Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

echipament pentru incepator

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • echipament pentru incepator

    Salut oameni buni.
    Sunt nou pe forum si am o intrebare de inceput.
    Joc tenis de masă de 3 ani.sunt la un nivel acceptabil zic eu si m-am hotarat sa fac o achizitie.Este vorba de un lemn nou si 2 fete.
    Problema este ca nu ma pot hotara ce sa iau:
    WALDNER DOTEC AR sau Andro KINETIC CF TITANIUM ALL +.
    Mentionez ca am un joc care se inclina 60% spre defence.
    eventual imi puteti recomanda ceva.

    Multumesc anticipat
    Yasaka Ma Lin Extra Offensive
    Rakza 7
    Rakza 7 Soft

  • #2
    Dintre cele doua i-ti recomand cu caldura Andro Kinetik CF Titanium ALL+. Am trecut de la el, printr-o suta de lemne, dar m-as intoarce oricand cu placere. Are control f bun si ratingul vitezei foarte corect. Dotecul AR nu are nici pe departe controlul promis si este tare ca piatra. Mult mai bun ca el este, culmea, Dotecul Waldner Carbon OFF dar totusi, trebuie sa mai treaca mult timp, pana sa ai nevoie de viteza lui.
    Alte recomandari pentru cineva care patrunde de curand in lumea echipamentului de calitate sunt lemnele Galaxy 896 si LKT Instinct, ambele fara carbon dar excelente si nu in ultimul rand, ieftine. Multi le trec cu vederea datorita pretului scazut dar ele sunt poate cele mai potrivite lemne pentru jucatori din clasa incepator, mediu si chiar mediu- avansat. Asa cum spuneam acum cativa ani, cel mai potrivit echipament pt un jucator , poate fi un lemn anonim, nu neaparat scump, dar care acopera exact nevoile de viteza si control dintr-un anumit moment.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      iti multumesc frumos pentru raspuns.
      Cred ca voi profita de faptul ca am niste banuti acum si imi voi comanda
      CF Titanium ALL+.
      btw: Toata lumea pe care o cunosc imi spune numai de Butterfly si Stiga.Bine ca am cascat okii pe net si am vazut ca mai esxista si altceva.
      Yasaka Ma Lin Extra Offensive
      Rakza 7
      Rakza 7 Soft

      Comentariu


      • #4
        Eu sint de priincipiul ca toate sint bune , si Stiga si Bty si Andro si Donic si Yasaka chiar si firmele chinezesti , dar trebuie sa cauti un setup al tau care sa fie pe "profilul " tau de jukator , uni prefera combinatiile mai tari altii mai moi altii prefera ierburi , sandwichuri si tot asa .
        Pina o sa gasesti ceva care sa te multumeasca pe deplin ai mult de cautat . Dar vad ca startul e bun .
        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
        Fete de palete tenis de masa
        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

        Comentariu


        • #5
          Sau poti sa nu fii nicodata multumit pe deplin si atunci te numesti EJ!
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            oameni buni stie cineva de ce oamenii de la andro.ro nu dau nici un semn atunci cnad faci o comanda la ei.nu raspunde nimeni la nici un telefon pt a-mi comunica in ce stadiul se afla comanda mea.
            ati mai comandat de pe andro.ro
            Yasaka Ma Lin Extra Offensive
            Rakza 7
            Rakza 7 Soft

            Comentariu


            • #7
              Eu inca mai astept comanda de aproape 2 luni Am intelesc ca d-l care se ocupa cu situ a fost plecat ,dar s-a intors si -a zis ca imi trimite comanda dar se pare ca nu este asa ....E un mister ,nu stiu motivul.Pacat
              Xi En Ting-X828
              Pryde 30
              Calibra LT Sound

              Comentariu


              • #8
                Aaaa, pai nu va mai chinuiti ca de acolo sunt putine sperante sa mai puteti cumpara. Afacerea cu site-ul a fost doar un hoby pt domnul Feher si sa cam stins. Dansul este plecat mai tot timpul in Germania iar pe aici toti dau vina pe dansul, asa ca... Dandoy.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  Eu zic sa te orientezi pe un lemn ALL sau ALL+ daca joci mai defensiv dar si cu posibilitati f bune de atac.As zice ca ar fi mai bine sa fie un lemn cu straturi doar din lemn nu neaparat Andro sau o anumita firma.
                  Incearca sa incerci de pe la prieteni si vezi...
                  Ca mici sfaturi recomand:
                  Stiga All clasic simplu fara WRB
                  Joola Roskopf ALL
                  Butterfly Grubba ALL
                  Tibhar Premium Contact
                  Yasaka Sweden Classic
                  Primorac Off-
                  Iar daca vrei Donic Dotec cele mai bune sunt cele doar lemn ,Waldner Dotec ALL sau Persson Off

                  Comentariu


                  • #10
                    intr-un final ma hotarasem la andro cf titanium all+
                    dar se pare ca de pe situl acela nu am sanse sa cumpar ceva.voi incerca in alta parte.
                    Yasaka Ma Lin Extra Offensive
                    Rakza 7
                    Rakza 7 Soft

                    Comentariu


                    • #11
                      Teodorus 29 a dat intradevar o lista de lemne foarte buna pentru un "entry level" si nu numai, din care as scoate totusi Dotec-urile care sunt numai cu numele "AR si as adauga lemne chinezesti ieftine cum sunt Galaxy 896 si LKT Instinct". O astfel de lista ar putea fi imbunatatita (adaugita) si de alti forumisti care au incercat echipamente bune. La sfarsit, ar putea fi afisata undeva "la vedere" pe site, ca un ghid pentru cei noi, care vor sa-si achizitioneze de la inceput ceva de calitate si potrivit pentru ei.
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #12
                        Am pomenit de dotecuri ca poate i se pusese omului pata pe Dotec dar vad ca vrea andro.
                        Incearca la Dandoy ca stiu ca au gama variata de Andro.
                        Eu am avut un Andro si nu mi-a placut,era la 70 de grame dar nu m-am putut obisnui cu forma,era ciudat...cu capu mic si greutatea pe fața

                        Comentariu


                        • #13
                          daca nu vrea sa dea multi bani lkt instinct e o alegere f buna
                          am si eu si merge f bine pt 55 RON
                          Wood : LKT Instinct +
                          FH: LKT XT PRO 2.0
                          BH: Butterfly Tackfire Drive 2.1/Armstrong Attack 8 1.5

                          Comentariu


                          • #14
                            mai bine la http://english.tabletennis-shop.de/ ca astia au tot ce tine de andro, dandoy-ul nu prea are toate si de la dandoy te mai trezesti ca nu ajunge!!! dar bineinteles ca nu stiu inca cat de seriosi sunt si astialalti.

                            Comentariu


                            • #15
                              yasaka

                              Recomand cu caldura Yasaka Swedeen Clasic. A fost primul meu lemn, in combinatie cu Mark V GPS. Control f bun, viteza decenta, spin...pt nivel mediu spre +. Un set-up care pe mine m-a ajutat mult. pacat ca nu exista acel magazin unde sa poti incerca toate acestea...cum mentiona un coleg forumist! Bafta!
                              Primorac OFF+
                              fh Tenergy 05 FX/bh Tenergy 64

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de teodorus29
                                Am pomenit de dotecuri ca poate i se pusese omului pata pe Dotec dar vad ca vrea andro.
                                Incearca la Dandoy ca stiu ca au gama variata de Andro.
                                Eu am avut un Andro si nu mi-a placut,era la 70 de grame dar nu m-am putut obisnui cu forma,era ciudat...cu capu mic si greutatea pe fața
                                Stiu ca tocmai de aceia, i-ai pomenit de Dotecuri, dar ele sunt o capcana pentru cei cu ani mai putini de joc (in care am cazut si eu candva ), datorita aspectului original si atractiv. Au insa un control slab, sunt prea rigide si prea sensibile la lovituri. Greutatea se duce prea mult pe fata cand se pun fetele, pentru ca sunt lemne prea usoare. Sunt bune pentru jucatori mai avansati care pot stapanii viteza lor si pentru care controlul conteaza mai putin.
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • #17
                                  Stiu ca tu ai avut sau ai dotecuri cu carbon,eu am avut ocazia sa dau cu Persson Off doar lemn de la Dotec si am fost chiar impresionat.Nu mi-am cumparat ca stiu ca le cam sare manerul ca e prins nu stiu cu ce tija si intre timp gasisem altceva care mi-a placut

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X