Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Copiilor -"Paleta Veche" EDITIA A IV-A 16 aprilie 2014 (miercuri) - Victoria

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Nu puteti primi mesaje domnu' Emi!

    Comentariu


    • #52
      Moga Madalina si Moca Alina, doua fete de perspectiva de la Mediaș, amandoua intre primele 6 la categoria -10 ani. Inscrierea lor la categoria 11-13 ani ar fi utila pentru cele doua fete, vor avea jocuri pe masura valorii lor. Nu cred ca Dragos Temelie ar avea ceva impotriva.

      Comentariu


      • #53
        Revenim de la CLUJ cu lista participantilor:Mocean Dan-14.05.1997, Daniel Pop-15.04.2000, Petru Boila-29.02.2000, Ilie Chirila-30.03.2000, Farcas Vlad-27.07.2000, Antonosei Serban-22.06.2001, David Gyorfi-04.12.2003, Suto Norbert-10.04.2003, Angelo Silveira-24.12.2004, Rozenfeld Robert-16.07.2007.Total 10 copii+3 adulti(2 antrenori+sofer).
        LEMN:MAZE(Old Tag)
        Fh:TEN. 05
        Bh:,TEN. 05

        Comentariu


        • #54
          Mihai Nemaciuc - Suceava - 25.09.2001

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de mariusik Vezi post
            Nu puteti primi mesaje domnu' Emi!
            Am rezolvat.Mersi

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de Zosim1 Vezi post
              Marius,la Victoria am dat drumul la miscare prin noiembrie si acum sunt frecvent la antrenamente in jur de 15-25 de copii,si sunt incepatori adevaratii,eu le-am pus prima paleta in mana,si ii lasam sa se joace copilareste mai mult de 75% din antrenament si numai 25% ii stresam cu un pic de antrenament,deci pt mine la Victoria o sa intilnesti adevaratii amatori incepind de la virsta de 6-7 anisori,te asteptam cu drag.
              ...Emi,...de oameni ca tine are nevoie tara asta.....dar sa fie acolo pe la federatie FRTM,Guvern etc....
              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                Multumesc tuturor ,celor care sau implicat in aceasta discutie referitoare la categoriile de varsta ale copiilor si doresc sa fac o propunere in urma celor concluzionate.

                Categorile pe criteriul anului de nastere sunt peste tot agreeate si aplicate,de ce sa nu le aplicam si noi.Plecind de la ideea simplitati si a lucrurilor clare,cred ca este benefic tuturor(copii,antrenori si organizatori) ca la copii,si implicit Miniamatur categoriile sa fie identice cu FRTM,plecind de la faptul ca o parte din copii crescuti in amatur au inceput sa ajunga la un nivel mai ridicat si sa faca cu cinste fata in competitiile nationale(destul de sarace ele).

                Categoriile de varsta dupa care se va desfasura Turneul "Paleta Veche" din Orasul Victoria sunt urmatoarele.
                copii 8-10 ani (copii nascuti dupa 01.01. 2004)
                juniori III; (copii nascuti intre 01.01.2001 - 31.12.2003
                juniori II; (copii nascuti intre 01.01.1999 - 31.12.2000)
                Pentru clasamentul Miniamatur,daca este de acord si D-ul Dan Bodeanu,si Florin Apian responsabili cu punctarea in clasamentul Miniamatur.

                Si totodata daca exista cerere in afara clasamentului Miniamatur o sa aiba loc si categoria urmatoare
                juniori I; (copii nascuti intre 01.01.1996 -31.12.199
                Deoarece si ei sunt pentru mine inca tot copii si de ce sa nu se bucure si ei alaturi de fratii lor mai mici.
                Dupa mai multe discutii am definitivat categoriile dupa care se va desfasura Turneul de copii de la Victoria,sub egida Miniamatur,deci apropierea de Amatur este mai importanta decit de FRTM,la fel si pentru mine vreau sa vad copii plini de viata si bucurie ca se pot juca de placere,si nu vreau sa vad copii stresati de rezultate si performanta.In cazul in care antrenori considera ca valoarea unui copil este mai mare ,atunci poate sa -il inscrie la o categorie superioara,dar aceasta anuntind in prealabil.Cred ca meciurile intre copii de acelasi nivel sunt mai benefice tuturor.
                Categoriile de varsta se inteleg urmatoarele.

                Copii 6-8 ani,anul nasteri 2008,2007,si 2006
                Copii 9-10 ani,anul nasteri 2005,2004
                Copii 11-13 ani,anul nasteri 2003,2002,2001
                Copii 14-15 ani,anul nasteri 2000,1999


                Cadeti 16-18 anul nasteri 1998,1997,1996 am pus aceasta categorie separat deoarece nu face inca parte din categoriile Miniamatur,dar face parte din categoriile de la Victoria.

                Comentariu


                • #58
                  Din Suceava Cojocaru Stefan - 05.07.2004

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de Adrian's Vezi post
                    Din Suceava Cojocaru Stefan - 05.07.2004
                    Adi vii cu masina sport,ai numai 2 locuri.

                    Comentariu


                    • #60
                      Farkas Bence - Tg Mureș -24.10.2001
                      blade:timo boll tamca 5000
                      fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                      bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                      Comentariu


                      • #61
                        Din Galanesti Suceava:

                        Rosca Mihai-data nasterii 13 Nov.2004-cat 9-10 ani
                        Rosca Nicolae-data nasterii 27 Sept.1999 cat 14-15 ani
                        Ultima editare de niculai1969; 09.apr.2014, 11:10.
                        ZORO

                        Comentariu


                        • #62
                          Vreau si eu sa ma inscriu: Pietraru Sorin, 14 ani,cat. 12-15 ani. Multumesc!
                          Franziska ZLC
                          Dignics 09c

                          Comentariu


                          • #63
                            Voi posta lista cu inscrierile copiilor din Agnita la sfarsitul saptamanii,cand vom avea confirmarea mijlocului de transport.Mult succes tuturor copiilor!
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • #64
                              Davanian Has....13.08.2001

                              Butnar Daniel ...25.06.2003
                              Balan Claudia...27.09.2003

                              Bokor Zoltan. ..12.01.2005

                              ...toti din Brașov
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de sorypet Vezi post
                                Vreau si eu sa ma inscriu: Pietraru Sorin, 14 ani,cat. 12-15 ani. Multumesc!
                                Anul nasterii sa il treci Sorine.

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de sofidoor Vezi post
                                  Ce facem cu copiii de 6 ani-avem o fetita care ar vrea sa participe
                                  Păi aduceți-i niște colege de aceeași vârstă.

                                  Emi a organizat turneul. Ce să facă acum săracul, doar n-o să umble după copii de 6 ani să-i convingă să se înscrie...?
                                  Probabil el speră să vină cât mai mulți din orice categorie.

                                  La întrebarea asta se poate răspunde eventual dacă aveți dumneavoastră chiar niște sugestii. Așa dacă întrebați îl puneți pe Emi într-o situație dificilă. El ca să vă răspundă va căuta niște soluții care apoi nu vor fi pe placul altora.

                                  Mai bine dacă sugerați dumneavoastră ceva, propunerea va fi poate mai ușor acceptată.

                                  Eu aș zice așa: dacă aveți o fetiță de 6 ani există 2 variante, ori o înscrieți la turneu, ori n-o înscrieți. Alegeți vă rog varianta cea mai bună pentru ea. Adică faceți-i o bucurie și duceți-o acolo. Mai departe descurcați-vă dumneavoastră, oamenii mari și nu faceți din asta problema fetiței. Faceți cumva să joace acolo, indiferent cu cine. Nu vă mai g?ndiți la expresia ?carne de tun? și g?ndiți pozitiv: Emi va inventa sigur un premiu pentru ea, mai ales dacă va fi chiar singurul participant de 6 ani. Important e să joace tenis de masă și să aibă o zi de vacanță la Victoria, plăcută și veselă.

                                  ?n mod sigur dacă ?aranjați? cumva să fie în grupă cu vreo 2 copii dintre ceilalți cu care veți veni dumneavoastră, aceștia n-o vor face ?carne de tun?, chiar și dacă ar fi mai mari decât ea. Așa că o soluție ar fi să nu veniți doar cu fetița de la Oradea, ci să mai luați vreo 2 copii de acolo. Nici pe mine maestrul Csaba Zedler nu m-a bătut măr niciodată, chiar dacă-i cu 70 de clase peste mine, pentru că-i agnițean de-al meu. Iar la copii ?solidaritatea? asta e chiar mai accentuată.

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de adimucu Vezi post
                                    Păi aduceți-i niște colege de aceeași vârstă.

                                    Emi a organizat turneul. Ce să facă acum săracul, doar n-o să umble după copii de 6 ani să-i convingă să se înscrie...?
                                    Probabil el speră să vină cât mai mulți din orice categorie.

                                    La întrebarea asta se poate răspunde eventual dacă aveți dumneavoastră chiar niște sugestii. Așa dacă întrebați îl puneți pe Emi într-o situație dificilă. El ca să vă răspundă va căuta niște soluții care apoi nu vor fi pe placul altora.

                                    Mai bine dacă sugerați dumneavoastră ceva, propunerea va fi poate mai ușor acceptată.

                                    Eu aș zice așa: dacă aveți o fetiță de 6 ani există 2 variante, ori o înscrieți la turneu, ori n-o înscrieți. Alegeți vă rog varianta cea mai bună pentru ea. Adică faceți-i o bucurie și duceți-o acolo. Mai departe descurcați-vă dumneavoastră, oamenii mari și nu faceți din asta problema fetiței. Faceți cumva să joace acolo, indiferent cu cine. Nu vă mai g?ndiți la expresia ?carne de tun? și g?ndiți pozitiv: Emi va inventa sigur un premiu pentru ea, mai ales dacă va fi chiar singurul participant de 6 ani. Important e să joace tenis de masă și să aibă o zi de vacanță la Victoria, plăcută și veselă.

                                    ?n mod sigur dacă ?aranjați? cumva să fie în grupă cu vreo 2 copii dintre ceilalți cu care veți veni dumneavoastră, aceștia n-o vor face ?carne de tun?, chiar și dacă ar fi mai mari decât ea. Așa că o soluție ar fi să nu veniți doar cu fetița de la Oradea, ci să mai luați vreo 2 copii de acolo. Nici pe mine maestrul Csaba Zedler nu m-a bătut măr niciodată, chiar dacă-i cu 70 de clase peste mine, pentru că-i agnițean de-al meu. Iar la copii ?solidaritatea? asta e chiar mai accentuată.
                                    Adi ,cea mai tanara participanta la turneul de la Victoria este fica mea,si cu aceasta ocazie o si inscriu,si maine o sa postez si o poza cu paleta in mana pe masa de joc.

                                    Beltechi Stela-Leonie data nasterii 13.03.2013 (ora pm 3:13)
                                    Ultima editare de Zosim1; 10.apr.2014, 07:30.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Postat în original de niculai1969 Vezi post
                                      Rosca Mihai-data nasterii 13 Nov.2004-cat 9-10 ani
                                      Rosca Nicolae-data nasterii 27 Sept.1999 cat 14-15 ani
                                      Nea Niculai sa nu uiti aparatul foto,CD Matale este una din cele mai frumoase pagini din viata mea.Multumesc

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                        Beltechi Stela-Leonie data nasterii 13.03.2013
                                        Emi ce „lucrezi” tu prin Germania...?

                                        Am pierdut știrea și nu te-am felicitat la timp. Acum dacă te felicit se pune?

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de adimucu Vezi post
                                          Emi ce „lucrezi” tu prin Germania...?

                                          Am pierdut știrea și nu te-am felicitat la timp. Acum dacă te felicit se pune?
                                          se pune

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Postat în original de adimucu Vezi post
                                            Păi aduceți-i niște colege de aceeași vârstă.

                                            Emi a organizat turneul. Ce să facă acum săracul, doar n-o să umble după copii de 6 ani să-i convingă să se înscrie...?
                                            Probabil el speră să vină cât mai mulți din orice categorie.

                                            La întrebarea asta se poate răspunde eventual dacă aveți dumneavoastră chiar niște sugestii. Așa dacă întrebați îl puneți pe Emi într-o situație dificilă. El ca să vă răspundă va căuta niște soluții care apoi nu vor fi pe placul altora.

                                            Mai bine dacă sugerați dumneavoastră ceva, propunerea va fi poate mai ușor acceptată.

                                            Eu aș zice așa: dacă aveți o fetiță de 6 ani există 2 variante, ori o înscrieți la turneu, ori n-o înscrieți. Alegeți vă rog varianta cea mai bună pentru ea. Adică faceți-i o bucurie și duceți-o acolo. Mai departe descurcați-vă dumneavoastră, oamenii mari și nu faceți din asta problema fetiței. Faceți cumva să joace acolo, indiferent cu cine. Nu vă mai g?ndiți la expresia „carne de tun” și g?ndiți pozitiv: Emi va inventa sigur un premiu pentru ea, mai ales dacă va fi chiar singurul participant de 6 ani. Important e să joace tenis de masă și să aibă o zi de vacanță la Victoria, plăcută și veselă.

                                            ?n mod sigur dacă „aranjați” cumva să fie în grupă cu vreo 2 copii dintre ceilalți cu care veți veni dumneavoastră, aceștia n-o vor face „carne de tun”, chiar și dacă ar fi mai mari decât ea. Așa că o soluție ar fi să nu veniți doar cu fetița de la Oradea, ci să mai luați vreo 2 copii de acolo. Nici pe mine maestrul Csaba Zedler nu m-a bătut măr niciodată, chiar dacă-i cu 70 de clase peste mine, pentru că-i agnițean de-al meu. Iar la copii „solidaritatea” asta e chiar mai accentuată.
                                            Dl Adimucu,d-voastra faceti filozofie(ca sa nu zic ca aplicati "teoria chibritului"),pe un subiect care s-a rezolvat de mult timp-daca citeati mai atent paginile anterioare.
                                            ..Vad ca va dati cu parerea ...sa aduc fetita sau sa n-o aduc ..sa mai aduc si alti copii-ca asa va spune constiinta d-voastra..etc
                                            SI ca sa va satisfac curiozitatea..de poet amator..va spun ca mai aduc copii..da pe ai mei si chiar si familia
                                            .......As fi curios sa stiu cati copii ati crescut la viata d-voastra ca vorbiti in parabole foarte usor...parca nu ati fost si d-voastra copil cu putin timp in urma si plangeati cand altul va batea la ..sotron sau alte jocuri....Scuzati ca v-am deranjat din pauza de ...poezie
                                            ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                            Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                            Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Reiau inscrierea: Pietraru Sorin,14 ani,cat. 12-15 ani, D.N. : 4.11.1999, Or. Victoria
                                              Daca este nevoie,ii voi intreba pe cei din oras care mai vin la antrenament si voi reveni cu o lista cu toti doritorii.
                                              Stima!
                                              sorypet

                                              - - - Actualizat - - -

                                              Am uitat sa va spun,am un prieten,Ovidiu care are 15 ani impliniti,se mai poate inscrie la cat. 12-15 ani?

                                              - - - Actualizat - - -

                                              Ce uituc sunt! Am uitat sa va zic s-ar putea sa vina si Darius,fratele meu dar nu sunt sigur daca vine.In orice caz,il voi inscrie si pe el:
                                              Pietraru Darius,cat. 10-12 ani,varsta : 11 ani,data n. : 14.11.2002,Or. Victoria
                                              Ultima editare de sorypet; 10.apr.2014, 14:21.
                                              Franziska ZLC
                                              Dignics 09c

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de sorypet Vezi post
                                                Am uitat sa va spun,am un prieten,Ovidiu care are 15 ani impliniti,se mai poate inscrie la cat. 12-15 ani?
                                                Dvs specificati numele , prenumele, localitatea si data nasterii,...dl.Dan Bodeanu stie unde sa va incadreze.

                                                Cu aceasta ocazie fac apel la copiii care in Amatur au medii mari sau de open sa ceara de buna voie categoria mai mare (sau cea mai mare).... Vlad Farcas, Mihai Nemanciuc, etc. Nu crede-ti ca este pacat sa face-ti atata drum pentru a juca cu un incepator. Sunte-ti valorosi, sunt cupe si medalii destule....
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  corect...

                                                  am greșit, recunosc.

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                    Dvs specificati numele , prenumele, localitatea si data nasterii,...dl.Dan Bodeanu stie unde sa va incadreze.

                                                    Cu aceasta ocazie fac apel la copiii care in Amatur au medii mari sau de open sa ceara de buna voie categoria mai mare (sau cea mai mare).... Vlad Farcas, Mihai Nemanciuc, etc. Nu crede-ti ca este pacat sa face-ti atata drum pentru a juca cu un incepator. Sunte-ti valorosi, sunt cupe si medalii destule....
                                                    Eu am intrebat daca se poate inscrie la 12-15 ani,daca are deja 15 ani,dar vrea sa se inscrie,daca se poate , la cat. de 12-15 ani,pentru ca el nu joaca extraordinar de bine , asa ca m-a rugat sa-l intreb pe Emi daca se poate inscrie la categoria respectiva.
                                                    Stima!
                                                    sorypet
                                                    Franziska ZLC
                                                    Dignics 09c

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X