Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete pentru TSP Balsa 5.5

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete pentru TSP Balsa 5.5

    Buna ziua,as dori sa cer un sfat celor care au mai jucat cu acest lemn,TSP Balsa 5.5.As vrea sa stiu ce fete se potrivesc pentru mine,eu avand un joc mai agresiv spre mixt.Vreau,de asemenea,sa stiu cum se comporta la miscarile de baza(topspin,chop,serviciu,etc.),fiindca eu nu ma pricep asa de bine la alegerea unui setup potrivit pentru stilul meu de joc.

    Multumesc anticipat!
    Franziska ZLC
    Dignics 09c

  • #2
    TSP Ventus speed 2 mm pe FH si TSP Ventus spin 2mm pe BH.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      OK,va multumesc pentru sfat...Daca voi avea posibilitatea,voi incerca setup-ul propus de dumneavoastra.
      Franziska ZLC
      Dignics 09c

      Comentariu


      • #4
        Salut !
        fetele TSP ventus sunt o alegere foarte buna ! am dat si cu speed si cu spin de mai multe ori .. au un control deosebit si spin foarte bun la o viteza ok. sunt relativ moi ceea ce face a fii destul de usor a executa lovituri cu spin puternic.
        Blade : Stiga Allround wood NCT
        FH : Tenergy 05
        BH : Tenergy 05fx

        Comentariu


        • #5
          Crezi ca suntem roboti ca daca ami place mie o Paleta sa ti placa si tie?... ... mai greu asa ceva fiecare avem simtul nostru, si fiecare lemn are feelingul lui nu sunt toate la fel chiar daca este aceeași marca...
          De cele mai mult ori mi am facut palete bune asa cum ami place mie din curiozitate sa vad ce iasa din lemnul cutare si din fata cutare... nu există rețete speciale pt. asa ceva, trebuie sa incerci cat mai multe sa vezi ce ti place... ( am un amic care si a gasit in sfarsit o paleta pe sufletul lui si juca f. bine cu ea lemnul era de la Andro si fetele de la joola, dar nu era buna paleta ca nu era de la firma pe care o iubea el , si nu a mai jucat cu ea... Pt. el conta sa fie lemnul andro dar si fetele sa fie tot andro, pt. mine este o prostie asa ceva... pt mine conteaza sa mi placa paleta si sa joc bine cu ea asta este tot ce conteaza,,, la fel si pt. tine nu ai de unde sa sti daca nu incerci mai multe fete de paleta, sau mai multe palete si asa vezi care este mai buna pt. mana ta... ,,, fac mai tot timpul palete pt. toata lumea si multi se asteapta sa fie din prima ca si a lui cutare, nu este usor sa faci o paleta sa fie la fel una cu alta,,, adica mai tot timpul ne place paleta colegului nostru de joc si cand asi face si el una fel cu acelasi lemn si fete ,,surpriza,, trist nu este la fel...
          Ultima editare de leo33; 02.apr.2014, 07:47.

          Comentariu


          • #6
            Buna seara! Eu ma gandeam sa pun acest topic pe forum orientativ....pentru ca Emi B.(Zosim1 pe acest forum) a venit de curand in Victoria si a lasat o gramada de fete aici(la un prieten de-al lui,pe care il cunosc) si am posibilitatea de a le incerca,dar,in functie de jocul meu,despre care am spus si in titlu,ca este intre mixt si agresiv,as vrea sa cer niste pareri de la cei care au mai jucat cu acest lemn(TSP Balsa5,5 Fitter),dar asta nu inseamna ca,neaparat acel setup pe care mi-l recomanda cineva este perfect pentru mine...eu vreau doar sa cer niste sfaturi,pentru ca am posibilitatea de a incerca mai multe fete,iar daca gasesc un setup care chiar mi se potriveste,voi cumpara aceleasi fete cu care am jucat,dar noi(cele cu care voi incerca sa joc sunt SH).Oricum,multumesc tuturor care au raspuns la acest topic.

            Stima!
            sorypet
            Franziska ZLC
            Dignics 09c

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de leo33 Vezi post
              Crezi ca suntem roboti ca daca ami place mie o Paleta sa ti placa si tie?... ... mai greu asa ceva fiecare avem simtul nostru, si fiecare lemn are feelingul lui nu sunt toate la fel chiar daca este aceeași marca...
              De cele mai mult ori mi am facut palete bune asa cum ami place mie din curiozitate sa vad ce iasa din lemnul cutare si din fata cutare... nu există rețete speciale pt. asa ceva, trebuie sa incerci cat mai multe sa vezi ce ti place... ( am un amic care si a gasit in sfarsit o paleta pe sufletul lui si juca f. bine cu ea lemnul era de la Andro si fetele de la joola, dar nu era buna paleta ca nu era de la firma pe care o iubea el , si nu a mai jucat cu ea... Pt. el conta sa fie lemnul andro dar si fetele sa fie tot andro, pt. mine este o prostie asa ceva... pt mine conteaza sa mi placa paleta si sa joc bine cu ea asta este tot ce conteaza,,, la fel si pt. tine nu ai de unde sa sti daca nu incerci mai multe fete de paleta, sau mai multe palete si asa vezi care este mai buna pt. mana ta... ,,, fac mai tot timpul palete pt. toata lumea si multi se asteapta sa fie din prima ca si a lui cutare, nu este usor sa faci o paleta sa fie la fel una cu alta,,, adica mai tot timpul ne place paleta colegului nostru de joc si cand asi face si el una fel cu acelasi lemn si fete ,,surpriza,, trist nu este la fel...
              Capra vecinului face intotdeauna 2 iezi si da mai mult lapte.
              Ma pufneste si pe mine risul cind aud astfel de recomandari dar asta este,asa cum ai spus si tu pentru fiecare mina si persoana este o setare care numai probind iti poti da seama.Probind un minut sau o ora este =cu ZERO.Fiecare lemn si fata are o strategie pentru care a fost conceputa si proiectate,daca aceasta strategie se potriveste cu stilul meu de joc,atunci testeaza 5-10 ore aceea setare ,dar facind anumite teme de joc sa vezi daca se imbunatateste calitatea jocului. Am avut anumite persoane care vroiau mai multa viteza si spin pentru rever si cind le-am schimbat fata de rever cu una mai rapida si cu mai mult efect si le-am urmarit jocul am numarat 0 tospinuri rever intr-un meci,1 atac rever si 2-300 de taiate si contre rever,atunci i-am explicat ca jocul practicat de el este pe rever defensiv si nu ar rezultate cu fetele acelea,iar dupa 2 luni l-am revazut cu aceeasi setare si de data aceasta nu juca nici macar defensiv bine ,iar ritmicitatea tospinurilor rever si atacurilor a ramas la 0.

              De aceea am planificat Stagiul din 22-26 Aprilie de la Victoria pentru teste si antrenamente cu tema,ca cei indecisi sa aiba posibilitatea de a testa cit mai multe combinatii,si a le exersa intr-un antrenament specific.
              EMI

              Comentariu


              • #8
                Am rezolvat cu fetele.Multumesc pentru sugestii! Rog un moderator sa inchida subiectul.Multumesc!
                sorypet
                Franziska ZLC
                Dignics 09c

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X