Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Indrumare achizitie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Indrumare achizitie

    Ziua buna tuturor!

    Joc de ceva timp tenis de masă in timpul liber si as vrea sa fac o schimbare in ceea ce priveste paleta.
    De ceva vreme am o paleta Artengo FR 830 (achizitionata din Decathlon), stiu ca nu este o paleta prea stralucita dar isi face treaba destul de bine, insa, simt ca am nevoie de cava mai bun .
    Ca si stil de joc este unul relativ agresiv ( serve cu spin - cat imi permite paleta , Joc la semidistanta, ma apar cat pot de bine si trag cand am ocazia atat pe FH cat si pe rever .
    Nu stiu cat de bine va.ti dat seama de stilul meu de joc dar acum va intreb : ce credeti ca as putea sa imi achizitoonez intr.un buget de maxim 200 RON (nu tin neaparat sa fie noua ci sa fie buna) sau daca as schimba doar lemnul m.ar ajuta cu mult ?

    Multumesc si astept cateva sfaturi de la voi.

    P.S. Sper ca am creat topicul in sectiunea porivita.

    Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

  • #2
    Postat în original de pungashu Vezi post
    Ziua buna tuturor!

    Joc de ceva timp tenis de masă in timpul liber si as vrea sa fac o schimbare in ceea ce priveste paleta.
    De ceva vreme am o paleta Artengo FR 830 (achizitionata din Decathlon), stiu ca nu este o paleta prea stralucita dar isi face treaba destul de bine, insa, simt ca am nevoie de cava mai bun .
    Ca si stil de joc este unul relativ agresiv ( serve cu spin - cat imi permite paleta , Joc la semidistanta, ma apar cat pot de bine si trag cand am ocazia atat pe FH cat si pe rever .
    Nu stiu cat de bine va.ti dat seama de stilul meu de joc dar acum va intreb : ce credeti ca as putea sa imi achizitoonez intr.un buget de maxim 200 RON (nu tin neaparat sa fie noua ci sa fie buna) sau daca as schimba doar lemnul m.ar ajuta cu mult ?

    Multumesc si astept cateva sfaturi de la voi.

    P.S. Sper ca am creat topicul in sectiunea porivita.

    Sent from my HTC Desire X using Tapatalk


    chiar nu ai postat la sectiunea care trebuie , exista Topicul ECHIPAMENT pe forum , acolo trebuia ...


    si cu privire la ce vrei tu, sa treci de la o paleta hobby la una profesionala iti va fi greu sa te obisnuiesti , iti zic din propria experienta , cand mi-am cumparat prima paleta profesionala timp de 2-3 saptamani numai pe langa masa dadeam pana ce m-am obisnuit , iar acuma nu mai pot sa joc cu palete hobby mi se par incete lipsite de spin etc. ..... parerea mea e sa iti iei o paleta formata dintr-un lemn si fete cu un control mare si un speed mediu ...bft
    Ultima editare de iMihai; 16.iun.2014, 15:57.
    Rozena - VISCARIA - Rozena

    Comentariu


    • #3
      sa treci de la o paleta hobby la una profesionala iti va fi greu sa te obisnuiesti
      Hai ma, nu speria omu!
      Atat de greu iti va fi sa te obisnuiesti ca nu-ti va mai veni sa dai cu paleta veche niciodata.
      Cu cea 9 iti va placea si mai mult tenisul de masa.
      Poti deveni mai creativ, poti incerca lovituri pe care inainte nu visai sa le incerci, noi orizonturi ti se vor deschide!

      Citeste:
      - http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...i-va-raspundem
      - http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...nescu-Gheorge)

      Sigur gasesti ceva bun pe-acolo!
      Mai intreaba si partenerii tai din oras... du-te pe-acolo si testeaza...
      - http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...lați-club-ADR

      Bafta!
      Tenergy 05 - Yasaka Alnade - Tenergy 05

      Comentariu


      • #4
        Seara buna !
        (at) Mihai BT

        Sunt constient ca diferenta este mare intre o paleta hobby si una pro dar ma adaptez repede . am jucat putin cu o paleta pro si am simtit diferenta , este una enorma si e normal sa existe o perioada de acomodare. chiar si atunci cand treci de la una hobby la alta trebuie sa te acomodezi si cu atat mai mult de la una hobby la pro .

        multumesc oricum pentru sfat.

        (at)AngelOfRetribution
        Am aruncat o privire pe ce mi-ai dat tu , sunt ceva lucruri interesante pe acolo, insa , mai trebuie sa studiez un pic "despre tenis?l de masa" ca sa si inteleg ce si cum
        Am fost astazi la un club de tenis Galați , am vorbim , am facut cateva schimburi cu cineva de pe acolo si mi-a recomandat o paleta , insa trebuie sa mai astept sa vine , sa o testes , dupa care trec la treaba .

        Multumesc pentru indrumari!

        Seara buna tuturor.

        - - - Actualizat - - -

        Dupa ce am mai cercetat putin despre Tenis de masa si ce paleta sa aleg am zis sa-mi incerc norocul si sa imi creez o configuratie cu ceva produse de pe ttmall - tinand cont de faptul ca nu am mai avut o paleta creata pe bucati ...
        Pentru cei mai cu experienta , astept ceva pareri/sugestii de modificari si mai ales daca se merita ...


        Lemn - Ayous Hinoki (OFF)
        FH - Hurricane 3 Neo (OFF) Burete: 2.15mm
        BH - Reflectoid (DEF) Burete: 1.5mm

        Cam asa ar arata paleta care cred eu ca mi s-ar potrivi stilului meu de joc.

        Astept sfaturile voastre, numai bine .

        Comentariu


        • #5
          Buna ziua


          Daca spuneti ca va aparati .. puteti incerca pe BH sandwich .. pe FH hurricane 3 neo iar un lemn ALL , ALL+ . Veti simti o schimbare daca va veti schimba doar lemnul de pe paleta actuala .
          Ultima editare de Cristy Moldovan; 23.iun.2014, 13:56.
          BL: Butterfly Timo Boll Forte
          BH: Butterfly Tenergy 80
          FH: Butterfly Tenergy 80

          Comentariu


          • #6
            Buna ziua !
            Multumesc pentru sfat , dar pana la urma am achizitionat o paleta (SH) formata din urmatoarele:

            Lemn Mercury Y-13 Yinhe OFF++
            BH:Tenergy 05 FX 2.0 mm neagra.
            FH: Butterfly Srviver D-13-L 1.9mm rosie158/153

            Am tras cu ea din toate pozitiile , se potriveste perfect stilului meu de joc .

            Numai bine !

            Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X