Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Care credeti ca este cel mai usor de indepartat/curatat adeziv pe baza de apa?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Care credeti ca este cel mai usor de indepartat/curatat adeziv pe baza de apa?

    Care credeti ca este cel mai usor de indepartat/curatat adeziv pe baza de apa?
    Apropo, poate comentati si modul de curatare sau solutiile folosite in acest scop.

  • #2
    Care credeti ca este cel mai usor de indepartat/curatat adeziv pe baza de apa?

    Revolution no. 3 se curată foarte usor de pe fete, daca e in 3-4 straturi. Următorul ar fi Stiga syncro BTG.
    Se curată prin desprindere a peliculei elastice.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      nittaku finezip fixare strong si se desprinde foarte usor nu ciupeste niciodata buretele chiar daca e mai moale sau chiar daca e spring sponge
      Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

      Comentariu


      • #4
        Multumesc de opinii.
        Astept, in continuare, si alte pareri.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de adishorul Vezi post
          nittaku finezip fixare strong si se desprinde foarte usor nu ciupeste niciodata buretele chiar daca e mai moale sau chiar daca e spring sponge
          +1 sunt de accord cu cele de mai sus. Nittaku finezip este cel mai bun lipici de pe piata dupa parerea mea. Lipeste excellent, se curata usor.
          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

          Comentariu


          • #6
            Nittaku finezip se desprinde stil Revolution sau Ecolex, sau trebuie frecat cu degetul, eventual diluant?

            Comentariu


            • #7
              Oricum, am avut o experienta foarte proasta cu Tear Mender, pur si simplu nu lipea, lucru confirmat in MP si de alti useri.

              Comentariu


              • #8
                Revolution no3 cel mai bun de pe piata
                Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de sinoboll Vezi post
                  Oricum, am avut o experienta foarte proasta cu Tear Mender, pur si simplu nu lipea, lucru confirmat in MP si de alti useri.
                  Eu am folosit si Tear Mender de la Leo 33 si pe linga ca a lipit excelent s-a si curatat foarte usor si nu a afectat deloc buretele(1-2 straturi pe lemn si 3-4 straturi pe fete).La fel si Eco Lex si Revolution 3 date in aceleasi straturi lipesc si se curata foarte bine.Pot sa apara in schimb probleme la fetele date cu booster,mai ales la fetele chinezesti de tip Neo care sunt date cu booster,...desi nu se recomanda deloc acest lucru...
                  FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de sinoboll Vezi post
                    Nittaku finezip se desprinde stil Revolution sau Ecolex, sau trebuie frecat cu degetul, eventual diluant?
                    Il prinzi cu 2 degete de pe o laterala a lamei paletei/fetei si apoi il tragi jos in forma de pelicula, se comporta super.
                    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                    Comentariu


                    • #11
                      Revolution no3 cel mai bun de pe piata

                      Comentariu


                      • #12
                        Multumesc de idei, am cumparat Revolution no.3.
                        Sper sa fie ai bun decat Tear Mender care la mine, pur si simplu nu a lipit o fata Limber.
                        Revin cu un feedback.

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de nelu mutiu Vezi post
                          Eu am folosit si Tear Mender de la Leo 33 si pe linga ca a lipit excelent s-a si curatat foarte usor si nu a afectat deloc buretele(1-2 straturi pe lemn si 3-4 straturi pe fete).La fel si Eco Lex si Revolution 3 date in aceleasi straturi lipesc si se curata foarte bine.Pot sa apara in schimb probleme la fetele date cu booster,mai ales la fetele chinezesti de tip Neo care sunt date cu booster,...desi nu se recomanda deloc acest lucru...

                          ATI POT SPUNE CA ESTE FOARTE BUN Tear Mender ASA CUM SPUNE SI COLEGUL MEU NELU---

                          Comentariu


                          • #14
                            Daca zice si colegul Nelu, asa o fi. Probabil pentru tine. Ti-am trimis mesaj pe mp.

                            Comentariu


                            • #15
                              Stefane, foloseste numai Tear Mender si numai pe Limber daca poti, pentru succes in joc!
                              Spor la joc!

                              Comentariu


                              • #16
                                Ms Giulesti, asa este Revolution no.3 e cel mai tare!

                                - - - Actualizat - - -

                                Ms AlexC., asa este!

                                - - - Actualizat - - -

                                Ms Grasomega, asa este!

                                - - - Actualizat - - -

                                Eram dator cu o explicatie, unei persoane, fata de Tear Mender.
                                Nu am avut timp pana acum si ii raspund.

                                Deci, dupa o experienta negativa de lipire cu Tear Mender, ce-i drept, pe fete Victas Limber, readuc in atentie review-ul lui Cristi Cionoiu (grasomega), caruia ii multumesc pentru sfat: http://cristi.cionoiu.ro/2013/07/23/...volution-no-3/
                                Revolution 3 a lipit foarte bine fetele Victas Limber, prin presare cu 2 kg, timp de 2 ore.
                                Fiindca o cunostinta se indoia de capacitatea de lipire a Revolution 3 (am primit chiar si calificativ negativ pentru opinia mea ), sugerand similitudinea cu Tear Mender, am dezlipit fetele si le-am relipit.
                                Concluzie:
                                1. Fetele s-au dezlipit/cojit foarte usor.
                                2. Fetele s-au relipit foarte usor fara "valuri", pe Limber!
                                Atasez cateva poze mai jos.


                                Ultima editare de sinoboll; 22.mai.2014, 22:57.

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X