Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Felicitari si La Multi Ani lui...

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Ovidiu a fost un polisportiv si, asta l-a ajutat sa se mentina in forma si acum. L-am vazut odata la un turneu de tenis, in pauza juca baschet de ziceai ca a fost jucator profesionist. Bravo Ovidiule ! Iti doresc sa te mentii in aceeasi forma fizica pina la 100 de ani si, deabia atunci sa te pot bate

    La multi ani !

    Comentariu


    • #77
      Top 100 - Veterani - La Multi Ani! si cat mai multe turnee!
      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • #78
        In nenumaratele partide disputate de-a lungul celor 4 ani de Amatur,un "sfert" de finala de la Targoviște mi-a ramas intiparit pentru totdeauna in minte:jucam contra unui "ierbar" versat,care stia sa atace si cu iarba cu un rever topspat de venea mingea parca de pe Marte!nu-i gaseam nici decum o "bresa" in toata "faneata" lui cea mare..si,logic,ma conduce cu 2-0 la seturi!Cum,necum,incep sa-l plimb pe laterale,sa-l aduc la fileu cu stopuri,sa dau drumul la "coasa" de pe forhand...si fac 2-2!In decisiv am dat drumul amandoi la ultimele resurse ascunse prin "genunchi" si ajungem la 10-9 pentru adversar,cu o revenire spectaculoasa a mea de la 3-8!Eu eram pe val,adversarul meu era "in corzi",il intind cu un lung de linie pe rever si astept pregatit sa mi-o puna pe "coasa"..mingea vine,exact unde o asteptam!!...dar atinge usor banda fileului,sare peste paleta mea pregatita pentru stop la fileu si cade pe tusul mesei si...meci pentru el!!Extenuat,dar fericit pentru victorie,adversarul recunoaste ca nu mai credea ca o sa castige dupa asaltul meu final,ma felicita sincer pentru tenisul jucat si imi spune,in virtutea respectului fata de persoana mea,ca sa-l numesc simplu,OVIDIU!
        "La multi ani" acestui mare om,domn si sportiv exemplar!
        Fie ca topspinul tau de rever sa mai faca victime in Amatur multi ani de-acum!
        "La multi ani" cu sanatate si fericire alaturi de cei dragi,Ovidiu!
        Pitac Ovidiu,CHAPEAU!!!!
        I love table tennis !

        Comentariu


        • #79
          Iata,in saptamana aniversarii celor 65 de primaveri,Ovidiu Pitac ne demonstreaza tuturor ca varsta biologica este cateodata in contradictie cu tonusul si prospetimea fizica,cu ambitia si pasiunea pentru sport!Podiumul de la Victoria este "cireasa" de pe tortul aniversar!CHAPEAU!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • #80
            Dacă acest „maestru” în tenis de masă, dar și în vorba dulce ardelenească, scrie atât de frumos despre domnul Pitac, atunci îmi iau și eu inima în dinți cu un „La Mulți Ani!” în stilul meu caracteristic:


            Chiar dacă „iarba” e motiv de ceartă
            Și uneori pe toți din minți ne scoate,
            Pe ’nea Pitac Ovidiu toți îl iartă,
            Că-i un exemplu de longevitate...

            El încă avansează-n clasamente,
            Dar vârsta lui pare că merge-n jos.
            ?n jocul lui sunt semne evidente
            Că-i veșnic tânăr și ambițios!

            Comentariu


            • #81
              Vasile Mircea

              Multa fericire,sanatate alaturi de cei dragi si traditionalul
              La multi ani !
              Te asteptam din nou in randurile noastre,cat mai des!

              Comentariu


              • #82
                Tarau Vasile

                La multi ani veteranului nostru !
                Multa sanatate fericire alaturi de cei dragi !
                Cu stima TurAma II

                Comentariu


                • #83
                  "La multi ani" 'nea Vasile ....sa-ti ramana iarba vesnic verde!!!
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • #84
                    La multi ani Vasile !

                    Comentariu


                    • #85
                      Sorin Botarca

                      Sa ne traiesti Sorine sa ai parte de sanatate ,fericire si multa putere de a ne delecta cu turneele organizate de tine.
                      Cu stima, TurAma II

                      Comentariu


                      • #86
                        La multi ani Sorine !

                        Comentariu


                        • #87
                          aha... văd că e rost de La mulți ani din nou! Nici o problemă, are Adimucu pentru toată lumea:


                          Despre Botarcă b?rfitorii spun
                          (Și nu știu dacă n-au cumva dreptate)
                          Că și-ar fi uns paleta cu...magiun _
                          Ca să dea bine mingile liftate...!

                          Dar într-o zi Sorin s-a plictisit
                          Și-a vrut să tacă b?rfele banale.
                          Pentru toți premianții-a pregătit
                          Nu cupe, nici medalii, ci... sarmale!

                          pun pariu că acum vă reamintiți toți celebrul „turneu cu sarmale și magiun”. eu n-am fost acolo, dar îmi face plăcere să vă reamintesc prin „metoda” mea clasică

                          Comentariu


                          • #88
                            Va multumesc tuturor pentru urari! Foarte frumoase versurile, multumesc d-lui Adimucu!
                            www.clubarena08.ro

                            Comentariu


                            • #89
                              Unul dintre colegii nostri din zona centru trece azi o borna care il aduce si mai aproape de rotunda aniversare a celor cincizeci de ani. Feri este un stalp de baza al cercului celor care constituie sufletul sau baza AmaTuRului - participant in ultimii 3-4 ani la multe turnee din toata tara, prietenos, avand de fiecare data o vorba buna (sau chiar mai mult de atat, cum ar zice prietenii) catre cunostintele mai mult sau mai putin apropiate, promovand fair-play-ul langa masa, dar totodata pe unde-i nevoie da si o mana de ajutor organizatorilor.
                              Suntem mai multi din zona noastra carora ne-a povestit despre AmaTuR, despre turnee, respectiv ne-a ajutat sa ne apropiem catre acest fenomen.
                              Multi am avea de invatat de la el si de la oamenii de genul lui.

                              Sa ne traiesti, Denes Ferenc, la multi ani, multa sanatate si multe diplome de la concursuri!
                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                              Tel : 0742 257 995

                              Comentariu


                              • #90
                                La multi ani Fery !

                                Comentariu


                                • #91
                                  versuri nu mai pun aici , îmi pare rău...
                                  sunt puse deoparte și ale lui i le citesc eu vreodată, sau poate câștig la loto și ?i dau cartea cu autograf

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    L-am intalnit pentru prima oara pe 19 martie 2011 la Agnita,cand si-a facut debutul in Amatur,iar de atunci traseele noastre au mers pe aceeasi linie,ascendenta,o buna bucata de vreme,alimentate de aceeasi pasiune nebuna pentru tenisul de masa.Ne-am intalnit de nenumarate ori la masa de joc si,indiferent care dintre noi castiga,ne bucuram in egala masura si ramaneam prieteni.Si-a respectat intotdeauna "blazonul" de adevarat sportiv, iar,cand valoarea si rezultatele bune l-au impins in cusca openistilor,a devenit mai ambitios ca niciodata sa nu fie el "ciuca" batailor printre adevaratii tenismeni!A reusit sa se impuna in circuit printr-un joc foarte pragmatic,prin ambitie si seriozitate si prin "harul" sau aparte,pur ardelenesc, de a se face indragit si respectat de catre colegii amaturisti de pretutindeni.
                                    "La multi ani" ...(in Amatur!!)......Feryke!
                                    I love table tennis !

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      La multi ani !Denes Feri.

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Postat în original de tokosp Vezi post
                                        Unul dintre colegii nostri din zona centru trece azi o borna care il aduce si mai aproape de rotunda aniversare a celor cincizeci de ani. Feri este un stalp de baza al cercului celor care constituie sufletul sau baza AmaTuRului - participant in ultimii 3-4 ani la multe turnee din toata tara, prietenos, avand de fiecare data o vorba buna (sau chiar mai mult de atat, cum ar zice prietenii) catre cunostintele mai mult sau mai putin apropiate, promovand fair-play-ul langa masa, dar totodata pe unde-i nevoie da si o mana de ajutor organizatorilor.
                                        Suntem mai multi din zona noastra carora ne-a povestit despre AmaTuR, despre turnee, respectiv ne-a ajutat sa ne apropiem catre acest fenomen.
                                        Multi am avea de invatat de la el si de la oamenii de genul lui.

                                        Sa ne traiesti, Denes Ferenc, la multi ani, multa sanatate si multe diplome de la concursuri!
                                        Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                        La multi ani !Denes Feri.
                                        Postat în original de adimucu Vezi post
                                        versuri nu mai pun aici , îmi pare rău...
                                        sunt puse deoparte și ale lui i le citesc eu vreodată, sau poate câștig la loto și ?i dau cartea cu autograf
                                        Postat în original de csabazedler Vezi post
                                        L-am intalnit pentru prima oara pe 19 martie 2011 la Agnita,cand si-a facut debutul in Amatur,iar de atunci traseele noastre au mers pe aceeasi linie,ascendenta,o buna bucata de vreme,alimentate de aceeasi pasiune nebuna pentru tenisul de masa.Ne-am intalnit de nenumarate ori la masa de joc si,indiferent care dintre noi castiga,ne bucuram in egala masura si ramaneam prieteni.Si-a respectat intotdeauna "blazonul" de adevarat sportiv, iar,cand valoarea si rezultatele bune l-au impins in cusca openistilor,a devenit mai ambitios ca niciodata sa nu fie el "ciuca" batailor printre adevaratii tenismeni!A reusit sa se impuna in circuit printr-un joc foarte pragmatic,prin ambitie si seriozitate si prin "harul" sau aparte,pur ardelenesc, de a se face indragit si respectat de catre colegii amaturisti de pretutindeni.
                                        "La multi ani" ...(in Amatur!!)......Feryke!

                                        Foarte greu imi gasesc cuvintele, si nici asa nu sunt sigur ca sunt cele potrivite. Voi sunteti amatorii pe care ii stie si ii stimeza tot Amaturul, deci un gand bun de la voi inseamna cat toate cupele si toate diplomele la un loc. Multi amatori (prieteni vechi sau mai noi) m-au felicitat prin telefon sau pe facebook. Va multumesc. Datorita familiei mele sunt un om fericit, datorita vou sunt un om bogat.
                                        Va doresc sanatate, sa ne putem "duela" multi-multi ani si sa mai putem bea si cate un pahar de palinka (pentru sanatate)
                                        .
                                        Ultima editare de denesferi; 22.iul.2014, 22:07.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Bogdan Roman

                                          O petala in floarea vieti!
                                          Multa sanatate si traditionalul
                                          ,,La multi ani!''
                                          Cu stima TurAma II

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Chuck

                                            La multi ani dl.Cristescu si multe zile senine si fericite !
                                            Cu stima TurAma II.

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Am descoperit,sub pseudonimul fioros afisat in avatar,un fin observator al fenomenului amatur,interlocutor placut si avizat ,sportiv la masa si in afara ei ,rabdator pana la limita bunei cuvinte cu cei "tineri si nelinistiti",si nu in ultimul rand un foarte bun jucator de tenis de masă. Cand ne intalnim la turnee ne salutam cu respect,stam la o sueta cu mare placere si bem o bere ca intre doi vechi amici,chiar daca tot mai rar in ultima vreme caci obligatiile ne tin fixati tot mai mult pe langa casa(eu)si prin aeroporturi(el).
                                              "La multi Ani" cu sanatate si multe impliniri,Cristi Cristescu!
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de csabazedler Vezi post
                                                L-am intalnit pentru prima oara pe 19 martie 2011 la Agnita,cand si-a facut debutul in Amatur,iar de atunci traseele noastre au mers pe aceeasi linie,ascendenta,o buna bucata de vreme,alimentate de aceeasi pasiune nebuna pentru tenisul de masa.Ne-am intalnit de nenumarate ori la masa de joc si,indiferent care dintre noi castiga,ne bucuram in egala masura si ramaneam prieteni.Si-a respectat intotdeauna "blazonul" de adevarat sportiv, iar,cand valoarea si rezultatele bune l-au impins in cusca openistilor,a devenit mai ambitios ca niciodata sa nu fie el "ciuca" batailor printre adevaratii tenismeni!A reusit sa se impuna in circuit printr-un joc foarte pragmatic,prin ambitie si seriozitate si prin "harul" sau aparte,pur ardelenesc, de a se face indragit si respectat de catre colegii amaturisti de pretutindeni.
                                                "La multi ani" ...(in Amatur!!)......Feryke!
                                                Feri Bacsi e un om lângă care ai vrea să stai toată ziua și să nu ți se facă foame sau somn niciodată, ca să nu fii nevoit să pleci.
                                                A trebuit să mă rătăcesc și eu prin AmaTur ca să cunosc oameni ca el.

                                                Domnule Denes Ferenc, mulțumesc pentru poza cu Szaby. E „cap de afiș” acum și am și potrivit-o bine. Stă lângă altă poză, unde e o fetiță și ea așezată direct pe masa de tenis. Ar fi un afiș super tare pentru orice turneu AmaTur. în plus, involuntar „i-am făcut rost” lui Szaby de o iubită cu ocazia asta.
                                                Dată fiind tema „afișului”, ideea e cum nu se poate mai potrivită.

                                                Urarea mea: când o avea Szaby 15 ani, să te ia de m?nă și să te ducă la primul turneu la care el va lua trofeul! ))

                                                - - - Actualizat - - -

                                                Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                                Bogdan Roman
                                                O petala in floarea vieti!
                                                Multa sanatate si traditionalul
                                                ,,La multi ani!''
                                                Cu stima TurAma II
                                                La mulți ani și din partea lui Adimucupăunescu stimabile!

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Rodica Sicoe

                                                  Cele mai frumoase ganduri si o floare in buchetul vieti,campioanei noastre, mult stimata.
                                                  La multi ani !!!

                                                  Comentariu


                                                  • LA MULTI ANI RODICA,sa fii sanatoasa si voioasa asa cum te stiu.Sa-ti dea dumnezeu tot cei mai frumos pe lumea asta .Cu stima si respect
                                                    Blade . PHOTINO
                                                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X