Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

competitie studenteasca tenis de masa 26-27 noiembrie

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Efecte

    Salutare,

    Sincer nu stiu cum s-a desfasurat "competitia" si nici care au fost rezultatele. Un lucru e clar: "competitia" in cauza, organizata de stefan (de la ELTH) s-a lasat cu tambalau, nu inainte, ci dupa terminatea ei. N-am idee cu ce "mosneag" a discutat stefan (de la ELTH), cert e ca nici seful catedrei de sport a Facultatii de Drept si nici profesorul de sport care tinea orele de tenis de masă in sambata respectiva nu stiau nimic de aceasta "competitie" studenteasca. Pe la ora 10 si ceva sau 11 au aparut competitorii, s-a facut un pressing mic, probabil din partea organizatorilor (noi, care aveam ore atunci, am dat stingerea) moment in care am plecat scarbit. Parea cam dubioasa toata treaba: competitorii se sfiau sa intre in sala si stateau in usa de la intrare, noi evacuam in liniste nefiind invitati direct la aceasta "competitie" studenteasca, pe motiv ca, vezi Doamne, "competitia" e exclusiv pentru studentii de la Poli. La iesire n-am numarat mai mult de 15-20 de studenti + inca cativa de la Universitate care au ramas sa se uite. Ieri 04 Dec am vorbit cu profu' de sport care era inca iritat de toata povestea cu "competitia". Mi-a zis ca i-a lasat sa joace pentru ca erau studenti, dar ca a primit ulterior mustrare de la seful de catedra pentru ca a intrerupt orele pentru o cometitie neanuntata... Ca sa constat acum (uitandu-ma pe forum) ca de fapt "competitia" a fost pe banii studentilor(?!?) cu 50% profit pentru organizator(i). Halal afacere amice! Oricum ai da-o, ca erau 64 cotizanti a cate 10 RON sau 32 cotizanti a cate 5 RON ,cert e ca jumate se duceau in "taxa de organizare a competitiei" .

    Astept si eu un reply de la stefan, poate ma ilumineaza el cum a calculat si a organizat aceasta competitie (in stil ninja, nevazut-neanuntat-necunoscut) si daca mai are de gand sa mai organizeze inca una si la anu' in acelasi stil.

    P.S. Am inteles de la cei care au ramas sa se uite, ca seful de pluton, omul portavoce adica (unul mai mare si imbracat intr-o haina neagra) a dat doar din gura si cam atat (nu paleta, nu participare activa la competitie, nu nimic; doar organizare pura) .

    Comentariu


    • #27
      Asa , de curiozitate, cine e ''babalacul'' , ''mosneagul, '' ? Fii curaj, vrem numele lui ...

      Comentariu


      • #28
        La Drept sunt vreo 2 sau 3 profesori care tin ore de tenis de masă si toti sunt cam de acceasi varsta (ca in fabula lui Toma Caragiu cu bursucii de la serviciul financiar).
        Astept sa ne lamureasca stefan . El stie mai bine cu cine (si mai exact ce) a vorbit.

        Comentariu


        • #29
          replica la papagalul de "motan", ca el dorea

          in primul rand, motane, au fost 16 participanti ==> 1.600.000 lei, iar fondul de premiere a fost de 1.500.000 lei (locul I - 700.000, locul 2 - 400.000, doua locuri trei a cate 200.000 fiecare), deci mananci kkt. in al doilea rand, eu nefiind de la universitate, ci din poli, nu am putut lua contact direct cu profii de acolo, ci printr-un tip care, datorita faptului ca sunt 3 mosnegi , cum ai zis si tu, nu a vorbit cu ala care trebuie. nu m-am putut deplasa pana acolo fiind in partiale si colocvii, cam cum sunt si in momentul de fata.in al treilea si ultimul rand, la competitie a participat si makarone, care a pierdut in sferturi.... daca nu crezi, vb cu el

          P.S. competitia a fost cu drept de joc pt toti studentii, nu numai cei din poli ...in calitate de organizator, nu aveam drept de participare la competitie, iar cu paletele ce voiai? sa aduc eu 16 palete de acasa.... trezeste-te la realitate, mosule, ca aberezi rau.... astept reply -uri de la tine in care sa recunosti ca esti dus....

          Comentariu


          • #30
            si motane, daca tineai asa de mult sa te inscrii, te inscriai acolo, la fata locului, asa cum s-au mai inscris inca vreo 5-6 participanti, printre care si makarone, care e membru al forumului asta.

            ce imi place mie e ca toti ratatii, asa ca tine, care nu fac altceva decat sa critice, se plictisesc prea tare in fata calculatorului si mai scot cate-o aberatie...

            referitor la cine a castigat competitia, pe locul 1 si 2 au fost 2 veri din basarabia, studenti la electrotehnica, care nu sunt inscrisi pe nicaieri.... deci au castigat niste non-profesionisti....

            nu am avut timp sa iti raspund, katy acsinia, pentru ca sunt in examene acuma, dar cat de curand o sa fac publica lista cu locurile ocupate si contactele ce au fost luate la fata locului de la jucatori...

            Comentariu


            • #31
              Stefane, eu te-am intrebat altceva si anume daca mai ai de gand sa vii si la anu' cu aceeasi organizare de trei lei (pardon, cateva milioane). Intentia ta a fost clara de la bun inceput si, ca sa te citez: " marsavul de babalac de prof de la drept o sa imi bage pe gat o gramada de papagali de studenti de la el din facultate, pe MOCA". Asta dupa ce tot tu ai aberat initial ca sunt bineveniti orice studenti, de la orice facultate (chiar si de master) . Vizibilitatea ta a si a "competitiei" fost zero barat (si la organizare si la participare). Makarone probabil ca stia de pe forum sau probabil ca era chiar omul pe care l-ai trimis tu, ca organizator (de sambata ce esti) sa vorbeasca cu un prof de la Drept. Daca erai intradevar organizator atunci te duceai personal sa vorbesti (dar se pare ca interesul ti-a fost altul). In fine n-are sens sa mai continui (pentru ca se pare ca nu am cu cine vorbi) dar la capitorul mancat *** se pare ca ai fost si ai ramas campionul incontestabil.

              Si o vorba catre admini: cum de lasati toti neavenitii sa se exprime (cu limbaj de cartier) pe forumul vostru?

              Comentariu


              • #32
                Competitie

                Vad ca userul motan vorbeste in necunostinta de cauza.
                Intr-adevar au fost probleme de organizare de comunicare, cum se intampla mereu la noi chiar in competitii oficiale, daramite in concursuri de amatori.

                Problema a fost cu profesorul de sport care nu stia ca venim, dar i s-a explicat situatia de catre Stefan si ne-a inteles. Studentii nu au fost dati afara cu forta ci au jucat aproape 3 ore inainte sa inceapa concursul pe la 11.30.

                Eu am venit la 9.30 si nu era nimeni, bine ca nu am plecat, ca ei s-au intalnit pe la 10 in fata la drept si s-au strans pana la 10.30...

                Nu s-a bagat nici un ban in buzunar ci numai 100 de mii pe mingi si restul pe premii. Organizarea a fost buna, numai ca grupele au fost puternic dezechilibrate dar asta este, nu se cunoste nivelul participantilor.

                Au fost 3 grupe slabe si una in care toti jucau de la bine in sus, adica aveau miscari din tenisul de masa lucrate, cu tot respectul pentru ceilalti participanti care sunt amatori, dar la alt nivel... Mentionez ca grupele au fost stabilite prin tragere la sorti.

                Sper ca am lamurit problema si rog evitarea folosirii unor apelative si cuvinte care nu fac cinste numanui.

                Mult succes tuturor pe 10 decembrie la un nou concurs, mai bun si mai spectaculos. Fie ca cel mai bun sa castige.
                Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                Oricine se joaca insa putini joaca...

                Comentariu


                • #33
                  consider ca s-au spus parerile (organizatori, participanti, neparticipanti)

                  am sa inchid acest topic

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X