Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu 'B' Mediaș 15.06.2014- Duminica

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari d-le Gelu,
    chiar ai meritat sa castigi turneul.
    Mi-a parut rau ca nu ai filmat prima victorie in amatur, dar probabil ca nu asteptai sa castigi
    la mai multe....

    Comentariu


    • Bravo "Sultane"!Perseverenta si ambitia au dat roade pana la urma.Ti-am spus ca niciodata nu e prea tarziu daca vrei si crezi cu adevarat in ceea ce faci!Felicitari Petru pentru finala,felicitari tuturor!( o mentiune speciala pentru Gabi Farcas al carui tur de forta in week-end a fost cu totul remarcabil).
      O incurajare barbateasca colegului Romica pentru prestatia curajoasa de la acest turneu!
      Hai ai nostri!
      I love table tennis !

      Comentariu


      • Bravo,Gelule.Iata Cupa mult asteptata.O victorie muncita,care vine dupa foarte multe turnee,dar dovedeste
        ca ai progresat constant,lent dar sigur ;odata ajuns la nivelul asta,cred ca vei sta mult timp asa;cu siguranta,vor urma si alte cupe.
        Felicitari!!!

        Comentariu


        • Multumesc participantilor si spectatorilor sustinatori, atat ai mei cat si ai adversarilor. A fost un turneu maraton si am fost supus la o proba de rezistenta pt ca luna aceasta am implinit 50 (w).
          Am jucat de la superioare (fara pauza) un singur meci cu patru seturi, in rest numai cate cinci seturi. Andrei antrenat de Dragos a scos multa transpiratie din mine, Lori (5 seturi), Catalin Ivan (5 seturi), Gabi Farkas (5 seturi) si Petrica Zelariu ( 5 seturi ). Si binenteles am hotarat dimineata sa ma incalzesc cu Pali, proaspat incalzit de la Bistrița, ...am facut un meci de patru seturi, si ne-am ambitionat sa mai facem un meci care sa conteze in cazul cand se ajungea sa jucam oficial,...hai ca am mai bagat cinci seturi. Era de rasul plansului sa ajungem amandoi la o finala si sa le spunem celorlalti ca finala s-a jucat dimineata
          Cateva secrete ale succesului:
          -un pahar de vin de la Blaj;
          -un paharel de coniac de la Blaj;
          -mult noroc;;
          -mult fair play, nici macar nu s-a strigat yes atunci cand s-a dat tuș;
          In concluzie, am jucat peste 50 seturi pana la orele 17-18 pt a testa vechimea (50 w)

          Mentionez ca grupele inf afisate prematur, noapte la 3, au fost schimbate dimineata pt ca nu era in tabel Laurentiu Ciucur, care a venit cu acea cupa mare (singura ) si tocmai el era omis din lista (a avut m?nă buna). Cand l-am introdus era clar ca totul se schimba in componenta grupelor. Dominatia Târnaveni, Sibiu si Mediaș a facut posibila permutarea jucatorilor pana la doi de fiecare intr-o grupa.

          TOTI INSCRISII AU FOST PREZENTI, FARA NEMOTIVATI !!!!
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Postat în original de GeluBv Vezi post
            pt ca luna aceasta am implinit 50 (w)
            eu zic să te pregătești că mai ai mult de tras. se vede și din comentariul tău că ?ți dorești mai mult, din moment ce ai scris că ai ?mplinit 50 de săptăm?ni (weeks)

            crec că toți am vrea să fim la fel de optimiști ca tine și să contorizăm viața care trece în săptăm?ni, nu în ani

            pe de altă parte, ești în spiritul AmaTur dacă faci asta... în familia asta totul se contorizează în săptăm?ni:

            „...săptăm?na asta am fost la turneu, săptăm?na viitoare nu pot merge la turneu...” și așa mai departe

            Comentariu


            • W in AmaTur inseamna ca treci la Old-Boys, iar la mine este simplu sa tin minte ca exact in noaptea de 02.06.2015 cand am implinit 50 ani s-a actualizat cls care pt prima data m-a "aruncat" la open (OW), si tot luna aceasta am luat o cupa mare.
              Nu-i rau nici cum spui tu, 50 saptamani, dar era si mai bine daca spunea-i 50 wati, energie in crestere ...
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                1 farkas gabor,26
                ------------------------- farkas gabor,26 3-0
                16 nechita alexandru,439
                -------------------------------------------------- farkas gabor,26 3-0
                9 popa sorin,798
                ------------------------- farkas bence,152 0-3
                8 farkas bence,152
                -------------------------------------------------------"""""
                .................Oare cand va prelua fiul "serviciul" din "paleta" tatalui.......???
                Este emotionant sa vezi o partida disputata in "familie",dar si mai emotionant este cand fiul reuseste sa-si invinga parintele!
                Vasile(Ursulean) stie despre ce vorbesc acum,Florin reusind sa-l "pacaleasca" de cele mai multe ori acum!Si mai sunt in Amatur cateva exemple de cupluri tata-fiu(Bodeanu Dan si Mihai;Nascu Horea si Serban;Zidaru Razvan si Serban(Sibiu),Miron(Campina),Craciunica(Călărași) pe care am avut ocazia sa-i vedem la turneele din Amatur.Bravo lor!
                .."Aschia nu sare departe de ...masa de tenis".....
                CHAPEAU!!!
                Ultima editare de csabazedler; 16.iun.2014, 11:20.
                I love table tennis !

                Comentariu


                • Felicitari,Gelu!!!

                  - - - Actualizat - - -

                  Ai jucat fara pic de mila!!!

                  Comentariu


                  • La un moment dat, la Bistrița, i-am urat lui Gabi sa cistige el turneul la open si Bence la amatori. Ar fi fost frumos dar n-a fost sa fie. Poate altadata .

                    Comentariu


                    • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                      La un moment dat, la Bistrița, i-am urat lui Gabi sa cistige el turneul la open si Bence la amatori. Ar fi fost frumos dar n-a fost sa fie. Poate altadata .
                      Trebuia sa ne zici si noua...
                      Oricum, Bence are trofeul din saptamana premergatoare, de la Sibiu, iar Gabi este satul de trofee si cupe. De data asta nici nu se putea, s-a jucat amestecat,iar Gabi a fost de mare fair play cu mine,...nu stiu cum de l-a invins pe Bence
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • Postat în original de GeluBv Vezi post
                        Trebuia sa ne zici si noua...
                        Oricum, Bence are trofeul din saptamana premergatoare, de la Sibiu, iar Gabi este satul de trofee si cupe. De data asta nici nu se putea, s-a jucat amestecat,iar Gabi a fost de mare fair play cu mine,...nu stiu cum de l-a invins pe Bence
                        Eu m-am referit la turneul de la Bistrița. Referitor la turneul de la Mediaș, intr-adevar Gabi a fost fair play. El l-a batut premeditat pe Bence, fiindca stia ca daca Bence ajunge in finala cu tine, nu se va lasa batut.

                        Comentariu


                        • :-
                          Postat în original de GeluBv Vezi post
                          W in AmaTur inseamna ca treci la Old-Boys, iar la mine este simplu sa tin minte ca exact in noaptea de 02.06.2015 cand am implinit 50 ani s-a actualizat cls care pt prima data m-a "aruncat" la open (OW), si tot luna aceasta am luat o cupa mare.
                          Nu-i rau nici cum spui tu, 50 saptamani, dar era si mai bine daca spunea-i 50 wati, energie in crestere ...
                          Unde pot vedea si eu clasamentul din 02.06 2015 ca sa vad unde ma voi situa in clasament la aceea data

                          Comentariu


                          • mulțumesc domnule, în numele tuturor amaturiștilor din Țara B?rsei și a Cibinului!!!

                            ?nseamnă că Domnul Gelu Vlădoiu nu are 50 de ani, dar a mințit intenționat, probabil pentru că vrea neapărat să dea de băut și nu mai are răbdare până anul viitor... brașoveni, săriți!

                            Comentariu


                            • Postat în original de adimucu Vezi post
                              mulțumesc domnule, în numele tuturor amaturiștilor din Țara B?rsei și a Cibinului!!!

                              ?nseamnă că Domnul Gelu Vlădoiu nu are 50 de ani, dar a mințit intenționat, probabil pentru că vrea neapărat să dea de băut și nu mai are răbdare până anul viitor... brașoveni, săriți!
                              Si eu il stiam foarte fair play

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X