisti care facea legatura intre Porec si Zelena Laguna . Traseul este unul foarte frumos , o sa vedeti in pozele pe care o sa le expun , sunt si zone de mici dealuri , am mers si prin padure . Toata zona este superba , chiar ii spuneam lui EMI ca mai trebuia sa stam o saptamana acolo ca sa vizitam atatea locuri frumoase . Noi am vizitat si Fiordul LIM situat mai spre sud de Zelena Laguna , ce sa spun niste locuri minunate .
                                          Acum sa spun si de partea cu antrenamentele , echipa de antrenori este una de exceptie , antrenori care stiu sa iti arate si sa iti explice foarte bine miscarile , te corecteaza si te indruma la tot pasul . Am facut incalzire , apoi antrenamente tehnice si tactice , am participat si la un concurs de dublu pe echipe , am facut galeata , streching , de toate .
                                          Sunt multe de spus dar cred ca as scrie pagini intregi !
                                          Vreau sa ii multumesc lui EMI si familiei lui pentru tot si deabia astept sa particip la urmatoarea tabara !
                                          O sa pun si multe poze ca sa va dati seama de ce este pe acolo !

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Blade: XIOM Feel ZX3
                                          Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                          Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                            Se pare ca studiezi bine si aprofundat forumul ca acest anunt l-am facut la sectiunea unde posteaza incepatori.



                                            Intradevar am pregatit la Clubul Aria ,unde EMI-TT a inceput o colaborare,unde EMI-TT isi v-a pune o parte din proiectele sale in aplicare sustinuti si totodata alaturi de Clubul Aria prin Alex Mureșanu,un prim proiect de punerea la dispozitie tuturor jucatorilor palete de teste,in prima faza gata preasamblate de mine cu anumite setari,dar pe viitor vor fii si lemne sau fete separat de testare.Paletele deja existente sunt seriile noi de la Joola, TPE si SPIRIT ca lemne si fetele Rhyzm,Maxxx,si noile RHYZM P si MAXXX P ,toate asamblate din materiale noi.Pe viitor vor aparea mai multe lemne si fete in functie de solicitari,Pentru saptamana viitoare o sa fie doar in trecere o zi sau 2 si palete din gama Flame,Viva,si mult ravnitul Rosskopf Emotion.

                                            Pentru urmatoarele proiecte va vom tine la curent.Multumesc de atentie.EMI


                                            In urma tot mai multor solicitari de testare din partea unora am hotarat pregatirea unui tur de testare echipamente direct la fiecare club in parte acasa.Incepand din luna noiembrie (si pana in februarie) o sa imi programez cel putin 2-3 deplasari pe saptamana la cluburi unde voi pune spre testare toate echipamentele din dotare pe durata antrenamentelor (fete,lemne, mingi, roboti, echipament , accesori etc) .Pentru o mai buna coordonare toti cei ce sunt interesati pentru o astfel de vizita sunt rugati sa-mi solicite aceasta pe Mp,tel sau mail.(0747630959,dumitrubeltechi(at)yahoo.de),iar programul vizitelor il voi anunta odata ce o sa intocmesc unul in urma solicitarilor..Mentionez ca acasta actiune se refera la Asociatii,cluburi si comunitati de tenis de masă si nu la persoane particulare( 1,2 indivizi).Orice intrebare sau nelamurire referitoare la aceasta actiune o putem discuta deschis pe acest post.

                                            EMI

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              O sa stabilim o data si noi,la Agnita,dupa intoarcerea mea din concediu,dupa 11 oct.In principiu,luni sau vineri ar fi cele mai indicate zile la noi!Multumim!
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de csabazedler Vezi post
                                                O sa stabilim o data si noi,la Agnita,dupa intoarcerea mea din concediu,dupa 11 oct.In principiu,luni sau vineri ar fi cele mai indicate zile la noi!Multumim!
                                                Dupa care, te rugam sa vii si la Blaj. Ziua o poti alege tu.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                                  Dupa care, te rugam sa vii si la Blaj. Ziua o poti alege tu.
                                                  Este foarte important sa fie intruna din zilele de antrenament cand sunt majoritatea membrilor ,sa aiba posibilitatea sa testeze cat mai multi.

                                                  Mersi EMI

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                    Este foarte important sa fie intruna din zilele de antrenament cand sunt majoritatea membrilor ,sa aiba posibilitatea sa testeze cat mai multi.

                                                    Mersi EMI
                                                    In ordnung !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X